Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mamina
12. feb 2010

Konvaliko,Janni.ce za mně pogratuluj. 🙂 Bohu díky,že je vše v pořádku.
Tobě přeju,aby se tlak ustálil-a i kdyby ne,nic si z toho nedělej.Aspoň bude miminko pod dozorem a ty se nebudeš muset tolik bát.A přeju Ti krásnej,rychlej a pohodovej porod,kdyby jsme se tu už nesešly.. 😉

konvalinka.2
12. feb 2010

Michalka taky měla takovou váhu-3740g, tak já se žádným drobečkem nepočítám 🙂 .
Jen aby ten porod byl rychlej, někomu to trvá delší dobu.
Já se tak bojím... 😲 😲
Už aby bylo po všem!!

pani_haf
12. feb 2010

Konvalinko-neboj, to těšení na miminečko tě zbaví strachu, uvidíš. Jak ti ho dají prvně do náruče, tak bude celý porod zapomenut.

olgas
12. feb 2010

gratuluji janni.ce k miminku, už se těším na fotky

konvalinka: neboj to zvládneš, já jsem taky brečela než jsem šla do té porodnice, při představě, že tam budu na vyvolávání, to bylo hrozný, ale tam jsem to zvládla, tak ty to zvládneš taky. Držím ti pěsti, ať máš rychlej porod a dej pak určitě vědět.

konvalinka.2
12. feb 2010

Díky holky!!!
Já nevím, jestli se bojím porodu, to asi ne, ale spíš toho, že tam budu!!
Zvládnout to musím, se nedá nic dělat. Zase na druhou stranu jsem ráda, že nejdu na císaře... Nejdůležitější je, že je Verunka v pořádku. Ostatní není důležitý!

pani_haf
12. feb 2010

Konvalinko-já te´d vzpomínám, jak bylo v porodnici dobře, nic jsem nemusela dělat krom péče o malého a te´d je to fakt šílené, nestíhám nic, občas jsem ráda, že uvařím a když, tak to jím tři dny, pokud to teda stihnu. Tak to tam ber jako dovču,kdy se o tebe a malinkou budou starat 🙂

konvalinka.2
12. feb 2010

Já to beru, ale bude mi smutno po Michalce. eště nikdy jsem bez ní nebyla celej den a antož přes noc!
Přítel mi taky říkal "nebreč, aspoň si od nás odpočineš". Já ani nevím, proč se mi chce brečet,ale prostě chce.

Jinak do toho koloběhu miminko+domácnost se dostaneš. Mě to taky nějakou dobu trvalo, než se to urovnalo. Jsem měla ze začátku pocit, že se ráno ani nestihnu převlíknout z pyžama. Pak se to srovnalo samo... Chce to jen čas.

Jdu si skontrolovat jestli mám vše sbaleno a nachystat i papíry do porodky.

A chtěla jsem si nachystat přebalovací podložky, ale zase jsem ji dobře schovala!! Nemůžu jí za boha nikde najít!!!!!!!!!!! Asi nervy či co!

pani_haf
12. feb 2010

Musíš vydržet, však za tebou budou chodit 🙂

Hledej, já jsem úplná blbka, která dokáže vý´borně schovat i plínky 😀

zuzanka.j
12. feb 2010

ahojte. prosim vas, pokazil sa niekomu glukomer v takom zmysle, ze vam stale ukazoval hodnoty v norme? 😕 este pred tyzdnom som sa snazila dietovat a boli aj zvysene hodnoty, no v poslednom case to stale ukazuje normu, napriek tomu, ze som zjedla opakovane kusisko cokolady + ine sladkosti. a merala som pokusne aj pol hodinu po takejto cukrovej bombe a stale to ukazovalo normu, co je divne jak slak. prosim ak s tym ma niekto skusenost napiste. /btw mohlo to takto ovplyvnit nasadenie euthyroxu 25 pred tyzdnom/ DAKUJEM

zombie
12. feb 2010

Ahojte. Chcela by som vám sem len tak vpadnúť a podať vlastné skúsenosti s gestačným diabetom. Teraz už mám 5 mesačného chlaočeka a je úplne zdravý. Na diabetes mi prišli v 25 týždni po záťažovom teste. Po dvoch hodinách som mala hodnotu 13,4 takže ma poslali hneď na diabetológiu. Tam mi poradili niečo okolo diéty, ale v podstate som prišla na to čo vlastne môžem jesť vďaka glukomeru, ktorý som si hneď pre istotu kúpila. Diétu som dodržiavala naozaj striktne , ale aj tak okolo 30 týždňa som začal s pichaním inzulínu. Cukrovka sa zhoršovala, ale ja som sa snažila tak sa mi presne v ďeň termínu narodil synček, ktorý mal lem 3060 kg, takže žiadne veľké dieťa. Až teraz po 5 mesiacoch som sa na kardiológii dozvedela, že keby som tú diétu nebrala tak vážne tak deti matiek s gestačným diabetom majú zhrubnutú stenu srdca. Malý ju má hrubšiu, ale na hornej hranici zdravého dieťaťa, takže žiadne obmedzenia nemá. Preto by som chcela apelovať na mamičky, aby to brali vážne, lebo sa to oplatí. Keď som bola ešte tehotná tak som nabštevovala tieto stránky a veľmi mi pomohli. Asi toľko. Ak by ste sa chceli niečo spýtať a ja budem vedieť odpovedať rada pomôžem.

konvalinka.2
12. feb 2010

pani-haf:
Tak jsem podložku nakonec našla!! Byla ve skříni, kterou jsem prohledala 3X!!!!!!!!!!!!!!!! a hned na krajíčku!!!!
Já jsem snad úplně slepá!!
Tak se mějte všichni krásně. Když se zítra neozvu, tak jsem zůstala v porodnici 😒 ...
Ahojky Lucka

janka2110
13. feb 2010

Ahojte.
gratulujem Jannike 😉
Ja som vcera bola na kontrole u DIA.no dostala som inzulin,ktory si musim pichat do nohy kazde rano tesne pred ranajkami ☹ Dnes rano som si ho pichla ale asi zle...nakolko som to posunula a cukor hodinu po ranajkach bol stale vysoky.Skusim zajtra s muzom.
Bola som aj na ultraz.vcera a mala ma 3220g.takze povedal mi doktor ze ma necha do 1.3.kedy mam poradnua potom sa uvidi ci pojdem do nemocnice na vyvolanie porodu.

evkaa25
13. feb 2010

Ahojky holky.
Dlouho jsem tu nebyla,ale čtu poctivě a všem novopečeným maminkám moc moc gratuluju k miminkům!! 🙂
Potřebovala bych poradit.Na diaporadně mně kontrolujou pouze jednou za měsíc a to odebráním krve z prstu nalačno a rozborem moči.Hodnota je vždy na lačno,ale to byla i při OGTT.Glukometr mi nedali,jen nasadili dietu.
Já po přečtení vašich zkušeností na těchto stránkách jsem si půjčila glukometr od kamarádky.Dala mi k tomu i 30 papírků,ale sama jich nemá dost.Párkrát jsem se změřila po jídle a hodnoty byly kolem6,ale téměř vždy jsem se vešla do 7,2.Při OG jsem měla hodnotu 9,5 po jídle.
Ted jsem se dlouho neměřila,až včera zase kontrolně a úplně jsem se zděsila.Dietu držím poctivě a i přes to po snídani/50dkg chleba a plátku šunky/jsem naměřila 9,1.Po obědě jsem byla ok ,ale po večeři zase 9,5!!!.Dneska po snídani 6,7 a po dopolední svačince 7,8. ☹ ☹ ☹ Jsem z toho úplně hotová.
Na netu jsem se dočetla,že kontrola z prstu na lačno na diabetologii je nedostačující,ale co já mám dělat?K té diabetoložce mně poslala moje gynekoložka,mám si tam zajít pro kartu a rychle hledat nějkakého jiného dia dr???Já té mojí diabetoložce vůbec nevěřím,ona na to úplně sere.Jen se vždycky stará,abych dodržela 4 kontroly do porodu.To je vše.
Může to být tím,že se těhu cukrovka zhoršuje?Jsem už ve 34tt,z inzulínu mám strach,ale záleží mi především na miminku,aby bylo naprosto v pořádku!!Kdybych si nepůjčila ten glukometr,ani bych netušila,že mám takové hodnoty.
Nebo mám jíst ještě méně než je ta dieta 225g Sacharidů???Já vážně nevím,co s tím..........

evkaa25
13. feb 2010

Chtěla jsem napsat,že hodnota nalačno je vždy v pořádku a že to byla i při OGTT. 😅 😅

evca82
13. feb 2010

evka, to ti berou jen krev na lacno kdyz jdes na kontrolu?

evca82
13. feb 2010

jestlli jo tak to je uplne na hovnajs.....prave u tehu cukrovky je specificky to, ze na lacno jsou vetsinou glykemie v norme a prave tu hodinu po jidle to vylitava.....min nez je 225g sacharidu nejez, mimi sacharidy potrebuje...spis by jsi potrebovala inzulin 😒

evca82
13. feb 2010

janicce gratuluji k miminku, uplne mi to uteklo 🙂

mamina
13. feb 2010

Evko,těhu cukrovka se opravdu postupem těhotenství zhoršuje.Pokud Ti hodnoty takhle lítaj,na nic nečekej,hned v pondělí si dojdi do dia poradny,vem si s sebou ty hodnoty a řekni si o inzulín.Opravdu by to mohlo miminko ohrozit... ☹

zombie
13. feb 2010

pre janka 2110 - To že po podaní prvej dávky inzulínu si ešte mala vysokú hodnotu je úplne normálne. Mne si organizmus zvykal aj 2-3 dni. Ak však ani potom nebudeš mať hodnotu dobrú, treba pridať inzulín. Ono niekedy trvá kým prídeš na tú správnu dávku. Časom sa cukrovka zhoršuje takže, ja som tiež pridávala inzulín po 2 jednotkách samozrejme všetko po dohode s diabetológom. Pred pôrodom som si pichala už aj večer, aby som sa mohla ráno najesť. Ja som napríklad vôbec nemohla jesť chleba. Musela som si ho piecť zo zmesí z Lidlu. Je tom najmenšie množstvo sacharidov a skoro žiaden cukor. S kupovaného a to aj po podaní inzulínu som mala šialené hodnoty. Všetkým držím palce a hlavne veľa nervov, po púrode sa najete normálne. Ja teraz po pôrode vážim viac ako ke/d som išla rodiť, ale pravda je , že to preháňam.

janka2110
13. feb 2010

Dakujem zombie 🙂 uvidim ako bude zajtra.budem sa snazit urobit vsetko aby bola mala v poriadku.

evkaa25
14. feb 2010

Holky díky moc za rady.Já si taky myslí,že to neni v pořádku.Ještě se budu měřit dneska a uvidím........
Je to stejně strašné,že kdybych si ze své vlastní vůle nezjistila o tom něco na netu a nepůjčila si glukometr od kámošky,tak vůbec netuším,že je něco v nepořádku.Dia dr jen říká:"Hodnota super,přijdte za měsíc"Ale já mám tu hodnotu nalačno dobrou od začátku.Jak může mít vůbec taková dr diplom??!!??Je to vážně děs!!!!! 😠

evkaa25
14. feb 2010

Tak po dnešní snídani jsem naměřila 6,3 a po obědě 6,7. 🙂 Uvidím ještě co večeře.Dneska jsem poctivě odměřovala,je pravda,že jednu dobu jsem přílohy nevážila,tak možná jsem jich baštila víc a pro to to tak skočilo,ale uvidím.......

janka2110
15. feb 2010

ahojte.
Ja si uz treti den picham rano pred ranajkami inzulin a cukor mam stale vysoky...dnes budem volat doktorke a uvidim co mi povie...
ma to stve 😠
snazim sa jest naozaj malo a iba to co mozem.

evkaa25
15. feb 2010

Janka a jaké testy ti dělá tvůj dr na diabetologii?Bere ti krev po jídle?Inzulín si pícháš až ted od 36tt?Takže se ti cukrovka zhoršovala?
Já jsem včera poctivě měřila a hodnoty byly v normě.Po snídani 6,3,po obědě 6,7 a po večeři 6,7. 🙂 Na ko mám jít příští pondělí,tak asi vydržím a pak se tam na to poptám.
Vzhledem k tomu,že jsem nedostala glukometr a ani se mi o téhle možnosti dr nezmínila se chci na to zeptat.Nevíte někdo jestli mám taky nárok na papírky do glukometru od poj.,když mám těhu cukrovku?A jestli jo,tak na kolik??Jsem u poj 205.

radushka
15. feb 2010

Tak jsem se bála vyvolání, že se malá vyklubala na svět o 12 dní dřív 😵 .
Takže holky 10.2.2010 se nám minutu po půlnoci narodila krásná, zdravá holčička s mírama 3200g a 47 cm.Porod byl docela rychlý ( v porodnici jsem byla 6h 🙂 )
A ještě jedna dobrá zpráva - cukrovka je pryč!!! Hurá, už mlsám.
Všem , co už to taky mají za sebou gratuluju a vám, co se chystáte držím palce, ať to proběhne bez komplikací 😉
A povzbuzující zpráva pro ty, kterým mají porod vyvolat - v porodnici byla maminka, kterou ráno přijali, vyvolali porod a o pul šesté večer byl malý na světě.Takže myslím, že rychlovka 😉

pani_haf
15. feb 2010

Radus-gratuluji k miminku 🙂

janka2110
15. feb 2010

Evka ja si meriam sama doma cukor.Mam diar kam si zapisujem hodnoty a potom ked idem na kontrolu ho musim zobrat so sebou.Glukomer som dostala u dokt.a nemusim ho potom vratit.
Meriam si 4 krat denne cukor.rano pred ranajkami a potom hodinu po kazdom jedle.a teraz si musim pred ranajkami pichat aj inzulin.Nakolko som mala po ranajkach vysoky cukor.Dnes som volala doktorke kedze mi vobec neklesal...a povedala ze si musim zvysit davku.tak uvidime ci to zaberie.
radushka gratulujem k babatku a ticho zavidim ze uz to mas za sebou 🙂

evkaa25
15. feb 2010

Janka 2110 dík za odpověd.Tak koukám,že to dělají ti dr všude jinak.Ale ta moje na to zřejmně naprosto s..e. 😠 Příští kontrolu budu neodbytná a budu chtít taky glukoměr!
Radushko,moc gratuluju k Barborce!!!Míry krásné a porod 6 hodin zní taky moc dobře! 🙂

radushka
15. feb 2010

Děkujeme za gratulace.Jj porod byl asi "ukázkový", no ale zopakuju si to až za hodně dlouho.Momentálně nemám na další ani pomyšlení 😀 .
Jo jinak mi v nemocnici dělali ten denní prfil a z toho zjistili, že je cukr v normě.Malé vzali vzorek z patičky a taky v poho, tak jsem ráda.Na ten sladký hnus jdu po šestinedělí.Ale myslím, že když už mi to vyšlo ok v nemocnici, tak to bude dobré i po té zátěži 😉
Jo a ještě jedna perlička - v den, kdy ten test dělali jsem se přece jenom trošku hlídala - ne oc ovoce a tak, no a na večeři mi dali krupici 😀 Tak jsem ji celou zblajzla 😝 , ale měla jsem z toho dobrý šok 😀

mamina
16. feb 2010

Radushko,gratuluju!!! 😀 Nádhera!Všechno!Míry i porod...Na prvorodičku docela slušná bleskovka... 😉

Já byla dnes na velkým ultrazvuku.Petříček je v pořádku,srdíčko taky (Bohu díky),jen paní doktorka říkala,že vypadá o týden větší,než odpovídá menzes.Ale z toho si moc velkou hlavu nedělám-říkali mi to i u všech pěti dětí předtím v tomhle stadiu a Bětuška měla jen 3495g.(ale je fakt,že to jsem měla jen dietu)
Jinak cukr mám poslední 2-3 týdny ukázkovej.Na lačno 4.3- 4.8 a po jídle po snídani tak do 5.6 ,po obědě a večeři do 6.5.Jen včera mě děsně honila mlsná a já sežrala celou misku čokoládovýho pudinku s piškoty a ovocem.Myslela jsem,že už nic jinýho nebude,ale manžel dones domů grilovaný kuře a čerstvý,ještě teplý rohlíky,takže mi to vylítlo na 7.4.Prostě nešlo odolat... 😔 😅 😅 😅
Co si myslíš o těch hodnotách?(Dia mě docela dojala:nadiktovala jsem jí hodnoty a ptala se ,co inzulín.No,a ona,že je to krásný a že ZVYŠOVAT zatím nebudem... 😅 Ale já se ptala,jestli ty 2 jednotky zase neuberem. 😀 😀 😀 Teda neubrala... ☹ Takže pořád 7 po ránu. 😝 )Prosím Tě,kollik jsi měla v tuhle dobu inzulínu ty?(abych měla srovnání,jestli mám málo nebo moc.. 😕 Dia mi nic nechce říct,jen pořád straší,že mimi umře.. ☹ Zkazila mi celý těhotenství.Mám strach shánět výbavičku,těšit se na mimi,bojím se porodu,co kdyby to nevyšlo... ☹ Mám z toho slušný depky... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre