Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
21. júl 2010

@labell no jasně, dám si třeba denně misku ovoce, naváženou, mix z jahod, nektarinky, melounu, ananasu....nebo jen jeden druh, ale toho je sice hodně ale mám po něm brzy hlad...takže si dám třeba jahody, nektarinku , zaleju jogurtem a ňamka....
uvidíš, ult ve 30tt máš ještě před sebou, mne na něm řekli že sme týden a kus před a ted mi na gyn dle měření řek, že se mimi srovnalo a je to ok, žádné giga velké takže pohoda....

lio
21. júl 2010

@labell to bych vypustila z hlavy 😀 nejsme diabetičky, ale těhotné, a ty maj jíst vše....hotovo 🙂

labell
21. júl 2010

@lio přesně. Manžel mi na to řekl že ta jejich dieta je jak redukční dieta pro ležáky ne pro těhotné 😀

lio
21. júl 2010

@labell no tak pozor, já sem těhotná = ležák 😀
ale vím jak to myslíš......
kdyby se tím víc zaobírali avíc to těhulím vysvětlovali......darmo mluvit

labell
21. júl 2010

😀 😀
Jéé ty musíš ležet? To je blbý co?

lussi
21. júl 2010

Ahoj holky, dneska jsem byla na testíku a vyšla mi zvýšená hodnota 9,8 (moč v pořádku), takže se mám objednat do dia poradny. Můžete mi někdo říct co mě čeká? Nasadí mi léky, dietu?..... 🙂 Hlavně mě teda zajímá jesti už je to tutovka, že mám cukrovku nebo mi budou dělat ještě nějaké kontrolní odběry...

werunka21
21. júl 2010

Já se dneska taky vrátila z gyn.poradny. Ptala jsem se dr.jestli jako diabetik můžu přenášet a on že na to cukrovka nemá vliv. Pak jsme došli k tomu, že jsem na inzulinu a to mě teda už poslal raději do porodky. Že ke konci ten cukr je těžko zvladatelný, tak ať si mě více hlídají tam. Prý může dojít i k případné hospitalizaci. Malý je drobounký, má jen 2650g. Ale prý je to tím, že je cukrovka podchycená, je to lepší než kdyby byla neléčená a byl moc velký. Tak jsem zvědavá, co mi řeknou tam.

werunka21
21. júl 2010

@lussi Ahojky, bohužel je to tutovka, patříš mezi nás 😉 . Ale neboj, dá se to zvládnout a tělo si za nějaký ten týden zvykne. Zatím si můžeš prostudovat www.tehotenskacukrovka.cz kde se dovíš vše podstatné. Všem nám to tady pomohlo. A než půjdeš na dia tak nejlépe vynechat veškeré sladké.

lussi
21. júl 2010

@werunka21 hmmm, já si to myslela, že už sem patřím 🙂 Díky za odkaz, jdu to pročíst. A tím sladkým je myšleno i ovoce co? Já si zrovna před tím testem nakoupila koš nektarinek 😀

labell
21. júl 2010

@lussi teď sme to tu trochu probíraly. Mě v poradně řekla sestra že můžu jen jablka a pomeranče, ale pokud si pohlídáš sacharidy, tak můžeš víceméně cokoliv.

lussi
21. júl 2010

@labell ach jo, no to bude boj, já se nikdy v ničem hlídat nemusela, tak jsem zvědavá co mi řeknou v poradně.

werunka21
21. júl 2010

@lussi Ovoce je sice taky sladké to ano, ale to můžeme ke svačinkám. Sice ne celý koš na posezení ale pěkně propočítat a zvážit podle vzorečku na zmíněné stránce. Ze začátku se ti to bude zdát hodně složité ale zvykneš si. Jinak většina z nás má dietu na 275g sacharidů na den, což je Snídaně 45g sacharidů, sváča 45g, oběd 65g, sváča 40g, večeře 60g a druhá večeře 20g.

makinecka
21. júl 2010

já byla dnes taky na gyndě,nevím kolik malý váží ale hlavní je že zůstal hlavičkou dolů a čípek odpovídá mému týdnu tak snad budeme rodit na termín,ještě jdu jednou a pak už do porodnice.
já žeru meloun klidně i dvakrát denně a vůbec nic si nevyčítám takže klídek.

lussi
21. júl 2010

aha, tak to nebude tak hrozné 🙂 Hned si jdu pro nektarinku 😀

makinecka
21. júl 2010

ty už sem měla na sváču dvě - 300g a po obědě si dám ještě asi,nebo melouna.
já svačím pouze ovoce a vždycky si to napočítám a navážím,no uvidíme 10 jakej bude glykovanej hemoglobin.
když mě na dia řekly jez všechno ( kromě sladkého ) jen si to počítej tak se toho držím,trápit hlady se nebudu ani malého.

evajza
21. júl 2010

Zdravím holčiny 😎 😎 😎 To je zase pařák,zítra se chystám na koupaliště.A jinak se u mne hodnoty stabilizovaly,sice ještě ráno jsem přesně v normě,ale poledne už do 7 a večeře kolem5,5,takže super a jsem klidnější.Zjistila jsem,že když si dám 1dc vínka s vodou,dokonce se hodnota sráží ještě více,no asi jako s citronem.Noční inzulín teda dělá divy.

@lussi Vítám tě do klubu,neboj bude to dobrý,já taky stresovala a upravilo se to,chce to jen čas a vůli držet se!

makinecka
21. júl 2010

evajza,super že jsi už v pohodě a jsi ostřílená dietářka,teď už jen vydržet do porodu.

lio
21. júl 2010

@lussi vítám nove prichozi.-))

lussi
21. júl 2010

tak holky, už jsem to nastudovala a nezdá se to tak složité jak to na první pohled vypadá, tak to snad zvládnu, totiž musím 🙂 Akorát se teda nemůžu od rána dovolat do Podolí, takže ani nevím na kdy mě objednají. Nevíte náhodou jaké jsou tak zhruba v těchto poradnách objednací lhůty? Abych to do porodu stihla 😀
a děkuji za milé přivítání 🙂

mateta888
21. júl 2010

Ahoj ve spolek 😵

pár týdnů zpátky jsem i já tady řešila a chtěla jsem napsat těm co si mě pamatují a nově příchozím, že to opravdu není nic hroznýho. Porod jsem měla v pohodě ani mě nenastřihli a beruška byla dokonce ještě menší než má první a měla jsem jen dietu. ke konci těhotenství se mi zvýšily hodnoty, ale poslední týden tak to neřešil. Glukometry jsou jen na nervy. Tak to berte s rezervou. 😀
Všem vám držím pěstičky a chladnější dny, ale hlavně zdravý miminka. A dr berte s rezervou 😀

melanche
22. júl 2010

ahojte prosim poradte mi. vcera som bola na tom teste a nalacno som mala 2,9 co je strasne malo ale vecer som jedla naposledy o osmej a to som zase nezjedla vela lebo som vedela ze idem na ten test a sestricka meskala az o pol deviatej dosla, to som uz bola strasne hladna,tak preto zrejme tak nizky cukor. lebo inak ho mavam rano okolo 4, 5 (v predchadzajucom tehotenstve som mala tehot. cukrovku, ale nestanovili mi ju na zaklade ogtt testu ). no co ma trapi, hodinu po vypiti som mala 9,1. sice mi to zmerala o par min. skor-tak o 5-7 ale hovorila ze to nezavazi. a akurat norma je 8,8. a tretia hodnota uz bola 7,0. teraz neviem ci mam drzat dietu alebo nie. dr tam teraz nie, sestricka hovorila ze netreba. na zaciatku tehot. kedze som mala pred tym cukrovku tak mi robili ten test, to som mala po hodine 8,7 a po dvoch 7,2. teraz musela ta blba prva hodnota takto vyskocit. inak este mi hovorila sestricka ze tie glukomery su strasne nepresne, tak taky maly rozdiel vraj nevadi 😒

borra
22. júl 2010

mne tiez zistili pred 2 tyzdnami tehot. cukrovku, tak kazde 2 tyzdne budem chodit na kontrolu :( idem zajtra, a dnes si mam 3x odobrat vzorku krvi, 2 hodiny po jedle. tak som to teraz rano robila, len mne to nejde :( Za prve mi tecie malo krvi z prsta, a za druhe mi to nejde do tej ampulky nabrat :( robili ste si to niektora? dajte radu..ako na to..a kolko tej krvi treba? lebo myslim, ze z tohto mi testy nespravia , su tam mozno 2 kvapky :( som z toho nervozna...a co sa tyka diety, vylucila som len sladkosti, ovocie jem normalne, aj vsetko ostatne, tak som zvedava, jak zajtra dopadnem.

makinecka
22. júl 2010

já si odebírám doma sama krev do takové tyčinky,takže tam je stanovené přesné množství,ale musím rychle nebo se někdy stihne ta krev srazit a pak už to tam nejde nasát a ta tyčinka je malá je tam možná tak kapka dvě krve a pak to hážu do roztoku v takové maličké špičce.
krev mi taky neteče tak s tím bojuju,musím se hodně píchnout a to se mi někdy nedaří a blbě se mi krev vytláčí,ale líp mi to jde z pravé ruky ty odběry a předtím si ten prst trochu pomačkám.

makinecka
22. júl 2010

melanche těžko ti poradit co dělat to musí gynekolog a ten tě pošle potom na diabetologii a tam ti řeknou co a jak.

borra
22. júl 2010

@makinecka no prave, ze mi to tam nejde nasat. tri prsty som si dopichala, a nic :( tak poobede to skusim z tej pravej. no dufam ze jej to bude stacit ! dakujem za odpoved 🙂

makinecka
22. júl 2010

borra já sem to ze začátku taky moc neuměla a zuřila sem u toho a většinou si to odebírám tak ze 2-3 vpichů,mě to prostě nejde zmáčknout tak abych to odebrala najednou,ale třeba večer když je doma manžel tak mě pak ten prst zmáčkne a jde to samo,horší je tu krev vytlačit jednou rukou,proto když už to nejde se píchnu znova vedle a hotovo.

luckaa
22. júl 2010

Ahoj holky,tak Vás jdu zas pozdravit,v úterý mám tu poradnu,tak se konečně dozvím ty dvě zvýšené hodnoty a co teda bude dál...zatím se snažím dodržovat nejíst sladké,ale v neděli jsem byli v Praze v ZOO a to bylo něco všude bych si něco dala a taky mám chuť se napít třeba coly,nebo tak nějak,místo toho piju jen čistou s bublinkama 😒

makinecka
22. júl 2010

luckaa tak si kup Tomu svěží,to je jediná sodovka co nemá cukr,ani umělá sladidla,no sladké to není,ale aspoň to má nějakou chuť.

lio
22. júl 2010

fuj , já sodu pít nemůžu, řeším to uvařeným ovo čajem, přidám led a mátu a limetku a ňamka

to píchání do prstu....nejvíc teče z ukazováčku, dobré je ho promačkat jak říkala Mak, a nebo z prsteníčku trošku lehce z boku, ale to pozor na modřinky, a když píchneš prst tak mačkat přerušovaně, ona ta krev pak vyteče. ale i tak je to o tom, ze to pak dostaneš do ruky a půjde to, hlavně žádný nervy, to se zastaví krev i mrtvýmu, takže klid.

luckaa
22. júl 2010

Holky a jak je to s těma umělýma sladidlama,ty se nesmí?Ale ty jsou dneska skoro všude.....co myslíte kafčo 2 v 1,to jsem teď začla pít....no jsem zvědavá na to úterý u doktora,co mi řekne,jestli mě taky pošle k nějakýmu doktorovi přes dia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre