Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

beruskaveruska
2. dec 2009

jo a na kontrolu musím ještě 23.12. ty vogo se mi o sestře bude na štědrý den snad zdát 😠 😀

janni.ka
2. dec 2009

beruska-tak koukám jedna sestra lepší než druhá pipiny sou to,já bych chtěla vidět je chytrolínky at si to zkusí 🙄

teda tuk tuk já mám dr i sestru dobrou,jsou hrozně ukecaný a usměvavý 😉

beruskaveruska
2. dec 2009

janni.ka my máme se spagaticí stejnou víš 🙂

janni.ka
2. dec 2009

23.12?To si tě chce sestra asi před koncem roku vychutnat 😀 😀 😀

janni.ka
2. dec 2009

ahááááááá se mi to zdálo zajímavý 😀 😀 😀 😀 😀

beruskaveruska
2. dec 2009

a hlavně už jiná lepší u nás není. Doktorka je asi nejlepší diabetoložka u nás akorát by mohla vyměnit sestru a bylo by to fajn 😉

beruskaveruska
2. dec 2009

jo jo my si to holt užíváme 😠 abych si nevychutnala já jí. mám sto chutí jim vzít krabičku s cukrovím 😀

spagatice
2. dec 2009

Jani nám gynekolog nařídil tuto doktorku, tak to už dochodím, jsem na to fakt zvědavá, co mi zítra řekne. Ale co, máme to za pár, tak se nebudu nervovat 😀 A chodila jsem poprvé po 10 dnech, pak po 14, a teď jdu po 3 týdnech, tak uvidíme, jak to dopadne zítra, viděla bych to na 24.12. 😀 Ale to bych jí přinesla trochu cukroví, ať si pochutná a uklidní se 😀

beruskaveruska
2. dec 2009

já k ní chodím co nám zemřel Jindříšek . předtím jsem chodila k jinému doktorovi a ten to neřešil prý to není na léčbu(léčil, léčil až jsem rodila mrtvého chlapečka) no tak jsem přešla k ní a dobrý jsem s ní jinak moc spokojená jen to ted v těhu celkem přehání, ale si říkám, že i těhu mi jednou skončí a pak se cukrovky zbavím a bude klid 🙂

ale co jsem těhu snažím se být v poho a najednu stranu si říkám, že to s náma snad myslí dobře akorát by nás někdy nechala chcípat hlady 😒

evca82
2. dec 2009

Holky joooo to je dobrej napad s tim cukrovim 😀 😀 😀 a kdyztak vemte i fotak at vidime jeji vyraz 😀

Berus a jak te ten prvni doktor lecil resp. nelecil? mas pravdu s tim, ze tehu jednou skonci a budeme zase moci mlsat. my to mame docasne narozdil do diabetiku.

JInak holky ja po svacine smlsla jeste asi ctyri kousky horky cokolady 80% a cukr 5,2. tak doporucuju 😉

janni.ka
2. dec 2009

holky mě dia dr ted říkala že u 20% se pak cukrovka projeví a že na ten test s tou sladkou vodou půjdu do půl roku po porodu znova aby se vidělo že je to O.K a pak jednou za 2roky že se to už sleduje no 🙄 ale snad to bude dobrý 😀

Berusko to je mi hrozně líto ☹ ten dr byl vůl a zasloužil by si zavřít a odebrat diplom.

Evi,já hořkou čokošku milujůůůůůůů zatím nemám glukometr ale už se na něj docela těším je to lepší když víte že je to O.K 😉

olgas
2. dec 2009

berusko: tak to je mi taky líto 😢 , jsi určitě stašně silná, když jsi se s tím dokázala takhle poprat. Taky by mě zajímalo, jak tě ten předchozí doktor léčil neléčil, ale chápu , že se ti o tom asi nebude chtít nějak rozepisovat.

s tím cukrovím je to super nápad, taky mi nejspíš vyjde kontrola ještě těsně před vánoci, teda doufám, byla bych raději než po vánocích.

Jinak holky, začínám mít trochu jiný problém. Mám problém vůbec jíst, když už se do oběda donutím , tak toho sním stejně jenom polovinu, než co jsem si nachystala (a to ani to co si nachystám není 100% toho co můžu sníst).Teď vůbec nepřibírám, tak to zas na kontrole bude....

seb
2. dec 2009

ahoj holky, nefunguje mi internet na notebooku mém, tak píšu až teď z jinýho a nevím, kdy zas budu 😒
Musím si vás teď dočíst ;), včera jsem pekla perník s ořechama, banánem a čoko polevou, no samo jsem neodolala a musela si dát a dneska si dám zas, je to fakt mučení, to tady vidět a cítit tu vůni a vydržet si nevyzít 🤐

evca82
2. dec 2009

Holky, tak ja na tom inzulinu skoncim asi taky ☹ po veceri 7,9, chjooo.

seb
2. dec 2009

evco: a cos měla dobrého ? řekni u dr. žes to jen chtěla otestovat, tak at ti tu hodnotu nepočítá ;)
jannika: nám taky sestra říkala, že půl roku po porodu musíme znovu na test cukrovky, doufám, že to už bude v poho, to by mě kleplo 😠

beruskaveruska
2. dec 2009

já jsem v prvním těhu neměla problémy no neměla lítal mi tlak tak mě můj gyndr poslal k internistovi ten mi dělal i Holterovo měření (24hod jsem nosila na paži měřák ) no a prý v normě . pak mi dle OGGT zjistili cukr a tak zase k němu je to diabetolog - internista - bývalý primář na interně. no a jemu se to měření zdálo OK. jenže pak jsem zjistila, že on nemá s těhulkama zkušenosti a bral mě jako normoš dia pacientku. mamka k němu chodí již několik let a nemá problémy.no prostě sice věděl, že hodnoty nejsou jak mají být, ale nezdáli se mu až tak špatné takže jsem nev
nebrala ani léky na tlak - můj nejvyšší byl 210/120 to bylo 2 dny před tím...... no a ani on ani gyndr. mě nikam jinam neposlali. já pak přestala cítit pohyby, ale to už bylo pozdě. v pitevním protokolu máme, že to bylo hypertenzí a diabetem - malý měl 4 placentární infarkty a přidušoval se.

tak dost smutnění. ted mám jiného gyndaře i internistu a věřím, že koncem května budeme mít zdravé miminko již doma. měla bych rodit dřív nejdřív mi řekli kolem 36tt, ale ted zase kolem 38tt tak jsem na to zvědavá. jo a rodit budu v Ústí

beruskaveruska
2. dec 2009

já na žádném testu po porodu nebyla jen jsem chodila na kravní rozbory a ty byly již po 6nedělí v pořádku. doufám, že to bude i ted. jinak můj děda byl na inzulinu, mamka je též ta píchá 4x denně takže počítám až se za

beruskaveruska
2. dec 2009

až se začne blížit 40let , že mě to taky nemine. ted mi bude v prosinci 33 tak se mi to blíží 😀

seb
2. dec 2009

beruskaveruska: jaktože vám zemřelo miminko ? ☹ a řekli ti nějakou příčinu ? 😨
jinak jak vás tu víc psalo, že máte hlad i poté co se najíte, tak to mám taky 😖
s tím CS to jsem nevěděla, že to nemá vliv na plodovku, já se bála, že hrozí , že odteče, kdyby se čípek začal otevírat, myslela jsem, že jí drží jako

beruskaveruska
2. dec 2009

jinak máím vše ve svém albu - Vzpomínkové.... ☹

pani_haf
2. dec 2009

beru-jsi statečná, obdivuji tě...Karla je nádherné jméno 🙂
tak to bude mohutná oslava, 33, to bude paráda 🙂

janni.ka
2. dec 2009

berusko já ve tvém albíčku četla ještě než sem sem za váma přišla a bylo mi z toho hrozně smutno 😢 😢
Tentokrát to určitě bude v pořádku až do úplného konce 😉 držím palušky.

evca82
2. dec 2009

Berusko, ja taky cetla tvuj pribeh, co na to rict.... ☹ ale jak pises v kvetnu budes mit zdrave miminko 🙂

Seb ja mela dva chleby se syrem, salam a babybel syr....tak nevim....no ale ja bych snad byla radsi kdyby mi ho dali a prestalo mi to litat.

spagatice
2. dec 2009

Evčo bohužel někdy to může lítat i s tím inzulínem. Ale potom snad přidávaj dávky, aby to lítat přestalo. No já jsem na ten zítřek zvědavá. Každopádně jsem si řekla, že budu v klidu. Buď mi ho dá nebo ne, co se stane, nic 😉 Zítra vám dám vědět 😉

misicka455
2. dec 2009

Holky lítat vám to může i z inzulínem já si myslím, že my ho u nás vyladíme a já akorát budu rodit 😀

evca82
3. dec 2009

Dobré ráno holky,

tak jsem spagi zvedava s cim prijdes...ja jsem taky zvedava na pondeli na poradnu co mi rekne. Celej den tak krasny hodnoty a pak vecere 😠 si dneska zkusim dat to samy bez toho salamu ikdyz to byla sunka pro deti, jestli mi to proste nedelaji ty salamy.
A kdyztak prijde inzulin, no tak co no 🙂

Ja nekde cetla, ze pro mimi je to skodlivy kdyz to vylitava nad 8 nevite co je na tom pravdy?nebo myslite, ze skodi kdyz to takhle obcas prelitne hranici 7.4?

olgas
3. dec 2009

evca: mě moje dr. tvrdila, že to nesmí nad 7,4 vylítnout na delší dobu, také jsem při jedné kontrole měla nad 7,4 , ale přiznala jsem se , že jsem si dala listové těsto. Tak usoudila, že jsem toho snědla moc a bylo. Napsala si : "lépe dodržovat dietu" 😀 Takže si myslím, že když už se stane a vylítne ti to, tak to ještě neznamená , že by to mělo ublížit miminku. Ale je divný , že ti to vylítlo po 2 chlebech, ty když mám hlad večeřím taky ( ale nemám glukometr , tak nemůžu kontrolovat)

evca82
3. dec 2009

Olgas no prave, ja je vecerim docela casto a nidky mi to nevylitlo....tak uvidim dneska. tak ono se to proste zhorsit muze no s tim nic nenadelame.

evca82
3. dec 2009

jo a po 10 minutach jsem mela 7,3, takze kdybych se merila jak tady nekdo psal hodinu a pul po dojezeni tak jsem v norme porad 😀

pani_haf
3. dec 2009

Holky, 4 ks bábovky s oříšky a 6,8 🙂. Ježiši, to mám radost!
Evi, pro mimi je zlé, když je to nad 8, do osmi je to ok, ale 7,9 ne, to mi řekla moje diadr...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre