Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

janni.ka
20. nov 2009

miska správně,já to nevěděla,tak díky žes to napsala už tomu rozumím 😀
Až když sou zvýšené dvě hodnoty?aha tak to teda nevím proč sem tam musela jít taky 😒 ale pro sichr asi mě tam poslal a taky dobře 😉

konvalinka.2
20. nov 2009

Ahoj Holky, jak to tady čtu, tak všechny z té "naší nemoci" máme nervy na pochodu.... 😒 Já jsem byla včera na kontrole na gyndě a doktorce se moc nelíbilo, že jsem přestala chodit na ty kontroly cukru. Co mě udivilo je, že mi sestřička říkala, že se na odběry krve na těhotenskou cukrovku posílejí maminky cca 2-3 roky zpět. Tudíž, kdybych byla těhotná před třemi lety, nejspíš bychi na žádný testy nešla, nenervola bych se a bylo by vše v pořádku... Příjde mi to divný, že z ničeho nic se objevý nová nemoc a je to tak rozšířený.
Mějte se všechny moc krásně. PA pa

janni.ka
20. nov 2009

misko já mám termín 18.2 😉 😉 tak to bude která dřív 😀 😀

Holky mě to taky připadá na hlavu postavený,tolik cukru fuj,sem chodila po špitále zle mi bylo,ven sem musela na vzduch jinak bych to vyklopila na chodbě 😖

Seb to byla ale pipka ta sestra,my tam seděly samé těhule asi 6 a každé měřila čas sestra,byla normální a v pohodě.A co tam dělalo 60lidí? 😕 jako šli všichni na test?Samej důchodce to byl ne? 😀

janni.ka
20. nov 2009

konvalinko ahojík 🙂 s těhulka?Jak že si přestala chodit na kontroly cukru to moc nechápu 😕 našli ti těhu cukrovku a nechodíš s tím k dr?

janni.ka
20. nov 2009

misko tak jestli to dobře chápu,tak já mám zvýšenou jen to poslední čísilko,což by neměla být taková hrůza?ynekolog mi říkal že to není nic hroznýho. 😅

Spagi tak to je fajn že inzulín nebyl 😉 si šikulka že se tak držíš 🙂

konvalinka.2
20. nov 2009

Ahoj janni.nko. Jo jsem těhulka. Termín mám 17.února (ale u doktorky mi říkali, že se mimi narodí ve 37-38. týdnu, prý se bude porod vyvolávat). Víš, já to měla od normy 7.7 zvýšený na 7.8. Po 14 dnech na dietě mi cukr klesl na 6.5. A jelikož mám už doma 4 letu holčičku a nemůžu s ní trávit jednou za 14 dnů celý dopoledne u doktorky, tak jsem tam přestala chodit... Já jiný hlídání pro malou nemám...

Všechny tady píšete o třech odběrech, ale mě dělali jen dva. To jsou asi všuce jiný postupy??

Hezký podvečer. 🙂

janni.ka
20. nov 2009

konvalinko to je zajímavý že to dělají všude jinak ty odběry 😕
A ještě dodržuješ dietku?Nebo i hřešíš 😀 já mám taky jednu hodnotu hraniční 😠 to naštve taky to mohlo být pod hranicí že 😀 😀

konvalinka.2
20. nov 2009

janni.nko, já tu dietu držím dál, jen nechodím na kontroly cukru atd. Nejím žádný sladkosti, jím "pravidelně"-většinou. Ale můžu říct, že co jsem tam přestala chodit, tak jsem o dost klidnější! Je to škoda, že to vyšlo těsně u hranic, ale s tím nic nenaděláme... Co?

janni.ka
20. nov 2009

No to nenaděláme 😀
budeš o vánocích mlsat?nebo se udržíš?Já si asi budu muset koupit náhubek 😀 😀 😀
Si šikulka že se tak držíš,ale co by sme pro mimísky neudělaly 😉

konvalinka.2
20. nov 2009

janni.ka, snad se udržím, na sladký moc nejsem. Tak snad to nebude tak těžký 😉 . Ale už se hrozně těším, až bude miminko na světě!!!!!!! Ani nevíš jak! 😀

janni.ka
20. nov 2009

jééé ty sis dala tt,už vidím v kolikátém jsi týdnu,tak sme tak stejně s termínkem 😉

Tak yse miminko moc těším,je to naše první.Tak to já sem na sladký od mala 😀 ale jak sem psala aspon už nebudu tolik přibírat sem nabrala do ted 13kg 😒 hrůza no.Něco je určo voda protože už nenasadím na prst žádnej prstýnek což mě mrzí hlavně ten snubák ☹ Ale co nenadělám nic 😉

konvalinka.2
20. nov 2009

Jo jo, jsem. Taky jsem se dívala na Tebe 😀 .

Já jsem zatím nepřibrala ani kilo. Na začátku mi bylo špatně-prozvracela jsem 4 měsíce v kuse!!! To bylo něco hroznýho!! A tak jsem jen 3 kila zhubla. Teď se to drží, ale mimi roste tak, jak má a to je důležitý! My teď čekáme druhý miminko. Opět holčičku. Říkala mi sestra na gyndě, že u maminek s cukrovkou, se porod vyvolává dřív. Slyšela jsi už o tom, nebo je to zase jak kde??

janni.ka
20. nov 2009

mě teda nic na gyndě neřekli,nebot když sem byla u sestřičky tak výsledky ještě nevěděla a doktor mě poslal k diabetoložce tak se tam u něj ukážu až toho 16.12 a o tom zvracení mi ani nemluv,já teda až do konce 4měsíce zvracela taky,v noci přes den,pořád ale přibírala sem bo sem najížděla na ledničku hlavně v noci kdy sem to pak zaspala 😀 😀

No ale o tom vyvolání porodu sem četla na netu 😉 tak aspon víme že nebudeme přenášet a taky budeme vědět kdy přijde mimí na svět 😉 😉 což je taky dobrý ne? 🙂

konvalinka.2
20. nov 2009

Jééééééé, já jdu na další kontrolu taky 16.12. 🙂 .
To zvracení bylo docela náročný. Nebyly to jen raní nevolnosti, ale přišlo to na mě kdykoli během dne, hlavně mi vadil smrad masa a uzenin. Ale zvracela jsem i po vodě 😒 . Pak se to naštěstí urovnalo a od té doby je to dobrý.

Jo, výhodu to má, bueme přesně vědět, kdy se miminko narodí. Takže já půjdu místo v půlce únoru asi spíš začátkem února...

miska84
20. nov 2009

seb: ja si kazdy den mam hlidat moc na ty ketolatky a glukozu z moci a jednou tydne si mam delat profil, ale jen pred snidani, po snidani, po obede a po veceri jinak ne 😉 ¨
jani: ja myslim ze to mas malinko , takze to bude uplne v poho 😉

miska84
20. nov 2009

ja mam konvali taky termin 17, me konik spatne pocita tydny, dneska jsem 27plus1 😉

misicka455
21. nov 2009

Ahojky holky koukám že se pěkně rozrustáme 😒 Tak já včera dělala malej profil a ani jednou mi to nevyletělo nad noru tak jsme ráda a to jsme měla snad tři kávy běhěm chvilky z mlíkem 😀 😀

janni.ka
21. nov 2009

Ahoj holčiny 🙂 krásnou sobotěnku přeju.

Misicka:tak to si šikulka 😉 jde ti to fakt dobře,když je vše jak má být.Piješ kávu?A jakou???Taky na ni mám občas chut tak si udělám rozpustnou s mlíkem-bez cukru 😀 nesladila sem nikdy ani čaj ani kafe 😉

Misko tak to sme už 3 s termínkem u sebe 😉

Misicko a kdy máš termínek ty?

spagatice
21. nov 2009

Ahoj holky
Misicko ty zvládneš tři kafe za den? Ty jo to bych se vůbec nevyspala, malej by řádil jak černá ruka 😀 Úplně mu stačí jedno.

janni.ka
21. nov 2009

Spagi tak to sou moje slova,já když si dám kafčo tak malá taky nějak podezřele řádí 😀 😀

misicka455
21. nov 2009

My máme termín 15.ledna,ale myslím si že nastoupíme na vyvolání někdy po novém roce hned jak doktoři vystřizliví ze Silvestra 😉

misicka455
21. nov 2009

Spagi včera to byla vyjímka měla jsmemoc akcí tak bylo víc kafe, ale já si doma davám bez kofeinové a v hospodě Latte 😉 Samo že neslazení . Jinak piju jedno až dvě denně 😉

olgas
21. nov 2009

ahojte holky, to já si kafe nedávám, nemusela jsem ho často ani dřív, tak teď mi to nechybí, ale kdybych šla někam do cukrárny, tak jediné co si tam člověk může v podstatě dát je to kafe, ale já bych si ho stejně přisladila 😉 Dvakrát za měsíc se snad nic nestane.
Holky, myslíte ,že vyvolávají porod všem co mají cukrovku předčasně? Já mám termín 31.01.09

janni.ka
21. nov 2009

olgas tak co sem četla tak vyvolávají,ale to by ti měl říct spíš tvůj gynekolog,já se ho teda na to ve 30tt poptám,už si píšu seznam otázek 😀 😀

pani_haf
21. nov 2009

Holky, vy mě děsíte, já jen slyšela, že musíme porodit do termínu a ani o den později a až posléze dochází k vyvolání ☹

spagatice
21. nov 2009

Holky já si taky myslím, že nebudou porod vyvolávat předčasně. Jen nás nechají do termínu (ten já mám 15.1.10 podle MS). No a třeba toho 15. uvidí, že se mimčo ještě nechystá, tak mi dají vyvolávačku. Dřív asi ne.
U Mišičky to bude asi trochu jiný kvůli tomu srdíčku.

pani_haf
21. nov 2009

Spagatice - já mám termín 29.1. podle ms a dle krve 21.1. Tak a teď si vyber 🙂

spagatice
21. nov 2009

Pani_haf podle krve?
Já mám taky dva termíny, toho 15. podle MS a 19. podle utz z dvanáctého týdne. Takže taky nevím, jestli budou čekat na 19. nebo ne. Navíc možná ještě budou rozlišovat jestli člověk bere nebo nebere inzulín.
Zítra dělám zase profil 😒 to bude otrava.

konvalinka.2
21. nov 2009

Ahoj holky.
Dnes jsme byli na oslavě narozenin. Přítel měl 33 let a malá 4 roky. Tak jsem si dala chlebíček a nějaký brambůrky. Sladkýho jsem se ani nedotkla... 🙂 .
Zítra jedem na druhé kolo. Dnes jsme byli u přítelovi rodiny a zítra jedem k mé rodině.

Všem krásný zbytek soboty 😀

misicka455
21. nov 2009

Já se dozvím asi 30.11 jak to snAMA a s porodem vypadá. Jinak si myslím, že kdYŽ mimča budou mít normální váhu tak vás nechají do termínu a pak budou vyvolávat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre