Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

hadimrska
17. máj 2012

@aininka Já se už moc nehýbu, nemám na nic sílu, ale jinak celý těhu lítám kolem naší prvorozené holčičce. 😀 To je tak všechen můj pohyb.

hadimrska
17. máj 2012

@jurkovamiluska Já mám teda o dost přísnější dietu, i některé druhy zeleniny nemůžu, no je toho tolik, že mi pak už zbývá to stejný dokola a to furt, a to je už po delší době vopruz.

jurkovamiluska
17. máj 2012

@hadimrska @aininka to ste mali aku hladinu glukozy?

aininka
17. máj 2012

@hadimrska no myslim, ze take behanie okolo dietatka da zabrat viac ako tehu cvicenie 😀.

aininka
17. máj 2012

@jurkovamiluska mne namerali 8,4....

hadimrska
17. máj 2012

@jurkovamiluska Já měla 8,3, ale už mi to končí a pak už nemusím mít tak přísnou dietu se těším 🙂 , aspoň víc druhů toho ovoce, já sladký moc nemusím, ani ho nepostrádám, ale to ostatní mi chybí.

jurkovamiluska
17. máj 2012

@aininka no ja som mala 10,5 a nejedla som iba ten cukor a tu muku a pekne mi klesol, ono celkovo ostatne mozes jest vsetko, len nie vela, ked si das napr.na obed polievku s chlebom, druhe si uz nedavaj. vecer sa normalne najec ale potom uz nechoj ocumovat do chladnicky, ze by si si este nieco dala. niekde hore som citala, ze ani mlieko, a to uz je pekna blbost. v tehotenstve vylucit mlieko. jedno plus tato tehot.cukrovka u mna mala: kavu pijem stale bez cukru 😀
a celkovo mi sladke absolutne nechyba., a to som sa nevedela v tehu dockat kedy si dam nejaky keks

jurkovamiluska
17. máj 2012

@hadimrska no konci ako konci 😀 😀 😀 😀 , este po 6 mesiacich po porode pojdes znova na sladku vodu 😝

snehulienka
17. máj 2012

baby, obcas sem zajdem. mala som teh. cukrovku a 3x denne inzulin....
dieta aj ja sme ok...
myslim ze je to vsetko o psychike..ked osm sa stresovala ,ze mam vysoky cukor, tak bol vysoky, ked som sa na to vykaslala a dala si aj kolacik, mala som ho nizky...drzte sa. a klidek, vsetko bude ok..

zuzanka26
17. máj 2012

holky neblbněte, není to tak strašné, aby se musel jíst jen chleba. Zítra zkusím k snídani půlku rohlíku s vajíčkem. Jinak mám pořád ten štrůdl upečený, ten si dávám často ke svačině, nebo zítra plánuju tu palačinku bez cukru s ušlehanou šlehačkou a ovocem.
nebo Dr. Moravcová doporučovala nakrájené odvážené ovoce s čerstvou šlehačkou, posypané kakaem ( ne grankem) a ořechy, že ty jsou prý výborné.
Já jsem si dnes k večeři udělala těstoviny ( ty jsem odvážila), uvařila jsem si chřest a pak na pánev na máslo dala nakrájený chřest, žampiony, šunku. To jsem osmahla, přidala smetanu a tvrdý sýr a zamíchala do toho ty těstoviny. Pak jsem se mohla užrat 😕

aininka
17. máj 2012

@zuzanka26 mnaaaam, to znie super ten cestovinovy recept, to si urcite vyskusam! 🙂
@jurkovamiluska vazne si sa potom nevratila k sladkostiam? Mne tiez az tak velmi nechybaju, no tesim sa, az si po porode budem moct dat zmrzlinu a ine ovocie, napriklad take hrozno 🙂.

zuzanka26
17. máj 2012

a myslím, že jahody patří k ovoci s nejnižším počtem sacharidů, tak proč si je v červnu nedopřát když bude sezona? 😉

snehulienka
17. máj 2012

baby, za kazdym jedlom som si dala stavu z citrona+grepu..znizuje cukor...plus ked mate chut na kyslu kapustu, tiez pomaha..

ako mi kamoska povedala, bud rada, aspon si vela nepribrala
a je tak, pribrala som 9kg a aj po porode zhodila...ale ked som prestala sladke, evidentne som pochudla, ale dieta si najde co treba

najprv bola len dieta, potom som musela lezat a malo pohybu zvysuje cukor...no a dieta sa zdalo na UZV velke, ale na omak sa dr. zdalo ok. a mal pravdu, babo malo dlhe nohy, kosti, a to UZV vyhodnoti ako vacsie dieta, tazsie..a ona len taky chudy sliz, az doteraz..

keby ste mali nejaky problem, poslite mi IP, ak si najdem chvilu, odpisem, ukludnim vas..

jurkovamiluska
17. máj 2012

@aininka nie vobec mi to nejde na chut, este tie prve mesiace po porode, ze sem tam ale teraz uz vobec nie, ja som to inak ako dodrziavala, sme oktobrovy a viete si predstavit hrozno cerstvo odtrhnute s krika tak som neodolala a doslova ho zozrala, na druhy den som mala v moci!!! vyse 7 aj daco a este aj aceton. svina hrozno fuj

aininka
17. máj 2012

@jurkovamiluska fuu, tak to hej... ☹ A tebe cukrovka teda uplne zmizla? Uz si bola na tom kontrolnom teste po pol roku od narodenia synceka?

mochenkaa
17. máj 2012

@aininka jahody jím i banány. Jakékoliv ovoce. Nemám glukoměr a měřím se vždy den před kontrolou na dia, což je jednou za 2-3 týdny, takže hodnotu ti fakt neřeknu.
A ty hodnoty ze včerejška jsou při lenošení. Jsem furt unavená, takže jsem skoro celý den spala.
A 2 hod po OGTT jsem měla 11,3. Ale dietou to držím v pohodě. Dokonce jsem měla glykovaný hemoglobin 2,8 a má být do 4,0.

jurkovamiluska
17. máj 2012

@aininka hej uz som bola, vsetko je ok. 😀

jurkovamiluska
17. máj 2012

@mochenkaa no neviem ale banan by si ozaj nemala, ten po hrozne obsahuje tiez velmi vela cukru

mochenkaa
17. máj 2012

@jurkovamiluska Bylo mi řečeno, že 1 menší nevadí. Já měla nejvyšší hodnotu při svém pokusu (bramborový salát, řízek a kousek čokoládovo máslové rolády) po hodině sezení a měla jsem 7,8. Jak nemám glukoměr, tak jsem dělala pokus u babičky, kdy děda má silnou cukrovku a mohla jsem se u nich změřit 🙂 Jinak se držím max na 6,5 a to po snídani

hadimrska
18. máj 2012

@jurkovamiluska Aha, já teda jdu už po šestinedělí, s tím, že mám zdravou racionální stravu, tu jsem měla i před tím, jelikož mám různé potravinové alergie a zvýšenou hladinu lepku po prvním porodě, takže po šestinedělí jdu na tu sladkou vodu ble 😖 , ale snad to bude OK, doktorka říkala, že ty hodnoty mám moc hezký, že se mi to určitě spraví. 🙂

hadimrska
18. máj 2012

@zuzanka26 Já vím, že nemusím jen chleba, ale ostatní pečivo kvůli vysokýmu lepku moc nesmím, a teď jsem už tak před porodem vyřízená, že jsem ráda, že uvařím oběd sobě a malé a manželovi, většinou dvě jídla, někdy teda jedno, jak co chce malá papat. No a po celým dni lítání, se mi už večer nechce nic vymýšlet, manžel mi někdy udělá míchaný vajíčka. 🙂 Jinak sílu nemám už tak od pěti, šesti večer, totálně vyčerpaná, už to tak mám týden. A včera dvě hodiny na monitorech, to jsem byla taky z toho mimo.

zuzanka26
18. máj 2012

Ahoj, tak já dnes snědla necelý rohlík s máslem a vajíčkem naměkko a cukr jen 5,3. tak to fakt dělá ten chleba. 😠

hadimrska
18. máj 2012

Tak já v noci jsem si dala jabko, bylo mi tak divně, ale pak ještě hůř, ráno chleba a šunka a ředkvičky a zase blbě a teď caro, to jsem málem šla zvracet, už mi prostě nic nesedí, ze všeho zle, akorát na večeři jsem měla zeleninu a knedlu s vajíčkem a trochu piva, tak to šlo. 🙂

hadimrska
18. máj 2012

@zuzanka26 Asi si taky sem tam dám rohlík. 😀
Jinak jak mi bylo celej den zle, tak venku s malou jsem si dala dvě Bebe oplatky a najednou je to OK, tak jsem asi měla nízkou hladinu cukru, no jak to mám poznat že, glukometr jsem už odevzdala, stejně už jsem neměla papírky. Tak teď už je mi líp, až na bolesti takový ty roztahovací, předporodní.

aininka
19. máj 2012

Dievcata, ked jete cesnak a mladu cibulku, date si k tomu menej chleba? Nakolko obe zeleniny maju vyssi obsah sacharidov....

hadimrska
19. máj 2012

@aininka Tak já myslela, že česnek cukr snižuzje? 🙂

aininka
19. máj 2012

@hadimrska aj to som citala, na druhu stranu obsahuje 26g sacharidov na 100g... Ale asi mas pravdu, ved toho cesnaku sa nikdy nezje tolko, aby to ohrozilo hladinu sacharidov.

hadimrska
20. máj 2012

Tak dnes jsem si dala bílý jogurt, jabko a rohlík na odpolední svačinu a konečně, jsem měla pocit, že jsem najezená, čím víc se blížím do finále, tím víc energie potřebuju a ta dieta mně ubíjí, potřebuju sílu na porod a ne abych byla slabá. 🙂

pejullka
20. máj 2012

teda holky, já smekám jak to dodržujete. Já jsem si schválně zkusila nacpat sladkým a pak změřit cukr a hodnota byla 7,0. Takže to moc nedodržuju, malej taky není větší než normálně, tak mám pocit, že se teda u mě spetli.

hadimrska
20. máj 2012

@pejullka Jo to mi manžel taky furt říkám, že se trápím zbytečně a pak jsem z toho akorát nevrlá, já jsem si dala rohlík po no ani nevím třech, čtyřech měsících, no masakr. A v pátek ty dvě bebe sušenky, moc dobrý byly........ 🙂 Jinak dodržuju, ale nevážím si to, odhaduju, stejně mi na diabetologii furt říkali, že jím málo na oběd, no ale jako polívka, druhý jídlo a k tomu zeleninový salát, no to mi nepřijde málo, a už funím a víc nedám, ani kolikrát nejde dojíst. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre