Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pepi_petra
6. mar 2011

@simonka99 ja mam teraz dobry cukor,ale podstivo dietkujem.Pred ranajkami-4,4 po ranajkach-5,2 po obede -5,2 😉 Bola som u nas v diskonte(my sme mala mestecko a ludia sa tu dobre poznaju) sa mi predavacky smiali ,ze musia objednat viacej Dia keksikov,lebo vsetky vykupim ja 😀 😝

aaddeell
7. mar 2011

baby mne cele tehu nechuti sladke a ako mi povedali ze mam cukrovku tak mam prisernu chut na sladke ale zatial sa drzim, najhorsie je na tom to ze nemozem jest ovocie a tak mi chutilo
prezradte co obsahuje vas denny jedalnicek ja fakt netusim co by som mala jest , v stredu idem k diabetologicke prvy krat tak som zvedava co mi povie , ale myslim si ze mi potvrdi cukrovku lebo priznaky mam stale som strasne smadna mam vysoky tlak

sidluska
7. mar 2011

@pepi_petra dia kekse a vyrobky sa nemaju jest v tehotenstve vobec, obsahuju chemicke latky nevhodne pre babo.

simonka99
7. mar 2011

@aaddeell a preco nemozes jest ovocie? mne povedali,ze mozem,akurat s mierou-cize jedno jablcko doobeda,poobede banan...Ja som na diete tyzden-prvy den bol asi najhorsi,ked mi oznamili,ze mam cukrovku...ale nie je to az take hrozne.Moj jedlanicek vyzera napriklad takto-ranajky-tmavy chlieb so semienkami(vraj ten je najlepsi) so sunkou,nizkotucnym syrom a zelenina,olovrant 1ks ovocia,obed-naposledy kuracie prsia zapekane v rure na kyslej kapuste-kysla kapusta znizuje cukor-a to poriadne 😀, olovrant nizkotucny jogurt bez pridania cukru ,ovocie..no a na veceru-bud zeleniovy salat s olivami,alebo to iste,co na obed 😀 No a po veceri,ked mam este hlad,tak hodim do seba take susienky-nie su dia ale maju nizky obsah cukru(mam povolene od diabetologicky) Jedavam mensie porcie-pokial sa da-ale napriklad tej kyslej kapusty som si dopriala a cukor bol vyse 5...takze pohoda.A takisto mi odporucili jedavat tie male zemiacky aj so supkou-z tych sa nedviha cukor-tiez som si odskusala a funguje.
Ja ked som isla na dia test,tak som si bola ista,ze cukrovku nemam-lebo priznaky ziadne-smad minimlne,caste mocenie ziadne....a tak som ostala zaskocena.Ale snad to uz tych 6tyzdnov zvladnem 🙂

aaddeell
7. mar 2011

@simonka99 dakujem za rady pocula som ze ovocie nesmiem ale to si ma potesila ze mozem 🙂

stankas
7. mar 2011

Simi,
presne s Tebou suhlasim, ja chodim, k Dr. Moravcove (www.tehotenskacukrovka.cz), a v ziadnom pripade DIA vyrobky
nedoporucuje.
Je nutne si uvedomit, ze klasicki diabetici maju uplne ine zlozenie stravy ako tehotne "cukrovkarky"....

pepi_petra
8. mar 2011

@sidluska jaj tak to som nevedela....tak koniec dia keksikov..
@simonka99 aj mne povedali ze ovocie obmedzit,ale mozem.Ze nie na kila ale jeden kusok mozem.Vcera som mala hrozno a cukor som mala 5,5 tak pohodicka.Mne dokonca napisali v akom rozmedzi sa mi ma cukor nachadzat.....pred jedlom mam mat 4....7mmol/l a po jedle 5....8mmol/l

aaddeell
8. mar 2011

ja by som dnes za sladke vrazdila , ale zajtra idem prvy krat k diabetologicke takze ziadne sladke dnes 😢

pepi_petra
8. mar 2011

@aaddeell daj vediet ako si dopadla,dufam ze to bude ok,drzkaj sa 😉

aaddeell
8. mar 2011

@pepi_petra jasne peti dam ti vediet ten tyzden co cakam mi pride nekonecny 😎

marikka11
8. mar 2011

Ahoj Holky, jak se máte? Chtěla jsem se zeptat jestli Vás doktor po zjištění těhu cukrovky poslal na nějaké speciální vyšetření, třeba na kardio miminka? Mě se na to dnes ptal doktor v rizikový poradně ,jestli jsem po zjištění cukrovky absolvovala vyšetření srdíčka malého. Ne, nikdo mě tam neposlal, ale byla jsem tam před tím ve 22. týdnu. Tak snad bude vše o.k. Doktor na to nic neřekl. Mějte se hezky pa

sidluska
8. mar 2011

@marikka11 ahoj, mna neposlal nikam.

pepi_petra
8. mar 2011

@marikka11 ja mam poradnu vo stvrtok tak uvidim co mi povie na cukrovku a v piatok idem na kotrolu do dia ambulancie....

kaculetka
9. mar 2011

@marikka11 U nás nikam neposílají, ale pravidelně chtějí vědět váhu miminka. 🙂

lintea
9. mar 2011

Ahoj, taky mi byla zjištěna před 14 dny těhotenská cukrovka, už jsem dostala domů glukometr a zatím to vypadá že mám horší jen tu hodnotu ráno, ale pořád se vejdu do limitu 🙂 jinak přes den ok
@marikka11 mě dr. na nic neposlala a asi se na to nechystá
@kaculetka a jak často ti dr. zjišťoval váhu miminka, mě je vážil ve 20. týdnu na velkém utz a teď se na to chystá až za 14 při druhém velkém utz, jsem právě hrozně zvědavá kolik mají.

kaculetka
9. mar 2011

@lintea Váhu zjišťoval při každé návštěvě poradny (3 týdny...teď už po týdnu). Cukr mi taky naskakoval většinou po ránu, večer už jsem měla rezervy, hodně tomu ale přidal stres, protože jsem chodila do práce. Teď paradoxně měřím hladinu cukru dokonce pod hranici jinak obvyklou, možná je to tím, že už jsem doma v klidu, možná i tím, že se to samo dalo do pořádku a cukrovka odeznívá...fakt nevím, trvá to od minulého týdne. Tak snad to bude dobrý.

pepi_petra
9. mar 2011

@lintea
@kaculetka baby a ake mate hodnoty rano?

lintea
9. mar 2011

@kaculetka asi si to každý dr. dělá podle svýho
@pepi_petra když mi brali krev ze žíly u dr, tak nalačno 5 a podruhé 5,1. Doma jsem měla před snídaní 5,3 a hodinu po 6,8 to jsem měla jeden rohlík s máslem. Pak během dne po každém jídle max. 5,6 a to jsem si odpoledne dopřála kostičku hořké čokolády 🙂

kaculetka
9. mar 2011

@pepi_petra Já nesmím přesáhnout 1,5hod. po jídle hodnotu 7,2 mmol/l, takže se to ráno pohybovalo něco kolem, někdy 7,6, někdy míň, v podstatě moje nejvyšší hodnota od doby zjištění cukrovky (cca 3 měsíce) byla 8,8 mmol/l. A to jen jednou. Je to hodně individuální...důležitý je takový ten klid bez stresu, nemyslet na to. 🙂

pepi_petra
9. mar 2011

@lintea
@kaculetka Ja mam rano pred jedlom 4,3-5,5 alemmol/l po jedle od 5-9,4mmol/l po obede od 4,4-8mmol/l a po veceri od 4,7-7,5mmol/l .
Najviac mi to vyleti po ranajkach. ☹

simonka99
9. mar 2011

@pepi_petra ja mavam rano okolo 4(dokonca som mala uz aj 3.8 ☹ ) ale podla mojich tabuliek(co som dostala od diabeticky) rano by som mala mat pod 5.9 a po jedle pod 7.8 tento tyzden mi vyskocil len raz-zatial a to po ranajkach a pritom som nezjedla nic,co by ho mohlo ''nastartovat'' 🙂

lintea
9. mar 2011

ty snídaně jsou nějaký divoký, já právě byla zvyklá se pořádně nasnídat, takže teď je to pro mě horší že se ráno musím mírnit, ale není to snad na dlouho tak už to vydržím 🙂

aaddeell
9. mar 2011

@pepi_petra ahoj peti tak dostala som glukomer a mam si merat vzdy 2 hodiny po jedle po dnesnom obede mala som cestoviny som mala hodnotu 4,9 😉 co ma potesilo uvidime co bude po veceri a rano na lacno 😉

pepi_petra
9. mar 2011

@aaddeell 2 Hodiny?Mne kazala dr 1 hodinu po jedle.....joj a dobru hodnotu si mala,sikulka,len tak dalej 😀 😀
@lintea ja som bola zvyknuta ranajky na sladko,nejaky kolacik,sladku bielu kavu 😝 teraz grahamovy rozok so sunkou....to mi velmi nechuti. 😒 😀

aaddeell
10. mar 2011

@pepi_petra ano 2 hodiny buducu stredu idem na kontrolu
ja jedavam rano ovsenu kasu s hnedym cukrom no bez cukru je to nic moc ale zjedla som ved co neurobime pre nasich drobcov 😉

pepi_petra
10. mar 2011

@aaddeell ja idem zajtra na dia ambulanciu a som zvedava co povie dr mne 😝

aaddeell
10. mar 2011

@pepi_petra drzim palce, mojej diabetologicke sa nepacilo ze mam vysoky tlak volala aj na kardiologiu ☹ tiez netusim odkial sa ten tlak zobral kedze pred tehu som mala nizky

pepi_petra
10. mar 2011

@aaddeell to ti robi babatko kolko mas tlak?Ja som dnes mala 100/58

aaddeell
10. mar 2011

@pepi_petra ja mam okolo 150/80 nemam doma tlakomer takze mi meraju iba ked idem k dr.

pepi_petra
10. mar 2011

@aaddeell ale ak by si si chcela merat castejsie ,maju aj v lekarnach,aspon u nas sa to da v lekarni zmerat, stoji to okolo 50centov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre