Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

maxkatka
4. nov 2011

@llluckaaa no teď už se Prevenar pro novorozence neplatí, ale pro starší děti ano, ne?

Jo o vápníku už jsem taky četla, že se přidává k magnezku... ale mě dr. stále píše jen magnezko... ale řeknu mu, že jak tvrdnutí při pohybu stále je a že mě chytají ty křeče... jdu tam v pátek - další....

llluckaaa
4. nov 2011

@maxkatka Teda teď jsi mě zmátla, já jsem říkala doktorovi, že chceme prckovi (v té době 6 měsíců) nechat naočkovat pneumokoka a on říkal, že objedná Sinflorix a že že to platí pojišťovna. Dřív jsme museli u staršího za Prevenar vysolit 1500 za jednu dávku. Pochopila jsem to tak, že za Prevenar se platí a za Sinflorix ne, ale to je asi blbost. A do kdy je ten Prevenar zdarma? Ale stejně se pak musí ještě několikrát přeočkovat, za ty další se teda platí? Jsem z toho jelen, je v tom bordel.

gianni
4. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa hej väčšinou je to cesto a pre mna toho bolo asi privela,si pamätám ked som zjedla aj 500gramové pizze(mnam),neviem ako je to u mna v rodine s cukrovkou nakolko som adoptovaná
dnes som si bola na dia nafasovať prúžky a dali mi len 50 ks aj to že mám na 4 mesiace len nárok tak to mi nevydrží čo sa pototo...,no uvidíme

maxkatka
4. nov 2011

@gianni ty žiješ v ČR nebo SR?

maxkatka
4. nov 2011

@llluckaaa no myslím, že to je na volbě lékaře CO vybere, ne? Já netuším... Kristýnka na očkování zdarma na pneumokoka nárok nemá, ale toto druhé ano... je to zahrnuté v očkovacím kalendáři... více jsem nezjišťovala...

gianni
4. nov 2011

@maxkatka na SR,prečo?

maxkatka
4. nov 2011

@giani no u nás je, že má diabetik na rok nárok na proužky za 14000Kč. Ale jestli se to vztahuje i na nás těhule či netěhule nevím... Já prvních asi 20 dostala v načaté krabičce spolu s glukometrem a k tomu novou krabičku (hned v ordinaci) - zaplatila jsem zálohu 100kč za půjčení glukometru, které mi budou vráceny jak vrátím glukometr.... a na kontrole za 10 dní jsem vyfasovala opět přímo v ordinaci další krabičku proužků (opět 50ks) + na testování ketonu... to už jsem teda podepisovala takovou výdejku a neříkali na jak dlouho to mám... takže jsem vyfasovala asi tak 120 proužků... už...

gianni
4. nov 2011

@maxkatka ja ked som bola tehotná a pichala som si inzulín tak som mala nárok na mesiac na 100ks,ale teraz už len tých 50 na 4 mesiace,zálohu za glukomer som neplatila,no všade je to ináč

maxkatka
5. nov 2011

Tak z dnešních ranní hodnot jsem naprosto v šoku... jen 5,6!!! U mě je to fakt málo... už týden jsem se nedostala pod 6,5!!!! Až dneska!!! 😲 Vím, že maximum je 5,5, ale pro mě i 5,6 je úspěch!!! Jenže jsem vstávala o 2 hodiny později než normálně (normálně vstávám v 7:15 a dneska v 9:00 - hold nemusíme o víkendu vstávat do školky). K druhé véči jsem si dala jogurt a knekebrot s tvrdým sýrem. Ale taky jsem si dala 2ks Renie, protože mě děsně pálila žáha... celý den... 😢

mmaarrkkeettkkaaaa
5. nov 2011

@maxkatka tak já na lačno dneska dobrý 4.6 a ke snídani jsem si dala kousek štrůdlu bez cukru a chleba se šunkou...po hodině 8,9 ☹ takže to neni moc dobrý začátek dne...já si myslím že je to taky způsobeno tím, že v týdnu se nasnídám v práci a mám pohyb, kdežto ted jsem se nadlábla a lehla k tv 😖 jsem zvědavá až budu domy co budu vymášlet za činosti...

maxkatka
5. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jo to jsem taky zjistila... já ještě PO neměřila... zase jsem si dala ten "zvláštní" chleba... smrdí mi, ale chuťově je OK... a k tomu jsem si "troufla" půlku kaiserky... tak jsem taky v "očekávání"... teď se jdu zvednout a půl hodinky něco dělat (chci péct štrůdl s jablky - pro mě bez cukru, že abych ho měla odpoledne ke svačině 😝 ).

katkamyska
5. nov 2011

ahojte babenky, chcem sa spýtať čo treba jesť pri tehotenskej cukrovke?

petrusew
5. nov 2011

Já měla dneska ráno 7,8. Ale večer zase 3,7! A to jsem měla to samé, co k obídku. Ach jooo.

eyael
5. nov 2011

ahoj holky, chvíli jsem tu nebyla, není mi moc dobře - vyskočil mi moc tlak nahoru - večer před spaním, tj. v klidu jsem měla skoro 150/100 a to už je tedy doost ☹ tak teď řeším zas tohle ☹
jinak cukr budu měřit zas zítra, mám teď měřit jen 2x týdně, tak uvidím...
jak se vám zvedá glykémie po luštěninách? Dneska vařím čočku s vejcem k obědu, tak jen pro zajímavost...

eyael
5. nov 2011

@katkamyska - jukni na www.tehotenskacukrovka.cz 😉 tam je základní návod

katkamyska
5. nov 2011

@petrusew
a prosím ťa ty máš normálnu či tehotenskú cukrovku,ja som bola vo štvrtok na glukoze a vyšiel mi cukor po 2 hodkách až 9,3 teraz idem v utorok na nejaká vyšetrenie do nemocnice už. nemáš s tým náhodou nejakú skúsenosť?

petrusew
5. nov 2011

@katkamyska já mám těhu cukrovku. Ale vzhledem k tomu, že beru léky, které ovlivňují cukr v krvi, tak k cukrovce mám větší predispozice...bohužel...no 🙂 Ničeho se neboj, to bude asi glykovaný hemoglobin. Možná dostaneš návod na autoodběr krve z prstu a skumavku na moč. určitě ale není čeho se bát.

katkamyska
5. nov 2011

@petrusew
no ved práve čo idem do nemocnice tak tam mám prísť na lačno a mám si so sebou zobrať aj moč.jaj tak sa toho bojím, konečne som zostala tehotná, a od začiatku stále len nejaké starosti, vôbec si to neužívam, a tak som sa na to strašne tešila

mirka00
5. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa ahoj.ty si meriaš cukor aj pred jedlom?mne kázali len po jedle a po 2 hodinách.a prechádzka naozaj zaberá na zníženie cukru.hlavne po obede by sme mali chodit von 😉

mmaarrkkeettkkaaaa
5. nov 2011

@mirka00 nene, před jídlem si neměřím, jen na lačno 😉 a pak po snádaní...připadalo mi to, že to na sobě cítím, že cukr je vyšší...jinak měřím spíše až na večer...v práci je to náročnější provádět tyhle procedury 😀 já se právě na to kdy měřit chci zeptat v pondělí. Stalo se mi, že jsem po hodině měla hodnoty v pohodě a po 2 se mi to zvedlo...

mirka00
5. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa no mne dr.kázala len po jedle,ranajky,obed,večera po druhej večeri nie.ja idem za nou v pondelok,lebo mi tie hodnoty skáču a mám strach aby sem náhodou nemala moc velké mimi 😒

petrusew
5. nov 2011

@katkamyska neboj se ničeho, uvidíš, že to bude v pohodě. No co se může stát, budeš držet dietku a v horším případě inzulín. Jak vidíš, je to celkem normální, tak se fakt neboj 🙂
@mirka00 taky měřím jen po snídani, obědě a večeři a říkala mi 1, 5 až 2 hod po jídle.
@mmaarrkkeettkkaaa já teda cítím spíš ten nižší

maxkatka
5. nov 2011

@katkamyska ničeho se neboj... ráno Ti vezmou krev (mě v ČR brali na první odběr více - je tam i vyšetření na štítnou žlázu) a odevzdáš moč... pak Tě nejspíš pošlou do dia poradny... Já se tím taky stresovala... teď jedu 3tí týden na dietě a opravdu si začínám zvykat tak jak tu píší a psaly holky... dá se to... V kolikátém jsi týdnu?

maxkatka
5. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jo a po snídani taky bez slávy... 8,1 😠 takže kaiserka opět neprošla a nemůžu tolik sacharidů ke snídani...

maxkatka
5. nov 2011

@eyael no tlak nezávidím... s tímto jsem si "užila" v prvním těhu a nic příjemného... bereš léky na snížení nebo ne-e? Já toto těhu ne-e... problém není - teda u dr. ano, ale doma ne-e... mám selfmonitoring (ty asi taky) a doktor mi v tomto věří... nemám potřebu mu lhát, protože vím co mi to dělalo v prvním těhu...

maxkatka
5. nov 2011

@mirka00 dodržuj, co Ti řekla dr. Já měřím i na lačno... to je zatím moje největší slabina... 😖

mirka00
5. nov 2011

baby ja som si dala pomaranč,ja to bez toho ovocia už nevydržím ☹

maxkatka
5. nov 2011

@mirka00 proč by sis měla pomeranč vyčítat? Jen ho musíš zahrnout do denních sacharidů a né ho sníst moc... já každý den sním minimálně jedno jablko... jinak 100g pomeranče (čistě dužniny) má 11,6 S... takže ho dej ke svačině, ale musíš o to ponížit ostatní suroviny, že? Já si jdu dát ke svačině kousek nesladkého domácího štrůdlu z listového těsta, dám k tomu trošku zakysané smetany a kafíčko mňam... ač předpokládám, že štrůdl nebude AŽ taková lahůdka...

mirka00
5. nov 2011

@maxkatka mne ovocie zakázala ☹ ja ti mám celkovo nejakú divú doktorku.nevážim jedlo...jem často a málo a hodnoty sú fajn.akurát posledne mi vyskočilo nad 9 ☹

mirka00
5. nov 2011

@maxkatka dobrý nápad s tým štrúdlom🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre