Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
2. nov 2009

Olga tak na tebe myslíme jak si dopadla?

pani_haf
2. nov 2009

Ahoj holky, přidávám se k vám, taktéž cukrovka, dnes jsem byla u diabetoložky a hranice po jídle je 8, ale nad 8 veliký průšvih a nasazuje se inzulín ☹, takže moc nepapat, ale já trpím ☹((. Jinak já se měřím 2 hod po jídle, to je údajně optimální.

misicka455
2. nov 2009

Já jsme právě hodnoty na osm měla a musím píchat inzulín, ale holky nebojte se tohodá se to zvládnout 😉

Jo a pozor sice máme držet dietu, ale žádné hladovění !!!!!

pani_haf
2. nov 2009

Taky mi přijde, že každý dia dr má jiný názor, ale hrozila mi tím, že pokud budu mít několikrát po jídle nad 8, tak okamžitě přijít a inzulín ☹.
To hladovění-já mám pořád chuť a hlad zárověň, je to těžké, ale bude líp 🙂

misicka455
2. nov 2009

Musíš si navynout na nějaký stravovací řežim , jíst po malích porcích a to třeba i 6 denně 😉

pani_haf
2. nov 2009

Ale to já všechno dělám, jen mi to nevyhovuje, protože jsem byla zvyklá jíst velké množství ovoce a teď to nejde.

misicka455
2. nov 2009

😒 Jo to ovoce to mi taky vadí jeden kousek denně je pro mě málo 😒

olgas
2. nov 2009

ahojte holky,

tak jsem dnes poprvé absolvovala dia poradnu v Olomouci. Nevím jestli jsem si nespletla dveře, ale když jsem odcházela, tak jsem přemýšlela jestli jsem nebyla spíš v poradně pro anorektičky (byť na to nevypadám). 🙂 Dostala jsem seznam jídel obodovaných podle množství sacharidů a mám si je počítat. Jíst tak jak píšete 6xdenně. dr. mi řekla , že můžu normálně jíst i ovocný jogurt, i koláče, sladkosti, nanuky..., ale vše musím počítat do těch sacharidů. Tak jsem z toho úplně vedle. Já jsem se tady už 14 dní trápila úplně bez sladkého....No rozhodně ty sladkosti nebudu jíst každý den, když jsem to třeba těch 14 dní vydržela, tak to tak hodlám dělat i dál, prostě třeba jenom jednou za týden si něco dobrého dám. dneska mi vzali akorát 2 zkumavky krve na nějaké celkové testy jako je i štítná žláza apod. a na nějaký žalovníček 4 měsíce zpětně , tak uvidím co z toho vyjde. Znovu jdu do poradny zase příští týden v pondělí, v neděli den před tím si musím doma dělat odběry krve z prstu do zkumavky, myslím tak 7x za den, z čehož budou určitě hodnotit glykemickou křivku. Jinak jsem v té poradně dnes čekala od 9 hod od 13 hod, to byla bomba.

pani_haf
2. nov 2009

To jde vidět, že všude to probíhá jinak. Holky, já si tak libovala s čajem, medem a citronem a teď mi ten samotný odvar moc nejede ☹. Ale na druhou stranu jsme si koupila špaldový chleba, bez cukru a je výborný, halvně si ho můžete dát víc než normálního a glykemka je v pohodě. Jen si říkám, že budu trpět na vánoce....to cukroví....to bude peklo.
Já tak ujížděla na mandarinkách, pomerančích a te´d jen malinko, to tak ty chuťové buňky podráždíte a dál už nemůžete 🙂

meinkonka
2. nov 2009

ahojte. tak ja som dnes po dia poradni a dopadla super. po 2hod. som mala 4,26. a to som cez tyzden az 3x zhresila a poriadne. mne to akosi s pribudajucim tehotenstvom klesa, tak sa tesim 🙂 takze dnes som si uz zasa za odmenu pomaskrtila. 😅

misicka455
2. nov 2009

Tak já tedy na vánoce hřešit budu , určitě nevydržím si dát nějaké to cukroví 😒 Ale už to budu mít za pár tak snad to takovou škodu neudělá 😉

olgas
2. nov 2009

holky , já jsem zvyklá na každé vánoce péct spoustu druhů cukroví a vánoce bez cukroví nejsou vánoce. To já hřešit budu taky.

pani_haf
2. nov 2009

Já teda tolik nepeču, máme známou, která nám peče tradiční Valašské cukroví a to je dobrota, to umřu 🙂))

misicka455
2. nov 2009

Holt místo svačiny si dáme kousek cukroví 😀 😀 😀

pani_haf
2. nov 2009

A pak umřeme hlady 🙂
Jinak vřele doporučuji kukuřičné křupky, mají 4,4 g sacharidů na 100g, tak se dají trošku popapat u tv, když né brambůrky 🙂

olgas
2. nov 2009

cukroví místo svačiny je super nápad, já bych to zvládla i místo oběda 😉 Misicko máš ve fotogalerii moc pěkné trička s ťapkama 😉 Kde jsi je koupila?

olgas
3. nov 2009

díky za odkazy 😉

misicka455
4. nov 2009

Ahojky holky, tak jak valčíte. Já už si na pichání inzulínu zvykla takže v pohodě, dnesla neměřím tak aspoň nebudu pořád ve stresu jaké ty hodnoty zase budou 😉

lenka19822
4. nov 2009

Ahojte. Tak ja uz pomaly ale iste kncim tento boj s tehu cukrovkou. K diabetologicke chodit nemusim. Bola som na utz a mala ma len 2600 g tak si dam aj sladke. 😀 Nikdy som nedodrzovala dietu na 100%, tak sa netrapte a na vianoce si nieco dobre daje. Co by to bolo za sviatky bez kolacou? 😀 Uz by som hrozne chcela porodit, tak ratam dni...

pani_haf
4. nov 2009

Ahojky, já nějak vynechala svačinu, tak teď rychle papám rohlík a šunku 🙂 a snad ještě stihnu uvařit. Ale dala bych si koblížek ☹

misicka455
4. nov 2009

Já včera hřešila půlou margotky a cukr byl v poho 😉

pani_haf
4. nov 2009

Opravdu? tak to je paráda, já jednou vyloženě sežrala 4 moučníky a 9,6!!!!! Hrůza, dokonce mi bylo zle, to sladko jsme cítila ještě večer, tak jsem to zajedla kysaným zelím, to prý snižuje cukr v krvi 🙂))

misicka455
4. nov 2009

Jo slyšela jsem že zelí snižuje cukr a potom grepy a citron. Takže si každej den do sklenky vymačkám citron nebo grep a během dne popijím 😉

pani_haf
4. nov 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat...můžu si vařit diabetický čaj na snížení cukru? nebo jsou tam bylinky, co těhu nesmí? Já jen, kdybys náhodou věděla 🙂)). Ten citron...to dělám taky, ať pořád nepiju jen mrtvou vodu 🙂.

misicka455
4. nov 2009

No stím čajem asi raději opatrně ono by se normálně v těhu neměly pít směsy určené na nějaký problém takže i stím čajem bych váhala a jetly jo tak víc než jeden šálek denně a ne víc jak 14 po sobě bych nepila.

evca82
4. nov 2009

ahoj holky,

tak se k vám přidávám jestli teda můžu 🙂 zítra jdu poprvé k diabetoložce, tak dostanu dietu.

Tak snad to zvládnu 😒

olgas
4. nov 2009

Ahojte holky,

evco: já taky válčím, ale dá se to . Mě diabetoložka v pondělí (to jsem tam byla poprvé) řekla, že můžu i sladké, prý úplně klidně, ale musím si počítat ty sacharidy a sladké můžu jenom když třeba nesním na svačinu tolik sacharidů kolik můžu, tak to můžu dojíst tím sladkým. Ale upřímně řečeno pokud by mi to vycházelo, tak jenom fakt kousíček něčeho.

Čaj na snížení cukru v krvi, bych raději nepila. To je lepší to zelí, ale dejte si pozor, když koupíte ve sladkokyselém nálevu , tak je tam cukr!!!!!!! Na snížení cukru bude určitě lepší to kvašené, taky ho pojídám. Je z toho výborný salát: to zelí pokrájíte, přidáte nějaký párek nebo kabanos a bílý jogurt s tatarkou. Je to rychle hotové a dobré, tak to zkuste, pokud máte rády zelí.

pani_haf
4. nov 2009

Olgas - já někde četla, že tatarky a majonézy nepapat, jednak kvůli listerioze a pak též cukr ☹.

Já ten čaj teda zavrhuju ☹

olgas
4. nov 2009

v tatarce cukr je, to máš pravdu, ale já ten salát třeba dělám ze sedmičky sklinky zelí, do toho dám 1 bílý jogurt a třeba 3 lžíce tatarky. toho salátu je fakt hodně, takže když to rozpočítáš na nějakou porci, kterou sníš, třeba misku, tak je to fakt troška. Ale klidně tam můžeš dát jenom ten jogurt bez tatarky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre