Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

olgas
8. feb 2010

lena: díky za tip, kdybych měla podezření na zánět. zatím to mám ale v pohodě, malej mě stačí vycucávat, akorát sem tam masíruji nebo chladím zmrzlím hráškem 😉
teda mamino - ty tvoje hodnoty jsou ukázkové🙂

evca82
8. feb 2010

olgas kubik je fesak 🙂

holky, kdy pujdete znova na to OGTT? ja jsem zvedava jestli ta cukrovka zmizi nebo ne.

ellysa
8. feb 2010

baby ja som dnes vyfasovala glukomer a mám sa merať pred jedlom a dve hodiny po jedle, len som sa akosi zabudla spýtať aké sú hodnoty v norme 😅

mamina
8. feb 2010

Olgas,díky. 🙂 Taky simyslím,že jsou fajn.
Elysa,to mě překvapuje,že až 2 hodiny po jídle.Já měřím po jídle za hodinu.Po dvou,to už je zase skoro nalačno... 😲

radushka
8. feb 2010

zuzanka: glukoměr má odchylku až 20%, takže fakt může někdy měřit divně, ale pokud se ti zdá, že měří blbě furt, tak bych to asi řekl MuDrovi.
Olgas: tak porod fakt porod, ale jsi šikulka, zvládli jste to. Hlavně, že je všechno nakonec v pořádku 😉 .Ale s tou šňůrou bych měla teda pěkně nahnáno 😖
ellysa: mně taky příjde měřit 2 hodiny po jídle jako zbytečné.To ty hodnoty budou určitě dobré.Důležitá je hodnota po té hodině. Být tebou tak ěřím po hodině (kvůli sob) a po dvou (kvůli dr.) a uvidíš 😉

ellysa
8. feb 2010

no teraz rozmýšľam ale povedala po 120 minútach, tak buď som ja mimo alebo bola ona 😉 , no asi to urobím ako hovoríte 🙂 🙂
a ešte sa spýtam tie prúžky sú na predpis, či si ich lupujete sami, som pozerala, že je to príšerne dtahé

mamina
8. feb 2010

Ellys,mně ty proužky dává vždycky mudra při kontrole,abych nemusela utrácet za recepty.Ona to má asi gratis,nevím.Teď mi dojdou ještě před kontrolou,ale říkala,že si mám někoho poslat,že tam ani osobně nemusím,že mi je pošle. 😕

radushka
8. feb 2010

ellys: mně ty proužky taky dává Dr.Stačí, že mu pokaždé musím dát 30,- , ještě abych si je sama platila 😠

ellysa
8. feb 2010

no mne tá moja teraz dala 50ks a mám prísť na kontrolu až budúci piatok, tak ako počítam, tak počítam, ak si mám merať 6x denne tak to nevychádza 🙂, budem si to nabudúce musieť riadne preveriť

ellysa
8. feb 2010

no tak ja som sa skúšobne odmerala hoďku po večeri a mala som 5,1 u doki dve hoďky po obede som mala 4,2, to je dobré, nie?
Dostala som taký letáčik a tam je napísané, že tolerancia je nalačno 5,8 a hodinu po jedle 7,8 máte aj vy také info?

radushka
8. feb 2010

ellysa: hodnoty máš úplně ukázkové, tak hlavně ať ti vydrží 😉

olgas
9. feb 2010

radushka: taky jsem z té omotané šňůry měla nahnáno, hned jsem si vědomila co všechno by se mohlo stát. Byla jsem ráda, že jsem rodila v nemocnici, kde je velice dobrá péče o nedonošené děti a i ostatní miminka s nějakým problémem, moc daleko od problému jsme nebyli. Takže opravdu by člověk při výběru porodnice měl hledět nejenom na to jak to tam vypadá, ale hlavně jakou péči jim vybavení umožňuje poskytnout.

Evi, já mám jít na kontrolní Ogtt až po kojení. Ale nevím jestli se mi tam vůbec bude chtít. Ty máš jít kdy?

Jinak holky, já jsem si brala v průběhu těhu vzorky krve taky třeba po dvou hodinách od jídla. Takže pokud ti to dr. tak řekla Elly, tak to tak dělej. Každý doktor to řeší jinak.

ellysa
9. feb 2010

nalačno pred obedom som mala 3,8 a to som cca pred hoďkou spapala na desiatu biely jogurt s trochou corn flakes a jednou jahodou, fuuuuu dúfam, že to tak bude pokračovať 🙂
ďakujem baby veľmi mi táto téma pomohla, aspoň viem, čo asi mám jesť, lebo doki to povedala len tak všeobecne 🙂

ivaneckaaaa
9. feb 2010

Ahojky holky,dnes mi muj doktor volal,ale bohužel mám těhu cukrovku.Za 3 tydny jsem objednana k dietološce do nemocnice.Co tam mám očekávat,omezili jste nějak jídelníček-krom sladkostí a cukru.A jestli to nema vliv na mimi.Ohledně velikostí nebo předčastného porodu.Děkuju za radu

mamina
9. feb 2010

Ivanečko,když budeš dodržovat dietu,tak mimčo velké nebude.Předčasný porod nemá důvod,pokud nebudeš mít ještě i jiné problémy.Ale většinou nenechávají přenášet.Na té kontrole Ti řekne,jestli stačí dieta a jaká nebo si budeš píchat inzulín,objedná si tě na kontrolní odběry krve a možná Ti dá glukometr.Neboj se,byly tady maminky s velkýma problémama a miminka mají v pořádku... 😉

evca82
9. feb 2010

olgas no ja asi v rozmezi po sestinedeli az pul roku po porodu, ale zase tam kam se mam objednat tak tam pisou v rozmezi 6 az 12 mesicu po porodu, tak nevim...hlavne jak to udelat s malou, to ji budu muset vzit s sebou?....me ten glykemicky profil po porodu nevysel moc ok si myslim, po snidani jsem mela 8 ☹ ale ja se narvala rohlikama s maslem a medem....no tak snad je sance ze se mi to srovna. ale dietu ted nedrzim. hlavne ze uz to neohrozuje mimi.

olgas
9. feb 2010

Evi, mě nikdo glykemický profil po porodu nedělal, takže to neřeším. dietu taky nějak extra nedodržuji, že bych se přejídala to ne, ale sladkosti si dávám. dneska jsem zrovna dělala indiánky🙂

smarti
10. feb 2010

Konečne som bola včera na kontrolu, hodnota po hodine po raňajkách 6,3, tak sa veľmi teším, pravdu povediac cez víkend som to veľmi neustriehla, lebo sme mali oslavu, a tak som neodolala a aj som zjedla väčšie množstvá jedla a dala som si aj taký nie veľmi sladký koláč. A hodnoty som nemala nikdy viac ako 6,5. Tak sa teším.

pani_haf
10. feb 2010

Ahoj všem-taky mi glyk. profil po porodu nedělali, jen mám jít na ten zátěžový test, ale s miminem, musím si sehnat hlídání, je to fakt na dlouho, od rána, pak čekat dvě hodiny...to je pakárna. Jak se daří všem novým miminkám a jejich maminkám 🙂? Náš Honzík měl včera měsíc a váží 4,3 kg, jsem moc ráda, když to byl takový chcípáček 🙂

olgas
10. feb 2010

paní haf: Ten tvůj Honzíček teda povyrostl, já jsem zvědavá kolik bude vážit náš malej. Zítra nebo v pátek máme přijít k dr. na první prohlídku do ordinace, tak uvidíme. 😉

konvalinka.2
10. feb 2010

Ahojky.
Tak dneska začínám poslední 40.týden těhotenství!!! Jsem nervozní, páč nevím, kdy to na mě příjde. Vůbec mě nic nebolí, takže si myslím, že se ještě nic neděje. Nejraději bych to měla už za sebou, ale Veruška asi ven moc nechce.
V pátek mě čeká další kontrola v porodnici a jsem zvědavá, co mi řeknou.

pani_haf
10. feb 2010

Olgas-já mám doma váhu, tak vážím 🙂 Dej pak vědět.

mamina
10. feb 2010

Konvalinko,tak ať všechno dobře dopadne. 😉

evca82
10. feb 2010

ahoj holky,

hafi nam se dari zatim dobre, mala je hodna, tak snad ji to vydrzi.

akorat mame otekla vicka a obcas nam tece z jednoho ocicka, no v pondeli jdeme k dr. na prevazeni tak uvidime co nam rekne.

haf to je dobry, ze mas doma vahu, ale me by to spis asi stresovalo...stacilo mi to v porodce, kdyz jsme vazili.

jinak to ogtt s malou si taky neumim predstavit, bude muset se mnou asi manzel.

olgas
10. feb 2010

konvalinka: no já jsem taky neměla pocit , že by se něco dělo. A taky se nic nedělo. Taky jsem byla nervozní, jestli poznám, že mi odtekla voda nebo tak. Nakonec jsem měla tento začátek pod dohledem v nemocnici.Uvidíš co ti řeknou v porodnici na kontrole.

evi: já si to taky neumím předstvit s prckem tam jít. Přemýšlím ,že se na to vykašlu , přeměřím cukr u taťky na glukometru a uvidím.

pani_haf
10. feb 2010

Evi-já mám aspoň přehled, protože tuhle mi řekla jedna známá, že tím jak kojím přes noc co dvě hodiny mám nevýživné mléko!!!! Chápeš to? Malý přibývá a já mám nevýživné mléko, prej bych hpo měla dokrmovat, aby vydržel dýl spat, takový nesmysl!!!! Některé děti prostě nevydrží dlouho spát a pijí častěji, ale hlavně, že pije. taky mě to zase tak nebaví kojit 12x denně, ale když mu tak chutná a je tak krásný 😀 😀 😀

pani_haf
10. feb 2010

Konvalinko-držím pěsti, určitě budeš šikulka 🙂

lena27
10. feb 2010

pani haf jen vydrž s kojením, není nic lepšího než mat. mléko. já kojila do roka a každý se hrozně divil. a musím říct, že se nás zatím skoro žádné nemoci nechytají a když tak máme kašel a rýmu bez teplot. nevím jestli za to může kojení, snad jo

lena27
10. feb 2010

malej se narodil v létě v hicech a každý radil ať mu dám aspoň trochu čaje. já raději kojila častěji, ale do půl roka jsem vydržela pouze kojit

pani_haf
10. feb 2010

Leno-já jsem ráda, že kojím a malý pije. Jen nechápu teorii nevýživného mléka, to je utopie! Mléko buď je nebo ne, nic mezi tím. Taky bych chtěla kojit tak rok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre