Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

svecovat
17. okt 2012

ahoj ja mam tiez cukrovku a dost silnu cukor som mala az 11 ale po uprave stravy mi klesol na 8 teraz sa drzim na 8 ale kazdi tyzden chodim do diabetologickej ambulancie mala je zatial v poriadku len ja som strasne pribrala ale to nic tak hlavu hore a ziadny stres a klud prajem neboj sa vsetko bude dobre

katarina822
19. okt 2012

ahojte baby mne robili sono v 35tyz. mame 2500gr. o 2tyz. znova na sono a sa rozhodne ci my budu vyvolavat v 38tyz. alebo ma nechaju do terminu . inak uz ked meram myslim ze mozem viac zjest a mam lepsie hodnoty. uz kontrolu na dia nemam az po 6tyz. do 3mes. po porode mam prist /ci budem kojit alebo nie doktorka vravela ze to nema na to vplyv tak neviem/ na test nechali my pristroj obcas zmerat keby som po porode mala vysoke hodnoty mam hned prist.

petka035
19. okt 2012

@katarina822 tak to máte krásnu váhu-my máme v 35tt len 2195g-aj ked teda podla sona sme o 5dní mänší

lumari
21. okt 2012

Caute kocky 🙂

kamoska nasla jogurty, ktore su sladke, ochutene a glykemia po nich je skvela...ja som mala 5,4 😀
Ide o jogurty od firmy DANONE so steviou, ochutene vanilkou, slivkou......ale daju sa kupit az v Rakusku 😠 .....na SR take zdrave potraviny nemame ☹ ..obsah cukru je 4,2 g....co je rovnaky ako obsah cukru v bielom jogurte zo SR
Takze, ktore mate moznost, mozte si dat kupit jogurty v Rakusku a pochutnat si na nich....veru bol vynikajuci a o to vacsia bola radost, ked glykemia bola skvela 😀

lumari
21. okt 2012

Este mi priniesla aj ochutene mlieko, ale to som zatial neskusala, ale zajtra sa chystam, tak sa podelim potom s vami, ci aj to mozu tehotne diabeticky 😉

mm_mm
22. okt 2012

Ahoj holky, tak ve čtvrtek nastupuju do nemocnice a začnou mi vyvolávat porod. Chtějí, abych v sobotu porodila (na termín podle MS), a protože mám úplně nepřipravený porodní cesty, tak to asi vypadá na dlouho...Ani nevím, jestli vnímat to vyvolávání jako pozitivní. Sice vím, kdy to přesně bude a neriskuju, že bych 10 dní přenášela jako spousta lidí, co znám, ale tohle čekání je fakt taky masakr. Navíc mi přijde vážně divný rodit už teď...mám docela malý břicho, nahoře jen 6kg a nikdo mi netipuje víc než 6 měsíc. Malá má podle UZ odhadu 3240g, ale já těm odhadům moc nevěřím...tak snad budeme mít alespoň 3kg. Jak dlouho vám trval vyvolávanej porod? Díky za info.

llluckaaa
22. okt 2012

@mm_mm Ahoj, držím palce, ať vše dobře dopadne!

nevestienka
22. okt 2012

@mm_mm držím palce, nech ste zdraví 🙂

misule82
22. okt 2012

@mm_mm já jsem také nastupovala ve čtvrtek 11.10. na vyvolání🙂 dělali mi zátěžák a druhý den už se jelo. Takže v pátek ráno zaváděli tablety, ve 2 h mi začaly slabší kontrakce, pak píchli vodu a po 5 hódně silných kontrakcí byla malá v 15:36 na světě. Neboj se, já jsem měla 2 vyvolané porody a první byl v 15:34 a druhý v 15:36 😀 žádné dlouhé trápení 😉
jinak míry Lucinky byly 49 cm a 3590 g

mm_mm
22. okt 2012

@misule82 Ve čtvrtek nástup a až v pátek ti zaváděli tabletu? No, ta dýlka samotnýho porodu je fajn,ale ten zbytečnej den...☹No, já sama nevím, co mám čekat. Hlavně ať už je po všem. A co jídlo, jíš teď už normálně? To musí být úleva... 🙂

misule82
23. okt 2012

@mm_mm říkali, že když budou porodní cesty připravenější, tak mě vyvolají už ve čtvrtek, ale bylo to jako u minulého porodu. Je to i kvůli tomu zátěžovému testu, jak reaguje děloha a mimčo na uměle vyvolané kontrakce. Jinak jím už normálně a glykemka zatím v pohodě. Jo a nejím, já totiž přímo žeru 😀 i jak kojím a nespím, tak mám pořád hrozný hlad....

mm_mm
23. okt 2012

@misule82 hmmm, mně právě říkali, že mám typorodní cesty taky úplně nepřipravený...no, jsem zvědavá, co se mnou budou provádět a jak dlouho to potrvá...na jídlo už se taky těším...ženský po porodu shazujou, já začnu nabírat...🙂

werumka
23. okt 2012

@mm_mm Ahoj, zkus teplou vanu, sprchu - ta ty porodní cesty roztahuje. Stejně tak sklenička červeného vína 🙂

llluckaaa
23. okt 2012

@mm_mm Já toto po porodu moc neshodila a strašně jsem se rozežrala. Zásoby sušenek jsem měla nabalené už v tašce do porodnice 😀

diableria
23. okt 2012

@mm_mm Ahoj, pokud je mimčo v pořádku a bude to alespoň trochu možné, tak zkus to vyvolávání odložit, pokud máš nepřipravené porodní cesty. Já si to zažila v srpnu, bylo to dost hrozný, už bych na to nepřistoupila...Nastoupila jsem ve čtvrtek a porodila v úterý večer. Dali mi 6 tablet na přípravu porodních cest a 2 na vyvolání a NIC! pomohlo až propíchnutí plodovky a pak to byl horor 😠 😠

jija
23. okt 2012

@mm_mm uvidíš jak to s tím vyvoláváním půjde, ale třeba to bude dobré. já jsem podle doktorů měla porodit samovolně do termínu, pak zase říkali, že je všechno skvěle připraveno na vyvolání, že to bude v pohodě, kvůli cukrovce mě začali vyvolávat porod v 40+2, v pondělí a úterý jsem dostávala tablety na otevření, ve středu mi píchli plodovou vodu a oxytocín, všechno bez účinku, nakonec se prcek narodil císařským řezem, alespoň nebyl pomačkaný 🙂
takže držím palce ať vyvolání proběhne dobře a rychle

mm_mm
23. okt 2012

@werumka Zkouším tu teplou vodu už několik dnů. Jen mám pocit, že pokud to tělo prostě není připravený, tak s ním nehnu...Červený víno bych si musela jít koupit, nikdy jsem ho nepila, nechutná mi, doma je jen bílý...no, tohle bude ještě zajímavý...

mm_mm
23. okt 2012

@llluckaaa Toho já se právě bojím. Za poslední půlrok se vlastně stravuju ukázkově. Nejím sladký a tučný, jím pravidelně, malý porce a tělu to nejspíš prospívá. No a teď bum, jako když utne, už to nejspíš nebudu muset dodržovat. A vím, že když nad sebou nebudu mít bič, tak budu jíst zase jako prase... 🙂

mm_mm
23. okt 2012

@diableria Já si nemůžu sama určit, kdy mi to vyvolají. Doktor určil termín a chce, abych v sobotu porodila, proto mě tam žene už ve čtvrtek. Je mi jasný, že pokud jsou ty cesty nepřipravený, tak to bude asi peklo. Bylo mi řečeno, že pokud se to nepodaří vyvolat, udělá se císař, ale nevím, dokdy se to musí podařit...jestli jako do tý soboty nebo mi dají ještě více času...těžko říct...

editah222
23. okt 2012

@mm_mm já jsem v obou těhotenstvích porodila po Twisteru z KFC 😀 Pořád jsem držela drsnou dietu a pak jsem jednou polevila, snědla kousek Twisteru a do 12 hodin jsem byla maminka. Asi to byla náhoda, ale fakt se to povedlo 2x. K večeři půlka Twistera a ráno miminko v postýlce. 🙂

mm_mm
23. okt 2012

@jija No, já se právě bojím toho, abych tam netrpěla několik dní a nakonec to neskončilo císařem. A ono je to klidně možný...ale znám i obrácený případy - vyvolávání na ně zafungovalo během pár hodin a ještě ten den porodily. Tak hlavně ať už je to za mnou, poslední dny jsou trošku psycho...

mm_mm
23. okt 2012

@editah222 Moc hezkej recept... 🙂 A mimochodem, jestli jsi Edita, tak moc hezký jméno, naše malinká bude taky Editka... 🙂

alenka600
23. okt 2012

@mm_mm Ja sa priklonim k tym babam co pisu, ze ked to este nie je pripravene, tak proste este nie je ten cas. Ved lekar Ta nemoze donutit rodit kedy on uzna za vhodne! Skus to odlozit este trochu.
Mne vyvolavali porod, lebo mi praskla plodova voda a dalsich 24hodin ziadne kontrakcie. A do 48hodin po odteceni vody sa musi porodit kvoli infekcii, takze preto vyvolavanie. Bolo to hrozne - zrychlenie z nuly na stovku za 3 sekundy 🙂 A stale som sa neotvarala, resp. dietatko sa neposuvalo, kontrakcia jedna za druhou bez prestavky a nic, takze nakoniec cisarsky a zistilo sa, ze dcera bola 3x omotana pupocnou snurou, preto nesla von. Takze vsetky tie veci a priznaky maju svoj zmysel. Velmi drzim palce!

diableria
23. okt 2012

@mm_mm Já to měla blbý, protože mi porod kvůli inzulinu vyvolávali už 38.t. Malý se fakt nechtělo ven. Jak jsem byla zastáncem přirozeného porodu, tak podruhé bych v takovém případě volila císař. I když oni se člověka moc neptají...Dcera se narodila s váhou 3020g a v porodnici zhubla na 2700g - opravdu cukrovkářské dítě 😒

mm_mm
23. okt 2012

@alenka600 Naše nemocnice má nastavený, že s cukrovkou tě prostě nenechají přenášet ani den, takže se se mnou o tom opravdu nikdo nebaví. Vím to od začátku, že to tak bude - od svýho gynekologa, od personálu v nemocnici, prostě to tak je a je to tak i v dalších mě blízkých nemocnicích. Placenta u cukrovkářek dřív stárne a oni nechtějí ohrozit miminko, tak prostě i za cenu zásahu do nějakýho přirozenýho procesu ten porod vyvolávaj. Nejsem první ani poslední, budu se s tím muset smířit a věřit, že dělají to nejlepší pro mě i pro moje dítě...

mm_mm
23. okt 2012

@diableria My máme odhad 3200g, ale já mám tak malý břicho, že jim to nevěřím...

alenka600
23. okt 2012

@mm_mm Tak v prvom rade drzim palce!!!!

diableria
23. okt 2012

@alenka600 Já to měla taky tak. Kontrakce snad každou minutu, úplně strašně silný, ale stejně jsem se neotvírala, malá nesestupovala. Už jsem byla připravená na císaře, ale najednou se nějak umoudřila 🙂 . nejhorší nakonec bylo, že když jsem měla jít tlačit, tak jsem najednou neměla kontrakce absolutně žádný. No, uf, jsem ráda, že to máme za sebou.

editah222
23. okt 2012

@mm_mm jsem Edita a moje malá je Editka 😀 Je to krásné jméno 😉

U nás se taky cukrovkářky (i těhotenské) nenechávají přenášet, spíš se dokonce kloní k tomu, že porod nejpozději ve 39tt. Já jsem to vždycky stihla tak tak 🙂

natalienka12
23. okt 2012

kočky čo sa vyznáte ak sa mi narodilo dieťa nad 4kg je pravda, že som mala GD? Lebo teraz mám normálne hodnoty cukru, oGTT test mi robili, ale keďže mi bolo zle, tak som zjedla len rohlíky s mliekom a po 1,5 hodine som mala glukózu 4,3, no ja si myslím, že som mala cukrovku, lebo malá sa narodila v 39tt a mala 4120g. Dík za názory.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre