Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

certica
9. aug 2007

vesi, (trochu mimo 😅 ) u koho si rodila?

vesi
9. aug 2007

rodila som cisárskym, prvé - Dr. Rozemberg, druhé Dr.Čierny, obaja boli skvelý, nemala som ich zazmluvnených.to som si nemohla dovoliť 😝 ale strávila som nejaký čas na Antolskej na rizikovom, nevadilo by mi ani keby to bol iný lekár 😀

srdiecko21
9. aug 2007

Chcem sa spýtať keď Vám zistili cukrovku tak ste ostali doma?na rizikovom alebo ste normálne pracovali?

vesi
9. aug 2007

ja som bola doma aj predtým 😀

certica
9. aug 2007

dik, to je ta moja zvedavost 😀 . ja som tam inak tiez chvilu pobudla

vesi
9. aug 2007

certica, v pohode, ked sa nepýtaš, nič sa nedozvieš 😀

katka79
9. aug 2007

ja chodila do prace do posledni chvile jen unas je to jine jak tady v holansku tak nevim zda s cukrovkou jsi doma nebo ne

annika
9. aug 2007

Ja som doma taky na PN-ke, len s inou diagnózou, nie s cukrovkou.

bramburka
9. aug 2007

Ahoj holky, tak nevim, sestra mi rekla, ze krev mam uplne v poradku, zadne hodnoty nenamerily, cukr byl pouze v moci. V pondeli mam zavolat Dr., co s tim... setkaly se se s tim, ze cukr byl pouze v moci a v krvi uz pak ne?

mobina
9. aug 2007

Ahoj holky. Poraďte mi. Máma i děda měli cukrovku, stařeckou a já trdlo to vždycky zapomenu doktorce říct. Teď jsme ve 13 tt. Kdy se chodí na Sulivena? Jak testování probíhá? Díky díky díky 😉

vesi
9. aug 2007

bramburka, a nejedla si večer pred odobratím moču niečo sladké? 🙂
mobina, si riziková - priamy príbuzný (mam) mala cukrovku, povedz to Dr. mala by ti spraviť ten glukozovy test uz teraz. 🙂

mobina
9. aug 2007

Vesi díky, já si to myslela 😒 Ta mě asi uškrtí 😀

vesi
9. aug 2007

ale neboj, prežiješ 😀

bramburka
9. aug 2007

No to je možné, že jedla, ale psali, že nemáme jíst až od půlnoci, hlavně jsem pila - večer - asi okolo 8 bezinkovou šťávu a ta je dost sladká, ale že by to bylo v ranní moči? Snad je to tak. Každopádně se mi dost ulevilo, když jsem zjistila, že krev je OK.

vesi
9. aug 2007

jasné, mňa tak sprdla sestrička, že som večer okolo20.00 jedla keksy 😀 Povedz to potom Dr. 😀 horší by bol cukor v krvi 😉

bramburka
9. aug 2007

To jo, já už si projela, jakou budu muset držet dietu. no každopádně než řekne Dr. v pondělí něco jiného, sladkému se vyhnu. Ono mi to neuškodí. že?

vesi
9. aug 2007

stačí ked sa sladkému vyhneš v nedelu 😀 a vezmi so sebou ranný moč, nech ti ho zas otestujú, budeš vedieť hned na čom si 😉

annika
9. aug 2007

Holky!
Je to možné, že odkedy nejem sladké, tak tie pohyby v brušku sa ukludnili? Už nie sú také silné tie kopančeky, ako predtým. ASpoň sa mi to zdá...Pohyby cítim celý deň, len sú jemnejšie.

certica
9. aug 2007

annika, ved cukor je pohon 😀 😉

vesi
9. aug 2007

annika, ešte máš 11 týždňov, neboj, ešte ťa to malé dokope 😀

annika
9. aug 2007

A to aj pre babetko?

bramburka
9. aug 2007

Je pravda, ze kdyz jsem snedla neco sladkeho, tak mimi fakt hodne reagovalo, i kdyz bourky se taky boji...

vesi
9. aug 2007

annika, aj pre bábo, dostáva všetko čo aj ty 😀

megie
14. aug 2007

ahojte, takže včera mi diabetologička robila ten glukozový test.. (pichanie do prsta pred pitím glukozy, po jednej hodine a potom po dvoch hodinách. zakaždým kontrola moču..) A nič neviem! Vysledky mi povedia až v piatok. Ide ma z toho poraziť

annika
14. aug 2007

Akože len v piatok? Ja som vedela výsledky ešte v ten deň! To je rýchlosť!!!Nevadí. Aspoň si ešte môžeš vychutnávať trošku tie sladkosti....Ja som dnes piekla tvarohové dia-palacinky, bez cukru.... Tak mi dobre padli,holky!!!

megie
14. aug 2007

mmm, ja tuším do palacinkového cesta cukor ani nedávam..aby sa nelepili tuším... No, oni ordinujú len v pondelok a piatok..Možno keby ordinovali celý týžden, tak by som to aj dneska vedela, kto vie. Ale tiež som si myslela, že mi to povedia ešte v ten deň. Ved práveže si nedokážem vychutnávať slakosti, ked neviem na čom som. Aby som náhodou bábenku neublížila..by som si do smrti vyčítala, keby mala potom cukrovku. By som už najradšej vedela, či mám držať dietu alebo nemám.. toto čakanie mi lezie na nervy. 😒

a tie kopančeky sa ukludnili, lebo neprímaš toľko energie v cukroch... Aj moja večne kope ked si dám niečo sladké..najradšej má džúsiky 😀

vesi
15. aug 2007

annika, dia palacinky sú dobré aj s dia džemom 😀

veva1
15. aug 2007

ahojky 🙂 Tak som bola na diabetologickom cukor nalacno 3,9 po dvoch hodinach 5,9 a nemam ani dietku. Mozem vsetko ,len potroske a kazde dva tyzdne na kontrolku. Spraskala som hned polku margotky a dve slivkove knedle. Ale tym koncim a idem si davat pozor,to bolo len zadostucinenie za dva tyzdne bez sladkosti 😀

vesi
15. aug 2007

veva, tak to máš dobré 😀 😀 😀

annika
15. aug 2007

Ahojte!
Dnes sme boli v Bratislave, a na obed sme sa zastavili v McDonalds´-e. V živote som ešte neskúšala ten zeleninový šalát s kuracím mäsom, ale dnes som si dala na obed. A viete, že mi to celkom chutilo? A bola som dosť hladná, ale najedla som sa do sýtosti. Teraz sú tri hodiny a ešte nemám hlad vôbec. Asi sa dám na bezsacharidovú dietu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre