Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

spagatice
19. dec 2009

Já to podle toho vzorce nedělám, ani jsem ho neviděla. Když dělám profil tak to většinou dopadne tak, že k snídani pečiva max 80g, k svačině jeden kousek ovoce, k obědu přílohu cca 100 g (podle toho, jak to vyjde), maso 60-80 g, k odpolední svačině cca 40 g pečiva s něčím, k večeři o trošku míň než k obědu. A mezi jídly 2-3 hodiny přestávku a hlad nemám 😉
Když mě honí mlsná, tak počkám do některého jídla a dám si něco dobrého. Třeba místo pečiva k svačině si dám sušenku apod.

janni.ka
19. dec 2009

tak já po obědě 4,8 🙂 třebas je to tou zelnačkou 😀 😀

kjucukovna já se podle toho neřídím,jím normální porce a pak se hýbu,nesedím 😉 snad se to takhle udrží až do konce těhu 😉 😉 jinak teda když mě honí mlsná tak si dám 1-2sůši bebe dobré ráno ty ovocný+bílý jogurt a chut na sladký mě přejde a to se mi do té odpo svačiny dle předepsaných sacharidů vejde v pohodě 😉
Na ten hlad ti poradím hodně pít,mě to pomáhá a proto taky toho nezbuším tolik 🙂 🙂

Ajinak cukroví občas teda taky zobnu 😀 bych musela být bez citu abych si ho nevšimla 😀 😀

a stejně jako vy si i my vaříme čerstvou zeleninku do salátku 😉

janni.ka
19. dec 2009

spagi tys to vypsala hezky 😉 😉 akorát já mám ty hmotnosti menší napsaný třeba k snídani jen 50g pečiva 😖 😖 ale já si dám normální krajíček jako i před dietou je to k těm 100g

ili5
19. dec 2009

já žádné malé porce najím, prostě se nadlábnu do syta, jinak bych umřela. Na snídani 2 ks vánočky hromadu másla, večer 2-3 krajíce chleba... Nic nečtu, sacharidy atd.... jsem se včera ptala doktorrky v diaporadně a prý to tím jídlem stejně moc neovlivním, že je to hormonama a ty budou od 35 tt teprv řádit. Já třeba poobědvám, vydržím 2 hod do měření, napíšu hodnotu a už chaluju, třeba jak dnes plno cukroví a zas věnečky. Nyní před večeří změřila a jen 4,2 nejmíně. Takže jsem zjistila, že má pravdu a u mě aspoň jídlo na to nemá vliv. Když jím jen bez cukru, tak mám hodnotu jak prase, dnes sladké i ráno vánočku s máslem a mlékem a po 2 hod 6,5. Takže fakt ať jím cokoliv, mě to prostě skáče jak chce. A to jsem dnes popletla 😀 a místo 5 jednotek ráno píchla jen 2, takže dneska krása. Asi to bude i stresové, to hlavně. Takže netrapte se hlady a jeste, nebo budete mít jak já ketony v moči, jak jsem se zalekla a žrala tu jejich dietu 😀 . V pondělí jdu na odběry a moč kultivace, tak jsem zvědavá co tam naleznou diaporadna.

evca82
19. dec 2009

Ili a ty se meris po dvou hodinach?

janni.ka
19. dec 2009

taky sem si říkala že se ili měří po 2hod 😕

ili5
19. dec 2009

No přešla jsem tady k nám a chce po mě profil, 7-8 denně měřit . 3x denně inzulín a po 2 hod. měřit po jídle. Píchnout inzulín a za půl hod najíst, pak za 2 hod změřit, snídaně, oběd a večeře a pak změřit ještě v 22 hod a někdy mám mezi 2-4 ranní změřit. Jinak v OV chtěl po hodině, jsem jí říkala já se měřila po hodině a ona chce po 2 hodinách. Někdo to tady taky psal, že po 2, že?

misicka455
20. dec 2009

Holky někdo měří po dvou hodinách , ale potom se ho tykají jiné hodnoty než nás 😉

janni.ka
20. dec 2009

dobré mrazivé ránko,holky my tady na jihlavsku máme -12,5st 😕 a to sme ve 3 patře,brrrrrrrrrrr 😖

tak sem zkusila experiment na snídani 😀 2obyč rohlíky se škvarkovkou a výsledek 🙄 7,9 si říkám kdybych si dala jeden třeba by to bylo O.K ale já to chtěla prostě zkusit 😉 tak ted vím že rohlík radši néééé 😀 a v úterý testnu vánočku co se mnou udělá 😉

misicka455
20. dec 2009

Když to nevyzkoušíš tak nevíš 😉

pani_haf
20. dec 2009

Ahoj všem, já dnes na snídani samé buchty, tak jsem zvědavá, co to bude za hodnotu ☹

Illi - já chodím k dia dr do Ostravy a ta chce měření po 2 hodinách...

mabe
20. dec 2009

Dobre ranko,

misicko, muzu se te preptat na zatezovy test na cukrovku? do kdy se muze delat a jak to probiha na obilnaku?

dekuji. 😉

misicka455
20. dec 2009

Ahojky Mabe, do kterého měsíce se může dělat netuším, ale vím že se dá zjistit už od 20tt.
Na obilňák dojdeš se žadankou na ráno a lačná(od půlnoci nejíst a nepít) vezmou ti krev dají vypít ten sladkej nápoj za dvě hodiny dojdeš vezmou ti krev výžsledky jsou do dvou hodin k vyzvednutí na recepci. Na ráno to je mezi sedmou a půl osmou 😉

mabe
20. dec 2009

takze to musis jeste dojit takhle postupne? a to fakt nemuzu ani pit po pulnoci? to je teda drsny. a kam presne na obilnaku, normalne na ambulanci?

misicka455
20. dec 2009

Normálně dojdeš na evidenci a oni tě už pošlou 😉 Neměla by jsi pít, ale jestly to nevydžíš tak trošku obyč. vody 😉

misicka455
20. dec 2009

Ahlavně si vem po těch dvou hodinách sváču neb já jsme mále kolabovala 😉

ili5
20. dec 2009

Ahoj, pani haf, a kde, do fakultky? Tam po mě chtěli po hodině, nynyí chodím k nám do KA a tam profil po 2 hod.
Jinak já jím často rohlíky a nic moc mi to nedělá, mě to skáče ne z jídla, ale jak se chce, ať jím cokoli, jsem vždy překvapena co to je zas za hodnotu.
Zátěžák se dělá do 26tt. U nás se to dělá přímo v poradně a nesu jen na zpracování krev a vypít sračku, ale chodím do špitálu, tak tam je vše při ruce. Jinak je to pití tak sladké, že jdsem ani po 2 hodinách neměla na jídlo ani pomyšlení, slepí ti to žaludek. Což jsem čučela, nebo jak se ráno nenajím, tak zvracím, ale po tomhle jíst nemusela celý den.

spagatice
20. dec 2009

Ahoj holky,
panihaf jak dopadly ty buchty?

Já jsem dneska dělala ten velký profil a v pohodě:
před snídaní 4,4
po snídani (rohlík s máslem) 6,0
svačina (dva chlebíčky s máslem a šunkou)
před obědem 4,6
po obědě (směs špaget, kuřecího masa, hub, smetany a sýra) 5,1
svačina (jablko, 4 ks cukroví)
před večeří 5,1
po večeři (krajíc chleba s máslem, dvě vajíčka) 5,2

Takže se chystám za odměnu ochutnat ještě nějaké to cukroví k druhé večeři 😀

mabe
20. dec 2009

misi, dekuju. premyslim, kdy tam jit? jestli tam nepujdu mezi svatkama, ale nevim, jak je tam provoz. 😖

kjucukovna
21. dec 2009

holky dneska si jdu pro výsledky té cukrovky a pro žádanku do diabetické poradny....aspon pak už budu trochu moudřejší co a jak..... od pátku jsem byla spíš v šoku 🙂

pečete letos vánočku? já chtěla o víkendu ale kvuli výsledkum jsem to odložila.... žádná vánočka nebude...

olgas
21. dec 2009

Ahojte holky,

přes víkend jsem nepsala, protože jsem tady měla neteř přítele, tak nebyl čas. Ani netíhám dočíst. Jak se tak dívám , tak spagatice tady nemá co dělat. Jí ten cukr nezvedne ani cukroví, no to je vrchol 😀

kjucukovna: taky jsem byla v šoku, když jsem se to dozvěděla, já vánočku ani nekupuji ani nepeču, protože přítel jí nejí a já bych stejně celou nemohla. místo toho si dáme chlebíčky 😉

kjucukovna
21. dec 2009

ogas hmmmm chlebíčky 😵 já když jsem to v pátek zjistila tak jsem si z toho šoku myslela že nemůžu skoro nic jíst, a v sobotu jsem měla pěknej hlad,ale včera už to bylo lepší....nacpala jsem se k obědu kuřetem a k večeři rybou 🙂

pani_haf
21. dec 2009

Ili-chodím na Fifejdy
Spagatice-po buchtách 6,6 🙂

Dnes je tu nějak mrtvo ☹

misicka455
21. dec 2009

Ahojky holky, jak jsme psala na vánoce nejsme diabetik takže na snídani si toho 24. tu vánočku dám jen bez marmelády a kakao nebudu sladit 😉

olgas
21. dec 2009

paní_haf: a kolik to bylo buchet? Všichni tady mají tak dobrý hodnoty, nechápu proč chodí na diabetologii?

kjucukovna: jítst můžeš, hlavně si musíš dávat pozor na cukry, tj. sacharidy, jsou mimo jiné v bramborech, rýži, těstovinách, pečivu . V mase a sýrech ani ne. Ale na tvým místě bych si užila vánoc a pak se vrhla na tu diabetologii,protože až ti nařídí tu dietu a vysvětlí co můžeš a nemůžeš jíst, taksi moc cukroví nedáš 😉 .

misicka455
21. dec 2009

😀 😀 Olgas mě tedy hodnoty skáčou já semka patřím 😀 😀 😀

pani_haf
21. dec 2009

Ahoj holky, byly to dvě kynuté s mákem a tři ks třené bábovky 🙂, ale dát si to odpoledne, tak mám přes 8, přijde mi, že ráno mi to líp spaluje. Dnes jsem měla jet k dr na kontrolu, ale je tu tolik sněhu, že to nejde, mám lékaře dost daleko, tak už jsem si chtěla vzít dokumentci a hodit ji do Ostravy,a le nevyšlo to ☹

ili5
21. dec 2009

Ahoj, tak já předevčírem a včera měla na snídani vánočku s máslem, po 3 ks a cukkr dobré, pro změnu se mi to zvedá zas navečer. Dnes jsem byla na odběry, zítra mám odpoledne volat. Mám píchat už 4x denně, večer 2x. Večer přes 9, a pak jsem zkjusila ráno v 3 30 hod a 5,9. Já včera odpolene jedla cukroví, domácí čokoládu. Já se zas neomezuju, odpoledne si užívám Vánoc. Je to těhu cukrovka, tak neplaším. Ještě předčasem se o tom nevědělo a dlabalo se co hrdlo ráčí, no ne? Dnes jedla snídani rohlík s máslem a marmeládou a mléko. Tak uvidím, v 11 30 budu měřit. Dnes jedla později, nebo byla na odběrech a pak v Tescu, mají balíčky koismetické za 50% slevy, národa, nešlo projít ani. Jsem nakoupila 4 tašky a nemohla to unést ani domů 😀

spagatice
21. dec 2009

Ahoj holky,
Pani_haf tak to je dobrá hodnota po buchtách 😉
Já jsem dnes byla zase na kontrole a normálně mě holky dojaly 😒 . Už jsem dostala zprávu k porodu. Jestli do 8.1. porodím, tak má manžel donést přístroj a já mám přijít v květnu na další oGTT. Ale jestli do 8.1. neporodím, tak mám přijít ještě k nim 🙄 a přinést dva profily. Takže stejně ještě tento a příští týden musím dělat profil. Tak jsem se sestry zeptala, k čemu jako bude, když přinesu 8.1. profily, že už s inzulínem stejně nic nenaděláme, když mi to vylítne. Tak mi řekla, že kdybych měla vyšší hodnoty, tak mě okamžitě pošlou na vyvolání 😖 .
Jinak za profily mě holky chválily, prý jsou krásný. Tak to fakt nechápu, proč už nemůžu mít pokoj. Ale stejně na to kašlu, prostě se ještě dvakrát změřim a jinak si užívám vánoc a nabírám síly na porod 😎

misicka455
21. dec 2009

Holky já dneska mám taky nějaký sladký den nemůžu si pomoct a zobu co se dá, ale naštěstí to zobu s nějakým tím časovím rozdílem a popijím vodus citréonem a trošišku se hejbu a hodnoty nejvyší co dneska byly po oplatku v čokoládě a tři cukrovíčka 7,2 což je krásná norma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre