Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ivigirl
13. okt 2011

@vika34 jéje, tak to držim palce ať je vše v naprostém pořádku. Tolik těhu, obdivuju tě. Já mám přijít, jakmile bych to měla stále nad 7 a to tedy mám, uvidím zítra jak to bude. Já přibrala málo, něco schodila díky dietě a stále mám hlad. Nejsem nadšená, a uvidim, jak budu pokračovat. Mě dala glukometr až tento týden, tak uvidíme.

vika34
13. okt 2011

@ivigirl
už to nejako musíme vydržať,ja už rátam dni,mám toho už plné zuby,čakalo som na toto 10 rokov a teraz zisťujem ,že to veru v mojom veku nie je med lízať 😀

ivigirl
13. okt 2011

@vika34 ještě to máme nějakých 6-8 tt tak uvidíme 😉 njn, i já zjišťuju, že to není med v tomto věku a do toho mi je nějako zle, leze na mě chřipka jak hrom, upchatý nos, třeští mi hlava... brrrrr.
Nemyslíš, že ta chřipajzna mi to mohla zvednout hodnoty toho cukru?

vika34
13. okt 2011

@ivigirl
že vraj choroba to môže ovplivniť ,tak neviem.Ja dúfam,že do mesiaca mám dieťa v rukách 😀

ivigirl
13. okt 2011

@vika34 Doufej 😀 já se pozeptám

callex
13. okt 2011

@ivigirl ja som tiez bola prechladnuta a hodnoty nalacno som mala stale 5,5..a ostatne take dost divoke,,tak si myslim ze choroba to ovplyvnuje.

ivigirl
13. okt 2011

@callex Děkuju 😉

gabuci
13. okt 2011

@zuzanamv ja som držala len diétu a kvôli tvrdnutia bruška som brala až do pôrodu 2x1 tabletku Magne B6.Vlastne brala som to už od 12-ho týždna,lebo pri prvom tehu som už mala problémy a moja doktorka mi kázala pri druhom tehotenstve tak skoro to začať.Tá sacharóza je tam zanedbatelná.

ivigirl
14. okt 2011

ahoj holky. tak mám výsledek zase nad 8, já si pořád tedy myslim, že je to tou chřipajznou, v noci jsem se vzbudila i na blinkání 😖 tak nevim tedy

eyael
14. okt 2011

ahoj holky, já dnes v noci zvracela, asi fakt nějaká střevní chřipajzna, lehli jsme celá rodina - manžel i dcera a dnes se akorát celý den střídáme na wc 😒 teď docela nevím, co si dávat k jídlu, k snídani jsem horko-těžko zvládla suchou housku a černý čaj 😠 ☹

evian78
14. okt 2011

Ahojte dievčence, mne zistili tehotenskú cukrovku po tom teste čo sa pije tá sladká voda ☹ bohužial to máme aj v rodine tak som sa až tak veľmi nečudovala. Začala som každé 2 týždene chodiť na diabetologiu. Zlepšenie nenastalo skôr naopak. tak som dostala na domov merač glukózy ( to je to najmenej si trošku pichnúť do prsta ) Skôr som mala obavy z pichania si Inzulínu. To prišlo po dnešnej kontrole i ked výsledky priamo u doktorky boli uspokojujúce, ale tie čo som si zaznamenávala z domu pri meraní nie tak som dostala aj ten Inzulín. Som z toho neštastná ale ked to musí byť tak si nenavyberám... Naštastie mám výbornú doktorku a aj jej sestrička je úžasná a podporujú ma. Je to ťažie ale musíme vydržať 🙂 Držím palčeky každej ktorá sa bortí s týmto problémom a môj odkaz je, že treba myslieť a brať veci pozitívne ono to fakt pomáha 😀

saronka
14. okt 2011

Ahoj holky..mě teď čeká test na cukrovku ve čt. docela se bojím, aby mi tak brzo nezakázali cukr ...co si já počnu hihi 🙂) no jo.. snad to dopadne dobře

ivigirl
14. okt 2011

@evian78 ahoj, a kolik ti vycházelo doma při měření? mě to všerejškem vyběhlo nahoru. Nevíš, jestli ovlivňuje glukometr když máš chřipku? Ted jak mi to vyběhlo, tak jsem pěkně nachcíplá.

kludsisek
14. okt 2011

@ivigirl ahojky taky jsem těhulka označená gestační diabetes 🙂 pokud užíváš například paralen či jiné léky vhodné pro těhulky při nachlazení a pokud jsi vážně pořádně nachcípaná pak se může glukosa zvednou i kdybys jedla trávu. tvé tělo bojuje s nemocí a potřebuje více energie takže se mění i metabolismus a to nejen cukru ale i tuku a bílkovin. Samozřejmě nejsem lékař!!!! ale když tak zavolej v pondělí na diabetolku a porad se, ale hlavně se z toho nestresuj to taky zvyšuje glukosu 🙂) brzké uzdravení.... 🙂

evian78
14. okt 2011

@ivigirl
Ahojček, no ráno na lačno som mala vždy hodoty okolo 4,5 ale počas celého dna mi to lietalo okolo 8,5 a to je nad ☹merala som si cukor od minulého týždňa a aj ja som tento týždeň prechladla ale hodnoty som mala rovnaké...takže neviem, možno to je individuálne...

ivigirl
14. okt 2011

@kludsisek @evian78 děkuju moc holky. Paralen právě že beru, pomůže mi a v noci se aspoň vypotim, ale beru opravdu jen na noc

lucy56
15. okt 2011

@petapete gratulujem, tak nakoniec mame podobne vahy malickych a nemali ziadne nasledky z cukrovky, uzivajte si drobca aj my si uzivame

vika34
16. okt 2011

@saronka
no neprajem ti ,ale počneš si to čo my ,vypustíš cukor a budeš dietovat 😉

vika34
16. okt 2011

@lucy56
prehod si v nastaveniach ,lebo už budeš prenášať 😀
gratulujem k bábätku

vika34
16. okt 2011

@evian78
a aké dávky ti dala?
Ja si pichám ,že vraj minim. a to je 2-4-4 jednotky a teda dopichaná som už poriadne ,hlavne ten deň ,ked aj merám glukozu,dokopy je to 11 pichancov,brr

lucy56
16. okt 2011

@vika34 rada by som ale neviem to najst ako sa to robi

gianni
17. okt 2011

nejako sa mi tá cukrovka nestráca,včera na večeru som si dala trochu droždovej nátierky s polkou rožka a dojedla som za malým jablčník ,po 2 hodinách mi to skočilo na 9,4 ,to fakt už ani jeden koláč nemôžem ☹

vika34
17. okt 2011

@lucy56 klikni si na fotku a potom na môj fotoblok a tam je ,že zmeň a ked tov zatlačíš ,tak tam budeš mať takú tabuľku

vika34
17. okt 2011

@gianni ja včera tiež malý kúsok tekvic.chlaba a malilinky kúsok jablkového koláča a 8,2 😠

mimys
17. okt 2011

Ahoj holky.. vy co uz mate po porodu.... drzite dietu? vratil se vam cukr do normálu?
ja si ted 3 tydny po porodu udelala glykemii a jsem z toho pekne otrávená, teda... na lačno 6,3, po po bede 9,7 a po veceri 9,3 :-/ a to nejim sladke a dietu drzim dal :-/ .. jak jste na tom vy??

mirka00
17. okt 2011

ahojte baby.prosím vás kolko krát ste mali cukor nad 7?a čo vám povedal dr.?

lucy56
17. okt 2011

ahojte,chcem len odkazat aj inym babam s touto diagnozou ze sa nemusia bat a stresovat, co som robila ja ked mi zistili cukrovku, lebo pokial sa drzi dieta alebo ste na inzuline a celkovo pod kontrolou lekarov tak babatka sa rodia celkom zdrave. a nie su ani velke, moj Adrian mal 3340g a 51cm, ziadne nasledky z cukrovky a veru ja som mala na zatazovom teste strasnu hodnotu 11,9 a aj ked som si merala nie vzdy sa mi darilo udrziavat hodnoty do 6,3 ako som mala nakazane, takze aj ked vam obcas hodnota vyleti nie je to tragedia,treba podla mna len tu dietu drzat hlavne v tych kritickych tt od 30-34 tt a vsetko bude ok,snad niekomu tieto slova pomozu,lebo ja som precitala celu diskusiu v nadeji ze zistim ci sa rodia zdrave deti a takto na rovinu to tu napisane nebola

lucy56
17. okt 2011

@mimys mne sa to vratilo na normal, este v porodnici som si robila profil a amala som 4,3 na lacno, 5 po ranajkach a 5,6 po obede a po veceri som si uz nemerala,takze ja jem uz normalne,teda ako kojaca matka

gianni
17. okt 2011

@mimys písala som o trochu vyššie ako to je so mnou: diétu mám nadalej,kontrola o 2 mesiace a doktorka povedala z výsledkov krvi že sa mi tvorí málo inzulínu,ked sa budem držať do 8 tak o.k.,ked nie tak budem brať tabletky,ale toto obdobie diéty je pre mna týranie,asi radšej pristúpim na tie tabletky a doprajem si niečo viac ako sa takto trápiť s jedlom
@lucy56 joj tak ti závidím že môžeš jesť čo chceš ☹

ivavec
17. okt 2011

Ahoj chci se vás zeptat co pijete při cukrovce. Dík

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre