Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evca82
5. dec 2009

ahoj holky,

seb ja se neptala, ale uz jsem jich vyplacala dost....ale mam to tak nejak rozpoceny aby mi vysli vsechny do konce....a to vis, ze se merim posvacine....jsem na to fakt magor. rikam, ze me ho davat nemeli 😀 😀

ja tedy aktivni mimco mam a to hlavne vecer, se mi tam prevaluje porad a cuta, ale cetla jsem ze prave v tom tydnu jakym jsem je hoodne mimi aktivni

evca82
5. dec 2009

Seb a kolik jsi dostala tech prouzku?ja asi sest krabicek po padesati prouzcich.

mars123
5. dec 2009

Ahojte všichni,

včera jsem byla na testech a taky mi určili těhotenskou cukrovku. Jsem z toho docela vykolejená, ale jak si tak tady čtu, zvládnout se to asi dá. Na lačno jsem měla 4,5, a po vypití glukózy pak po hodině 8,5 a po dvou 9,5. Chtěla jsem se zeptat, jak jste si upravili jídelníček. Já myslela, že stačí vynechat cukry( a píše se to i různě na netu), ale diadr mluvil taky o tucích, což už mi přijde drsný. ☹ nevím, co bych pak jedla. Nevíte jak to teda je? Budu ráda za každou odpověď. Dík. Mějte se. Mars

ili5
5. dec 2009

Ahoj, mars, já taky po tom vypití měla zvýšený, ale neřešila jsem to, jedla hodně sladkého dál, pak mě v poradně poslali do Ostravy do dia pporadny, tam mi až nasadili dietu a dali měřák na hodnoty glukozy. Vydržím to asi do pondělí a pak to kašlu, mají to snad všechny těhu a trápit se. Dnes po snídaní měla 7,2 ještě víc jak včera. Jinak proužků mám krybičku 50 ks, měřím každého mamku, tátu, dceru, muže 😀 . Jsem totiž předsvědčená, že mi v pondělí v tel. řeknou, že je to dobré, no uviodíme. 😀
Já masné jím furt, to už bych umřela, sladké ne, masné ne. Na oběd měla karbenátky s bramborem,polité olejem 😀 . Slyšela jsem, že kyselé zelí pomáhá, tak se nadlábnu tímto.

seb
5. dec 2009

¨mars: mě teda tuky nezakázali, nebo si na to aspon nevzpomínám 😎
evco: dali mi těch krabiček asi 7, ale už jsem ve stádiu, že bych taky testovala nejradši i po svačině 😀 tak nevím jestli mi vydrží až do konce , a všechno co měřím nezapisuju, někdy se měřím jen po jídle a nezapíšu to, když sem se před jídlem nezměřila.
to je dobře, že máš aktivní mimi, já někdy mám pocit, že se skoro nehýbne třeba celé dopolko a pak se začne mlít, spíš je to nárazově, někdy tam tančí víc ráno, někdy večer, jak se mu chce 😵

misicka455
5. dec 2009

😉 Holky tak já pokaždé když jsme u dr, tak dostanu jednu krabičku. Takže ju mám asi na tři týdny.

Jinak tuky mi taky nikdo nezakázal

spagatice
5. dec 2009

Ahoj holky,
dneska dělám profil a je to docela sranda 😀
snídaně v pohodě: před 4,6 po (chleba s lučinou) 6,3
oběd v pohodě: před 4,5 po (bramborová kaše se sekanou) 6,4
večeře legrace: připravila jsem si jí (chleba s domácí jitrnicí), zapoměla jsem si umít ruce a šla jsem se měřit, no a glukometr naměřil 15,6 😕 , tak jsem si šla umýt ruce a 4,8 😅 , asi jsem tu ruku měla trochu mastnou od té jitrnice 😀 No a po večeři čučím jako blázen 4,5 😕
Takže pokud někdo potřebujete snížit cukr, tak hurá do jitrnic 😀 😀 😀

misicka455
5. dec 2009

Spagi tak já dneska tak uspěšná nebyla, ale jitrnice je dobrej nápad 😀

pani_haf
5. dec 2009

Spagatice-jitrničku bych si dala 🙂, to je nápad

olgas
6. dec 2009

holky, ty zabijačkový věci se mi taky osvědčily, já jsem zrovna v den, kdy jsem se testovala, měla domácí paštiku z bučku a k tomu krajíc chleba a cukr po večeři byl 2,5 😅

mars123
6. dec 2009

Ahoj holky,
dík za odpovědi a rady. na tuky fakt kašlu to bych asi nepřežila, ten cukr se snažím omezit, přece jen nechci toho prcka ohrozit, když to nebude nutné. Jinak dneska dělám profil, před snídaní jsem měůa 4,1a 2 hodiny po 5,4, jedla jsem normálně 2 chleby s florou a se šunkou a k tomu spařenou brokolici. Tak uvidíme jak zvládneme obědový kuře, ale myslím, že to tak zlý nebude. Jak to tak čtu, zítra udělám vepřo, zelo, knedlo. Asi jsem fakt byla hrozně vyděšená a zbytečně. Hezkou neděli. mars

evca82
6. dec 2009

ahoj holky,

mars, ale merit by jsi se mela hodinu po jidle a ne dve 😉 ja patek, sobota a nedela jsem u rodicu, tak netestuju, si vydechne glukometr 😀 😀

ale jitrnicka mnam mnam, mi ji taky doma meli, ale ja si ji nedala, pac jsem nevedela, jestli se tyhle veci v tehu muzou.tak pro priste vim 😀

ili5
6. dec 2009

Ahojky, tak já včera zdobila stromek a prostě neodolala a snědla 4 plněné kolekce a půl čokolády, pak 1 banán, 3 jablka a 3 mandarinky. Ráno jsem se bála testovat, po snídani 2 rohlíky s máslem a měkkým sýrem a čaj pro těhu měla jen 5,1. Tak to nechápu vůbec, jak nejím nic sladkého, tak přes 7 a dnes? Takže jsem si udělala čaj zelený s cukrem. Dnes mám i po obědě testovat, tk jsem zvědavá, jedla jsem jen čočkovou polévku, nemám na druhé ještě chuť. Takže to vidím, že v pondělí zavolám, že už tam nejdu a normál si užiju vánoce s cukrovím a se vším. No uvidím co dnes na testu a ještě po večeři. Zítra mám volat a nahlásit hodnoty.
Myslím, že jedna skupina obyvatel, ty co se množí jak krysy, hulí, pijou a na nějaký cukr nehledí a my se omezujem, měříme, bojíme, je to nespravwdlivé, co?

janni.ka
6. dec 2009

lili ahojík ty mášnuž nazdobený stromeček??? 😕 Musím říct že se tady chlámu u tvých příspěvků 😀 😀 že zavoláě že už tam nejdeš,já sem ze všeho vykulená a dodržuju to a při tom sem měla jednu hodnotu na hranici jinak O.K.a tys mě rozesmála,prostě salám na to 😀 😀 zrovna říkám manželovi dřív se to nedělalo,těhule se neměřily na cukr a šlo to,mamka rodila a nabrala při mě 20kg vážila sem přes 4kg a to baštila sladký hodně tak si říkám,proč nás tak plaší.Jako neřeknu když dr řekne omezit sladký jako necpat se tím denně ale já úplně trpím když se kolem mě všici cpou buchtou a já jen koukám ☹ ☹ a ted to cukroví-radši ani nemluvím 🙄 🙄

Zdravím všechny holčiny a přeji hezkou adventní nedělinku 😉¨

Spagi tys mě taky rozesmála s tou jitrnicí 😀 😀 hlavně že je to O.K a že sis pochutnala 😉

ili5
6. dec 2009

jani, při Nikol se to nedělalo před 17 lety. Nikdy jsem nebyla na sladké, jen slané a masné, tyčky, brambůrky . Poprvé v životě 35let jím sladké které mi začlo chutnat, nechla jsem si u babky napéct cukrovíčko a oni mi to zakážou. A přitom jak tak čtu o tom, tak o nic nejde, jen že mimi může být větší. Tak po obědě jsem měla 6,1, takže zas super. Tak si říkám jestli ta cukrovka nebude z nervů a ne z cukru. Mám nyní krizi dlouhodobě doma, tak jestli to nemá vliv na to.
Stromeček máme vždy na Mikuláše. Jak byla Nikol malá, tak k nám chodil Mikuláš s čertem a sousedovic děti, tak jsem měla už vánoční atmosféru. A myslím, že je to lepší, pak ten shon. Někdo strojí na Štědrý den, no prášit a ozdobama, vysávat bordel s koberce, jak jsou pohádky a pohodička... U nás zdobím jen já, nikoho to nebaví, tak už mám vždy pohodu. Jen větvičky musím dnes narvat, to ještě nemám. Dnes je 2. advent, tak už jsem minulý týden měla věnec a trošku ozdůbek. 🙂

mars123
6. dec 2009

Evi já to tady právě čtu, že se měříte hodinu po, ale diadr mi napsal vyloženě na lísteček - před jídlem a 2 hod. po jídle. Je to možná taky proto, že jsem to na lačno a hodinu po vypití měla ok. Je po 2 hodinách jsem to měla zvýšený. No zítra to tam nesu, jdu ještě na krev a pak ve středu na kontrolu, tak se ho chci přeptat. Taky bych si chtěla ten glukometr půjčit, ale nevím jak to u nás funguje. 🙂

Jinak holky vánoce asi budou zátžový, příští týden se chystám na pečení, to se určitě neudržím, ale nic se nemá přehánět, že jo.. 😀

ili5
6. dec 2009

mars, já měla taky na lačno rormu,5,5 a po 2 hodinách 8,2. Po hodině se u nás krev nebere, jen po 2 hodinách od vypití té sračky. Mě poslali do poradny dia pro těhu a tam mi půjčili ten test na glukozu. Kdybys to měla špatné, tak by Ti určo ho dali taky. Mě ho dali a chtěl dát i inzulín, ale ten jsem odmítla, že stejně píchat nebudu, že je to zvýšené po tom medu, tak zatím měřím a zítra mám volat, nahlásit hodnoty a uvidí se co dál. Za půl hodky testuji, jsem po jídle, tak jsem zvědavá, ale zas kolekce a ananas, mandarinky , banán, prostě se neudržím, tak jsem zvědavá 😀 . Jídlo jsem měla 2 krajíce chleba ve vajíčku, se sýrem uzeným a rajčátkem, čaj slazený, no uvidíme co z toho bude. Mars, však ho máš půjčený ten glukometr, když se měříš před a po jídle, ne? Já se před jídlem nemáím měřit. Já bych ani nemohla, nebo do hlavy tlačím celý den, vyloženě trpím jak mám hodinu vydržet po jídle a nepít ani, počítám minuty, pak testnu a zas tlačím do hlavy 😀

renatkas
7. dec 2009

Ahojte,

tak ja som bola v piatok prvy krat u diabetologa a hodnoty som mala 1,5 hod. po jedle 6,8. Povedal ze keby som mala nad 7, tak mi dava inzulin. Cholesterol mi nejakym zazrakom stupol z 3,68 na 7,22 a pritom som nejedla nikdy nic mastne a stravujem sa zdravo. Takze mam nasadenu drasticku dietu, na ranajky len ovsenu kasu so skoricou, ta znizuje aj cukor aj cholesterol, potom uz len masko dusene varene na olivovom oleji a zeleninu v roznej forme. Z ovocia mozem len jedno zelene jablcko a citrony, nic ine, ani grep. Glukomer mi ani nepozical, na kontrolu idem 18.12.A nemozem ani laktozu, povedal ze ked chcem pit mlieko, tak max. deci a potom uz nic nejest, tak nech si rozmyslim ako si to podelim. A ze vapnik mozem prijimat z mineralky a tofu, takze parada 😒
Vy mate cholesterol ok?

misicka455
7. dec 2009

Renatka koukám, tedy že ti nasadila hodně drastickou dietu 😲 Já mám asi cholesterol v pořádku leb o něm doktorka vůbec nemluvila 😉

misakulicka
7. dec 2009

prosím vás, a kam chodíte, že dostáváte ty krabičky?????já dostala jednu a další jsem si musela kupovat á za 700,-.....a to ještě nemluvím o těch co si ještě koupím...protože mi zjistili poruchu glykemické tolerance a to je prý napořád...jestli se z toho nevyvine cukrovka.....po 2 těhotenstvích se to prostě takto zvrtlo....

renatkas
7. dec 2009

a pytala som sa ho ci si mam pocitat sacharidy, povedal ze nemusim, ze ked dodrzim tie rady ktore mi povedal tak sa to upravi. A co ma nepotesil bolo, ze 50% z tych co mali tehotensku cukrovku dostane diabetes do 10 rokov, takze sa mam na co tesit, kedze to mame aj v rodine.

misicka455
7. dec 2009

Já chodím do ambulance do nemocnice a pokaždé dostanu krabičku 😉

megg
7. dec 2009

ahojte,
Renatka a nechodis nahodou k doktorovi v nemocke k Milosrdnym bratom? Mne povedal moj doki to iste. Tiez ma vystrihal aj pred tukmi, kazdy den mam 3x naordinovany 20 min.intenzivny pohyb a tie info mam presne ako ty. Akurat v stredu idem k nemu a som zvedava co po dvoch tyzdnoch, ci je nejaka zmena.

A s tou ovsenou kasou, tak ja som to skusala ale skoncila u maciek v susedovej zahrade, je to blvajs ☹

megg
7. dec 2009

No ale uz som po hodinovej rannej prechadzke, tak som zvedava ci to nejak zaberie.

Chcem sa opytat, co jedavate ked idete na kontrolu k doktorovi a bude mi merat na lacno a po 1,5 hodke glukozu. Medzitym si mam doniest ranajky...

renatkas
7. dec 2009

megg ano aj ja som bola u neho, inak mily lekar, aj sestricka, len ta je na moj vkus trochu suchtava. Vypytala som si nejake materialy a tabulky co mozem jest a dala mi z roku 1997, take hovadiny tam boli popisane ze az...
ano tiez musim mat pohyb a mozem pribrat za kazdy mesiac tehu uz len 0,5 kg..
A ty si tu dietu dodrziavala? Ja zatial papam len ovsenu kasu, kupovala som tu od Emko ale tam je aj susene mlieko a aj trochu cukru, tak to mi chuti, a este ked tam dam skoricu, mnam 😀 ale taku klasicku si budem varit uz len s vodou a neviem ci to bude mat nejaku chut, uvidime...

megg
7. dec 2009

Tak teda ja tiez chodim k tomu dokimu, neviem na mna zaposobil tak, ze tam maju dost chaos a tie jeho rychle odporucania mohol mat napisane aj na nejakom papieri aby si to clovek aj zapamatal. Ale je to to iste ako ty pises. Sestricka je v pohode, asponze tam nemusim cakat a ked zaklopem tak ma hned berie.
Neboj sa, pri tej diete ani viac nepriberies, ja som veru teraz za poseledne tyzdne pribrala len 0.4kg. To sa ani neda, ved takmer poriadne nejem, cukor som absolutne vylucila ale zas na tej vodovej ovsenej kasi so skoricou nemienim zit do konca tehu. Ani skorica to podla mna nezachrani. ☹ Inak tu kasu som si kupila v BIO v DM, je fajn ale pokial si ju prisladis. Ale zda sa mi ze to celkovo ten doktor berie neskutocne vazne, co tu citam baby v CR, tak su na tom vzdy o nieco lepsie, tak neviem. Musis si z toho nieco vybrat, nie je zas dobre chodit kvoli jedlu mrzuta a dokola nestastna tehulka ☹

renatkas
7. dec 2009

megg ja som si myslela ze tu drasticku dietu mi dal hlavne kvoli tomu cholesterolu. Ja som tam bola v piatok tesne pred tym ako koncil tak som ani necakala a on uz bol v pohode lebo nemal nikoho v cakarni.

A teraz mam este k tomu plny stol sladkosti, kolegyne mi doniesli na Mikulasa, tak odolavam 🙂

olgas
7. dec 2009

holky s tím přibíráním teda nevím, mě zbývá do porodu 8 týdnu, nebo už vlastně ani to ne, ale když jsem byla u diadr. tak to bylo těch 8 týdnů a říkala , že bych měla ještě tak 4-5 kg přibrat 😉 Takže záleží na doktorovi, každý je jiný.

ili5
7. dec 2009

Ahoj holky,
tak jsem to s těma sladkostma včera přehnala 😀 hodinu po večeř i9,6. To tam psát nemůžu, top by ho pioclo doktora, tak jsem čekala další hodinu a půl a měla 8,7 to už jsem tam musela napsat. Za hodinu měřím po snídani a pak musím volat dr říct hodnoty, jsem zvědavá co mi řekne 😀 .
Mě zas říkali v poradně, že ta těhu se ztratí po porodu a nedostává se z toho normál diabetická cukrovka většinou. U nás v rodině nikdo nemá, a je to zas nový výmysl, tak jak odebírání plodové vody. Taky mi vyšla špatně krev 1:60 downum syndrom a ještě něco, tak jsem měla jít na plodovku( amniocentezu), já ji odmítla, musela podepsat reverz a při UZ na genetice se zjistilo, že mimi je zdravé. Zbytečně by mě napichovali a hrozí potrat po tomto. My čekali na mimi 14 let, šla na umělé, dala do toho peněz, že jsem mohla jezdit ve fáru a nakonec by mi ho zničili nějakýma novinkama jejíma. A tak to bude určo i stím diabetem, něco vymyslí a zas mají robotu a do někoho můžou dlubat. Píchat si inzulín určo nebudu, i kdybych měla 20. Zbývá pár týdnu do porodu, to už vydržím, i kdybych měla už nyní porodit, tak by se nic nestalo, no ne? 🙂

renatkas
7. dec 2009

ili5 ale na tie hodnoty a sladke pozor, pretoze pri porode prestrihnutim pupucnikovej snuri hrozi babatku ze padne do hypoglykemie a bude dostavat infuzky.
Ja som si povedala, ze ked mi budu chciet nasadit inzulin, tak si ho proste pichat budem, aby som malemu nenarobila problemy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre