Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
24. nov 2009

Holky tak po večeři 4 😲

Citrusy snižují cukr v krvi 😉

misicka455
24. nov 2009

REnatka budou ti brát krev a moč a podle toho poznají jak ti funguje slinivka podle toho se pozná jaká to je cukrovka. Pro začátek ti nasadí dietu a možná půjčí glukoměr a ty si budeš měřit profily. Pak tam asi za 14 dní půjdeš znova a podle těh profilů buď budeš dál na dietě a nebo nasadí inzulín 😉

pani_haf
24. nov 2009

Misi-tak 4, to je teda čísílko, vyhrála jsi 🙂

renatkas
24. nov 2009

vy si niektora pichate inzulin? nestraste ma ☹ idem si teda vygooglit nejaku dietu.

bifla
25. nov 2009

Ahoj renatkas, aj ja som mala po dvoch hodinách vysoké hodnoty 9,87, doktorka ma nikde neposlala iba mi povedala aby som dietovala, vynechala sladkosti a cvičila to bolo všetko.

misicka455
25. nov 2009

Renatka ničeho se neboj hlavně ne inzulínu nic to není 😉

pani_haf
25. nov 2009

Hezký den všem!
Já dnes utíkám na kurz vázání šátků, jsem zvědavá, jaké to bude. Měření asi až odpo ☹

misicka455
25. nov 2009

Ahojky , my dneska jedem do té dia poradny a hodnoty ráno zase nic moc , tak jsem fakt napnutá co snáma bude dělat jen doufám, že si nás tam nenechá to by byla náš konec ☹

spagatice
25. nov 2009

Ale Miško, jednak si tě tam nenechá a kdyby, tak to zvládneš 😉

renatkas
25. nov 2009

Ahojte.
viete mi sem hodit nejake linky na diety?

Vdaka.

evca82
25. nov 2009

ahoj holky,

tak ja mela dobrou svacinu - 4 ks strudlu, kus hořký cokolady a kafe s mlikem...a glykemie 6 😀

Sem cekala vic. 🙂

renatkas
25. nov 2009

mozem este jednu otazocku? Ako mate zrelu placentu, I, II alebo III? Ja si teraz nejako davam do suvisu, ze je mozne ze aj kvoli curkovke som mala uz v 19tt zrelost placenty II? Som zvedava v 30tt ked pojdem na ultrazvuk v akom je stadiu..

pani_haf
25. nov 2009

Renatkas-to já s tou placentou vůbec nevím, máš to v průkazce?????

renatkas
25. nov 2009

pani_haf mam to aj v tehotenskej knizke, aj v tom papiery z morfologickehu ultrazvuku, kde zistovali ci mas dost plodovej vody, stav placenty a taaak. Tam som mala grading placenty II. Teraz sa bojim ked tam pojdem v 30tt ze by to uz mohlo byt aj III, ked mam tu cukrovku.

pani_haf
25. nov 2009

A jak se to značí, mrknu se do své...

misicka455
25. nov 2009

Tak mi zvíšila dávky inzulínu a taky mi dala jakejsi noční inzulín takže už mám pera dvě tak stím asi začnu kšeftovat, bohužel někomu čím víc se blíží porod se to horší a to jsem zase já 😒 Takže budeme píchat 4x denně 😉 Jinak venku je nádherně prolezla jsem pár obchodů a nějak mě to zmohlo a ke všemu mám zase na nohách papuče a bolí to jako svina 😒

pani_haf
25. nov 2009

Misi-to je mi líto ☹. Měla sis koupit něco hezkého! Namaž si nohy něčím kafrovým, případně elastiq či weleda, to pomáhá a hlavně do vrchu!

evca82
25. nov 2009

Misicka tak mas aspon dve pere a muzes kseftit 😀 ja to taky cetla ze se to zhorsuje, ale pry asi do 34 tydne pak uz ne, takze uz se ti to asi nezhorsi si myslim 🙂

renatkas tak to ja taky nevim o ty placente...to slysim i poprve nejake stupne.

olgas
25. nov 2009

misicka: můj taťka má taky cukrovnu a píchá si inzulín a taky má na noc jiný než na den, ten noční je asi účinnější. Snad ti to pomůže tak, že ti nebudou hodnoty tak lítat a bude to o.k.

renatkas: taky vůbec nevím nic o žádných stupních placenty , nic takového mi asi nezjišťují

já jsem dneska byla taky u diadr. , včera jsem si dělala ty odběry krve a moje hodnoty byly super, mám si prý ke každému jídlu přidat kousek čokolády 😀 Tak si asi zajdu na celý zákusek 😀

misicka455
25. nov 2009

Jé tak to máte super, že máte takové hodnoty já doufám, že teďka už to budu mít taky v pohodě a taky si dopřeju nějaký ten kousek čokošky 😉

janni.ka
25. nov 2009

misicko tak hlavně že tě tam nenechaly a hezky tě hlídají,vydrž to 😉 za pár týdnů bude tomu konec 😉

renatka tak to taky slyším poprvé stupně placenty,já tam nic v průkajdě nemám 😕 jen mi říkal ve 20tt plodovky mám akorát a placenta je na přední straně a nemůže to být třeba položení té placenty?Jako kdo jí má vzadu tak třeba je to ta I kdo ve předu tak II ale kde by bylo to III?nevím no

Olgas,super si šikulka tak to si zákusek zasloužíš 😉

Evi,tys měla mnam svačinku,jde vidět že to není zas až tak trastická dieta 😉 😉 hodnoty máš parádní i po sladkým 😵 a to si měla ten štrůdl jen listový těsto+jablíčka+rozinky a bez cukru?

janni.ka
25. nov 2009

renatka a kdy jdeš do dia poradny?A kdy máš ultrazvuk ve 30tt kolikátého jdeš?

misicka455
25. nov 2009

Holky večer asi prubnu tu kaši nějak mám na něo chuť 😀 😀 😀

evca82
25. nov 2009

miska ja si dala kasi k veceri....tak se chci po ni pak zmerit ,tak jsem zvedava.

jani, jo jo strudlik byl bez cukru a rozinek 🙂 ale ono to neni ani k rozeznani od "normalniho"

olgas
25. nov 2009

na lačno jsem měla 4,8 což byla nejvyšší hodnota, nejnižší 2,4. Ale měřím to jinak než ty, takže se nepořídíš , nejsou to hodnoty hodinu po jídle

misicka455
25. nov 2009

Evi ty už jsi večeřela? Já jdu teprve svačit 😀

Koupila jsem si dneska taky listové těsto a z jednoho udělám nohavici z jablkama a z druhé části na slano. ˇSunka , sýr je to mnˇaka a minule mi 4 koousky cukr nezvedly 😉

misicka455
25. nov 2009

Holky vy měříte po dvou hodinách, že?

evca82
25. nov 2009

misi ke svace jsem ji mela (jsem se prepsala) glymca 5,8 😀 to je dobre.

Merim hodinu po jidle.

misicka455
25. nov 2009

Tak já ji právě taky dojedla tak uvidím za hodku 😀 😀

spagatice
25. nov 2009

Ahoj holky, já jsme právě taky svačila, ale neměřim, takže je všechno v pohodě 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre