Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
24. feb 2010

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s antikoncepcí AZALIA, nechala jsem si ji napsat u kojení, tak snad to bude ok 🙂

Konečně jsme na diabetologii vrátila glukoměr a zase mě hnali na nové OGTT, fuj, to bude hnus a na 6:15 ráno, s dítětem v kapse 🙂)))

konvalinka.2
24. feb 2010

Ahojky holky.

V pátek 19. února se nám narodila ve 14.36 hodin krásná zdravá holčička. Jmenuje se Verunka. Porodní váhu měla 3690 g a 52 cm. Dala mi docela zabrat, ale nakonec to dopadlo dobře. Nemám ani jeden steh. Vyvolání porodu šlo taky celkem dobře.
Celkově jsem ještě pořád utahaná jako kotě, ale spokojená! A hlavně ráda, že to máme už za sebou. Domů nás propustili včera.

Tak zatím ahojky 🙂

janka2110
24. feb 2010

leni no neviem co mi povie doktor na poradni.Mne povedal dr.ze za tyzden zoberie mala tak 200-300g preto by bolo zbytocne cakat do konca tehotenstva.Vlastne ze v 38tt je uz komplet vsetko vyvinute....
A este moj cukor je posledne dni otras....rano si picham inzulin a stale len zvysujem davku a cukor vysoky..a dnes mam cukor vysoky cely den....neviem preco vsak jem to co mozem....

lena27
24. feb 2010

konvalince gratuluji k Verunce

olgas
24. feb 2010

paní Haf: zkušenosti nemám, mám první mimčo a k doktorce jdu až 19/3 na kontrolu po šestinedělí a rozhodně si něco nechám napsat.
To je teda mazec, že tě ženou tak brzo na ten test. Já nmám jít až po třech nebo šesti měsících, ale jít na tak brzo s takovým malým prckem mi přijde hrozný, já bych to nedala. Pak tam budeš ještě někde 2 hodiny sedět a čekat ...

konvalinka: gratuluji k malé, doufám, že dáš časem nějaké fotečky.

lena27
24. feb 2010

pani haf: já při prvním mimču chodila každé 3 měsíce na injekce a měla jsem pokoj a budu chodit zase. pilulky při kojení se mají jíst vždy ve stejnou dobu a já jsem hrozně zapomnětlivá

pani_haf
24. feb 2010

Konvalinko-gratuluji k miminku 🙂
Díky holky za rady, snad nebudu zapomínat je brát ve stejnou dobu, teď bych nerada byla těhu, to by mě docela zmohlo ☹

mamina
26. feb 2010

Ahoj,holky.
Konvalinko,gratuluju k miminku.To je skvělý,že jste v pořádku. 😀

Janka,mně ráno zvedá cukr pečivo,takže jsem se domluvila s dia,že budu snídat jen 30g chleba s máslem a za hodinu dalších 30g(to mi poradily jiný maminky,ne ona),a od tý doby je cukr po snídani nádhera.Jinak já mám Novorapid,7 jednotek po ránu.A když jsem měla 5,tak mi moje pediatrička říkala,že to je jako nic.Že i malý děti s cukrovkou dostávaj víc. 😉A Novorapid prý je nějaký superrychlý,takže pokryje potřebu inzulínu jen na tu snídani a pak už je to,jako bys žádnej neměla. 😵Takže buď v poho,máš to za pár... 😅To já si budu muset počkat na mimčo podstatně dýl... 😝

Jinak chodit na Oggt dřív jak půl roku po porodu je kravina-dokud budete kojit,bude to určo vyšší,protože prolaktin-hormon,který spouští a udržuje tvorbu mlíka-snižuje tvorbu inzulínu,takže dokud se kojí,je to vyšší furt.Takže,až půjdete na tu zátěžovku,nezapomeňte to,že kojíte,patřičně objasnit.(A klidně se na to vykašlete,můžete se pak domluvit s praktickým,aby Vás tam poslal,až kojit nebudete vůbec.Jen by Vám diabetolog(zvlášť,pokud je jako ta moje)třeba ještě vnucoval,že máte ccukrovku i dál a nutil by Vás držet dietu třeba ještě rok! 😠 😝

ili5
27. feb 2010

Ahoj kočky, jdu vás pozdravit. Dnes jsme 6 tt po porodu. Byly jste na kontrole kvůli cukru po 6 nedělí? Bere se krev, nebo jen vraí glukometr? Jinak jsem se občas změřila a mám cukr v normě, na to, že jsem 3-4 denně píchala inzulín, tak jsem v poho. Takže fakt po porodu vše zmizí.
A za jak dlouho po císaři cvičit vsytahané bříško?
Konvalinko, moc gratuluju. Zbytek jsem nečetla, jen tuto stránku, nebo je toho hodně, takže pardon.
Zítra máme vítání občánků na zámečku, se těším, pak velká hostina u našich... 🙂

mamina
27. feb 2010

Ili,tak si to hezky užijte. 😉

pani_haf
1. mar 2010

Holky, tady je nějak mrtvo, co se děje 🙂? Moc práce kolem miminek, co?

ili5
1. mar 2010

haf, ahoj, jak malý? Jak spí a jak to zvládáš? Já jdu dnes do poradny s malým. Už jsi byla na kontrole po 6 tt na cukr? Bere se krev?

olgas
1. mar 2010

Ili: to ti to s tím vítáním občánků krásně vyšlo, Patriček bude ještě malinkej, to mi vždycky přijde nejhezčí.Jsem zvědavá, kdy půjdeme my. Aby malej třeba už nechodil. I když říkali příteli,že to bývá tak cca co 4 měsíce, tak jsem zvědavá.
Na kontrolu ogtt mi dr. řekla, že mám jít až nebudu kojit, ale do papírů napsala za 3-6 měsíců , nebo tak něco. Teď na to kašlu a pak uvidíme. Ale myslím , že paní Haf už na kontrole byla.

ili5
1. mar 2010

Aha, no já tam dnes volala a nikdo to nebral. Mám jejich glukometr, jehličky, inzulín, proužky. Vrátím jimn jen glukometr a jehličky, zbytek nechám.
My nečekali až dojde pozvánka na vítání občánka, nebo u Niki jsme čekali a šli až měla půl roku, tak seděla na klíně. Já si tam zavolala a objednala se sama. Do schránky chodí noviny zdarma Karvinsko, tam bylo číslo a datumy kdy se konají obřady. Je to vždy jednou za měsíc jen, tak nám to vyšlo, že byl celej bílej a v peřině. 🙂

evca82
1. mar 2010

ahoj holky,

nam nabidli na vitani obcanku bud konec brezna nebo cervna, tak jsme vzali cerven, je lepsi ze mala bude vetsi a uz bude tepleji 🙂

olgas
1. mar 2010

tak jsem zkoukla tvoje albíčko, moc hezký fotečky Patrička, a Nikola je taky kočka

olgas
1. mar 2010

no to jsem zvědavá,kdy nás v Olomouci pozvou na vítání občánků. Nikde jsem termíny dopředu nenašla.

pani_haf
1. mar 2010

Holky, malý má tříselnou kýlu, jsem z toho úplně v háji! Zítra jdeme k dr, snad to nebude na operaci, jinak se z toho poseru. Je moc šikovný, má už skoro 5kg!!! Spaní už lepší, zabírá lefax, něo jako sab simplex, nevěřily byste, ale dva dny zpět se mi nalily prsa jako v porodnici, tak jsem musela furt odstříkávat a mrazit mlíko, asi tím koncem šestinedělí 🙂. U nás bude vítání občánků v dubnu.

mamina
2. mar 2010

Pani HAf,tak ať to dobře dopadne.A k mlíčku gratuluju.Říkala jsem,že koncem šestinedělí bývá krize kvůli spurtu,ale že se to srovná a bude ho zase dost... 😉

Jinak mně lehly zase obě holky s chřipkou a Staník si v neděli nad loktem zlomil ruku,(jezdil na kole),takže má sádru až k rameni... 🙄 Prej ho mám udržet 3-4 týdny v klidovém režimu.Víš ,jak se to dělá,abych se z toho přitom nezbláznila? 😕

kjucukovna
2. mar 2010

ahojky
dneska jsem byla na kontrole a ráno nalačno jsem měla 4,8 a hodinu po jídle 5,0 🙂
takže na dia jdu už jen jednou a to za týden,pak už nemusím jupíííííí.... a dnešní váhový odhad z utz je 2 400g což je prý v normálu, jen mám mín plodový vody ale pořád je to v té mezní hranici,takže nic co by vadilo

ptala jsem se jestli po porodu při těch testech nemohou být výsledky ovliněny tím, že budu kojit a paní doktorka mi řekla, že ne 😕 a někdo tu psal že jo,tak ted nevííím.

2910
2. mar 2010

Ahojda holky,

mám ne Vás prosbu, dnes jsem byla na testu na cukr, hele měli jste taky takovek hnusnej pocit na jazyku jakoby dřevnatěl a trošku to pálilo jakoby při pití. Připado mi že ten nápoj není až tak hnusnej, ale ta divná dřevnatost jazyka, stalo se to někomu z vás?

lena27
2. mar 2010

ahoj holky, tak já byla u diadr v pátek a na lačno 3,8 a po jídle 6,3. další kontrolu mi naplánovala na 31.3., to abych už nemusela přijít. 😀 už se to nějak neskutečně blíží, už aby to bylo za mnou

evca82
2. mar 2010

ahoj holky,

haf tak to je mi lito ☹ a jak si to zjistila?

kjucukovna
2. mar 2010

lena blíží se to neskutečně vid??? ted jsme tu na ředě asi my dvě, ne??? já jsem tu teda dlouho nebyla tak už nemám přehled, jen vím že kolem ledna se tu narodilo dost miminek 😵

janka2110
2. mar 2010

ahojte.Aj ja som este tu 😀
Mne sa to teda tiez blizi.
Ja moj cukor uz asi neako neriesim,lebo neviem ako mu pomoct..snazim sa nejest sladke.Kazde rano si picham inzulin z 2 som uz na 7 a stale ho mam po ranajkach vysoky.
Snad uz to dotiahnem do stastneho konca coskoro 🙂 V piatok idem na kontrolu k DIA tak uvidim co mi povie.
Pani haf je mi to strasne luto a dufam ze vsetko bude v poriadku.

kjucukovna
3. mar 2010

janka no jo, ty jsi před náma 🙂 tyjo to už to máš za pár dní, jak se cítíš???? nechají tě až do termínu????

pani_haf
3. mar 2010

Ahoj holky, malý má v třísle takovou bouli, která občas zaleze, včera jsme byli na chirurgii a 15.4. jdeme na operaci ☹. Holky, máte už po porodu menzes? Já týden užívám Azalii a zdá se mi, že to špinění přechází v menzes ☹

ili5
3. mar 2010

Ahojky,
olgas, zjisti si kde se vítání občánků koná, většinou na zámečku, nebo v kulturáku a zavolej si tam, nebo osobně a objednej se. Je hezčí jak ty miminka jsou v peřince, já to s holkou nestihla a měla půl roku a jako jediná mi seděla na klíně. V neděli tam taky jedni měli větší miminko. Nevím proč to tak posílaj pozdě. Když chceš dřív jedině se objednat. Pokřtít nás nechtějí, nebo nejsme manželé, tak počkáme až bude teplo a pojedem na chatu, tam nás pokřtí bez problému. Ale to už nebude bilunkej a v peřince, chjo. 😒

janka2110
3. mar 2010

ahojky.
Ja to mam naozaj za chvilu....nechaju do terminu..bola som na kontrole v pondelok.povedal mi doktor ze som otvorena na 2 prsty co je malo ☹ tak mi spravil Hamiltonov hmat-viete co to je?no a vcera mi odisla hlienova zatka.ale mne nic nie je ako myslim bolesti...dufam,ze to pojde rychlo a mala sa narodi coskoro.inak sa citim fajn...len dnes som mala krizu a dala si cokoladu 😠 ja proste cim viac sa mi blizi termin tym viac mam chut na sladke...

mamina
3. mar 2010

Janka,skuz si snídani rozdělit na 2 půlky a sníst je po hodině.Já měla cukr taky vysokej po snídani a tohle mi pomohlo.Teď se pohybuju někde mezi 5,0-5,5 po jídle. 😉 A dia mi to schválila,že prý můžu...
A ať Ti to dobře dopadne... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre