Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

miska66
9. júl 2009

Sam no vidis a to mame stejnou dr, fakt mi to rekla a taky mam hutnickou, tak ja to nechapu ale poslu ji zato do prdele, a nebo tu revizni dr, na kazdeho stejny metr ne? nebo kdo ma teda pravdu? jak to teda je? tech 50 mi do konce nevydrzi ani nahodou.

miska66
9. júl 2009

Sam ja tam taky byla vcera, mela jsem takovou slovenskou starsi dr a ta jeste nekomu volala jestli mi to teda muzou dat tech 50, to je teda bordel. Ale mozna ti dr napsala do te zadanky neco jineho jak mi.

samsulka
9. júl 2009

Deni, já byla na pojištovně a tam mi bylo řečeno pokud jsem na dietě mám nárok na 400 bez schválení v pojištěvně až pak se schvaaluje,ale to je asi podle toho zda jis na inzulínu nebo ne.
Mě to teda vadit nebude nedá tak si to nechá, já nebudu lítat jak debil sem a tam a dělat ze sebe magora v pojištovně,at si tam pak sestra nebodr, zavolá nebudu se tahat s břuchem ve vedrech,

Misko, já vím,ale tak mi to zase řekla včera ta revizní, já prostě tam už nepůjdu, vypadám pak jak debil.
já mám dalších 50 schválených a další už nemusím a pokud mě tam sestra požene tak ji něco řeknu nejsem nějaký hajzlík aby se mnou cloumali co mi řekli mi řekli a tím se budu řídit.
Kdy máš zase kontrolu?

samsulka
9. júl 2009

MIsko, já měla tu stejnou 😀 😀 😀 v kolik jsi tam byla? já šla kolem 10h a to tam byl jen stomatolog tak jsem kolem 13h jela jak magor znova a přesně tak volala a říkala,že mám nárok na 400 a tím to pro mě hasne. Divné,že jsme byli u stejné dr. a každé řekla něco jiného.
já tam měla napsané,že jsem na dietě, a žádám o schválení proužků 50ks. Já mám 50ks tak na 2,5 týdne a pak už nemám a pokud zase budou s tím dělat caviky neměřím a seru je.

ivuu
9. júl 2009

Ahojky...

samsulka.ja mám taky vždy trochu bilkoviny v moči aje to prý v okeju...

tak jsem si volala na dlouhodobej hemoglobin a mám 3,7% prý vyborné 😀 😀 😀 tak jsem rada...

jha si udělám ještě jeden profil v pondělí apa snad už porodím..

😲 😲

samsulka
9. júl 2009

Ivu, to jsem zvědavá zda porodíš, pomáháš tomu????? 😀 😀 😀 😀
to máš fajn, já měla 3,5% no jsem zvědavá jak moc to roste.

ivuu
9. júl 2009

samsulko ja měla ve 32tt 3,4% a do těch 4% bysme se měli vlezt vždycky...to bys musela asi od rana jíst jen sladké....

pozná to prý až 3 měsíce dozadu ten hemoglobin....

samsulko..nepomaham..tchyně se vrací z dovolené až v nedělu jinak nemá kdo hlidat matesa přes porod....ale včera mě bolelo dost břicho a tvrdlo jak blazen...dneska zatím dobrý..tak tuk tuk...

samsulka
9. júl 2009

no tak to je na spadnutí,co?
no já před tím než mi zjistili GD tak jsem cpala sladké dost no uvidíme co ukáže další krev.

editah222
9. júl 2009

Já mám ten glykovaný hemoglobin - 3.2. Od diabetoložky jsem byla pochválená, protože to znamená, že jsem se docela dobře stravovala už i předtím než mi byla zjištěna těhu cukrovka.
I cukr jsem měla včera a dnes OK - na lačno max 5,2 a dvě hodinky po jídle do 6,2. Měřit se budu zas až v neděli, to je nehorší den, protože jdeme ke tchánovcům na oběd a oni mě nutí do jídla 🙂

samsulka
9. júl 2009

Edi, po 2h jsou vždy dobré hodnoty horší je to po 1h.
Já měřím vždy pondělko, středa a pátek víkend ne to taky jezdíme k mami, a to by nebylo ono hihi tak sjem ti to tak naplánovala.

samsulka
9. júl 2009

dávám si kafíčko se smetanou, a 3kousky štrůdla mnam ten cukr tam ani nevadí,že není teda mi to fakt neva,ale manžovi nejel, ptž nemá rád listové těsto, jsem mu říkala,že o víkendu snědl celý pekáč bublaniny tak at nekrade.

editah222
9. júl 2009

Samsulka - v neděli budu měřit po hodině, ať vidím jestli je to OK nebo ne.

Štrůdl si udělám o víkendu zase, ale prubnu ten s tvarohem a ořechama, prý je ještě chutnější a tvaroh nemá tolik sacharidů jako jablíčka, takže ho budu moc sníst víc. Jablečného jsem si dala jen malinký kousek 🙂

julia30
9. júl 2009

ahojte.

po prvom oGTT teste som mala po dvoch hodinach 8.8 ale tak ma vystresovala nasa doktorka a vsetky fora a vsetko, ze po opakovanom teste oGTT som mala po hodine 10,5 a po 2 h 10,00 na lacno 5.5 coz aspon jednu hodnotu mam dobru. tu prvu na lacno 🙂 ale co som chcela povedat. Je mi divne ze vzdy ked idem k doktorke mam na lacno dobru hodnotu cca 5.5 coz je sice hranica ale dobra hranica a ked sa meriam doma na lacno vzdy mam okolo 6,0 az 6,6. Tak sme radsej kupili glukomer nech si zistim co mozem a co nie. Inak moja doktorka ani po prvom ani po druhom oGTT teste nehovorila o ziadnej diete ani tabulky len ze vylucit cukry a ovocie a to je vsetko ale nemam pocit, ze by to stacilo. Tak som sa tu docitala, ze celkom dobre pomaha citronova stava na znizovanie dnes som to vyskusala, a naozaj po 5 min mi kleslo o 1 cely bod dole este chcem vyskusat ci to ma aj dlhodobejsie ucinky cize si to zmerat tak po hodinke dvoch uvidime co to spravi, chcela by som sa dopracovat doma na lacno k tej hodnote 5.5 aby som bola spokojna aspon kusok 🙂

dajte mozno nejake recepty co jete a co nejete. Lebo sice je krasne, ze mam 5x denne jest, ale mam zakazane po 18,00 coz nechapem lebo pri GD je pruser ked sa hladuje a ja hladujem uz 2 hodiny po jedle. tak niekedy mam problem dodrzat to s tym ze nejem po 18.00. ake mate celkovo skusenosti?

dakujem za odpoved

evena
9. júl 2009

teda julia tvoje dr. je těžce ujetá 😕 😕
http://www.tehotenskacukrovka.cz/
tyto stránky mě tu holky poradily a dost mi pomohly 🙂 je toho asi spousta co nevíš, nestálo by za to změnit dr.?
ty asi nebudeš chodit do žádné dia poradny viď? předpokládám dobře že ti to s tím divným jídelníčkem /jestli se to dá tak nazvat/ navykládala tvá dr. na gyndě?
v kolikátým si tt?

editah222
10. júl 2009

Julia - rychle si najdi diabetologa a pročti co se píše na těch stránkách co napsala Evena. Dieta pro těhotenskou cukrovku je jiná než pro ostatní diabetiky.
Jakmile budeš vědět kolik sacharidů máš sníst každý den tak si to můžeš kontrolovat na www.flora.cz Je tam kalkulačka ve které najdeš velké množství potravin (i hotová jídla) a ty zadáváš jen jejich váhu. Pak kontroluješ sacharidy a KJ. Je to magořina na hlavu, ale vyplatí se (aspoň v to doufáme) 😀

samsulka
10. júl 2009

Edi, vidíš a já ho mám doma a nevěděla jsem co s ním tak ten tvaroh asi nechám na pomazánku. J8 ořechy moc nemůžu, od žlučníku mi nedělaj dobře a nemám je ani moc ráda, ale ty si nech chutnat.

editah222
10. júl 2009

Samsulko - já můžu všechno, jen můj milovaný česnek jsem musela omezit. Ale to prý není díky těhotenství, ale věkem 😉 Na štrůdl se už teď těším, ale budu ho dělat až o víkendu, abych ho mohla rychle rozdat ségrám a našim, jinak by hrozilo, že ho sním sama 😀

samsulka
10. júl 2009

Edi, já česnek mám ráda a taky jsem ho tak 2roky nemohla od operace takže vím,ale už můžu 🙂
Já zase dělala dvě šišky jedna je fuč za dva dny docela dobrý a jedna ještě je a tu si dám odpo a na zítra si nechám občas zobne manža,ale moc mu nejede tak mi zůstane mu budu dělat bábovku. Já se zase držím nesním to najednou.

julia30
10. júl 2009

Ahojte 🙂

no toto co som pisala mi nakazala jedina diabetologicka, ktora sa zaobera GD u nas v meste :( takze velmi nemam kam menit, a zevraj je velmi dobra. Jasne ze tie ceske stranky mam nastudovane. Vsetko v poradecku. Ja sa samozrejme drzim tych ceskych stranok. A dokonca som sa na tychto strankach docitala, ze citronova stava a stava z bieleho grepu znizuju cukor v krvi a je to tak. Krasne mi to kleslo, dnes som mala prvy krat na lacno doma bez pohybu pred tym 4.2 mmol/l coz je pre mna skvele, lebo sme zistili ze to neni len kratkodobe ale je to dlhodoba zalezitost 🙂 to znamena, ze asi ten citron budem pouzivat, kedze je dolezite aby sme dlhodobo znizilli hladinu cukru v krvi. Tak sa z toho celkom tesim.

ale dakujem, len som sa chcela niekomu kto ma podobny problem takto pochvalit ;) uvidime ako dopadnem dnes po ranajkach som zvedava 🙂 tak drzte palce ak to bude fungovat tak sa tesim.

samsulka
10. júl 2009

Julia, tak to máš fakt blbou dia dr. slyším poprvé,aby jsi naposledy jedla v 18h. Moje mi říkala,že to neexistuje, ptž pak do rána můžeš hladovět a mohla by jsi mít aceton v moči,takže já druhou večeři jím málo, ptž se zasytím tou první,ale dám si aspon mléko nebo ovoce a v pohodě.

To máš dobrou hodnotu, já měla dneska ráno 5,1 a za chvíli měřím tak jsem zvědavá.

deni26
10. júl 2009

ahojte, je dolezita aj hodnota nalacno? Ja ju mavam tak 4,4-4,6, ale merala som si to len 2-krat, mne to doktorka nepovedala, ze musim merat aj nalacno. a vadi, ked sa nedrzim ziadnej diety, len obmedzujem mnozstvo, ovocie a sladkosti a mam dobre hodnoty?

julia30
10. júl 2009

jj ved aj ja som zvedava za 10 min mam merat tak uvidim a ak to bude s tym citronom fungovat tak parada. hlavne som sa ukludnila, lebo u doktorky mam na lacno 5.5 ale doma 6.0 a viac ale to je tym ze kym dojdem k doktorke napijem sa vody a prejdem kus cesty a schody a tak. Takze aj tak cele to meranie je neobjektivne. Ovocie nemozem vobec, lebo som mala 10.00 po dvoch hodinach OGTT ale to som hodinu drzala pomaly v hrtane a bola som rada, ze som to nevyvracala, a uz som pocula o viacerych tehulach, ktorym takto namerali velke hodnoty nakolko to zaludok nespracoval.

Inak este pikoska, to ze mi zakazala vsetko ovocie je jedna vec. Ale ked som ssa opytala ci mozem aspon citron alebo grep do vody tak mi znadala, ci som normalna, ze ved to neni domace ovocie a je to striekane a neviem co vsetko. Ze ona v zivote nepila nic ine ako vodu a caje bez cukru a je zdrava ako rybka. Az na to ze mam pocit ze ked vstane zo stolicky tak sa rozpadne.

Takze som to odignorovala a pijem citronovu vodu a budem aj citrony ak to pomoze a este musim pre zmenu najst aj tie grepy niekde 🙂 nech mam pokoj a zistim ako to funguje ;)

pekny den

julia30
10. júl 2009

DENI26 ked mas dobre hodnoty tak sa isto dalej neobmedzuj, ja mam zle hodnoty teda az tak zle ne lebo po jedlach mam max 7,00 takze to je okis hodinu po jedle. a na tehotenskacukrovka.cz hovoria, ze hodnoty do 7.3 hodina po jedle je v pohodicke, tak sa z toho celkom tesim.

inak ranna hodnota je zevraj velmi dolezita hranica je 5.5 a uz ked mas 5.6 tak uz je zle lebo neviem preco ale je to tak.

no takze po ranajkach mam hodinu po jedle 6.3 mmol/l coz je krasa a tesim sa z toho 🙂 zajtra chcem na ranajky vyskusat polievku brokolicovu smotanovu co to spravi ;) lebo zevraj polievky na ranajky su dobre pri tehu cukrovke 🙂 tak uvidime co to spravi ;)

samsulka
10. júl 2009

Deni, no měli bychom se řídit podle toho co nám řekne dr.,ale ve většině případů se držíme všechny diety, ty ji nesmáš stanovenou jenom omezit tak nevím. Občas člověk může i zhřešit.
Na lačno měřím taky,ale musím pravidelně,ale zatím vždy ok. Ty máš dobré hodnoty.

Juli, ty jsi měla dost vysoké hodnoty, i na lačno máš dost, to já nikdy neměla 6.
Zase nebere všechno podle dr. oni prostě jsou zásadové a pokud jsou nějaké dietářky tak to už by jsi podle nich neměla nic, jsi těhotná a musíš mít nějaký přísun všeho i toho co nesmíme. Ale zase to nějak nepřeháněj s těmi citrony a grepy raději to měn.

samsulka
10. júl 2009

tak já mám dneska na lačno 5,1 a po 2h 5,2 paráda.

deni26
10. júl 2009

ja som vdaka GDM zistila, ze som sa dost prejedala. Ked si dam len jeden rozok, zasyti ma a tie 3 hodiny v pohode vydrzim. Len ked da niekto predo mna kolace a podobne dobroty, tak mam problem 😀 . Minule som si dala smotanovy nanuk a normalne vecru a mala som 7. Myslim, ze na to vsetko v poho.

bibi78
10. júl 2009

Julia, moj doktor mi tiez povedal, ze mam znizit prijem cukru o 50% a ziadnu dietu nespominal. Ja sa ani nemeriam, tak prave preto sa snazim dodrziavat ako-tak tuto tzv. dietu, inak by som nevedela posudit, co to znamena na 50% obmedzit cukry. buduci tyzden idem na krv, tak uvidim, ci sa to nejak upravuje alebo ako som na tom... to bude jediny indikator. ale na 2. strane som rada, ze sa nemusim merat, lebo sa aspon vobec nestresujem a v ovoci sa obmedzujem iba do tej miery, ze si ho vazim, ale aj tak obcas prevazim... 😀,ale celkovo si myslim, ze sa vzdy zmestim do tych 270g sacharidov, aj ked niektore jedla neviem posudit, lebo sa obcas stravujem vonku, resp. mimo domova. podla mna je este dolezitejsie ako dieta, byt v klude, aj ked sa to tak nemusi javit... najlepsi vysledok je byt v klude a v klude sa snazit nasledovat dietu, a ked to nejde, tak to nejde, robime, co mozeme... 😉 😵

samsulka
10. júl 2009

Bibi, to máš fakt super,že jsi na tom tak, my skoro všechny měříme jak paka a pak stresuje když je vysoká hodnota. 50% omezit taky bych nevěděla co to znamená 😀 😀 😀
Ty jo hezky 270 g S já měla 225g S a pak mi přidala na 250g S ptž odpo bojuju s jídlem,ale mám pocit,že to ani nesním někdy jen to odpo musím jíst furt hihi

bibi78
10. júl 2009

samsulka, tych 270g je podla mna taky strop, lebo ked si prepocitam dennu spotrebu, vacsinou to v priemer vyjde okolo 230-240g.

samsulka
10. júl 2009

no člověku se to zdá dost,co? ale mě to nekdy nestačí 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre