Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
27. dec 2009

Tyjo ani nevíš jaké to je když někdo řekne, že to každým dnem bude . Jakékoliv pichnutí a manžel už rodíme 😀 😀

ili5
27. dec 2009

misicko, kdo Ti říkal, že do 3 dnů rodíš? Nějak jsem to zaspala, co se stalo? jÁ si vemu 7.1 raději všechno s sebou, jestli si mě tam už nenechají, snad ne. K porodu si beru švagrovku, nechci tam být sama ☹ . Snad dostane volno jak bych šla. Aby mi nafotila miminko po porodu.
Jinak já před půl hod dojedlas talířek cukroví a měřila nyní před večeří a 4,7, no nechápu. Na véču dávám 2 rohlíky se sýrem měkým a kakao po dlouhé době.

misicka455
27. dec 2009

Řekla mi to dr. v úátek na kontrole, že je vše nachystané, že jsme otevřená tak to vidí , že do třídnů asi porodím 😀

olgas
28. dec 2009

teda misicku, tu zprávu jsem taky nějak zaspala 😉 Tak to ti už teď ržím pěsti, ať ti to dobře dopadne a pak dej vědět. Mě zatím nikdo nic neřekl, ale můj přítel se budí taky, stačí když jdu v noci na WC 😀

ili: ty si bereš k porodu švagrovou? Já bych asi chtěla u porodu jenom přítele, ale zase než tam být sama, tak i švagrová je řešení.

misicka455
28. dec 2009

No zatím, ale nic nevypadá k t momu , že by s emalé chtělo na svět 😀

ili5
28. dec 2009

Ahoj, misicko, jsi už otevřená? Dávej na sebe pozor! Myslíš, že je to tou cukrovkou, inzulínem? Já jdu zítra do poradny tady k nám naposled, pak už do Fakultky, tak podám hlášení.
Já bych taky chtěla u porodu moc přítele, ale jsme se před 3 týdny rozešli, tak jsem sama. Asi bych to tam probulela, tak si ji vemu s sebou, je jak moje ségra, všude chodíme spolu, věčně jsme spolu. Nedá se nic dělat.... Aspoň mi nafotí malého po porodu.
Já to jméno ještě stále nemám, mám nejvyšší čas. Dnes peru povlečení z postýlky a košíku.

martas77
28. dec 2009

Ahoj holky ja mam tiez gestačný diabetes na diete, som v 25 tt........ako sa vam darí dodržiavať dietu, teraz cez sviatky? ja mala veru aj kolačiky... ☹ ☹

misicka455
28. dec 2009

Netuším zda je to tím inzulínem. Zítra jdu taky na kotrolu tak se snad dozvím víc 😉

misicka455
28. dec 2009

Martas nedaří se nám přes svátky tu dietu dodržovat.

olgas
28. dec 2009

ili: tak to mě mrzí, v tvoji situaci je ta švagrová asi dobrým řešením, protože jinak by jsi na ten rozchod musela pořád myslet. Ona tě určtiě rozptýlí. A čekáš kluka nebo holku?

misicka455
28. dec 2009

Kdyby semnou nešel manžel taky bych tam chtěla někoho třeba kámošku nebo tak 😉

spagatice
28. dec 2009

Ahoj holky,
dnes jsem byla na kontrole a máme odhad váhy 2.630 gramů, no typické dítě těhotné diabetičky že 😀 Vypadá to, že malej bude drobek, ale to nevadí. Pořád lepší, než kdyby měl při porodou 5 kg 😀
Martas na to se mě doktor (gynekolog) ptal taky, jestli dodržuju dietu, tak jsem mu řekla, že se snažím, tak se smál, podíval se na mou váhu a řekl, že je všechno v pohodě.
Dnes si dělám profil. A už mě to začíná lézt na nervy. Proč proboha musím blbnout ještě teď 😠
před snídaní 4,4
po snídani (krajíc chleba s máslem a plátkovým sýrem) 5,8
před obědem 4,8
po obědě (100 g amerických brambor, 100 g smažených žampionů) 5,1
Tož jsem si hned dala za odměnu dobrůtku 😵

misicka455
28. dec 2009

😉 😉 Spagi hodnoty jsou jako vždy u tebe super 😉

renatkas
28. dec 2009

Ahojte, tak ja som tu po dlhej dobe zas 🙂 dieta pocas sviatkov nula bodov, ked som prisla k nasim na vianoce a ucitila ten nadherne vonajuci orechovnik, tak som ho cely zjedla, glukomer som schovala niekam pod stol 😀 a vecer na vianoce som sa merala a mala som 5,5, neslo mi to do hlavy tak po 3 min. som sa zmerala zase a mala som 5,0. Nemate niekedy pocit ze mate divny glukomer a meria bludy? Ja po tolkych kolacok cukor v pohode a ked zjem grahamovy rozok tak okolo 7, nechapem... No a samozrejme ked mam dobru hodnotu cukru, tak si doprajem kolaciky a potom pred vecerou mam ovela vyssiu hodnotu ako po obede, no zas bude kriku u lekara 😠

spagatice tak to mas riadneho drobca, ale tie rozmery sa casto mylia, mojej kamaratke zmerali ze bude mat maly 3,3 tesne pred porodom a mal 4,6 a nechali ju vytrapit sa az do konca, musela ho vytlacit, to ta ale nechcem strasit 😀

Ja som nevedela ze moze byt pri porode aj niekto iny ako manzel alebo priatel, ja mm nebudem mat pri porode, lebo mu je vzdy zle, tak si to budem musiet odtrpiet sama.

spagatice
28. dec 2009

Renatkas já doufám, že se doktor alespoň přibližně trefil, protože jestli budu rodit velké dítě, tak trefí mě 😀

renatkas
28. dec 2009

spagi neboj 😀 kilo hore dole, nie je to jedno? 😀 a prietoky mas v poriadku?

janni.ka
28. dec 2009

renatkas to se jako sekl dr o 1,3kg 😕 tak to je ale dost rozdíl 😕

spagi ty tvoje hodnoty 😀 😀 😀 ty sem jako fakt nepatříš 😀 😀 ale super že je to o.k 😉 😉

holky vy se máte to máte za pár.......a pak mimísky u sebe tak honem rodte at můžem taky 😀 😀

janni.ka
28. dec 2009

martas jinak já sem se teda neudržela na svátky,cukroví sem dlabala a o nějakých pauzách mezi jídli ani nemluvím 😅 😅 ale dneska sem už zase hodná 😉 měřila sem se i včera a bylo to o.k
jinak mi nevadil ani řízek se salátem a to sem nic neodvažovala a hodnota byla po hodině taky o.k

jen si říkám at se nám ta cukrovka nezhorší,jak dr straší že by mohla 😒

renatkas
28. dec 2009

janni.ka netusim ako sa mohol tak seknut... pretoze maly aj na fotkach je doooost velikansky, tucnucky, takze naozaj nechapem.

evca82
28. dec 2009

ahoj holky,

ja dneska delala malej profil no a pred obedem 4 a po nem i po prochazce 7,4 😀 jenze ja se tak nechutne prezrala, ze se fakt nedivim. tak hlavne ze to mam na hranici. jinak me taky ty hodnoty klesaji docela rychle, taky to nechapu.

spagi to je prcik teda 🙂 a ty tvoje hodnoty jsou fakt no commet 😀

spagatice
28. dec 2009

Holky tak když sem nepatřím, tak sem nebudu teda chodit no 😠 😀 😀 😀 😀 Vždyť vy máte taky hodnoty celkem v normě.

Renatkas ty jo kilo hore dole, normálně bych to taky říkala, ale co čekám malýho, tak to neříkám 😀 😀 😀

ili5
28. dec 2009

Záleží taky hodně na ultrazvuku, jestli je předpotopní a váhu střílí od pasu.... Já jdu zítra, minulý týden 35 tt 2 844 g, tak uvidíme.
Jinak mě děsně mravenčí pravé prsty už nějaký čas, nikdy to nechce přejít ani na hvíli, prostě v kuse, nevíte v čem to je, cukrovka? Je to dost nepříjemné, jak jehly, špatně se mi s tím dělá, pravá ruka.
Spagatice, máme v celkem normě hodnoty, ale pícháme k vůli tomu 4x denně inzulín 😀 .
S těma hodnotama, já dělám stále profil, asi až do porodu. J9m sladké normál a taky ráno většinou OK a do večera i přes 10. Někdy počkám, nezapíšu a měřím za půl hod a klesne. Píchnu o 1 jednotku více. Ale po obědě do večera se mi to zvedá, ať jím cokoli, sladkosti, nebo ne. Prý je to hormonama a stravou to mioc neovlivníém, říkala dr, tak se podle toho řídím a jím vše, teda skoro, moc se necpu, jak je mým zvykem.

misicka455
28. dec 2009

Ili tak ty ruce to mi dělá taky už asi dva týdny či dýl a nic na to nepomahá a večer a v noci jse to nejhorší jde to až do bolesti 😒

Já po svačince samo, že cukroví 6,8 to jde ne 😉

janni.ka
28. dec 2009

holky to mravenčení je vopruz,mě teda ruce ani nohy ne ale bříško pod prsama,včera sem se už naserenkovala a sundala podprdu ale moc to nepomohlo noc hrůůůůza 🙄 jak to brní,byla sem s tím i u dr mimo poradnu a dal mi na to magnosol nebo jak se to jmenuje-se mi nechce se jít podívat 😀 a když si ho dám odpoledne tak je to večer i v noci dobrý 😉
Ale kdosi mi říkal že se to může jen do 36tt tak vám to už asi je ted houby platný 😒

misi tak na to že to bylo cukroví je to teda super hodnota 😉

olgas
28. dec 2009

holky, to mravenčení v ruce mám taky, zrovna na pravé. Taky bych řekla , že je to nejhorší ráno, asi jak člověk v noci leží na některém boku , tak ta ruka pak prostě nestíhá. Někdy si ráno nemůžu ani namazat chleba. Ale zjistila jsem, že mi trochu pomáhá, když tu ruku chladím.

ili5
28. dec 2009

Mě to dělá stále, mravence a´t dělám cokoliv, prostě furt.
Magnosoft mám doma a mám ho brát 2x denně, už před oplodněním, nemůžu ho ani vidět, je mi po něm zle, ale někdy si ho dám. tak to zkusím, mám jetě plnou krabičku novou. Snad to pomůže. Zítra se poptám z čeho to je.
Jdu se změřit, píchnout dávku a najíst, nemám moc hlad, nebo ťapu něco celůý den, tak málo natlačím do hlavy. 😀

gabikka30
28. dec 2009

Ahojte všetky žienky, maminky, tehuľky,... 😀 😀

Som v 29tt. V 27tt mi zistili tehotenskú cukrovku. Nalačno som mala glykémiu 10,7. Skončila som v nemocnici ako akútny stav. Teraz pichám inzulín 4x denne. Mám diabetickú diétu. . Jesť môžem iba 3x denne. Medzi jedlami môžem tak akurát zeleninu. Dokonca mi zakázali aj ovocie. Za tie dva týždne som schudla 4kg, chudnutie v tehu je zakázané, na čo upozornila aj dr.
Tak teraz neviem. Keď odpočítam tie 4kg čo som schudla, tak som doteraz pribrala len 4kg, čo sa mi zdá veľmi málo. Najhoršie na všetkom je, že som stále hladnáááááááá, zelenina mi už ide na nervy. Keď to takto pôjde ďalej, neviem ako budem vyzerať do pôrodu.
Dá sa to vôbec vydržať.
Ozvite sa niektorá, kroá ste mala podobný problém ako ja, ak sa taká nájde,

spagatice
28. dec 2009

Ahoj Gabikka
ty jo 😕 tak to jsi měla tedy hodně vysoké
S tou váhou záleží kolik vážíš ty. Pokud jsi pořádná holka jako já 😀 , tak nemusíš moc přibrat. Ale blbé je, že hubneš to, co už jsi nabrala. Co ti na to řekli doktoři? Vůbec se ti nedivím, že máš hlad. Já ho měla taky, naštěstí mám hodnoty celkem v pohodě, takže mi i doktorka povolila jídlo si přidat.

Holky tak večeře OK:
před večeří 5,2
po večeři (1,5 párku se sýrem, 1 rohlík, kečup) 5,0

Jdu si ochutnat cukroví 😀

gabikka30
28. dec 2009

Ahoj spagatice,
to cukroví ti závidím, daj si aj za mňa

No moja váha 🤐 , asi ako malý slon 😀 😀

Ved práve, chudnem to čo som už pribrala. Lekári o tom ešte nevedia, na kontrolu idem 14.1. No pokial som bola v nemocnici, s doktorkou som o tom bavila, schudnúť nesmiem, mám sa snažiť udržať si terajšiu váhu, prípadne minimálne pribrať, nakoľko som tehu. Mňa skôr štve, že predtým som ani za svet nevedela schunúť, a teraz keď som tehu, držím prísnu diétu, chudnem. Nebude to mať nejaký negatívny vplyv na bábo.
Našťasie, aspoň hodnoty mám relatívne v norme, akurát mi to teraz pred večerou vybehlo na 6,9.
Inak sa držím asi takto: nalačno a pred jedlom mám od 4,8 do 5,6 a 2 hod po jedle mám od 6,0 do 7,0. Neviem či je to OK. Mne sa to vidí dobré. Uvidím, čo na to povie Dr.

spagatice
28. dec 2009

Gabikka já si taky myslím, že ty hodnoty máš dobré 😉

Vůbec nevím, jestli takové hubnutí může vadit, nebo ne. Ale já si myslím, že pokud to nebude pokračovat, tak by to snad mohlo být dobré. Já jsem zatím přibrala 1,5 kg a je všechno v pořádku 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre