Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mochenkaa
24. apr 2012

@hadimrska kamarádka měla v 31+4 mimčo 1800g a prej v normě. Tak jsem zvědavá jak velký je ten rozptyl. A když máš cukrovku, hlídají velikost mimča víc? Nebo taky jen v tom 30tt a konec?

hadimrska
24. apr 2012

Od té doby mi malou neměřili, ani nevážili. A na diabetologii, jsem to musela říct až sama, ani se na to neptali. A prej jak se to přísně hlídá. No někdo mi už taky říkal, že asi budeme menší, no tak uvidíme, já furt počítám s tím, že budeme mít k těm 4 kilům. Oni stejně prej miminka přibírají nejvíc ke konci těhu.

hadimrska
24. apr 2012

@mochenkaa Od té doby mi malou neměřili, ani nevážili. A na diabetologii, jsem to musela říct až sama, ani se na to neptali. A prej jak se to přísně hlídá. No někdo mi už taky říkal, že asi budeme menší, no tak uvidíme, já furt počítám s tím, že budeme mít k těm 4 kilům. Oni stejně prej miminka přibírají nejvíc ke konci těhu.

mochenkaa
24. apr 2012

@hadimrska Já ty 4 kg odmítám. Jak jsem malá, tak bych musela na císaře. Takže doufám, že malý bude kolem těch 3kg. Já jsem právě taky slyšela, že se to hodně hlídá 😕

hadimrska
24. apr 2012

@mochenkaa No já mám pocit, že mají spoustu keců kolem a nakonec to hlídáme jen my - maminkiy.

sante81
24. apr 2012

@hadimrska skočím vám do debaty 😉 ja som si príjem cukru nahradila skoricovym cukrom, kávu som zvykla pit len v pomere 1:1 a to deci mlieka plnotučného, nesladila som, teraz mi káva bez mlieka nechutí ale dám si tam trochu skoricového cukru, ozaj len trochu a nejako ten zaludok oklamem a do bieleho jogurtu tiez trochu skoricového cukru a nemala som vôbec ziadnu odchylku ked som si merala. a doktorka mi povedala ze 30 a 31 tyžden su najháklivejsie počas tehotenstva, ze sa mam drzat a ja mam práve teraz nenormálnu chut na sladké, ze som zo seba az nervozna. poradnu mam az 30teho a sa bojím ze mi doktor povie ze sa aj nadalej otváram a uz budem lezat v nemocnici az do pôrodu. takto lezím doma uz mesiac a kazdy den ma 50hod 😔

hadimrska
24. apr 2012

@sante81 No tak to je blbý, že musíš ležet, to musí být dlouhý. Je fakt, že tou dobou já měla taky velkou chuť na sladký, teď už tak ne. Já při prvním těhu ležela tak do pátého měsíce a do toho mi bylo tak zle, že mě ani nohy neunesly.
Skořicový cukr, ten mám doma. 🙂

mochenkaa
24. apr 2012

@sante81 tak já jsem v tom 30-31tt a sladké vidím všude 😀 takže se to zlomí a už mě to nebude tak provokovat? 😵
Skořicový cukr mám doma stále.
@hadimrska Taky mi to tak přijde. Ale byla bych radši, kdyby to pořádně hlídali i ti doktoři

dzej
25. apr 2012

ahoj holky,
dostala jsem domů glukometr na měření hladiny cukru. A když si naměřím hodnotu a hned na to znovu, tak mám třeba rozdíl 1. Stalo se vám to někdy? díky

hadimrska
25. apr 2012

@dzej Jo mně teda i o víc rozdíl, hlavně když mi to naměří moc a nebo zase hodně málo, tak to zkusím znovu, mám nějakej krám. 😝

nlula
25. apr 2012

@sante81 Ahoj Sante, chcem ťa len trošku upozorniť, čítala som že škorica môže spôsobiť predčastný pôrod, od jednej liečiteľky som to čítala v knihe, ak sa prenáša, treba si dať škoricuu na lyžičku a zapiť. Nechcem ťa znepokojovať, len ti poradiť, aby si si to radšej preverila, aby si si zbytočne neubližovala. Držím palce, Ahoj.

dzej
25. apr 2012

@hadimrska a co na to říká dr? Podle mě to pak nemá význam, když je to tak nepřesný. ☹

hadimrska
25. apr 2012

@dzej Nic jsem s tím glukometrem švihla a už funguje. 🙂 Ne je to naprd, přijde mi, že záleží jaká krev, je to, pokud se mi podaří hustá, tak je to OK, ale jak jí mám třeba s potem, nebo je taková řítká tak to měří všelijak. Ale jako rozdíl o jedno číslo není tak moc, já to měla i o 4 hodnoty. 😠

dzej
25. apr 2012

@hadimrska no já jim to švihnu asi zítra o hlavu na diabetologii. Takhle mě stresují ve finále ☹ Jako o 4 tak to je fakt mazec.... To jsou uplně zkreslený výsledky 😕 . A já mám strach, když mi tam skočí místo povolených 7,2 třeba 7,5 😀 😢 tak díky za info...

hadimrska
25. apr 2012

@dzej Ty setiny, to je jim fuk, však jim to řekni, já mám glukometr Element Infopia. Ale oni to jen půjčují, tak kdo ví jak starej a v jakým stavu. Přesně tak, já se taky stresovala, teď už ne, dietu dodržuju a měřím už jen minimálně, stejně si musím půjčovat stroj a papírky od babičky, protože další papírky už prostě nedostanu. 😠

dzej
25. apr 2012

@hadimrska já mám půjčenej SD code free. A rozhodli se mě kontrolovat až ted od 37tt takže je to postavený na hlavu 😖 Ted už s tím stejně nic neudělám.... jen se stresuju z vysokých čísel na testu 😠

hadimrska
26. apr 2012

@dzej Aha, no já tam jdu ve 37 týdnu zase na kontrolu a pak snad už ne, jsem myslela i jak mi to říkali, že už je to poslední kontrola, už mě ti doktoři nebaví. 😝

dzej
26. apr 2012

@hadimrska tak at ti to dobře dopadne. Já dnes byla a řekla jim o tom divným proměřování a dr mi na to řekla jen, no co naděláte, je to jen stroj.... tak pak až po šestinedělí 🙂

hadimrska
26. apr 2012

@dzej No boží odpověď teda, mám pocit, že oni na to tak trochu prdí.

hadimrska
26. apr 2012

😢 @dzej No boží odpověď teda, mám pocit, že oni na to tak trochu prdí.

dzej
26. apr 2012

@hadimrska no u mně už jo... čekají, že každým dnem stejně porodím.... dívám se, že jsi z Brna. Kam chodíš? Já byla v Bohunicích. 😖

helen3
26. apr 2012

Ahoj holky! Mohu Vás poprosit o názor/radu ... byla jsem na testech cukrovky. A naměřili mi nalačno 4,11 po glukóze (po 2 hod.) 7,81. Prý je to hraniční hodnota a doktorka mě poslala do diabetické poradny. Není tady někdo s podobnou hodnotou?

helen3
26. apr 2012

do této doby jsem přibrala 11 kg

hadimrska
26. apr 2012

@dzej Taky do nemocnice do Bohunic.

hadimrska
26. apr 2012

@helen3 Já měla 8,3 naměřeno, To ti dají asi jen dietu.

mochenkaa
26. apr 2012

Dneska jsem z kontroly dost rozčarovaná.
Hodnoty: nalačno 4,2 - 1,5 hod po snídani 6,3 - 1 hod po obědě 7,5 - před spaním 6,1. Přitom si myslím, že jsem měla oběd v normě (brambory, žampion plněný nivou - neobalený, dělaný v parním hrnci, trochu rajčat), množství neřeším, mám problém jíst, takže porce malá.
Glykovaný hemoglobin se dozvím zítra. Ale mám dost nervy. Každopádně jsem jí říkala, že jsem četla, že se to má dělat každý měsíc. Sestřička na mě vyděšeně zírala, že né, že se to dělá jednou až dvakrát za celé těhotenství. Že tak často to nedělají ani normálním cukrovkářům. Jako já si laicky myslím, že v těhotenství je cukrovka horší než normálně ne? Teda jako následky? Pokud mi budou volat oni, tak je ten výsledek špatný, pokud ne, tak si tam zavolám sama, ale budu vědět, že jsem v normě.
Říkala jsem jí, že mám fakt problém jíst a jak moc jím resp. nejím. Tak mi radila, že mám jíst co 1-1,5 hod, jen abych měla dost živin. Co si o tom myslíte vy? Přeci jenom je tato dia dost divná 😒
Jo, a Davča je menší o týden. Tak to byli rádi, že z cukrovky neroste

sante81
26. apr 2012

@helen3 ja som mala rovnych 8 a mam len dietu, ale zvyknes si, obmedzit sladké, nepit sladené vody a 2-3x do tyždna si merám cukor, musím sa mestit do 6 čo sa mi darí, ale tak raz do tyždna príde kríza - pohár kofoly, 2 susienky a uz je hodnota hore.

hadimrska
26. apr 2012

@mochenkaa No mě přijdou fakt všichni ti doktoři divný. 😠 Na začátku nás vystraší a pak je to všechno lážo, plážo.

mochenkaa
26. apr 2012

@hadimrska to mě taky hrozně štve 😠

vikusik
27. apr 2012

Ahojte babenky včera som bola po vysledky z GTT su nalačno 3.9,po 1h-5,8,po 2 h.5,8 ta kočena čo mi ho davala nehovorila nič ,vam niečo k tomu povedali?Píšete tu že vam dali glukomer ale kto? Vaš lekar alebo v labaku ja teraz neviem či je to dobre alebo nie,poradte mi dakujem

werumka
27. apr 2012

@mymis Ahoj! Tak to teda vítej v klubu... to už si to ta cukrovka mohla odpustit v Tvym věku 🙂 Taky jsem zažila jednu rodinu, kde měli cukrovku sourozenci. Je to docela zvláštní, asi tam fakt musí hrát roli nějaká genetika. Ale zase když máš prokázanou cukrovku 1. typu, tak bys mohla dostat tu pumpu a to by bylo pak v pohodě.

@gianni Ahoj! Jsem ráda, že ta edukace k něčemu byla! Doufám, že se Ti daří dobře?

@mochenkaa Ahoj, neplaš 🙂 Glykovaný hemoglobin se u žen s těhotenskou cukrovkou jen vyjímečně hne z normálu. Jejich hodnoty nejsou až na čestné vyjímky tak vysoké, aby to tuhle hodnotu ovlivnilo. Měla bys ho vyšší ve chvíli, kdybys celý den měla gylkémii kolem deseti. A i tehdy by to neznamenalo, že bude mít dítě po porodu problémy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre