Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

janni.ka
3. feb 2010

holky sem si říkala že moje mamka když čekala ségru tak kdyby ji poslali na test tak má cukrovku jak vyšitou nebot ségra vážila cca 4,5kila 😀 😀
Já ani nevím jak na tu cukrovku přišli 😕 jako co bylo podmětem jestli ty velký děti nebo co 😕

konvalinka.2
3. feb 2010

Jani, já myslím, že když Ti doma odteče voda, tak maličké nožičky nevylezou... 🙂 . Mě taky odtekla a Míša byla pořád skovaná tam, kde měla být...

Já taky nevím, kde tu cukrovku vzali!! Asi hledali něco, co jim bude dostatečně vydělávat korunky. Jinak nevím. Jen nás plaší a straší!! 😠

olgas
3. feb 2010

Ahojte holky,

tak dneska nás pustili z porodnice konečně domů. Jsem úplně grogy. totálně unavená. Celou noc malej nespal a chtěl být u prsu nebo řval. Sestřička říkala, že by to spravil dudel, ale žádný mi nedonesla. Tak jsem to doma hned vyzkoušela a zatím zabírá. Tak jsem zvědavá , jak zvládneme první noc doma. Malej při narození vážil 3040g a při propuštění dneska 2880g. No nic jdu si lehnout, podrobnosti napíšu někdy příště.

smarti
3. feb 2010

Olgas, to je super, že ste doma, už len teraz nájsť ten správny režim.
Jannni.ka, neboj také rýchle to nebude, žeby po odtečení vody išlo hneď bábo. Ja som pri prvom tehu tiež mala stresy, že čo keď to na mňa príde niekde v meste alebo aj doma, ale nestihneme to. Ale to sú asi len filmové pôrody. Nakoniec mi pôrod vyvolávali, lebo ani 10 dní po termíne sa nič nedialo a veru také rýchle to nebolo. Uvidíme ako dopadneme teraz. Ale aspoň ma utešuje, že teraz snáď nebudem toľko preťahovať, keďže cukrovkárky nechávajú len do termínu. Teda aspoň tak ste písali, zajtra sa na to opýtam mojej dr.
Čo sa týka mojej večere, tak som si dala tú krupicu, trošku som ju poliala roztopeným maslom, posypala kakaom. A po hodine merám a 4,9. Normálne neviem, či mi ten glukomer dobre meria, to by boli super hodnoty, tak som si teraz dala - určite mi vynadáte - keksík, malý, ale sladký. Aspoň mi pripadal hrozne sladký, keďže ja som sa snažila sladké vysadiť už dávnejšie kvôli mykózam. V podstate zo sladkostí som jedla len piškóty, výživy, veľa ovocia, ovocné jogurty, domáci lekvár na chlebíku... Ale keksíky a čokolády nie. No teraz som si dala kvôli tomu, lebo mám normálne obavy, či ten glukomer funguje, tak som zvedavá, čo mi po hodine ukáže. No a ešte som zvedavá na ranné hodnoty, ale to až v piatok, lebo zajtra idem do poradne a síce sa doma najem, ale do hodiny ani dvoch doma určite nebudem, takže nebudem môcť merať.

radushka
3. feb 2010

holky s tou cukrovkou je to fakt teď novinka, ale zas na druhou stranu je dobře, že nás hlídají.A u mě jsem i docela za ni ráda, protože bych jinak žrala jak nezavřená a kila by letěla navrch 😝 . Tak se aspoň pěkně držím 😀 .
Smarti: no nevím, jestli ten glukoměr fakt trochu neměří blbě, ale třeba fakt dobře cukry spaluješ.Jsem zvědavá na tu hodnotu po tom keksíku 🙂

mamina
3. feb 2010

Olgas,to je v pohodě.Mimčo po porodu vždycky shazuje.Smolka je těžší než ta žlutá stolice,tak proto.Pokud je to do 10% porodní váhy,považuje se to za normální... 😉

smarti
3. feb 2010

Radushka, máš pravdu, na druhej strane dobre, že nás sledujú. Ja som zjedla ten keksík a jablko a mám nenormálne výčitky svedomia, že som to len tak nemala urobiť, keď v podstate som ani nemala chuť, len som bola zvedavá na to meranie. A teraz po hodine mi ukázalo 5,2. Takže neviem, čo si o tom myslieť. No nebudem riskovať a radšej budem naďalej dodržovať diétu, aspoň tak ako doteraz. V utorok idem k dia, tam mi budú brať krv, tak sa uvidí, aké budú výsledky. Tak idem spať, ráno skoro vstávam.

pani_haf
4. feb 2010

Olgas-vítej doma i s maličkým 🙂. Ten náš taky pořád ječí, jeho čas je od sedmi do půlnoci, tak jen chodím, konejším, masíruju, ohřívám kuličky a sotva vidím. Klasicky zaražené prdy, sabsimplex pomáhá převážně přes den,a le na noc mi přijde marný ☹. Chci ještě vyzkoušet lefax a homeopatika, tak vám pak dám vědět.

olgas
4. feb 2010

paní haf: já jsem mu dala dudel a je to mnohem lepší, i sestřička v nemocnici mi říkala, že by to asi chtělo dudel, dělal totiž to , že chtěl být pořád jenom přisátý u prsu , to byl hodný, ale když jsem ho oddělala a než přenesla do postýlky, tak se vždycky vzbudil a začal řvát na novo. Tak teď mu dám dudlík, když chce něco dudat, on v klidu usne a pak si ho sám jak už nechce vyplivne a v pohodičce spí. Možná nejsou ty dudle to pravé ořechové, ale když mi v porodnici řval v celé noci a úplně se mu třepala bradička, tak jsem měla nervy úplně hin. Teď je noc mnohem klidnější, sice ji taky největší část probdím, ale jsem v klidu s nervama. Holt se pak bude muset ty dudle nějak odnaučit, já jsem se to odnaučila taky, tak co. nemyslíte holky? Nebo nevím prostě co mám dělat.

pani_haf
4. feb 2010

Olgas-já mu taky dávám dudlík, ale pomáhá to jen kapku, tak nevím, co lepšího vymyslet. Už zase ječí a k tomu pes začal hárat, jak se říká na posraného i hajzl spadne ☹

olgas
4. feb 2010

paní Haf: tak to je fakt na posrání 😢 u nás dudlík zatím zabírá, alespoň neřve. Zítra mi přijde domů na první kontrolu dětská doktorka, tak jsem zvědavá. Dnes večer nebo odpoledne chceme koupat. Tak to bude řevu... doufám, že chudáčka neutopím 😅

měla jsi doma nějakou porodní asistenku na návštěvě? přemýšlím , jestli jí mám volat nebo ne.

pani_haf
4. feb 2010

Olgas-vyzkouším ještě ty homeopatika, to je moje jediná záchrana. Byla u mě minulý týden, jak jsem měla v háji ty bradavky a byla super, prohlídla malého, ukázala cviky na bříško, poradila s ulevujícími polohami...fakt šikovná paní. Určo bych jí zavolala a nachystala si pár dotazů, já byla v šoku, jak si malý pořád žužlal ruku, měl ji celou oslintanou, ale jak má dudel, tak už to díky bohu nedělá. A velice doporučovala výrobky od Medely, mám jich docela dost a musím říct, že nic lepšího jsem zatím nevyzkoušela, a´t už to jsou vložky do podprdy, lanolin, sterilizační sáčky, odsávačka....fakt paráda.

lena27
4. feb 2010

olgas porodní asistentce určitě zavolej, v šestinedělí máš právo na 3 návštěvy, které platí pojišťovna. mě kontrolovala i šití a když tak třeba pomůže nějaký steh vytáhnout a nemusíš k doktorovi. já byla taky moc spokojená

pani_haf
4. feb 2010

Holky, chtěla jsem se zeptat..jak jsem rodila, tak mě nenastřihli, ale udělali mi dva kosemtické stehy, které se prej vstřebají, mám to nějak očumovat nebo něco s tím dělat? Jako jestli poznám, zda už je to ok a tak 🙂. Nic mě nebolí a už skoro ani nešpiním..

konvalinka.2
4. feb 2010

pani-haf:
ahojky, já myslím, že to nijak hlídat nemusíš, když s tím nemáš žádné problémy. Ty stehy sami vymizí.

pani_haf
4. feb 2010

Konvalinka-jen si dost dobře nedovedu představit první sex s manžou, to abych si dala panáka slivovice a on celou láhev 😀

mamina
4. feb 2010

Paní Haf,gratuluju.To je přece ideální stav! 😀 Kéž by to tak měla každá maminka... 🙂

konvalinka.2
4. feb 2010

My jsme po narození Michalky sexovali ještě v šestinedělí...
uvidíš, jak se budeš cítit atd. A hlavně, když Tě to bude bolet, tak můžeš kdykoli přestat. ale je fakt, že já si to taky nedovedla představit a bála jsem se toho. a to jsem byla zašitá-měla jsem nástřih...

pani_haf
4. feb 2010

Mamino-já to měla draze vykoupeno, tlačila jsem 45 minut!!!!

janni.ka
4. feb 2010

Ahoj holky,

kontrola malá je pořád hlavičkou hore a v út jedem do porodky za primářem,koukne na mě a domluvíme se co a jak dál 😉 Tohle čekání je na palici 😅

pani_haf
4. feb 2010

Jani-to věřím, osvědčené rady jste nevyzkoušeli? Takový dobře umyté okno dělá divy 😀 😀 😀

lena27
4. feb 2010

jani, teď už se většinou neotočí, asi se s tebou domluví na císaři. aspoň to už budeš mít za sebou

janni.ka
4. feb 2010

pani haf-no mytí oken my asi nepomůže k tomu aby se otočila jak má 😅 leda mi to rozjede porod to sem říkala jestli se otočila jdu mýt okna,tak co umeju je na jaře 😀

Lena já s tím císařem už počítám je takhle otočená od asi 33tt a dr mi říkal že je už veliká a ani mi ji nezměřil prý příště ale to už začnu příště 40tt 😕 Chci celkovou narkozu a bojím se aby mi třeba nezačal porod třeba odpoledne kdy nebudu na lačno to mě nikdo s plným žaludkem asi jen tak celou neuspí a dali by mi spinál a já teda fakt na to nemám 😖 😅 pokud si můžu vybrat chci uspat celá.
Můj dr mi říkal že kdybych neměla cukrovku radil by mi porodit normálně nožkama napřed,ale že ten cukr i když je nízkej tak ta porucha glykemie tam je 😒

kjucukovna
4. feb 2010

ahojky
holky dnes jsem byla na utz, jsem 31 +1 tt a váhový odhad je 2088g, MUDr. mi říkala že to je naprosto v normálu, že odpovídá týdnu....ale mě přijde dost těžký, kolik jste měli odhady Vy? já vim že to je jen odhad...ale jsem zvědavá. díky!

olgas
4. feb 2010

kjucu: já jsem měla ve 31+4 odhad teda jenom 1340g, ale byli jsme od začátku trošku menší. Být tebou tak se tím moc netrápím, protože všechno jsou to jenom odhady (dost záleží na doktotovi jak to vůbec na utz změří) a nakonec je to jinak. Když jsem rodila, tak dle utz měl malej 3300g-3500g a nakonec se narodil s 3040g.

janni.ka
4. feb 2010

kjucukovna já měla na konci 31tt odhad 1880g 😉 dr mi říkal že je o pár dní větší ale v normě tak to neřeš,hlavně že je miminko zdravé 🙂

smarti
4. feb 2010

Ahojte, ja som bola dnes na utz, som posledný deň 34.tt a odhad váhy je 1900 - 2000. Takže to vôbec nevyzerá na veľké bábo. Čo sa týka cukru, tak som skoro skolabovala, minule mi brali krv, dnes boli výsledky, nalačno som mala hodnotu 3,2. Dr. vravela, že je to až málo, že to skôr vyzerá na hypo nie na hyperglykémiu, tak som strašne zvedavá ako dopadnú odbery v utorok u diadr. po jedle. Dnes som už merať nemohla, čo ma dosť štve, lebo keď mi včera dala glukomer, tak tam bolo len 10 testovacích prúžkov, dala mi aj recept na ďalšie. V celom meste včera tie prúžky nemali, tak som ho nechala v lekárni, že mi objednajú a dnes ich prevezmem. No skoro ma šľahlo, lebo ani dnes prúžky neboli, vraj obvolali všetky distribučky a nikto ich nemá. Tak som skúsila dnes dať recept do inej lekárne, či sa im náhodou nepodarí, lebo pani našla niečo v počítači. Ale mám sa zastaviť až v utorok. A to v podstate idem ku diadr., tak keď prúžky nebudú, tak ju budem pýtať iný glukomer, na ktorý by sa dali prúžky zohnať. Zo včera mi ostal len 1 prúžok a ten si nechávam na zajtra po raňajkách, lebo som zvedavá na rannú hladinu. Ináč maličká je otočená veľmi nezvyčajne, akože veľké písmeno U, ale obrátene. Dúfam, že sa práve otáča do správnej polohy, i keď doktor i doktorka, ktorí boli na utz sa vyjadrili, že už by mala byť správne otočená. Pozerám Jani.ka, že aj ty si na tom podobne i keď o nejaký týždeň popredu. Ináč aj naša staršia bola takto otočená, priečne a do správnej polohy sa otočila až v nejakom 38. tt, keď už tomu nikto neveril. Dr. mi vtedy kázal cvičiť mačací chrbát, pripadalo mi to trápne, ale cvičila som to asi 5x a ona sa fakt otočila. Len neviem či kvôli cvičeniu alebo by sa jednoducho aj tak otočila. Ešte som sa pýtala dnes jednej kámošky, ktorá robí na pôrodnici na operačke, že či vyvolávajú cukrovkárkam pôrod skôr alebo ich nechajú do termínu, ma šokovala odpoveďou, že prečo, že nechávajú kým to príde samo, resp. po termíne vyvolávajú. Tak ma to trochu znepokojilo, keďže sa tu na fóre dosť popísalo, že cukrovkárky by mali rodiť skôr, aby nedošlo k rozpadu placenty. Tak neviem, radšej to zatiaľ neriešim, aby som sa zbytočne nestresovala, ale v nejakom 38. tt sa už tým asi začnem zaoberať.

lena27
4. feb 2010

kju: já byla v 31+0 a odhad 2149g a prý to je o 14 dní větší

radushka
4. feb 2010

kju: mně řekl jeden dr. ve 30.tt 1500g a druhý o 2 dny později 1800g. To si nevybereš 😠 . Hlavně to chce klid.Kdysi taky rodily a ani o cukrovce nevěděly.Když držíme tu dietku, tak si myslím, že s obříkama se u nás moc nepočíta a jak jsou mimča velké je tím pádem jedno.Já jsem se nějak tím uklidnila. Moje dr. mi říkala, že do 37.tt nemá smysl zjišťovat váhu, že se to furt mění, no a po dnešní kontrole jsem se ji zapomněla zeptat (UTZ mi ani nedělala).
Zítra jdu na dia kontrolu, tak jsem zvědavá, co bude zjišťovat.Minule se mě jenom zeptal, jak to zvládám a jaké mám hodnoty a hotovo.Tak myslím, že to tak bude i zítra 😝

pani_haf
5. feb 2010

Jani-já jsem úplně nemožná, nevěděla jsem, že je malinká hlavičkou nahoře, to víš, už mi z toho kojení hrabe...
Holky, já jsem tak blbá, že pustím psa ven a pak ho zoufale hledám doma, nebo se mi podařilo vylít vodu místo do dřezu, tak do odpadkového koše 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre