Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

radushka
15. dec 2009

To po těch 3 hodinách jsem našla na netu,Ale asi budu taky jíst už po dvou.Tak po tom dnešním tvarohu mám 6.9. Já vím, že je to v normě, ale nechápu, jak to, že jsem teda mívala hodnoty 4,7 nebo 5,5 a teď se na míň nedostanu. V pátek jdu na kontrolu (po týdnu), tak se ho musím na to všechno zeptat.
Holky a vy nemáte strach, že bude mimčo pak velké? Já s totiž zatím strašně bojím si dát něco sladkého (jako třeba ten zákusek 😉 ).Když si dám 1 kousek cukroví, tak už si říkám co to udělá s tou hladinou.No ale je fakt, že se takl hlídám, protože si try hodnoty mám zapisovat po každém hlavním jídle.Tak mám strach, že mi řekne, že to flákám a že mi šoupne inzulín 😠 .
Jo a největší "sranda"je, že moje babička - cukrovkářka - bere tabletky a inzulínu se bojí jak čert kříže, tak kdybych já hned vyfasovala inzulín, tak bych před ní byla za hrdinku roku 😀 .Ale snad to tak daleko nedojde 😒

olgas
15. dec 2009

radushka: když si dát třeba jeden zákusek, tak se ti sice hladina cukru teoreticky hodně zvedne, ale neznamená to, že by po jednom zákusku sem tam bylo mimčo obrem. Samozřejmě doktorce neříkej, že jsi ho jedla, ale jednou za čas nemůže podle mě uškodit. Navíc jak to tak sleduji, tak bych spíš řekla, že holky, které cukrovku nemají, mají děti větší než cukrovkářky. Já se vždycky na kontrole ptám kolik mimčo váží a tak, před 14-ti dny můj prcek vážil cca 1340 g. Jsem zvědavá na zítřejší hodnotu jak porostl.

radushka
15. dec 2009

olgas: to si myslím taky, právě jsem si dala 3 malé cukrovíčka.Kašlu to. No uvidím, co v pátek ten dia doktor a pak jedu hned na UTZ, tak se snad něco dozvím.
No ale jak jsem psala - držím se, protože mám strach, že by poznal podle těch hodnot, že to šidím 😀

pani_haf
16. dec 2009

Olgas-jak píšeš, děti cukrovkářek jsou mnohem menší, protože sed ržíme s jídlem, moje známá porodila 14.12. a malý měl 3,65 a náš malý ve 33 tt měl 1970g, takže budu ráda, když bude mít 3kg 🙂

beruskaveruska
16. dec 2009

ahojky koukám, že je tu veselo 🙂 Seb spagatice je jenom provokatérka víš ona se snad naší sestřičce líbí , že tam furt chodí i když má všechno v cakju 😀

zato já dostanu pojeb he he na ní z vysoka sejřím. došly mi papírky tak budu 2 profily za měsíc, ale nemám čas chodit na polikliniku 😀 (včera jsem šla okolo jejích dveří a bylo tam husto 😝 tak jsem ani neklepala a šla dál ) 😀

ted jdu taky snídat a zítra konečně udělám ten poslední profil 😀

evca82
16. dec 2009

ahoj holky,

Ja jdu na UTZ zase v pondělí, tak jsem taky zvedava kolik mala vazi. ale na obrika taky zatim nevypada (hlavne nema bejt po kom).

Spagi s tou vanockou to mi davas teda 😀 ja cekam na ty Vanoce, to si ji dam s gustem.

misicka455
16. dec 2009

Holky tak já dneska měřím velkej profil tak držte palečky zatím Ok, ale teď jsme zblazla na sváču banán a šunku tak uvidíme za hodku 😉

Raduska u některých jedinců se může čím se blíží porod cukrovka horšit 😉 Já to tak měla najednou jsme zjsitila, že věci co jsme normálně jedla a nic mi nedělaly mi najednou zvedaj cukr 😒

Holky my jdeme na kontrolu zítra tak jsem zvědavá jestly budou dělat utz 😉

luuca2
16. dec 2009

Ahoj těhulky. Dlouho jsem tady nebyla, ale měla jsem k tomu důvod 😀 .
29.11. v 8:10 se nám narodilo naše zlatíčko. Andrea 2510g a 46 cm. Přišla na svět o něco dřív (36+5tt), ale je v pořádku.

misicka455
16. dec 2009

Lucca velká gratulace k mimču 😉

misicka455
16. dec 2009

Koukala jsem na fotky a malá je krásná 🙂

ili5
16. dec 2009

Ahoj, luuco, gratuluju moc, krásná váha, to už není ani v inkubátorku, že? dlouhá ale je dost, to bude modelka, hubená a dlouhá, super.
MOje mimi ve 29tt vážílo 2 170 g, takže macek. Já si říkám, že když bude velkej do porodu, tak jdu na císaře, takže se nějak nebojím a neřeším co zrovna jíst. Ale držím se trošku, to jj. Čaj si ale sladím, sladké tolik nejím. Zítra jedu do fakultky, zkusím si to vyřídit tu poradnu dia u nás v Karviné, abych nemusela tam jezdit, tak uvidím co mi dnes řekne tady ve špitálu, bylo by to fajn. Bych mu zíétra jen vrátila ten přístroj a sbohem pane chytrý. 😀

evca82
16. dec 2009

Luuca taky moc gratuluji, je to fesanda dlouha 🙂

janni.ka
16. dec 2009

ahoj holky,tak sem byla na velkém utz a malá má 1800g 😕 sem se vyděsila že je veliká,ale dr říkal že je sice o pár dní větší,ale je v normě 😉 že na 31ttje to dobrý.Kolik vážila vaše mimušenka??Mě to stejně připadá nějak moc 😕 i když mám velikýho manžela tak bude asi po něm 😀

spagi tys mě navnadila s tou vánočkou 😀 ji příští týden udělám a dám si mnam 🙂

Luuca gratulka k mimískovi,je krááásná 😵 😵

misi tys byla dnes naposledy u dia dr?Nepletu si tě s někým? 😀

holkýýý tady tak kráásně sněžííííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀

janni.ka
16. dec 2009

sem ještě zapoměla sem byla i u dia dr a vyfásla sem glukometr a mám se měřit jen jednou v týdnu a to ráno,v poledne a večer ale,bud jen před jídlem nebo hodku po jídle,moje dia dr šetří proužkama asi 😀 😀 😀 😀

tak se oměřím v neděli 😉

evca82
16. dec 2009

jani ja kdyz byla na utz ve 30+0 tak mimi melo cca 1 500g, ve 32+0 melo cca 1920g a ted jdu zase v pondeli, to budu 34+0 tak uvidime, snad nam povyrostla 🙂

spagatice
16. dec 2009

Jani náš měl v 31+3 váhu 1.603 gramů, jsou to jen odhady, neboj. Maléhodné taky říkali, že bude mít mimčo cca 3 kg a měl nakonec cca 3,7 kg. A Bukce zase říkali, že bude mít cca 4 kg a měl 3 kg.

Podívej na Ili, to vypadá na pěknýho drobka 😀

Luuca gratuluju k mimču 😉

Miško tak co měření?

Já si jdu dát svačinu 😉

Veru došly papírky jo 😕 😕 😕 proboha, co na to ty hvězdy asi řeknou 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Vem jim to cukroví a ony budou tak mimo, že neřeknou nic 😀

misicka455
16. dec 2009

Jani zítra jdu naposled 😉 Jinak měření zatím v pohodě 😉

misicka455
16. dec 2009

Já jdu hodit sprchu a taky jdu svačit 😉

janni.ka
16. dec 2009

uf tak to ste mě uklidnily holky 😀

misicko tak to se už těšíš vid až jim to tam složíš a nazdar dámy 😀 😀

tý jo ty papírky stojí 700 😕 😕 sem jako čuměla.holky a to ted jak píše třeba Evča že jde ve 34+0budou měřit mimi pokaždé,sem se na to nezeptala,hlava děravá sem no.Já jdu na další ko taky ve 34+něco nevím přesně 😀

spagatice
16. dec 2009

Jani mě malého minule nekontrolovali na utz, záleží na doktorovi 😒

radushka
16. dec 2009

Tak můj dr. dneska v poradně nezklamal 😠 , říkala jsem mu, že mám tu cukrovku a on prý, že to má každá těhu a že se nemám přejídat sladkým 😠 .No ale už jsem klidnější a na sváču jsem si dala normální sladký jogurt.tak jsem zvědavá, co to udělá po večeři.Ale hrotit už to asi nebudu, protože mimčo potřebuje taky trošku cukru a nevěřím, že mu stačí to dietní "bezcukrové" jídlo. Jinak prý máme ve 30.tt 1500g. Tak jak tek zjišťuju, jsme v normě 😉

spagatice
16. dec 2009

Holky tady zjistíte, jestli máte mimčo tak akorát veliké 😉

http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...

evca82
16. dec 2009

janni ja chodim na KO casto kvuli tomu , ze mam min plodovky, tak jestli mimi roste kontrolujou+prutoky pupecniku.

holky ja ke svace se narvala krupic kasi a na to tri kousky cokolady horky a glymca 6.0 🙂

janni.ka
16. dec 2009

evčo aha,tak to chápu,hlavně že tě hlídají 😉 jůůůůůů krupicová kaše,mnam,tak tu spáchám asi zítra 😀 dneska sem si dala sledový salátek a bodl,mnam kyselej byl 😀

radu co je to za dr? 😕 že to má každá těhu,tak proč některý těhu musí tak terorizovat dietou a pícháním do prstů? 😠 cccccccccccc,to sou teda věci 😀 😀 😀 😀 😀

radushka
16. dec 2009

janni: 😀 to je prostě můj idiot.On takhle reaguje na všechny moje dotazy.Suverén až na půdu 😠 .Historek s ním mám mraky.po porodu jdu jinam 😝

radushka
16. dec 2009

Ježíš nedělějte mi chutě, krupici s nasrouhanou čokoládou bych sežrala hned 😠

misicka455
16. dec 2009

Jani sice jdu zítra naposled do dia poradny , ale nařadíčko jim doveze až manžel po porodu 😉

misicka455
16. dec 2009

Já jsme si dneska dala řádek studentské pečetě čokošky a šla na prochajdu a cukřík super.

ili5
16. dec 2009

Já to popletla, ve 29 tt mělo mmimi 1 690 g, takže Jani neboj, mám slona a dr říkal, že je v normě a nyní ve 33 tt 2 170 g. Jsem to špatně napsala, pardon. Dnes jsem zjistila, že dr u nás ve špitále mě ráda převezme do dia poradny, takže nemusím dojíždět. Zítra to tam vydržím a pak mu řeknu, ať nedává inzulín, že jdu k nám do KA: Tady snad nebudu tak dlouho čerkat. Nechápu, že mě dr polsal tak daleko, když o 2 patra výše to dě+lá naše doktorka. Asi mají s něma smlouvu a peníze. Jinak si toi vysvětlit neumím. Ale na mě nééééé 😀 😀 😀

misicka455
16. dec 2009

Holky tak náše princezna měla v 34 tt něco kolem tří kileček 😀 😀 Jsem zvědavá jak na tom budeme zítra 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre