Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

samsulka
21. jún 2009

teda takový veliký, jsi rodila normálně?

úklid pomáhá při tom,aby sis vyvovala porod? to by bylo fajn já bych tak lítala.

caraida
21. jún 2009

ahojte babulky,
no citala som len par stranok dozadu, nestiahm viac, ale pozeram, ze mame rovnake problemy 😝

ivuu, ja sa tiez neviem vysomarit z tych merani, 3 hodnoty po sebe s rozdielom cez 20 mg/dl co snad nieje mozne 🙂 takze to beriem tak, ze vsetko je ok, mne je dobre, tak je dobre aj babu. snazim sa teda dodrziavat dietu odporucenu diabetologom (my sme v zahranici, neviem, aki prisni su na sk/cz), ale obcas sa mi nedari 😀

do konca teho to nejako vydrzim (som v 34 tt), ale fakt mam tiez obavy, co potom. vraj sa z cez 50% z teho cukrovky vyvinie v nasledujucich 10 rokoch normalna. podla mojho diabetologa.
takze nemam menit stravu (ale ako vydrzat bez nutelly?? ), cielene sportovat min 3x do tyzdna (ten clovek je humorista, kam mam strcit decka, ked tu naokolo nikoho nemame??) a za 5 mes po porode sa ukazat na kontrolne merania.... 😕

som zvedava 🙂 hlavu hore, babulky, to bude dobre. 😉

samsulka
21. jún 2009

caraide: já pevně věřím,že nám to zmizí, já se snažím sportovat a jídlo omezovat jako mimo těhu takže u mě v tom snad problémnení,ale kdo ví jak to půjde s dětma,zatím máme doma jenom psí fenečku tak to jde,ale myslím,že sportovat sedá když máš na hlídání někoho, já to využiju s manželem hihi a kámošky taky pohlídaj když bude potřeba,ale domů si koupím nějaký ten rotoped a bude kolo je takže není problém.

ivuu
21. jún 2009

carida do 10 let?Mě řekli v poradně jako na stáří...ale samozřejmě stím že nebudu obezní a budu se trochu hejbat a normálě jíst..

samsulka jo rodila jsem normálně...odhad byl 3700g...s nastřihem...

ne jako uklizení ale pohyb 😀 😀 že jao jak přirozená gravitace pusobí na čípek tak se zkracuje...a hlavně mě každou chvilu tvrdne břicho tím se taky zkracuje...no jsem zvědavá na kontrolu jak se to hlo....ještě 2-3 týdny y jdu do toho. 😀 😀 😀

samsulka
21. jún 2009

už se na to těšíš,co? že to budeš mít za sebou, no já si ještě počkám,ale taky se dočkám. ono tvrdnutí břicha je prej příznak tak budu držet palce,at to máš co nejdříve za sebou.

ivuu
21. jún 2009

samsulka těším... 😀 😀 sice pak tu bude kolotoč...Matýsek je malej šílenec ale furt chodí k bříšku a že Sála a davá pusinky ale stejně to asi nechápe...
a ukazuje na věci pro mimi a že NINI 😀 😀 😀 já jsme taky někdy NÁNA místo MÁMA 😀 😀 😀 😀 😀 😀

samsulka
21. jún 2009

Tak to je dobrý, to jsi mě pěkně rozesmála s tou Nánou 😀 😀 😀 😀 😀
někdy je sranda s těma dětma,co? já se na to těším a mooooc. ale neboj nakonec bude máma a jak se bude něco chtít tak bude maminka nejmilejší 😉

ivuu
21. jún 2009

no jo sranda..to je ale někdy je to fakt mazec 😝 😝 😝 😝

misule82
21. jún 2009

Tak holky já teda doufám, že po porodu ten hnus fialovej zmizí... nechci si ani připouštět, že by mi to zůstalo... i když mojí bývalý kolegyni v práci cukrovka zůstala. Taky se děsím toho, že do 10 nebo 15 let budu mít cukrovku dvojku. Sice se teda budu ve stravě trochu omezovat, ale po porodu chci normálně jíst a co chci. Ok, nebudu každý den bagrovat sladký tak jako doposud 😀
Jinak u nás se porod vyvolává mezi 39+0 tt a 40+0 tt, pokud sama neporodím. Před 14 dny jsem měla CS 3, ale břicho mi zatím netvrdne.... ale jen ať se malá ještě tak 4 až 5 týdnů dopeče v bříšku 😀

ivuu
21. jún 2009

misule :hnus fialovej 😀 😀 😀

tak to už máš dobrý cs a co čípek?Já jsem právě měla větší změny na čípku tak jsem ted zvědavá... 😀

ja ted dožehlila všechny oblečky zavinky a plíny...jsme uplně kantare...ale mám to..ještě zbalit tu tašku do porodky... 😀

zítra mám měřicí den tak to zase budou nervy 😒

samsulka
22. jún 2009

krásný ráno dámy 😉 , u nás leje děs běs.
taky dneska měřím tak jsem zvědavá za celý den jaký to bude.
Ivu, ty to máš už za pár a vidím,že jsi poctivě pracovala já bych byla grogy.

tak uvažuju,že nevím zda má cenu kupovat dupajky 56 zda se do toho třeba vůbec vlezeme 😀

Misu, nestraš já ji nechci,taky sebudu omezovat,ale ne nějak šíleně sladké nejím a jn občas jak člověk nebo to tělo to potřebuje.

makyna12
22. jún 2009

ahoj holky,
tak já už mám taky vyžehleno, vypráno a do porodky částečně zbaleno..zítra jsu na kontroulu na gyndu a ve čt. na cukrovku...
dneska jsem zase aceton v noci a přitom jsem dvakrát za noc jedla....to je pakárna....cukrovka zasr......už aby bylo po všem....ještě ke všemu je hnusně, takže se nedá jít ven s mladším synkem, protože měl v od pátku od noci horečky. chjo....

samsulka
22. jún 2009

Maky to je blbý,co? taky nemám ráda jak leje a má prej do středy. Holky vy jste čiperky teda, mě to ještě nečeká mám časík, jsem zvědavá jak to budu balit pořádně nevím co s sebou si nabalit.
aceton v moči poznáš podle těch proužků? nebo jak?

ivuu
22. jún 2009

čau holky... 🙂

no na ráno 5,5..ale buhví kolik že?u glukoměru nikdo neví..po snidani se budu měřit až za 15 minut..jsme pozdě vstavali....

makyno tak my to už máme zapár a ten aceton v moč je fakt zahada...kdy jdeš na ko do poradny?

jo my dneska taky budem doma...je zima jak svina,a vyopadá to každou chvilu na dešt...

samsulko...ja mam bodíčka zavinovací v 56...ja věřím že stouhle dietou moc velký mimi nebude..ja od 28tt nenbrala furt nic a ještě občas mám -1kg...

a ja teda moc dupaček nemám radši ty tepláčky na bodíčko..dá se to ohrnout ...

🙂

samsulko neboj my ti dáme instrukce co zabalit..ale ještě máš času 😀 😀 😀

ivuu
22. jún 2009

jo už čtu makyno že jdeš zítra no ko...

samsulka
22. jún 2009

Ivu, díky budu ráda já nezkušení těhula hihi,ale člvoěk na netu najde všechno.
Já taky uvažovala o těch tepláčkách,ale uvidím chtěla bych i nějaké dupajky.

ivuu
22. jún 2009

samsulka..to jo já mám taky všechno z netu....co taky člověk na mateřské ma dělat že?aby nezblbnul uplně 😀 😀

samsulka
22. jún 2009

Ivu, ještě,že je ten net, si vem ty maminy co měli prcky a net nebo PC nebyl já bych asi zcvokla.

samsulka
22. jún 2009

tak hlásím před snídaní 5 a po 2h 5,1 to je paráda. 😉 😵

bibi78
22. jún 2009

ahojte, tiez sa, bohuzial, pridavam do partie... tak som vas precitala dozadu vyse 10 stran a tazko sa mi porovnava s vami. zijeme totiz v zahranici, kde ten postup liecby funguje trochu inak. gynekolog mi iba povedal, ze mam zvysene hladiny o 40% a ze mam obmedzit cukry na 50%. lenze ja neviem, kolko cukrov som jedla predtym, asi vela, lebo maso nemusim a tak som mala odmalicka radsej "sladke" obedy typu palacinky, zemlovka, cestoviny aj na sladko, napr. s makom a cukrom... ale takto od oka sa to tazko odhaduje. navyse ja si nemeriam nic, vlastne ani neviem, ake som mala tie hodnoty. na kontrolu mam prist o 5 tyzdnov a ze uvidime, ci postupujem dobre. no to budem uz na konci 33 tt, neviem, ci to nie je neskoro zacat experimentovat... ja si nic nevazim, iba od oka sa snazim vysadit vsetky sladkosti a potom kontrolujem, kde je kolko cukru. moj vcerajsi jedalnicek:
ranajky 10.30 : musli zaliate polotuc. mliekom, biely jogurt
obed 14.00 : 1/4 grilovaneho kuriatka + asi 8-10 miniaturnych zemiacikov
olovrant 16.45 : kava nesca s mliekom (pol na pol)
17.20 : broskyna
vecera 19.45 : 2 tenke krajicky tmaveho celozrnneho chleba natreteho philadelphia kremovym syrom a 1/3 papriky
21.20 : 1 pomaranc - vraj stahuje na vecer hladinu cukru, sice lepsi je grep, ale tie nemusim
22.30 : salka mlieka

co na to poviete? sice takyto podobny jedalnicek som podla mna mala aj predtym, len som to doplnila sladkym. ja vobec neviem, ci takato strava je ok. pre mna je to spanielska dedina...
dakujem vopred! 😉

ivuu
22. jún 2009

bibi: 😲 😲 ak to je mazecv...a kde že žiješ?
Já kdybych měla omezit cukr o 50% tak sním denně pulku čokolady..jen 3 palačinky..jen jeden croissant s nutelou atd 😀 😀 😀

toje na nic když nevíš hodnoty...

ktomu jidelníčku..nemáš tam žádnou zeleninu..broskev se nedoporučuje...ale jahody,grepy,boruvky a pomeranče..jablka...ale jen tak jedno...
¨
snidaně..jogurt a mlíko a ještě mysli je myslím strašně moc...vubec teda nevím jestli mysli je dovoleno ale myslím že ne..možná tak vločkyuplně suché...

oběd v pohodě..až na tu zeleninu...

kava odvodnuje a nic tělu nedá za vit ...

večeřa myslím dobrý-ikdyž bymělo být zase maso+přiloha..malinko a hodně zeleiny

a pak už je jen jedna večeřa...a to něco co tě zasytí na celou noc..aby jsi nelačnila jako kousek pečiva+něco bez sacharidu...kousek sýra zelenina..v podtatě zeleninukromě mrkve,hrášku a kukuřice mužeš neomezeně...i mezi jídlama...

salko určitě ne 😲 😲

a měla bys dodržet nejmeně 2-3hod rozestup mezi jídly....

ivuu
22. jún 2009

http://www.tehotenskacukrovka.cz/

přečti od A do Z je tam všechno na co se ptáš 🙂

samsulka
22. jún 2009

Ivu, a ty máš druhou večeři? já včera neměla já nějak byla plná z večeře. to nevadí,ne?

ivuu
22. jún 2009

samsulko
ja těsně před spaním což je až tak ve 12 hod slupnu aspon něco..kousínek chleba se sýrem,prostě něco..budíms epak hlady,bolí mě žaludek..ja později vstavám...

nebo vypiju 2decky mlíka....

jdem toot aby tělo nelačnilo..apřečkalnoc bez cukru..nevyučovali se ketony do moči z hladověí..to taky škodí mimi....

bibi78
22. jún 2009

ivuu, vdaka za rady. bola som sa na stranke pozriet, asi sa budem musiet v tom nejako zorientovat...
problem je, ze mne nechuti jest maso kazdy den a este aj na veceru. to uz teraz viem, ze nezvladnem. radsej sa budem napchavat vecer zeleninou alebo zeleninovym salatom so syrom. a ta 2. vecera musi byt? na to vobec nie som zvyknuta, navyse, ked si predstavim, ze cakat do desiatej vecer, aby som sa zase mohla najest... no neviem, ako to zvladnem.
s tymi ranajkami som vychadzala z toho, ze 50g musli (bez hrozienok, lebo tie nemam rada) a 125ml mlieka je asi 20 g cukrov a biely jogurt neviem, ale myslela som, ze je to v norme. ale ako som sa docitala, mliecne vyrobky sa rano vobec neodporucuju. dalsia hroza pre mna...
byvame v bruseli, doktor je jeden z najlepsich, ale vsetko je "sava". nerobil z toho velke bubu, ako som uz pisala. aj ked mne sa zda, ze 40% nad normou je strasne vela, ked to pripocitam k najvyssej norme... navyse mi odporucil, aby som vsetky jedla rozdelila na mensie porcie a jedla castejsie...
dufam, ze tento zaciatocny zmatok sa nejako ustali a budem aspon tak disciplinovana a poucena ako ste tu vy... 😅

samsulka
22. jún 2009

No já spím tak v 22h tak někdy jím v 21h ale jak mám plnou večeři tak jenom ovoce. včera jsem uždibla kousek ovoného knedlíku jen tak bylo kolem 20h hihi.

jo prosím tě potřebuju poradit, mám chut na lečo,ale nevím kolik ho tak si dát.

samsulka
22. jún 2009

Bibi taky bych ti poradila,ale jsem v tom začátečník a tak si nech raději poradit od zkušenějších.

ivuu
22. jún 2009

bibi...maso nemusíš když nechceš...ale nejvíc zasytí..hlavěn bys měla sníst denně aspon tech 275g sacharidu...pro mimi pro sebe...

třeba ten zeleninovej salat a těstoviny...a syr...

ta druhá večeřa musí být... 😖 😖 😖

samsulka tak to nevím..lečo jsme ještě nevařila tak vubec nevím jak sed ělá a co tam je... 😀 😀 😀

jinak holky ja taky nejsem žadna přebornice...jen jsem to všechno vyčetla...a co mi řekli v dia poradně 😀 😀 😀

samsulka
22. jún 2009

Ivu,ale hodně poradíš teda mě to dost pomohlo.

Ty neumíš lečo????? teda dává se rajče, paprika, ějaký párek trochu podusí a zadělá rozšlehaným vejcem to by mohlo projít není tam nic jen k tomu se jí chleba.

makyna12
22. jún 2009

ivuu a ty viš proč jsou ty ketony (aceton) tak škodlivé pro dítě)???? já vím, že je to z hladovění, jenže já hlad nemám a v noci musím vstávat na jídlo nejméně dvakrát a ybch ho ráno neměla v mkoči..a dneska zase stejně jsem ho měla a dokonce po 2 hodínách od snídaně jsem tam měla i cukr. 😖 což je taky divný a přitom jsem snídala to co vždy...už jsem z toho jelen...samsulko já si třeba dělám něco na způsob leča (dám ti sem recept)

nakrájím papriku, rajčata cibuli a jestli máš ráda česnek...dám lžičku olivového oleje a apromíchám v pekáčku..na to hodím na čtvrtky nakrájený buřty a dám to do trouby grilovat......je to vynikající a můžu toho sníst plnej pekáč a hladina cukrů je pořád nízká......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre