Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

janni.ka
18. jan 2010

já měla taky sladkou véču krupičnou kaši se 2lžícemi jah.domácí marmelády a 1kostičkou čokolády+máslo 😀 měřila sem se a bylo 6,6 😉

radu tak ty nudle s makem bych si taky dala 😝 mnam

tak dobrou noc holky koukám na Vyprávěj.

adelka89
18. jan 2010

diky holky, taky si rikam, ze pokud je vse OK tak se cukr odboura a pokud ne tak budu drzet dietu no 🙂
kolac jsem si dala v devet 🙂 tak snad to nebude vadit.

jenny73
19. jan 2010

Zdravím a moc děkuju za včerejší odpovědi - já věděla, kam se obrátit 😉

mamina
19. jan 2010

Jenny,vitamíny mi vysloveně NEDOPORUČILI.Při prvních čtyřech jsem je brala a všechny měli přez 4 kila.Takže při Bětce mi řekla,ať je neberu,nebo jen obden třeba jen půlku.(a teď mi to zatrhla taky) Mimi po nich moc přibíraj.A pokud máš pestrou stravu a prokládáš ji zeleninou a ovocem a nezapomínáš na ryby,tak je to ok.Mimčo má všechno,co potřebuje.Ty vitamíny jsou prej hlavně pro chudokrevný nebo nemocných na nějaký dietě,ale většina těhulí je prý vůbec nepotřebuje.Radši se zeptej v poradně i dia.Stačí,když si koupíš obyč. kyselinu listovou,ostatního bys měla mít dost,pokud jíš aspoň trochu zdravě. 😉

olgas
19. jan 2010

holky já vitamíny jím, i když s moji sklerozou nemůže být o pravidelnosti řeč. Snažím se brát teda magnésium a železo, to mám předepsané. Už někdy na začátku těhu mi doktorka doporučila vitamíny pro těhotné, v návodu je sice , že se mají brát denně, ale moje dr. mi řekla jenom tak 2x týdně. Takže se 2x týdně snažím , ale ty týdny ubýhají 😀

evca82
19. jan 2010

ahoj holky,

tak koukam zatim zadne novinky o miminkach.

olgas ale magnezko uz by jsi ted brat nemela, tlumi delozni kontrakce.....

seb
19. jan 2010

ahojky,
evca: a do kdy se to magnezko může ? já ho teprve začnu jíst, protože mi o něm dr. nic neřekla a já si postěžovala kámošce, jak děsně mě bolí kosti mezi nohama teď a vystřeluje mi tam i bodání někdy a ona mi řekla, že mi chybí hořčík (magnézko), tak si ho dneska v lékárně koupím

evca82
19. jan 2010

do 36tt tak mi to rekl doktor, pac ono ti tlumi delozni kontrakce a to uz v tomhle tt nepotrebujes. ty kosti me boli taky, to je z toho jak se ti roztahuje panev.

seb
19. jan 2010

pani haf: četla jsem o tom nočním nespaní, já nemám s mimi taky vůbec zkušenosti, jen mě napadá, jeslti by nepomohl dudlík mu dát, když u prsu spí 😕

janni.ka
19. jan 2010

holky info od spa-pořád 2v1 už měla kontrakce po 5min,ale malý nesestupuje,tak pokud nic z toho nebude tak zítra nejspíš císař 😒

seb-já se na to magnézko budu ptát zítra v poradně,bo já ho pila na tvrdnutí bříška a ty kosti tak o těch ani nemluv 😠 😠 mě bolí už týden kyčel a jako bych měla skříplej nerv v něm mi to vystřelije až kam!Mě to už pěkně serenkuje bo tady lezu jak slimák a dneska sem šla nakoupit po 4dnech(chodil manža)máme to kousek a myslela sem že nedojdu domů........už mi je z toho do breku jak to bolí.

pani_haf
19. jan 2010

Seb-já mu dudlík dávat nechci, je to lumpík co by pak jen dudal a nechtěl prso. Včera jsem ho uložila a spal, pak se vzbudil, najdl a hodinu v kuse ječel, braly mě už mory, ale pak spal 4 hodiny, platí na něj jen ukonejšení v peřince a opatrné uložení a rychle pryč 🙂

Holky, tak jak to vypadá s dalšími mimísky 🙂?

lena27
19. jan 2010

já jsem mylýmu dudlík dávala a když usnul tak jsem mu ho opatrně vyndala. myslím, že je to lepší než aby hodinu plakal

pani_haf
19. jan 2010

Leno-on brečí, prootže vedle sebe nikoho nemá a je ticho, přes den spí v postýlce v kuchyni, kde ej hluk, vysávám, štěká pes, to mu nevadí, ví, že tam někdo je, ale průser je ta postýlka v ložnici ☹

olgas
19. jan 2010

evco: zrovna včera mě to magnesko taky napadlo, že jsem to tak někde četla. Asi se teda na něj vykašlu. Ale zajímavý je, že v porodnici se mě ptala co beru za léky, říkala jsem , že magnézko a nic mi na to neřekla. TAk ti nevím. To mi v té porodnici taky mohla říct, že bych ho už neměla brát.

paní_haf: a co když tam malýmu zkusíš potichoučku pustit třeba rádio nebo nějaké cd? nevím, nemám zkušenosti, jenom mě to tak napadlo.

Jinak teda ta spagi, to je fakt nekonečné. Myslela jsem, že to vyvolávání nemůže trvat dýl než tři dny, ale vidím, že to je omyl. nevím proč ji nechávají tak trápit. Vždyť už je přes termín ne? navíc diabetička.

janni: ty kyčle to mám taky, včera jsem nebyla večer ani schopna pořádně chodit a donést si z kuchyně do obýváku což je asi tak 10 kroků hrnek čaje, jak jsem se kývala ze strany na stranu od bolesti.

beruskaveruska
19. jan 2010

ahoj koukám, že spagatice stále nic, že?

konvalinka.2
19. jan 2010

Ahojky.
Já jsem byla na UTZ. Vyšlo mi to na 35+6tt a malá važí maximálně 2800 g. Podle toho doktora váhou odpovídá o týden mladšímu miminku, tak nevím. A že by mi porod vůbec nevyvolával, že k tomu nevidí důvod a nad nějakou těhu cukrovkou se jen pousmál se slovy "na to stačí nějaká ta dietka"...
Tak zase jiný doktor a další jiný názor! Pak se v tom má člověk vyznat... 😲
Zítra jdu na kontrolu na gyn., tak jsem zvědavá, co mi řekne a co se mnou mají v plánu dále...
Ale e't si dělají co chtějí. Já už mám vše přichystaný 🙂

lena27
19. jan 2010

holky co už to máte za pár, na konci pak ještě jednou mimi váží?

mamina
19. jan 2010

Paní haf,není možný,že by měl malej bolení?Prdíky myslím.Neprohýbá se do luku a nemá při pláči trdé bříško?
Kluci na to dost trpěj (sama jsem si s klukama vytrpěla taky svoje ☹-buď řval,že má hlad nebo že má bolení-a vydrželo mu to skoro do roka! 😠 ).
Asi Tě to zklame,ale musíš zase najet na dietku.Ne diabetickou!Ale vynechat smažený jídla,zahušťovat moukou rozkvedlanou ve vodě nebo mlíku-vynechat jíšku,zapomenout na houby,luštěniny,okurky-i salátový,cibuli a česnek,papriky,ředkvičky,kedluby,celer a petržel,čerstvé pečivo(lepší jíst včerejší..Prostě věci,co nadýmaj.
Miminka jak jen ležej a ještě se sami nehejbou,tak jim pomalejc pracujou střeva a často trpěj na koliku.Kluci jsou na to náchylnější.Většinou to povolí tak po třetím měsíci,jak se začnou překulovat,ale někomu to vydrží dýl.
Když už k tomu dojde,je dobrý poplacávat ho po zadečku,trošku s ním hrkat,když ho budeš držet v náručí bříško na bříško.Pomáhá někdy i nahřátá plena na nahé bříško-pozor,ať ho nespálíš!Má být teplá,ne horká.Pak pomáhá taky položit ho na bříško a hladit mu zádíčka a přitom trochu přitlačit,aby se ty prdíky uvolnily(můžeš použít i olejíček po koupání,aby to líp klouzalo).Když je nejhůř,mužeš zkusit obrátit ho na zádíčka a silou mu přitisknout nožičky k tomu nahřátému bříšku.Bude brečet a propínat se do mostu,chce to trochu sílly ho přetlačit,ale většinou to pomáhá.
V lékárně se prodávaj mastičky a kapičky na prdíky,ale to bych nechala opravdu až nakonec-pokud by nic jinýho nezabralo..Pak prodávaj taky rektální trubičku.Stojí pár drobných.Vypadá to jako měkké brčko s kulatým koncem-ten zastrčit do zadečku,když mimčo bude ležet na zádíčkách v pozici,jako bys ho chtěla přebalovat.Pozor,občas se tím i vykaká-a pak to může i vystříknout... 😀Tak ať tě nenahodí. 😉
Poslední věc,kterou můžu doporučit-kup si čaj pro kojící matky nebo si uvař čaj z kmínu nebo z fenyklu jako prevenci.Můžeš ho pít klidně denně.A třeba i zkusit dát 1-3 lžičky malýmu po kojení...
Snad Ti něco z toho pomůže. 😉

evca82
19. jan 2010

teda mamco ty jsi naslapla 🙂

konvalinka, dyt mimi je uplne dobre vahove, koukni na odkaz http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...

konvalinka.2
19. jan 2010

Ahoj evca82, já si taky myslím, že je váha Ok. Když koukám na stránky o těhotenství týden po týdnu, tak je tam většinou taky taková váha v tomto týdnu. Takže jsem ráda!! Já nevím, kolik váží vaše mimča, ale ten r. mě dost uklidnil, že je vše v pořádku. A taky mi udělal radost, že už se naše maličká otočila hlavičkou dolů. Takže podle něj je vše OK!
Tobě porod nevyvolávají?? Když už jsi v 39.tt??

evca82
19. jan 2010

konvalinka, ja se to dozvim zitra jak to se mnou bude. kvuli cukrovce a mam i min plodovky, takze si myslim, ze na vyvolani pujdu, jen nevim jeste kdy.

mamina
19. jan 2010

Evco,jak to myslíš??? 😲 😲 😲

evca82
19. jan 2010

mamina co jak myslim?

adelka89
19. jan 2010

Holky dneska jsem byla na tom testu a vysledky jsou :
nalacno 4,1 po hodine 6,1 a po dvou hodinach 5,1 je to OK?

kici96
19. jan 2010

Ahoj!!!

Chcem sa opytat, nemate nahodou niektora zostaveny jedalny listok pri tehu.cukrovke? alebo nejaky link kde by som nieco nasla???
Dik...

laskonka
19. jan 2010

Ahoj Kici,
tento link sem viackrat davali baby
http://www.flora.cz/ekalkulacka/e_index.htm
tam si vies pekne pozriet aky obsah sacharidov je v danom mnozstve jedla, mne to velmi pomohlo pri stanovovani jedalneho listka, ale je to individualne, pretoze nie kazdemu dvihne cukor to iste, ja napr. mozem palacinky s nutelou ale ziadne cestoviny. Je to zvlastne, ale moje telo si so mnou robi co chce 🙂
To postupne zistis, co mozes a co nie, ale ten link je ozaj doby.
A mas len dietu, alebo si pichas aj inzulin?

laskonka
19. jan 2010

Adelka, vysledky mas krasne, podla mna mas daleko k cukrovke, takze je to skvele 🙂 Blahozelam

kici96
19. jan 2010

AHOJ Laskonka ;)

Velmi pekne dakujem za link, ja som si tu vela citala ale na tento link som nenarazila (necitala som vsetky strany).
No zatial som nebola u diabetologa az stvrtok ma caka navsteva Dr. tak som zvedava co mi povie...
Vysledky som mala pred 5,5 po vypiti tej sladkej bacoriny 9 :/
Takze zatial inzulin nemam a ani neviem ci pri takej hodnote mi naordinuju...uvidim vo stvrtok...budu mi asi znova robit ten test na co sa vobec netesim lebo ta sladka voda je iny hnus :(
Ked sa mozem opytat ake si mas hodnoty ty??? Pichas si inzulin?

adelka89
19. jan 2010

Laskonka: dekuju za povzbuzeni 🙂 to jsem rada 🙂

laskonka
19. jan 2010

Kici ja som mala hodnotu na lacno v pohode po hodine cca 9 a po 2 hod cca 11, nasadili mi na 2 tyzdne dietu, ale to som schudla 0.5 kg, bola som stale hladna a cukor bol vysoky, tak mi nasadila dr. inzulin a postupnym nastavenim davky je to uplne v pohode, ked mam byt uprimna tak dietu dodrziavam len co sa tyka 3 hodinoveho odstupu, nejem sladkosti a cestoviny a obmedzila som ryzu, lebo ta ma dost sacharidov a to mnozstvo mi nestaci. Ale dam si kludne aj sladke palacinky, teda mala som ich 2x ale bolo to v norme.
S inzulinom je to pohoda, na diete by som to nezvladla, a co sa tyka pichania, strasne som sa toho bala a teraz si v pohode picham 3x na den 8-6-6 jednotiek. Mne zistili cukrovku v 16tt isla som na testy skor, pretoze mama si picha inzulin a otec si tiez pichal, takze uz je to dost dlho, je to obmedzujuce, ale da sa, hlavne pevne verim, ze po tehotenstve ta cukrovka zmizne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre