Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

adetka
autor
27. sep 2011

@siuzun ...ano... lebo sa v priebehu tehotenstva mozu zhorsovat

petapete
27. sep 2011

@siuzun - já teda mám zkušenost, že ONI ti ji sledovat až do konce nebudou - já byla naposledy u diabetoložky v 36.tt s tím, že jsem měla hodnoty veškerý ok, takže dál už mě nepozvala, jen nakázala, že si mám doma sama dál měřit glykémie průběžně a dostavit se jen v případě opakovaně horších profilů...což nenastalo a asi už ani nenastane - dnes jsem si dala odpoledne fakt do nosu - nejdřív jsem ozobávala na zahradě hrozny (výborný sladký), pak maliny, poté si dala štrůdl z listovýho těsta bez cukru se šlehačkou + kávu se šlehačkou na svačinu a pak teda jsem zkusila cvičně změřit po hodině a půl (dřív jsem nestíhala, ležela jsem ve vaně) a hodnota 4,9😀

vika34
27. sep 2011

ahojte ,dnes som mala pichať ,ale tak dobre som spala/prvý raz za celé tehotenstvo /,že som sa zobudila Až NA OBED 😕 , 😕 tak som si odmerala iba po ranajkách,čo vlastne už bol obed a skúsila som po hodine a mala som prvý raz dobre iba 6,8,takže zajtra ráno idem poctivo merať od rána,lebo predpokladám,že dnes v noci už spať nebudem ☹

gianni
27. sep 2011

dnes som bola v poradni na gynde a malé je už dobre otočené,čiže keby som nemala tú hnusnú žilu čo ma bolí tak by som to skúsila aj normálne odrodiť ,zase mi povedal že sa mám rozhodnúť ,bože ja som taká nerozhodná,dnes som si urobila aj ten čaj z ostružiny tak uvidím či sa to bude posúvať do predu,ked by sa nič nedialo tak sa nebudem trápiť s tou žilou lebo ma to fakt bolí pri každom kroku a ležať sa celý den nedá tak by som to ukončila skôr,vo švrtok idem zase do poradni tak uvidím,dnes som si nafasovala aj prúžky bo som už nemala a som sa aj odvážila no žiadna sláva,slabých 58kg,nič som nepribrala od poslednej kontroly,malé neviem kolko váži len povedla že môžem aj normálne rodiť lebo neni velmi velké

amelia17
27. sep 2011

@adetka aj moja diabetologicka vie o tychto odchylkach, preto mi dala na doma ampule, do ktorych mam z prsta naberat krv nalacno, 15 minut pred jedlami, 60 minut po jedlach a este v noci... a priniest na analyzu do labaku, dnes som uskutocnila tento neuskutocnitelny pokus... krv vyjde tak max. jedna kvapka-dve a potom ta ranka kompletne zaschne a nejde z nej vyzmykat ani kusok... po asistenci manzela, ktory krv ustami do ampule nasaval, masiroval mi ruku a snazil sa tiez nieco vyzmykat som bola po hodine nalacno uz taka hladna, ze som miesto svojho nachystaneho jedla neodolala a odjedla mu z parenej buchty, ktoru mal na ranajky... tak jeden glukomer nameral 8 a druhy 9,6... no fuj 😝

petapete
27. sep 2011

@amelia17 - nj, jenže tyhle odběry doma, který se do laboratoře nosí až další den a krev je tam hodiny "zakonzervovaná", jsou zhruba stejně přesný, jako ty měření z glukometru bohužel, tam se ten metabolismum cukru už zas nějakým způsobem mění a výsledky jsou o dost jiný, než když se odebere krev statim a nechá vyhodnotit...prostě jediný přesný styl hodnocení glykémie by bylo přímo v laboratoři nechat odebrat - a to žilní krev, ne kapilární - a hned vyhodnotit, vše ostatní už je prostě zkreslený a jen hrubě orientační měření...

petapete
28. sep 2011

Dnes jsem měřila profil a hodnoty pěkný: 4,5 na lačno ráno, 6,5 po snídani, 5,6 po obědě a 5,6 po večeři 😵. Tak jsem se teď po večeři odměnila jednou Kinder čokoládkou, nějak už teď ke konci a s takovými pěknými hodnotami nemám úplně pevnou vůli a zas si myslím, že těch 6g S z kinder čokolády asi ničemu moc neublíží😀

amelia17
28. sep 2011

@petapete ano, mas pravdu Kedze bolo vcera nemozne nabrat do tych ampuliek krv, lebo mi stale kvapka vyschla, tak som bola dnes priamo v ambulancii na krvi nalacno, potom som mala zjest 40g sacharidov a znovu mi krv odobrali, ale oba odbery boli z prsta a zaroven som merala aj glukomermi... asi pre porovnanie, uvidim ako to dopadne

gianni
28. sep 2011

ja som mala tiež pekné hodnoty aj včera aj dnes,teraz síce po večeri 6,3 ale stále v norme som spokojná,ja mám trochu miernejšiu stupnicu ako vy a to po 2 hodinách,teraz som si bola dať kiwi,ale ešte si asi dačo dám bo som nejaká hladná
na desiatu som riskla viac ako polku z tej cereálnej tyčinky plnenej syrom a cesnakom(fornety)mnam a hodnota po hodine v pohode,ked idem do nemocnici vždy si kúpim zopár ale len tie cerálne tyčinky čisté a sem tam plnené syrom

petapete
29. sep 2011

@gianni - já jsem poslední dny děsně nedožratelná😀.Mám pořád pocit hladu, ale je fakt, že i dost jím a hodnoty i přesto dobrý a pak se zas doslova přežeru a na další jídlo za danou dobu nemám vůbec chuť...Už aby to medvídě vylezlo a bylo venku😀.

gianni
29. sep 2011

@petapete tak ja tiež po 2 hodinách už zhánam niečo čo by som prekúsla, teraz som si spravila bezkofeínovú kávu s mliekom,potom dám nejaké ovocie asi a pôjdem do poradni,musím si nachystať aj nejaký obed na cestu ale neviem čo ,možno jogurt s ovocím aby sa mi to dalo dobre jest a hlavne čo netreba zohrievať a v nemocnici si kúpim zase fornety(no jednu-dve)

lucy56
29. sep 2011

@gianni podla mna fornety by ti nemali dvihat cukor ,lebo to je listkove cesto a to je ok, mam vyskusanu strudlu, inak aj ja mam teraz pocit ako su lepsie hodnoty ze sa neviem dojest, uplne prisne som to predtym dodrziavala a momentalne ma drobec asi pocit ze musi pribrat,lebo aj brucho mi vyskocilo,aj na vahe som isla hore, ale mam aj pocit ze sa zavodnujem, vcera mi kamoska hned medzi dverami polichotila,ze aka si spuchnuta... potesi fakt

petapete
29. sep 2011

@lucy56 - na tebe jsem myslela, že se neozýváš, jestli už nerodíš😀. Já se právě taky nemůžu dojíst a taky bych řekla, že asi si to bere medvídě...já se teda nevážila, musím zítra ráno před poradnou, ať jim můžu něco nahlásit😀, ale břicho mám pocit, že vyskočilo děsně...no tak taky minulý pátek mělo medvídě odhad váhy 2700g, tak by bylo fajn, kdyby se ještě trochu "spravil", ať má aspoň ty tři kila😀. Já teda už povoluju, včera při dobrých hodnotách jsem si dala večer jednu Kinder čokoládku, dnes k obědu jsem si dala trochu naložené červené řepy (je v tom láku cukr, ale zavařovali jsme doma a vlastně v láku na 20sklenic řepy (velkých, 0,7l) bylo 7lžic cukru, takže v té řepě, kterou jsem snědla, mohlo být nula, nula, nic😀. Jinak byly jen brambory a maso, takže nic závadnýho, tak počítám, že by to nemělo nějak zásadně vadit....

lucy56
29. sep 2011

@petapete nie nerodim,nejako sa to zastavilo, uz aj bolesti podbruska su prec a to som nijako nepolavila v aktivite, no vyzera to tak ze sa tomu vyvolavanie buduci tt nevyhnem,ak si to maly nerozmysli dovtedy,ja som hlavne cez vikend polavila v diete, boli sme na navsteve v sobotu a v nedelu som zas doma oslavu nachystala,ale jedla som len tiramisu, a tam boli na cely kolac asi dve lyzice cukru a po majonezovom salate s reznom hodnota 5,6 takze ok ,ale zas ja aj majonezu robim domacu

petapete
29. sep 2011

@lucy56 - no tak to jsme na tom stejně, u nás se to taky nějak "zaseklo" mi přijde...taky se bojím, že vyvolávání neutečeme...i když M. teda tvrdí, že prý začnu rodit v pátek (teda nevěděl, jestli tento nebo příští), že mi na kontrole v porodce odteče plodovka a budeme rodit...no nevím, na zítra to moc nevidím, ačkoli by mi celkem vyhovovalo, kdyby se zítra začalo (někdy odpolko třeba🙂) a v sobotu aby byl na světě (líbilo by se mi to datum 1.10. 😵)

gianni
29. sep 2011

z dnešnej poradni to fakt vyzerá na cisársky lebo mám tenkú jazvu po prvom že 3,5cm a má byť kolo 4-5 a mohlo by to rupnúť,tak idem ešte na kontrolu v utorok s tým že si mám pre istotu zobrať aj tašku keby si ma tam chceli už nechať a tým pádom by sa mohol už urobiť cisársky(ked by tá jazva bola ešte tenšia)mne sa páči dátum 5.10 ale to už nestihnem a 10.10 a 11.10. ale to možno bude už pozde 😉

saronka
29. sep 2011

Holky co jsme měly cukrovku i u prvního.. tedy vím jen o @editah222 dělaly vám u druhého test na cukrovku už v 16tt?? dostala jsem doporučenku už na 16tt a pak prý půjdu ještě jednou..díky moc

amrash
29. sep 2011

@lucy56
@ilonne
Holky dekuji za rady i povzbuzeni. Nakonec jsem dnes u nas ve Zline absolvovala vysetreni na gl. krivku. Cekala jsem, ze to bude neprijemne a glukoza bude nechutna, ale bylo to naprosro v pohode. Ve finale vysledky 5,1 - 5,9 - 4,6 a aceton 0. Spadl.mi kamen ze srdce. I tak mam totiz dost zdr. problemu. Preji vsem krasne zdrave deti a pohodove zvladnuta tehotenstvi!!! 🙂

lucy56
30. sep 2011

@petapete no my tiez doma len tipujem a dohadujeme sa ktory datum by sa nam pacil na porod, ja som si vybrala 5.10. lebo aj ja som 5 narodena, ale asi si mozme vyberat kolko chceme je to na drobcovi, popripade na doktorovi, mam v pondelok poradnu uvidim co mi povie a idem si dat este jeden aktivny vikend, v sobotu chceme ist na Autosalon Nitre a v nedelu do ZOO v Bojniciach, uz sa vidim ako budem fucat hore tym kopcom...ale sme odtial a chodime kazdy rok, tzv. uzavriet sezonu tak som zvedava ci sa maly pohne aspon nizsie, lebo mamina mi furt tvrdi ze mi musi brusko klesnut

lucy56
30. sep 2011

@amrash no vidis nakoniec to nebola cukrovka, ono ten aceton vraj moze byt v moci obcas aj ked nemas cukrovku, telo asi nestiha dobre filtrovat odpadove latky

adetka
autor
30. sep 2011

@saronka ... ja som mala GDM aj pri prvej dcerke... moja diabetologicka ma v druhom tehotenstve napriek tomu nechcela vidiet skor ako v 24 tt... gynekolog ma posielal uz v 12 tt... je lepsie, ak ta budu sledovat uz skor 😉

adetka
autor
30. sep 2011

ja som dnes rano neskutocne zhresilaaa ☹ .... dostala som predpiane zelezo... a tak som rano nevedela co jest (mlieko dve hodiny nemozem)... som si dala dva male pernicky 😅 ...

petapete
30. sep 2011

@lucy56 - jj, u nás je 5.10. taky jedno z vybraných dat, protože M. je 5.7., tak by byli kluci přesně 3měsíce od sebe🙂. My jsme s Lukášem zas oba 23. (já září, Lukáš března), takže bychom měli každý jedno dítko vlastně k "měsíčninám", já o půl roku, M. o 3 měsíce😀. Jinak přes víkend tu nebudu, jedeme dnes k našim, já do poradny do porodnice a budeme tam nejmíň do zítra odpoledne, takže nerodím, ale návštěvuju😀. Já chtěla jet ještě na výlet do zoo do Zlína (od nás ca 130km), ale M. se moc nechce😀

lucy56
30. sep 2011

@petapete pekne ste si to rozdelili, ja tiez radsej preferujem aktivny vikend aby som nemusela mysliet na porod a kedy to pride a hlavne v spolocnosti sa viem viac odputat od toho ze za chvilu rodim, do Zlina sme chceli ist aj my ale uz sme to nechali na rok ked bude maly na svete, no moj mm sa tiez pytal ze ci sa mi chce este cestovat do Nitry ale zas je to 70 km od nas a ked sa budem citit ok tak nevidim problem

petapete
30. sep 2011

@lucy56 - tak 70km je docela v pohodě, my máme k našim 40km a to jedeme úplně v klidu😀. Mě by ten Zlín právě lákal, když je teď tak pěkně, není vedro, ale krásný babí léto, tak ideálka na výlet...No uvidíme, třeba to příští týden ještě stihneme😀. Jinak já včera večer teda zas poslíky - byly v sobotu večer a teď až včera večer, tak jsem si říkala, že by třeba něco v noci...no v noci teda nic, to jsem spala jak dudek, dokonce i na wc jsem šla jen snad třikrát, což proti včerejšku, kdy jsem šla asi desetkrát, tak naprosto luxus😀 a fakt jsem se akorát vyčurala, lehla a hned spala dál 😵. Takže to byli asi jen neškodní poslíčci, ale večer to vypadalo fakt "nadějně"...bohužel jen chviličku😀

lucy56
30. sep 2011

@petapete ja to mam podobne, su poslicky uz sa tesim ze sa nieco deje a pojdeme do nemocky a prestane to, no natahuju nas drobci riadne,ja som mala naposledy v pondelok posly a teraz mi je nejako moc dobre, aj do rana som sa luxusne vyspala, iba 2x na wc, predtym noc asi5x, no k nasim ideme tiez este na nedelny obed, nechce sa mi varit,ale to je len 20km od nas,aj vcera sme tam boli,len na otocku manzel nema maminu a vcera by mala nedozitych 50 tak sme isli na cintorin zaniest kvetiny a pospominat

gianni
30. sep 2011

baby nejako sa mi kazí glukomer,ten čip alebo čo tam je kde sa pchajú papieriky nejako nereaguje len trochu naskočí a vypne,nemám na to nervy,musím sa stým dobre pohrať aby mi to naskočilo,ešte že ho už idem vrátiť 🙂 , už mám aj na lačno dobré hodnoty, v noci ked som bola na vécko som si dala jednu malú plnenú fornetu,ale teraz po ranajkách som sa prekvapila čo sa mi aj to už upravilo tak mi skočilo na 7,7 tak som skúsila z druhej ruky a druhého prsta a že 8 a pritom som jedla cca to isté či zvyknem trochu rožka ale nevážim s maslom akurát namiesto zeleniny pol varenej cvikly,že by mi od tej cvikly skočilo?

ilonne
30. sep 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, tak hlásím, že jdu v úterý na vyvolání, pokud tedy do té doby neporodí a to asi ne.

petapete
30. sep 2011

@lucy56 - no tak dnešní kontrola mě moc nepotěšila....poslíci neposlíci, připravená (resp. nepřipravená) pořád stejně, nález už tři týdny úplně komplet stejný...resumé - v úterý nástup na vyvolávání, nejspíš to prý s tím nálezem ani nepůjde rovnou vyvolávat, že to bude na víc dnů, takže počítám, že pokud to půjde dobře, tak je medvídě na světě ve středu, že se splní M. to jeho datum a budou od sebe přesně o tři měsíce🙂. No moc se mi nechce, na druhou stranu aspoň to bude za námi...jinak dnešní váhový odhad už se mi líbí víc jak ten minulý, naměřila ca 3100g takže pěkně dopečený mimi, tak akorát 😵. Nicméně jsme se domluvili s M., že ještě užijeme to pěkný počasí a zajedeme v neděli do toho Zlína do zoo, v pondělí na úřady ještě něco povyřizovat a v úterý hurá do porodky🙂

@ilonne - a koukám, že nastupujeme společně😀, tak snad nás prcci ani jednu nepotrápí a půjde to dobře😉

lucy56
30. sep 2011

@petapete no tak u mna to bude asi podobne, tiez mi nalez stoji na tom istom, a kedze tento tyzden ziadny poslicci nepredpokladam ze by sa to pohlo a asi sa tiez uz v pondelo dohodnem s dokim na vyvolavani, lebo ja si myslim ze uz by tam dlhsie byt nemusel, podla mna je tiez uz akurat a treba mysliet aj na placentu, u nas mamnzel uz chcel dnes aby sme isli do nemocky,ale nic mi neni tak neviem naco, ja este skusim jednu prirodnu metodu... ricinovy koktail v predvecer vyvolavania, ked nic ine malo by to porodne cesty pripravit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre