Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

llluckaaa
26. jan 2012

@moodymare U těhu dia diety mléčné výrobky ke snídani nedělají hodně maminkám dobře (a bývá jedno, jestli to je mléko nebo sýr), takže jsou doporučovány až ke svačině. Nevědí, proč konkrétně bývají špatně tolerovány, není to kvůli obsahu cukru...

werumka
26. jan 2012

@boka79 Bylas v restauraci, nebo sis nějakou kupovala? Mohlo to dopadnout i hůř, ale už bych to asi taky znovu nezkoušela 😀

llluckaaa
26. jan 2012

@boka79 Jakou sis dala? Hawai to nebyla, viď? 😀

werumka
26. jan 2012

@llluckaaa Jo hawai, to je mrcha 😀

boka79
26. jan 2012

@llluckaaa
@werumka

No bola to taka napodobenina pizze, v restauracii, mala som pripravny kurz a nestihala som domov, tak som oskusala.

Bola tam kysla smotana, cibula , trochu slaniny a kuby, ziaden kecup,alebo tak... Asi to cesto mi nedobre spravilo..Ale dnes som bola na gyn, a napriek 1 kg menej , sa ma maly dobre, vazi 1900 g ca , a tokogram je super - 10 bodov, tak som si to dala za odmenu....

jaj a dala som si m tomu aj kavu s trochou smotany...

po dvoch hodkach som mala 6,8--. aspon ze szbehlo dole.

llluckaaa
26. jan 2012

@boka79 Mňam, já mám smetanovou pizzu ráda. Třeba se špenátem nebo slaninou. Určitě sis jí zasloužila, tak si nedělej výčitky, zas tolik jsi povolenou glykémii nepřešvihla.

boka79
26. jan 2012

ani si nerobim, chcela som to oskusat, co to spravi, aj som s tym ratala. Myslim, ze jedna glykemia 8,6 malemu nic neurobi...uz sa musim zasa krotit... A maly je uplny priemer, lekarka prepoklada, ze porodna vaha bude kolo 3,5 kg. Uvidime.

Inak, ked si porodila, kedy si zacala normalne jest?
Dnes som mala taku chut na cokoladovu tortu...

maxkatka
26. jan 2012

@boka79 hele, tato glykemie u mě pak byla už "standart" i po inzulinu 🙄 Takže jsi na tom dobře, po takové sacharidové "bombě"....

Jinak dneska jsem byla na kontrole s malým... a za šest dní přibral cca 150g!!!! 😕 Je to nenažranec 😀 byl by nejraději jen a jen u prsu.... Má jediné štěstí, že je zatím CO pít... a že mě "drží" prsa (bradavky) - u první jsem měla neskutečný stres z kojení - měla jsem strašně bolavá prsa (ale to všechno může ještě nastat)

llluckaaa
26. jan 2012

@boka79 Hned v porodnici po císaří mě zásobili sladkým čajem, sladkými jogurty a pribiňáky, takže ihned 😉

boka79
26. jan 2012

@maxkatka

jee to je super, to je dobry prirastok, aj schudol nieco na zaciatku?*
Ja som tiez mala pri Lejke problemy s kojenim, mala som pocit, ze mi nestaci mlieko, ale priberala, asi to bollen stres...
To su chlapcekovia, najradsej maju mamin cicik 🙂 , tak su spokojny..

u mna jedine co ma zarazilo je , teraz som pozrela do knizky, ze obvod bruska je mensi, ako pred troma tyzdnami, tak uz zasa zacinam stresovat, neviem, ci si to doc. vsimla, mozno bolo minule meranie nespravne, ale podla tabuliek som tyzden pozadu, podla obvodi brucha a hlava je vacsia-..

boka79
26. jan 2012

@llluckaaa
a doma si pokracovala dalej normalne,niekedy mam fakt pocit, ze ta strava je dost jednotvarna, zelenina, celozrnny chlieb, naturl ryza , cel. nudle, zemiaky a maso a sem tam nejaka lustenina...
taky pribinacik by bodol. Mnam. Moji dvaja - dcera a manzel isli do coiech, ja som si uz netrufla - k pradedkovi, a dnes mali pribinacka, tak som len ticho zavidela..

llluckaaa
26. jan 2012

@boka79 No vlastně jsem se pak strašně rožezrala 😅 , samá čokoláda a sušenky, ale pak jsem se vzpamatovala a teď už jsem skoro jako na dietě. Já sladké moc nemusím 😉

boka79
26. jan 2012

@llluckaaa
e, ja sa toho bojim, ze si tiez dam viac ako treba, kedze sa teraz musim krotit.... Apritom som chcela schudnut,aby som sa dostala na normalnu vahu... ja som stresovy jedak, ked budem pod stresom koli malemu , zacnem jest sladke, hmmm, ale mozno to bude ine. Uvidime...

llluckaaa
26. jan 2012

@boka79 Já právě taky byla v hrozném stresu a manžel mě pořád zásoboval hořkou čokoládou, ledovými kaštany a nějakými sušenkami. Takže mi zůstalo i docela dost kilo navrch, ale pomalu je sundavám, už mi chybí jen 2.

boka79
26. jan 2012

@llluckaaa

No tak super, ale uz nekojis, ci?Alebo si robila dietu pocas kojenia?

lebo aj ja sa musim trochu vylepsit, ja viem, ze budem mat stres, to som si ista...

prochajdak
26. jan 2012

@llluckaaa Já měla při prvním těhu taky diabetes, fakt jsem to dodržovala a přibrala jsem jen 8kg. Pak jsem se rozežrala sladkým jako ty, přišlo druhé těhu a do 24 tt jsme jedla sladké jako zjednaná, abych jako o něco potom nepřišla a hle, cukrovka nikde, ale chut na sladké stále ☹ No tak ted mám navrch 15kg, ale už s tím nic nenadělám. Snad se po porodu nebudu moc stresovat, abych to omezila a neomlouvala se. Musím doufat, že to shodím.

werumka
26. jan 2012

@llluckaaa Zajímavý je, že mi doktor po císaři říkal, že i zdraví lidé mají po operaci nízkou hladinu cukru v krvi. A u diabetiků to platí o to víc. Takže jsem taky pořád pila sladký čaj a dal mi víc glukózy do kapačky. Měla jsem po operaci fakt jedno hypo za druhým. Takže po císaři je asi dobré jíst/pít něco sladkýho.

@boka79 Jsem z toho Tvého popisu dostala hroznou chuť na tuhle pizzu 🙂 Já taky zkouším. Mám třeba ozkoušenou pizzu tady u nás ze stánku a vím, kolik jí můžu sníst, aby to nelezlo. Stejně tak u své domácí. Ale s Tvýma hodnotama bych si vůbec nedělala hlavu 🙂

boka79
26. jan 2012

@werumka
a ake cesto robis na domacej pizzi? kysnute? Alebo bez drozdia?

robis s celozrnenj muky?

werumka
26. jan 2012

@boka79 Já dělám z kynutého těsta (s droždím) a z obyčejné pšeničné mouky.

mmaarrkkeettkkaaaa
26. jan 2012

Ahoj holky, hlásím příchod z nemocnice a přináším zprávu o porodu a následné péči 😀
Takže porod u nás shrnu v rychlosti, od 4hod. ráno bolesti po 3min, v 5hodin příjezd do porodnice, monitor sprcha, v 7 hodin mi praskla voda, kontrakce tedy bolstí nepopsatelné a v půl 9 malá na světě 😀
Asi poslední hodinku mi byla napíchnutá glukoza s inzulínem. Po porodu jsem si musela změřit a cukr 13,9 😨 což jsem v životě neměla. Nicméně to zřejmě bylo tou gglukozou...poté jsem si píchla 3 jednotky a za hodinu už 6,7...dále měřeno po obědě a večeři(s inzulínem) a hodnoty v normě. Následující den dělán glykemický profil, odběry ve 4hod. ráno, a hod. a půl po snídani, obědě a večeři (bez inzulínu) a výsledky údajně v pořádku...hodnoty mi ale oznámeny nebyly...Celý pobyt dieta@maxkatka žádné sladké čaje 😀 opravdu dia dieta + omezení pro maminky, takže jídlo téměř neslané no prostě humus.
Jinak malinká měla po narození hypoglykémii, měla jen 2,2 a ještě odpoledne jen 2,8 tak mi do ní cpali glukozu a tím mi celé pondělí prořvala, protože nechtěla nechtěla prso a byla hladová...naštěstí další den se to srovnalo až jsem pak musela odsávat, kolik se mi udělalo mlíka....@werumka včera jsem to už nevydržea a snědla celou čokládu 😀
Jsem ráda že všechno dopadlo v pořádku a malinká je zdravá, snad to tak zůstane.
Držím všem maminkám palce, at zvládají dietu v pohodě a že občasné porušení + občasné vyšší hodnoty miminku neublíží ...
Je jsem tedy byla zaskončena váhou, odhad 3kg a malá měla 3.660g....Přibrala jsem 8kg a domů si přivezla +1kg před těhu.

gianni
26. jan 2012

@mmaarrkkeettkkaaaa gratulujem , nech ste zdravé

boka79
26. jan 2012

@mmaarrkkeettkkaaaa

aj ja gratulujem, uzite si spolocny cas 🙂

llluckaaa
26. jan 2012

@werumka Já jak sladký nemusím, tak jsem si tu hnědou sladkou vodu nechala nalívat, dokud jsem se nemohla pohnout z postele, ale jak jsem vyskočila, tak jsem chodila otravovat do kuchyňky, ať mi to udělají hořké 😀 Mně tam sladkým vyloženě trápili (a nejen sladkým, abych byla upřímná). Tuhle sladkou břečku tam měly všechny maminky, nebyl mezi námi žádný rozdíl.
@prochajdak Ty jsi neměla při dalším těhu zase cukrovku? To se ale nestává moc často, ne? Jaké jsi měla hodnoty OGTT?

llluckaaa
26. jan 2012

@boka79 Já toho moc nenakojila, bohužel ☹ Na nějaké pravidelné a zdravější jídlo jsem najela až když jsem se doma nějak srovnala s oběmi dětmi, do té doby to tu byla přes den hrozná honička, já byla vyšťavená, jíst nestíhala a doháněla jsem to večer, když konečně usnuly.

boka79
26. jan 2012

@llluckaaa

ale ty si mala obe deti doma, co? cez den myslim.. U nas bude mala chodit do skolky...
ale aj tak to bude stres predpokladam...
a aku drzis dietu?

llluckaaa
26. jan 2012

@boka79 Jo, obě doma, teď mi Matýsek už chodí/nechodí do školky (je hodně nemocný). Dietu s názvem racionální strava 😉

boka79
26. jan 2012

@llluckaaa
cize ako v tehotenstve podopne... to s tymi chorobami prejde, po pol roku alebo neskor...

tak drzim palce nech sa ti tiedve kila este podaria

llluckaaa
26. jan 2012

@boka79 Děkuji. Ikdyž hubnutí je teď dost upozaděno úplně jinými starostmi a přáními... Hlavně abysme už byli všichni 4 aspoň chvilku zdraví. Už se těším, je to taková úleva, když ho odevzdám v 8:30 a ve 14:30 si pro něj dojdu a v té době mezitím mi to druhé 2 až 3 hodinky spinká 🙂

boka79
26. jan 2012

@llluckaaa
ja to absolutne nechapme, ako sa to da zvladnut, ja ked mam jedno doma cely den, je to brutalne, lebo sa nudi, vymysla a robi hluposit, teraz bola cely tyzden doma, tiez chora...
a nechce na oberd uz spat..
ked je chora, neda sa von
a ked budem mach dve, tak neviem, asi mi prasknu nervy

llluckaaa
26. jan 2012

@boka79 Neboj, to dáš, začátky bývají sice krušné, ale časem se naučíš si to uspořádat tak, abys vše zvládala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre