Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

olgas
11. dec 2009

no tak jo čokoládku si necháme na ráno 😀

ili: taky tě obdivuji, že zvládáš k dětem ještě školu, mě by se asi už nechtělo

spagatice
12. dec 2009

Ahoj holky,
tady dneska nikdo neni jo.
Já dnes měřím, zatím je to dobrý - na lačno 4,4 a po snídani (rohlík) 6,0. Po jednom suchým rohlíku bych si představovala tedy ještě míň, ale hlavně, že jsem v normě 😉 . Tak uvidíme, jak to bude pokračovat.

misicka455
12. dec 2009

Ahojky já neměřím došly mi proužky 😀 😀 😀 Tak jsme tak nějak v klidu když nevím co to semnou dělá 😉

Teda Romi jeden suchej rohlík na snídani bléééééé

misicka455
12. dec 2009

Už to chápu jestly je ti blbě tak se nedá nic dělat a rohlík je asi nejlepší 😉

spagatice
12. dec 2009

JJ Miško to bylo to jediné, co jsem byla schopna do sebe nacpat. A i tak bych se nejraději o ty snídaně s někým dělila, takhle brzo po ránu mi vůbec nejedou 😒

Miško a kdy jdeš na kontrolu?

misicka455
12. dec 2009

Jdu tento týden ve čtvrtek.

olgas
12. dec 2009

tak to já jsem si dala dva rohlíky a k tomu moravské uzené 😉 Bylo moc dobré

janni.ka
12. dec 2009

Ahoj holky 🙂

Ili a nebylo by nejlepší se poptat na ten inzulín?Já ti nevím,když je ti pořád tak zle a zvracíš 😕
Taky si říkám že si dobrá já bych se do školy nevrátila ani za nic 😖 a mimi do toho tak to už vůůůbec ne to bych nedala teda bych propadla 😀

olgas-mnam dobrou snídanku si měla 😉

za to spagi chuděrka malá ☹ ale ono to bude dobrý 😉

Holky dneska dělám knedlo vepřo zelo 😀 😀
dobrou chut kdo papkáte 😉

ili5
12. dec 2009

Ahoj holky,
tak po snídani, chléb se sýrem tvrdým a čaj černý s citronem a cukrem výjmečbě 7,7. Se mi zdá, že když mám něco s cukrem, mám hodnotu nižší, než když si nedám ani kapkui sladkého, je to možné?
Já jdu taky ve čtvrtek do fakultky na kontrolu, poradny dia. Je to dálka a to čekání je tam hrůza, v čekárně smrad, přetopené, okna nejdou otevřít, snad tam nebudu zas kosit 😠
Dnes už měřit nebudu až ráno po snídani. Dnes jdu se podívat ještě po dárkách nějakých, tak se projdu. U nás od rána sněží, je to nádhera, konečně přichází zima. 🙂

seb
12. dec 2009

ahoj holky,
tak jaký máte vík ? my byli dnes na obědě v hospě a dala jsem si vepřovou panenku s hranolkama, se sosíkem a s tatarkou a po obědě 6,5 🙂 ,
ráno si ten inzulín nepíchám, změnila jsem snídaně a hodnoty mám zatím nízký, tak se jen pořád testuju, mi asi taky brzo dojdou proužky, snad mě dr. nesprdne 😕
s těma snídaněma jsem zjistila, že prostě první jídlo nemůžu s pečivem, takže zaplácnu jen žaludek - jogurt nebo vejce nebo párek a za dvě hodiny si dám chleba s něčím a hodnota už je v pohodě
misicko: ty máš hotnotu po haluškách jak na lačno ty jo, to mě vylítlo úplně šíleně, když jsem je měla

ili: tady tady spatlo pár vloček, ale zatím se neudržely, v Podolí v porodnici taky ´čekárny přetopený, člověk přijde z venku nabalenej a pak je to peklo uvnitř vydržet

janni?: tak pak napiš hodnotu po knedlíkách ;)

misicka455
12. dec 2009

Seb mě zase hodnoty lítaj po obyčejných věcech co by neměly. Prostě co tělo to originál 😀

vlocka77
12. dec 2009

Ahojte. Tehulky, ktore maju tehotensku cukrovku su nachylne na mykozy. Aby ste im predisli na trhu je novinka - bavlnene liecive anionove vlozky, ktoré pôsobia protizápalovo, dezinfekčne a preventívne. Počas tehotenstva a mimo cyklu intímky, počas menštruácie denné a nočné. Sú skvelé aj po pôrode, pôsobia protizápalovo a urýchľujú hojenie rán po pôrode. Ak sa vyskytnú hemoroidy pri tehotenstve, anionové vložky si poradia aj s nimi. V supermarketoch ich nekupite, iba cez registrovaných distributorov. Registrujú sa aj gynekologovia, ktorý to predávajú vo svojich ambulanciách svojim pacientkam. Cena je u každého distribútora rovnaká - podmienka výrobcu. Intimky 30 ks stoja 6,50EUR, denne 10 ks 4,75 EUR, nocne 8 ks 4,75 ks. Viac na winalitesr@gmail.com - poslem Vam link na e-shoop.

janni.ka
12. dec 2009

seb super hodnota po obídku 😉 tý jo hranolky 😝 mnamka
já dostanu glukoměr až ve středu,dr mi ho nedala že sem měla ten výsledek při testu hraniční a že mi ho dá až ted at můžu kontrolovat 😉 stejně tohle je lepší se nenervačit s výsledkem 😀 ale na druhou stranu nevím co to se mnou dělá a zda je to o.k

misi to máš pravdu každá sme jiná a na každou platí něco jiného 😉

tak co spagi,ta si užívá na oslavě 🙂 snad jí bylo pak už dobře

spagatice
12. dec 2009

Tak jsem zase tu,
Jani na oslavě už mi bylo dobře a užila jsem si ji dokonce. Před chvilkou jsme se vrátili, jinak další měření vypadalo takto:
oběd - před 4,6 a po (špagety s masovou omáčkou) 5,6
svačina - dala jsem si 5 jednohubek a asi 8 ks cukroví - no a cukroví mi zjevně cukr dost zvedá, protože dvě hodiny po tedy před večeří jsem měla 6,6 😒
večeře - před 6,6 a po (půlku krajíce chleba, 25 g pečeného kuřecího masa, 25 g vepřového řízku) 5,9

Celkově tedy dnešek dopadl dobře 😉

Seb to je dobrá hodnota po tom obědě 😉 Tu tvojí první snídani bych asi nepřežila 😀

Jani to jsem zvědavá, jaký budeš mít výsledky 😉

olgas
13. dec 2009

spagatice: hodnota 6,6 po dvou hodinách je v pohodě, teda podle mě i mojí doktorky.

misicka455
13. dec 2009

Ahojky, taky si myslím že 6,6 je v poho 😉 Já so včera koupila ten WAsa chleba a je výbornej jen nemám proužky abych vyzkoušela kolik po něm mám 😠

misicka455
13. dec 2009

Holky co uzené maso? Nemáte zkušenosti z cukerem? Naši včera udily a daly nám a já nevím zda mohu 😒 Ale zase si řikám, že když po jitrnicích v pohodě tak po uzeném by mělo být taky 😉

pani_haf
13. dec 2009

Ahoj holky, vy jste toho zase tolik napsaly, že nestíhám. Já včera pekla cukroví, tak jsem byla úplně vyřízená, taky jsem ho dost pojedla ☹, aini jsem se enstihla měřit, jela jsem jako fretka. Dnes jdu s manžou fotit pupík, tak sand tam paní fotografka vyretušuje ty moje nohy jako konve 🙂

seb
13. dec 2009

ahoj holky, pěknou neděli ;)
spagatice: no ju prví snídani zvládám jen proto, že se děsně bojím si bodat ten inzulín a takhle mám ty hodnoty pak fakt nízký, dneska jsem měla opečený párek a po hodině 5,3 , tak já radši si odpustím to pečivo, hlavně když se nebudu muset píchat, jsem hroznej srab 😖
ty si to maso vážíš ? maso v sobě žádný sacharidy nemá ne? toho můžeš sníst kolik chceš bych řekla ;)
misicka: já myslím, že uzený maso bude v pohodě ;)

ili5
13. dec 2009

Ahoj kočky,
vločko, super distributor, ale ta cena? Já nemám teda mykozu a žádné problémy se zánětama. Akorát v těhu výtoky hlenové, to má každá a je to normální v těhu, takže pro mě zbytečná věc. Jinak já mám alergii na ty nobl vložky jako s těma tečkama, křídlama, tenoučké např.Alweis atd, se hned opsypu po nich, hned mě začnou škrábat. Musím jen ty obyč Tesko, ty mi neděklaj nic i slipovky obyčejné. Jak v práci zapomenu a vemu si od kolegyně ty s tím materiálem alweis atd a než dojdu domů, hned jsem opruzená a bolavá,
JInak jsem včera zhřešila 😠 a snědla odpoledne 4 kostičky studenské bílé čokoládky. Dnes jsem po snídani měla 6,9. Myslím jak si dám sladké, atk mám menší hodnoty 😒 . Dnes se taky nebudu měřit už až zítra po obědě a večeři. Zítra jdu na večeři, pozvali mě z AVonu, tak jsem zvědavá co si dám a jaká bude hodnota 😀
Jinak u nás pořád sněží, zima velká, mrzne. Nemám zimní gumy, tak to bude sranda.

misicka455
13. dec 2009

Já jsem včera taky hřešila měla jsem makové buchétky k svačince 😀

Dneska chci udělat ten štrůdlík bez cukru abychom si na odpo sváču smlsa . Na obídek mám uzeného kapříka tak si myslí, že to bude v pohodě 😉 A taky se chystáme na prochajdu 😉

evca82
13. dec 2009

ahoj holky,

ja se tak prezrala k obedu, az to hezky neni 😀 flak krkovicky (hoodne velkej) dusenou mrkev a brambor. Varil manzel a moc dobry.ale zajedla bych to necim sladkym. oujeeeee.

spagatice
13. dec 2009

Ahoj,
to jsem ráda, že ta hodnota 6.6 po dvou hodinách je v pořádku 😉
Seb já když dělám profil, tak tam musím napsat váhu nebo množství úplně všeho, tedy i masa, zeleniny, ovoce. Doktorka se sestrou to chtějí.
Miško uzený jsem nezkoušela, to budu zkoušet až na silvestra, taky budeme udit 🙂
Ili to tedy nemáš s těma vložkama vůbec jednoduchý ☹ Na ty gumy pozor, ať ti to nikde neujede, myslím, že teď začnou být silnice pěkně zrádný.

Já se chystám na sladký k odpolední svačině za hodinku, dám si kafíčko a k tomu něco dobrýho 😵

evca82
13. dec 2009

no tak mereni po hodine, po tom mym nasupu 8,1. oj oj ☹ kdyz ja mela takovej hlad 🙂

spagatice
13. dec 2009

Evčo možná ta mrkev 😒

evca82
13. dec 2009

asi jo, sem si ji dala naloz. no ted jsem si dala schody s kosem a ted se zase zmerila a 6,4. ten pohyb je lek 🙂

spagatice
13. dec 2009

Evčo u mě ten pohyb teda takhle nefunguje 😒

evca82
13. dec 2009

no u me prave jo, prijde mi to hrozne zajimavy jako....si dam schody, dojdu 10 m s kosem a takhle mi to spadne.

misicka455
13. dec 2009

U mě tedy pohyb taky moc nefunguje 😒

seb
13. dec 2009

u mě pohyb myslím taky funguje, problém je, že sem trochu lenoch 😀 , no jsem od malička hubeňour, tak sem nikdy nepotřebovala cvičit a teď se nepřinutím, pomáhají mi hodně i procházky na tu glukozu, ale v tomhle počasí se mi ven vůbec nechce

evco, souhlasím se spagaticí, taky myslím, že ti to zvedla ta mrkev, nám diasestra řekla, že mrkev, hrách a kukuřici nemáme vůbec jíst

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre