Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

monika1973
5. nov 2008

Ahojte, bola ste niektora z vas na vysetreni tehotenskej cukrovky na Antolskej? Ako to tam funguje? Musim sa objednat, alebo staci odporucanie od lekara? Dostali ste vysledky hned?

pajmis
6. nov 2008

evi - vidíš to 🙂 to je super, že ti vyšla dobře 🙂 🙂 a neříkal ti Dr. nic o tom kalu v moči??? Mě by to taky zajímalo, ale mě k tomu nic neřekli... Tak mlsej, na co máš jen chut 🙂 tiše závidím 🙂

evulinkab
6. nov 2008

Pajmis- právěže mi neříkal vubec nic, prý to mám všechno v pořádku.Byla jsem překvapená...Tak nevim, třeba je to normální po vypití te glukozy mít zakalenou moč 😒 Ale jako fakt nevim, každopádně jsem ráda, sladkosti mužu ve velkém a tak bych to nesla těžko.Ale i tak- ono jde jen o pár týdnů nebo měsíců, tobě už se to krátí, za chvili už budeš moc určitě mlsat taky🙂 😉

pajmis
6. nov 2008

evi - doufám 🙂 snad mi ta cukrovka zmizí hned po porodu 🙂 Ale možná máš pravdu a při takovém množství glukozy se ta moč možná zakalí hodně ženám, i když tu cukrovku nemají ... ale ty se tak máš 🙂

evulinkab
6. nov 2008

jj, jsem jsem vážně ráda:Budu ti držet pěsti, at ti ta cukrovka zmizí, ale snad- pokud jsi s tím neměla problémy před těhu- by jsi to měla mít pak v pořádku.

dada134
6. nov 2008

Ahoj holky,tak mám cukrovku,zítra tam naklušu,abych věděla co a jak.Dr.teda mluvila jen o dietě,tak třeba si nebudu muset píchat inzulín.Trochu jsem z toho smutná,ale pro naše dětičky to ráda udělám.

evaviki
6. nov 2008

nechodite nahodou niektora do diabetologickej poradne v Podoli? Zhanam na nich cislo..

campi
6. nov 2008

Evaviki: zrovna sedim pred ordinaci dr. andelove v podoli🙂. 296511322

evaviki
6. nov 2008

jeeeeeeeej, campi dakujeeem. 🙂

kathy123
6. nov 2008

monika1973 - ja osm tam bola, zoberu krv, pojdes do lekarne hned na konci chodby, vypytas si sladku vodu, vypijes a za dve hodiny prides znova. 40 ludi, vsetci nervozny, malo vzduchu a kym ta zoberu je tak hodina, kedze je tam len jedna ambulancia. Ale inak v pohode. Staci ti papier od doktora....

pishulina
7. nov 2008

Ahojte, viete mi prosim poradit, ako to presne prebieha v Karlovej Vsi v BA? Moja doktorka ma navigovala, ze praskovu glukozu si mam kupit sama. Otazka znie, ze ci mam prist na test uz so zarobenou glukozou, alebo im tam odovzdam tu moju praskovu a oni mi zarobia? Dakujem za info.

meggietn
11. nov 2008

Ahojte, tak porod mam za sebou s cukrovkou som skončila...Malá mala 3500g a 50 cm, je zdravá a nemá cukrovku 😀 😀 😀 😀
Ja už papám všetko čo predtým a na kontrolu k dia mám ísť po skončení kojenia. Dúfam že som sa jej nadobro zbavila 😒
Držím vám palce nech porodíte krásne a zdravé deti...Tá dieta stojí za to 😀 😀 😀
Aj ked posledné 2 týždne som jedla aj sladké, telo si to vyžadovalo...

snehulienka
11. nov 2008

meggie super gratulujeme.

pishulina radsej si nezarabaj glukozu a dones ju, oni zarobia

pajmis
11. nov 2008

meggie - mooc gratuluji... Laurinka je náádherná... taky už chci malého mít u sebe... měla si pěkné bříško, ani ti nepopraskalo, to se máš 😉 Hlavně, že je Laurinka zdravá... váhu měla krásnou, takovou akorát... Se máš že už můžeš jíst všechno... už chci taky 😉 Snad brzy 😉

tinakul
11. nov 2008

Megg jééééééj gratulujem 😵 Už som čakala, kedy sa nám ozveš 😉 No malinká je ozaj nádherná, tak si ju pekne užívajte 😉 Som si pozerala tvoj albumček a nato že sa ti kilá nemenili, tak krásne akurát velké babenko si porodila 😵 a hlavne zdravučké 😉 Tak si ma aj ukludnila, lebo mne váha tiež ostáva 😉 Tak ešte raz gratulujem...
Pajmis 😀 snád sa dočkáme už aj my 😉 No ty skôr ako ja, tak budem závidiet dalšej 😉

meggietn
12. nov 2008

tinakul: ani neviem kam sa mi tam zmestilo 3500g dieťa, bola som z toho v šoku...a to mi gynekolog tvrdil že má 3000g... 😅 No neviem keby ma nechali prenášať...Baby držte sa...
pajmis, snehulienka, tinakul dakujem. 😀

janajanajana
12. nov 2008

Ahojte, neviete mi poradit? Dnes mi na poradni v moči namerali vyššiu hodnotu cukru, na ten glukozovy test idem az o tyzden, chcem ale vediet, ake su rizika pre plod, ak by som ta tehotenska cukrovka potvrdila? Mam obavy, vdaka za info.

campi
12. nov 2008

Jana: uplne jsem to nestudovala, ale pokud to bude pod kontrolou, tak nic nehrozi. Kdyby se s tim nic nedelalo, tak by se mohla u ditete rozvinou klasicka cukrovka. Taky pry mu u tebe v brise nedelaji dobre vykyvy energie, proto se drzi dieta s vyvazenym prijmem sacharidu a pravidelnym jezenim, aby to bylo v rovnovaze.
A taky se muze narodit moc velke nebo moc male dite, coz muze znamenat ruzne komplikace.
Vic nevim🙂

pipika
13. nov 2008

Ahojte baby!
Pred troma tyzdnami som bola na cukr.testoch. Vypila som ten hnus a mala som hodnotu 8,3. Odvtedy mam prisnu dietu, kazdy druhy den si musim doma meriat hodnotu. Teraz v pondelok na kontrole ma lekar strasil s tym, ze ak do tyzdna nieco nespravim, tak si budem musiet pichat inzulin. Hodnoty mam od 4,7 do 6,2. Uz sa normalne bolim jest. vsak je este skoro na iznulin?

campi
13. nov 2008

pipiko: a muzes mi napsat, jak vypada tvoje dieta? Co jsi jedla treba vcera? Ja ji drzim zatim tyden a jsem sama moc zvedava, jak to dr. vyhodnotí. Glukometr mi zatím nedala, že se uvidí.

pipika
13. nov 2008

Ja som si musela glukomer kupit. V podstate jem na ranajky rohlik so sunkou a maslom, na desiatu jablko. Na obed nieco varene, ale malo, olovrant znova rohlik a jablko a vecera zasa nieco varene. Treba davat pozor, ze ryzu,zemiaky,cestoviny nemozme denne viac ako 10 deka. Treba jest 5=6 krat denne ale malo a samozrejme vsetko bez cukru. A tehulky nemozu ani sladidlo.

campi
13. nov 2008

No, tak nejak jim i ja, tak to jsem zvědavá... Rohliky teda vubec, pali me po nich zaha, tak jsem zacala zkouset dia suchary. Sladky me netrapi, to mi v tehu nechutna, i kdyz mi trvalo dost dlouho, jak nahradit ovesnou nebo jahlovou kasi (sladkou), kterou jsem pravidelne snidala.

Glukometr koupit? Mně se zdálo, že mi ho chtěli v poradně půjčovat. Aspoň po spatření těch mých hodnot říkaly, že ho nachystají, ale kdyz jsem se vratila z kartoteky, tak dr. rekla, ze to zkusime do dalsi kontroly jenom s dietou.

evuse
13. nov 2008

Mě v Podolí glukometr v pohodě půjčili (hodnoty na gluk. testu jsem měla 4,8 ; 10,6 a 9,1 po dvou hodinách) . Pipiko, to teda nevím, co se tvému doktorovi nelíbí,. Mě řekli, že na lačno a před jídlem mají být hodnoty do 5,5 a hodinu po jídle do 7,5. Tam se vejdeš . Předpokládám, že ti dali tabulky s množstvím sacharidů ( můžu ti je poslat). Mělo by se celkem za den asi 250g. 60-70g snídaně,oběd,večeře a zbytek-svačiny a 2. večeře asi po 20g. Podle toho co jíš, se do toho musíš v pohodě vejít, hlavně buď v klidu a nenervuj se tím. Jinak mě řekli, že si občas něco malého sladkého dát můžu, ale jen na svačinu a musím potom mít pohyb, aby se ten cukr spálil, než se dostane k mimču.

janajanajana
13. nov 2008

Baby, poradte mi, uz mam v tom zmatok, hned ako mi vcera nameral lekar vyssiu hodnotu cukru v moci, objednala som sa na ten glukozovy test, no na ten mam ist az o tyzden,tak pre istotu som si uz vcera kupila tie papieriky na zistovanie cukru v moci, hned vcera som uz vylucila cukor, rano som mala este cukor v moci, ziadne ketony, dnes som si opat po prichode z prace urobila test a cukor uz ziaden, zato vysli mi tie ketony. Uz som z toho vol, preco su tie ketony? Ako sa mam stravovat, aby klesol cukor ale nevyskocili tie ketony? Nerozumiem tomu, vdaka za info

kalo
13. nov 2008

mě tenkrát doktor řekl, že ketony vyskočí po dlouhém hladovění...Prostě když několik hodin nejíš. U diabetiků se proto musí jíst cca.6x denně, nebo malinké porce třeba po 2 hodinach...

evuse
13. nov 2008

janajanajana neplaš se. Já cukr v moči nemám a těhotenskou cukrovku přitom mám. Počkej na výsledek toho glukozového testu. A s ketonama je to jak píše "kalo".
Tím, že člověk dlouho hladoví, vyčerpá všechny zásoby jaterního glykogenu, musí tělo brát energii z tuků. Zpracováním tuků vznikají ketony a ty miminku škodí.
Nějaké info máš třeba tady : http://www.primazena.cz/gurman/dieta/clanek/dia...

janajanajana
14. nov 2008

Dakujem za rady, v mojom pripade to bolo urcite z hladu, v robote som sa nestihala najest ☹ , ja viem, ze vsetko ukaze az ten test, ale nezda sa mi, ze by mi tak cukor v moci kolisal, keby vsetko bolo OK, takze skor som zmierena s tym,ze o cukrovku pojde, a preto nechcem cakat s dietou, ked viem, ze to babu nerobi dobre.

dada134
14. nov 2008

Ahoj holky,tak jsem dnes byla po týdnu na KO,co si měřím glukometrem,byl mi zapůjčen zadara a koukala jsem,že na netu stojí 4500Kč a dvojbalení náplní 700 😨 Jinak hodnoty mám prý krásné,dlouhodobý průměr 3,7 a nalačno jsem měla 4,5.

evuse
15. nov 2008

Jo, taky jsem se lekla, když mi sestra říkala jak je to drahé 😕

snehulienka
18. nov 2008

ahojte, ja ked som bola pred mesiacom na odber tak som mala 4,6 a po jedle 6,5 a lekarka, ze dobre, ze nech drzim dietu. to bolo ale po tom, co som aktivne zila a chodila do roboty,
medzitym som vsak musela zacat lezat kvoli krcku.
teraz som bola na dalsich odberoch a bolo to 5,6 a 8,2 a lekarka na mna kukala jak puk, ze co sa deje. nevedela som co jej mam na to povedat. pozicala mi glukomer, mam si merat nalacno a 3x po hlavnom jedle a nahlasit jej vysledky a ze ked to nebude lepsie ze si budem musiet pichat inzulin. tak som teraz vystrasena.
potom ked som odisla mi doslo, ze tie vysledky su asi preto ine, a horsie, lebo lezim a vtedy sa cukor inak spracuva. tak som volala a povedala som to sestricke.

rozmyslam ze zavolam dokimu, co mi nariadil lezat, ci je to nutne a na kolko aby som sa mohla trochu prejst a spalit nejako ten cukor ci co...

toho inzulinu sa fakt bojim.

moje dieta ma v 32tt+1 2250g, co je o 11 dni vacsie. jasom uz 6tt nepribrala, a dieta pribralo 1kg. celkovo som pribrala len 8kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre