Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

aquila
6. jún 2009

Mně taky dělalo nejvíc zle pečivo. Ráno vůbec nehrozilo, že bych si dala něco jiného než knekebrot. Večer už jsem mohla jeden grahamový rohlík. Ten byl nejlepší, jinak třeba krajíc chleba taky hrůza. Hlavně se holky nenervujte. To, že se měříte a nekašlete na to je super přístup. Občas ta hodnota ujede a postupujícím těhotenstvím se těhu cukrovka zhoršuje. Aspoň u mně to tak bylo, pořád jsem přidávala inzulín, zastavilo se to až někdy ve 36tt. Mně porod vyvolávali, protože se nesmí u těhu cukrovky nechat přenášet. Týden před termínem jsem měla odhad 3,4kg, takže mimčo akorát. Tak to nechali, dva dny mi připravovali porodní cesty, protože kdyby bylo na naší Kačce, tak je asi v břiše ještě teď a ze mně je slon 😀 Vyvolávanej porod nic moc, spíš nic než moc, ale přežila jsem... A ten pocit, když mi řekli, že malá je v pořádku a já si uvědomila, že jsem to dokázala, tak všechno to odříkání a hlad v těhu stojí za to 😉 Byla jsem na sebe fakt pyšná. A to jsem taky někdy měla hodnotu 10 a skoro nic jsem nesnědla. Takže důležitý je přístup a fakt se hlídat. Někdy to ujede každému, to se prostě stane...

ivuu
6. jún 2009

misule..po kuřeti super...5, něco....na svaču kousínek chleba a jablko ..a ted v 9 večeřu

tunaka ve vlastní štavě,pulku camembertu,pulku salatové okurky a kousínek chleba...tak jsme zase zvědavá co to udělá...

aquilo,ja jsem měla taky první porod vyvolavanej ..ve 42tt...měla jsme epidurál jinak bych to asi nepřežila ale porod celkově kratkej a po epi..pohoda....Mates měl 4300g 😀 😀

tak ja zkusím grahamovej rohlík taky...

kalo
6. jún 2009

Ivuu: můžu se zeptat, jestli si měla těhu cukrovku i při prvním těhotenství???????? Já ji měla a jsem zvědavá, jestli ji musím mít i po druhé.....

ivuu
6. jún 2009

tak já dočítám stranku po stránce a dala su ted šopák ještě jako druhou večeř pač snidam až k 9 😝

kalo:pročetla jsme kde co a máš určitě vyšší riziko že ji budeš mít..ale není to prý pravidlo..a taky se tomu nedá předejít...

jen že se má test udělat co nejdřív dokonce snad v 1 trimestru a pokud bude negativní tak pak klasicky v 24tt-28tt.

V prvním těhu jsem ji neměla po Sullivenovi ve 24tt ale pak mě už netestovali takže je klidně možný že jsem ji měla a nevědlěla otom..protože co mě muj gyndař řekl tedka ,že se má dělat test co nejblíže 30tt.To už je odhalení cukrovky mnohem vyšší...

ale prý se muže objevit i klidně ve 32tt prvně...

Mě se dneska docela daří držet hodnotu po jídle na uzdě....na lačno nevím...radši...uvidím ráno

jinak po večeři 6,8..takže v normě a docela jsme se nacpala

😀 😀 😀 😀 😀

misule82
7. jún 2009

Tak já dneska měřila jenom po bílém jogurtu a jablku a 5,2. K obědu jsem měla brokolici zapečenou se sýrem a 200 g brambor, ale vyprdla jsem se na měření. Teď ve 3 h si dám půl šišky dia štrůdl a půjdu na procházku, takže to snad sklepu 🙂 Jinak ke snídani jsem si dala jen kousínek chleba s máslem a ředkvičkou a za hodinu jsem měla úplně šílený hlad. V tu chvíli bych snědla úplně všechno a kašlala bych na to, jak mi to zvedne cukr.... ty rána jsou nejhorší 😒

sisulka7
7. jún 2009

tak dnes ma inak strasne taha brucho, tak zvlastne, akoby som mala svalovicu. A picha ma v jednom aj druhom boku. jedla som pred dvomi hodinami kuracie maso s fazulkou a kopou zeleniny a uz teraz mi skrka v bruchu, ale pritom na vahe som co sa drzim bez sladkeho schudla uz 2 kg, co sa mi da dost. na ranajky som si dala chlieb so syrom a rajciny, a desiata bola strapec hrozna. Teraz rozmyslam, co asi tak na veceru, sak to maso mi uz ani nechuti.

misule82
7. jún 2009

sisulka: hubnout bysme neměly, já teda taky shodila kilo, ale to protože jsem se zrovna vrátila z dovči, kde jsem se pěkně přecpávala, teď se mi váha drží. Jinak já jím skoro pořád brambory 🙂 ráda si dávám jentak vařené brambory se sýrem a zeleninou, nebo zkus kaši, rýži s nějakou omáčkou nezadělanou moukou. Teď o víkendu budu dělat řízky s kaší. Dneska jsem si na té zapečené brokolici docela mlaskali a ani jsem svoji porci nesnědla 🙂
jo a pohyb fakt dělá svoje 😉 měla jsem půlku šišky toho štrůdlu a asi 10 jahod a hodnota byla 5,4 - šli jsme totiž procházkou na návštěvu, takže jsem ho pěkně sklepala 😀

ivuu
7. jún 2009

Hojte..tak ja dnes prubla ovocnej tvaroh a neprošel tak zustanu u aktivie...

ale pohyb vážně dělá divy....no jo jenže ted jsm snědla večeřu a to mám jít běhat kolem baraku? 😀 😀 😀
ten štrudl jsme taky cchtěla udělat ale sešlo z toho škoda...

sisulka zkus tunakakvevalstní štavě...jestli ho máš rada...nemá skoro nic...mě se těed vaři nechtělo tak jsme si dalal pulku camammertu.odvažila pečivo a kyselé jablko a jsem zvědavá...va druhou veču si dám červenej grep....

ivuu
7. jún 2009

prominte za překlepy 😕

makyna12
7. jún 2009

ahoj holky, k 2. věčeři by jste s měly dát právě sacharidy, aby to tělo nehladovělo...takže třeba rohlík a slenku mléka..Kdo má problémy ráno a (hubne, mám hlad, má acetonn, má vysokou lačnou hodnotu) tak se donuť te vstá v noci a dát si sklenici mléka, mélo by vám to trochu srovnat hodnoty a halvně tělo si zvykne na postupné přidávání sacharidů a nebude blbnout 😨

misule82
8. jún 2009

Já si dávám k druhé večeři vždycky pečivo a něco k tomu 🙂 zatím jsem ale ani jednou v 10 h večer neměřila, tak ani nevím, co to se mnou dělá. Včera jsem koukala, že můj oblíbený madeland light má jenom 1,2 g sach. na 100 g, tak ho budu pěkně baštit a i to zasytí 🙂 teda ale hlad mám po ránu vždycky. Dneska jsem si chtěla rozdělit chleba na dvakrát, ale nevydržela jsem to a zblajzla jsem ho do posledního drobečku 😀

misule82
8. jún 2009

no a teď ho musím v práci vyběhat ze schodů do schodů 😀
ale ivuu taky se musím smát, protože jsem si myslela, že jako budu v těhu odpočívat (hlavně teď na konci) a s cukrem to asi nehrozí 😀 to jsem zvědavá, jak ho budu sklepávat po obědě až budou v létě vedra..... to se na to pěkně vyprdnu 🙂

ivuu
8. jún 2009

hojky...no tak ta večeřa s jablkem..hruza..po te večeři 7,9...pečivo prostě už večer ne....okamžitě mi to vyletí....

dneska mám zase měřicí menší profil .Pak jako tu 2 večeřu jsme si dala salatovou okurku +balkán kterej nemá skoro nic....a ráno 5,9...

ja bych si klidně to mlíko v noci dalal ale bojím že bych měla ještě vyšší hladïnu ráno...

po malé aktivi 6,2 takže aktivie fakt dobrý u mě....

makyno ja vím že bych měla sacharidy ped spaním ale ráno jsme neměla pod 5,5 což by mě to mlíko ještě zvýšilo 😠

misule82
8. jún 2009

ivuu: jestli to nebylo spíš spojení pečivo a jablko. Psalo se, že ovoce jen na svačiny a ne spolu s hlavním jídlem. A jak zvládáš ty rána, hladovíš jako já?

Jinak dneska jsem konečně sehnala nové lancety, takže zítra si udělám první celodenní měřící profil: ráno nalačno, po hlavních jídlech a pak večer. Hlavně na tu večerní hodnotu jsem zvědavá...

ivuu
8. jún 2009

no já jsme vždycky tak našvaná že ráno nemám podtěch stanovených 5,3 a to jsme hladová jak pes..křučí mě v žaludku...

to víš že mám hlad a sežrala bych kde co ale dám si jen tu aktivi..protže když si dám něco víc pak semi nedaří už za celej den se dostat pod normalní hodnoty...a ebohorko těžko stim že na oběd mám většinou jen maso a zeleninu

asi jo...to jablko a chleba byla asi kamen urazu jenže ja to pojala jako večeřu kde nemám brambory a ni nic tak místo toho jablko..a houby....zase blbě...

misule82
8. jún 2009

Já se měřila jen jednou ráno a 5,3, takže bůh ví, kolik mám teď..... no zítra napíšu....
Musíme to prostě zkoušet, co můžeme nebo ne, ale řeknu ti, že na jiné diskuzi, co jsem našla, holky jedly skoro normálně, občas i hřešily..... a mě teda přijde, že normálně vůbec jíst nemůžu. Vůbec bych se nezlobila, kdyby malá vylezla už v 38 tt ale ne dřív 😉

misule82
8. jún 2009

a taky mi přijde docela zajímavý, že já měla na ogtt po 2 hodinách 7,8 a doktor mi říkal, že je to hraniční hodnota a že třeba před dvěma lety by mi cukrovku vůbec nediagnostikovali, že se prý zpřísnily hranice. A přitom mi cukr lítá jak na horský dráze. Když mám teď ty nové lancetky, tak chci hodinu po jídle píchnout manžu, jaký má on ten cukr 🙂

misule82
8. jún 2009

Myslela jsem si, že se dneska neďobnu, ale nevydržela jsem 🙂
150 g rýže a k tomu 2 kuřecí závitky se zelím a uzeným a 7,1

Tuhle hodnotu snad můžu brát jako v pohodě, že jo?

petka80
8. jún 2009

ivuu, k tomu porodu. Mně naštěstí nevyvolávali, ale hrozili tím..... Porodila jsem přesně na termín, kdyby ne, tak by mě prý moc dlouho přenášet nenechali, max. pár dní...... Rodila jsem normálně, o císaři vůbec nebyla řeč. 🙂

ivuu
8. jún 2009

PETKO JA BYCH BYLA AJI RÁDA ABY MĚ VYVOLALI NA KONCI 38TT..
ale museli by být porodní cesty nachystané..ne že tam budu trpět a dřepět 3 dny....

ted se donášet do termínu nenechavá...řekal mi to aj v poradně aj gyndař a uvidím co mi řeknou v rizikové poradně....

misule...mě taky přijde že všichni jí v podstatě normalně jen já nemužu anoi to co je v diětě...a ma být do 7,2 po jídle tak to máš dobrý 🙂

misule82
8. jún 2009

Já když ležela v nemocnici, tak tam se mnou byla holka co jí porod vyvolávali a 2 dny byla v bolestech a třetí den ráno jí museli píchnout vodu.... no nebylo mi z toho moc dobře, hodně trpěla ☹ tak se vyvolaného porodu bojím...

a teda brambory jsou super věc, 200 g brambor a tři minipárky a 6,6 😉 ale za chvíli mi asi polezou i ušima 😀

makyna12
8. jún 2009

Ivo, já třeba pravidleně ke druhé večeři mléko a obyčejné cornflaky..v noci, kdykoliv se vzbudím a jdu na záchod tak piju mléko třeba půl až skleničku a udržuje se mě to v normě a ráno ta mám nízké...zkus to 2 dny po sobě a uvidíš....sice ve 100g corn flaků je hodně sacharidů, ale 100 g nesníš, pač je toho obrovská kupa jak je to lehký...a dodá to sach. na celou noc...ráno ke snídani si dám , hned jak se probudím activii bílou s kokosem...a asi za hodku prostě až vstanu tak si dám zase mléko s corn flakem, potom ke sváče nějaké ovoce a dokonce někdy i kinder řez a je to ok...asi si tělo na teto přísun tak zvyklo, že mu to tak vyhovuje...pak si dám br. placku s olévkou a vylétne mě to🙂 je to boj....

ivuu
8. jún 2009

Makyo sakryš..jsm se ted vratila z nakupu a corn flake mě nenapadli..tak příště..a zkusím se toho mlíka napít teda v noci protože se kolikrát budím hlady jak je mi blbě....

misule mě taky vyvolavali..večer předtím mi dali tabletu na dozraní cest..ráo to bylo lepší ale ne uplně...zkoušeli to celej den..2 tablety...kontrakce ..ale ne porodní...tak že zase další den..ale naštěstí mě praskla voda sama pul 3 v noci a do 12 poledne jsme měla odrozeno...sice s epi..ale porod jao takovej dobrý...

jajdu zítra do poradny tak napíšu co je nového 🙂

misule82
9. jún 2009

Já i když si dávám večer v 9 h pečivo, tak mě stejně budí v noci hlad a kručení v břiše.... dneska jsem si ve 3 h ráno dávala plátek sýra..... hodnota ráno nalačno 5,1

ivuu: držím palce, ať je poradna v pořádku 🙂 já jdu v pátek

misule82
9. jún 2009

tak po jednom grahamový rohlíku 50 g - 8,6 😠

ivuu
9. jún 2009

ahojky..jja jsem si dalal večer o tech pul 10 jao ečeřu zase tunaka vevalstní štavě,pulku camembertu,zelenou papriku tu obyč a cca 40g bilovickýho chleba a hodnota super snad do nakych 6,5...to už se mi osvědčilo po druhé...protože jediný co tammělo sacharidy byl ten chleba jinak skoro nula....a je to velká porce jidla...

pak před spaním jen hrnek mlíka a když jsem se v noci vzbudila tak jsme si dalal parloku mlíka taky..a hodnota ráno 5,3 což je asi nejniží po ránu co jsem měla....

ted dvě aktvie..jednu lehkou fit a jednu normal tak by to mělo být v cajku..uvidím....

ja nemužu ten graham sehnat...teda něco hodně toho podobneho jo ale to jsme is dalal a taky mi vylítla hodnota...pro mě je nejlepší obyč chleba....¨

ale bolí měhlava hjak střep od včerejška...ach jo...

😢

misule82
9. jún 2009

ivuu: krásné hodnoty 🙂 včera jsem si taky koupila tuňáka ve vlastní šťávě, tak ho možná budu snídat🙂
a ode dneška se držím jenom obyčejnýho chleba a basta

teď si jdu připravit bílý jogurt s jahodama.... snad se hodnota udrží v normálu, když jsem ráno měla tak vysokou

makyna12
9. jún 2009

míšo tak to dej vědět jaká byla hodnota po tom jogortu...myslím, že když jsi to měla ráno vysoké tak ty jahody by jsi si měla dát až v průběhu dne jako doplněk

Ivo ta lehká a fit je jen s mléčným cukrem?????

misule82
9. jún 2009

makyno, taky jsem se bála té hodnoty po jahodách, ale měla jsem 5,8 (necelých 200 g jahod a malá bílá activie), asi jsou lepší než kdybych si na svačinu dala kousek pečiva, protože bych nevydržela snídat v 6:30 a pak až obědvat ve 12 h.

na té activii lehká a fit je napsáno bez přidaného cukru a že je vhodná i pro diabetiky. Na počet sacharidů co jsou na kelímku, je to stejné jako bílá. Taky si ji občas kupuju, ale ještě jsem po ní teda neměřila.

ivuu
9. jún 2009

makyno ja nevím s jakým cukrem jsou..koukám jen na sacharidy 😔 ale měla jsem 5,9 takže dobrý...

v poradně ok...zatím to držíme na dietě..kontrola za 4 týdny..1x týdně malej profil a jinak hned volat a přijít dřív..

krev i moč v pořádku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre