Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

eyael
30. okt 2011

@jabluncanka TĚHOTENSKÁ cukrovka ano, ale dispozice k cukrovce (obecně, tj. i k té těhotenské) jsou dědičné 😉

mmaarrkkeettkkaaaa
30. okt 2011

@jabluncanka přesně tak, těhotenská je něco jiného než normální...Ta dědičná bohužel je...Jinak si nedokáži vysvětlit, že u nás v každé generaci...
@eyael to mi povídej, taky si řikám proč zrovna já a ne brácha 😒 i když jemu bych ji taky nepřála...no jo, hold existují horší nemoci.
@maxkatka malá je krásná, je vidět že má do macíčka daleko 😉

llluckaaa
30. okt 2011

@eyael No právě že na rozvoj cukrovky mají vliv takové věci jako životní styl, výživa, pohyb a s tím spojená nadváha a hlavně genetika. No a právě že nechápu, že se to objevilo právě u mě. Teď si říkám, že musím dávat pozor, na to jak žiju, aby se u mě moc brzy nerozvila ta DM II. typu.
Říkala ti dr., jak budeš rodit? Chtějí to zkusit spontánně nebo si půjdeš rovnou naplánovat císaře? Já měla dva plánované císaře ☹

llluckaaa
30. okt 2011

@jabluncanka Souhlasím s eyael, cukrovka v rodině značně zvyšuje tvojí "šanci" na těhotenskou cukrovku.

llluckaaa
30. okt 2011

@maxkatka My jsme taky bohužel na umělotině. Ale říkala jsem si, než nás s tím kojením obě dlouhodobě trápit, tak to radši vzdám. Ale mrzí mě to hodně a doteď. Ale zlaté miminko teda nemám a ani jsem nikdy neměla, já mám oba divochy, kteří nechtějí v noci spát a přes den ně mě pořád visí.
Když čtu ty vaše zkušenosti s porodama, tak jsem ráda, že jsem měla císaře naplánovaného a víceméně vše proběhlo v poklidu.

maxkatka
30. okt 2011

@llluckaaa no teď už mám taky "draka"... ale jako miminko byla skoro furt zlatá... teda po UM... spala celou noc do těch 6ti týdnů... jen nás pak potrápily zuby či tak... ale 80% nocí bylo "luxusních"... pak teda začal problém s cumlem... furt cumel... závislák... a když jí v noci vypadl, tak řev... stačilo vrátit a byl klid 😀

A k tomu kojení, u druhého to až tak řešit nebudu... buď to půjde a budu kojit a nebo to nepůjde a dostane flašku... malá ji taky měla, je zdravá a dravá... akorát to dost poleze do financí... ale za ten klid v rodině to bude stát.

llluckaaa
30. okt 2011

@maxkatka Závidím, moje malá, Katka 🙂, celou noc nespala ještě ani jednou. Já kojení hrozně řešila u toho prvního a úplně jsem se z toho odrovnala. U toho druhého už na to nebyla síla ani čas.

maxkatka
30. okt 2011

@llluckaaa no když já začala být matka "tyran"... dost matek mě tak teda vnímá... ale po třetím měsíci jsme malou začali usínat samotnou... bez chování... v postýlce... praktikovali jsme na ní "Metodu kontrolovaného pláče".... bylo to ze začátku dost psychicky náročný, ale byli jsme za jedno s chlapem, tak jsme se podporovali a vydrželi... od 4té měsíce pak usínala už vždy sama.... takové to najíst, pomazlit a šup do postýlky, popřát dobrou noc a odcházeli jsme... Nikdy s námi nespala v posteli... Jako miminko jsem jí to neučila - měla jsem postýlku hned vedle své postele a pak jako větší už nechtěla... vždy brečela, že chce do své postýlky... Teď třetí měsíc už spí sama ve svém pokojíčku ve velké posteli (kdyby byly peníze, tak tam spí už dřív, ale nebyly finance na to jí ten pokoj udělat) a spí tam více než dobře... Jo a celkově je dost samostatná... to jsem zase docela praktikovala metodu "Líný rodič, dobrý rodič"... 😀 Nikdy jsem si s ní nehrála atd. dala jsem jí dost podnětů, aby se zabavila a opět se to vyplatilo... Neumí se nudit.... vždy si s něčím hraje... ráda chodí do školky... Na TV moc nekouká - sem tam pohádka, ale to až tak od dvou a půl, před tím ji to vůbec nebralo... teď by chtěla sice více, ale nemá je... a obyč TV ji nebaví... jde si raději stavět a nebo hrát s autíčkama (panenky jí nikdy nebraly). Přes prázdniny ji teda začalo "chytat" maminčin mazánek... ale teď se školkou se to zase zlepšilo...

llluckaaa
30. okt 2011

Já tě jako tyrana nevnímám, neboj. Taky nechávám usínat samotnou bez chování a pak se jenom vracím k postýlce, ale stejně ten noční spánek nám nějak nejde. A strkat si jí do postele zásadně odmítám. Už jsme na ní vyzkoušeli kde co, zrušili pytel na spaní, dali jiný plíny, ale posun k lepšímu zatím není. Takže mi nezbává než čekat, že z toho jednou vyroste.

eyael
30. okt 2011

@maxkatka - dcera taky spí ve své posteli, ve svém pokojíčku, i když máme svoje rituály - čtení knížky, mazlení, povídání si před spaním a nebo zpívání ukolébavky (to když byla menší). Měli jsme i období, kdy se nám nasáčkovala do postele, chvíli se to dalo, bylo příjemné jí mít u sebe a muchlat se všichni, ale jak vyrostla, už to není pohodlné, nevešli bychom se 😀
hrajeme si spolu tedy docela dost, i když teď už má od 2,5let období, kdy mě ani nepotřebuje, má svoje hry a fantazii, taky hodně pomohla školka....

jinak jsem dneska totálně zazdila krásné celodenní hodnoty - večer jsem si udělala rybičkovou pomazánku, strašne dobrou a šíleně jsme se přejedla pečiva s tou pomazánkou 😖 takže nejen, že mám těžký žaludek, ale cukr mi vyskočil hodinu po jídle na 7!!! To je nejvíc, co jsem si kdy zatím za ten týden naměřila 😨 holt, přejídat se nemá 😝 😎

maxkatka
30. okt 2011

@eyael co bych dala po pečivu do 7!!! ☹ No dneska k večeři míchaný vajíčka, celá kaiserka a rajčátka... a cukr teda "jen" 6,4... jako najedla jsem se dost... ale to pečivo.... ty sacharidy... 😖

eyael
30. okt 2011

@maxkatka - já právě zbodala DVĚ HOUSKY, a ještě dva plátky kneckenbrotu, byla jsem jakk smyslů zbavená, rajče k tomu 😨 až se za sebe stydím, fuj, takhle se napucnout na noc 😝
ale chutnalo mi to 😉 😀 moc 😀

llluckaaa
31. okt 2011

@eyael Nám taky na samostatnost hodně pomohla školka. A taky na jídlo. Konečně začal jíst trochu syrové ovoce a zeleninu, do té doby to vůbec nechtěl strčit do pusy ☹
Hodnota 7 je ještě dobrá, ne? Nebo kolik ti říkala dr., že to má být maximálně? A jak děláš tu strašně dobrou rybičkovou pomazánku? Poraď,potřebujeme přidat víc ryby a já nemám fantazii, vždycky jenom rozmixuju sardinky ve vlastní šťávě a už mažu.

petrusew
31. okt 2011

Ahoj všechny, tak holky, mě včera hodnoty lítaly neuvěřitelně a to jsem se fakt snažila! Přijde mi, že čím víc se snažím a myslím na to, tím ty hodnoty jsou horší! ☹
@llluckaaa já dělám rybičkovou takkhle, rybičky (sardinky), trocha másla, cibulku na jemno, pepř, sůl dle chuti, vařené vejce a pak mažu 🙂

petrusew
31. okt 2011

@maxkatka já taky měřím hodinu a půl po jídle. Ale říkali mi, že je to v rozmezí hodiny až dvou.

eyael
31. okt 2011

@llluckaaa - pomazánku dělám z pomazánkového másla bez příchuti a rybiček ve vl. šťávě (nebo tuňák ve vl.šť.) Rozmačkám vidličkou a promíchám dohromady, pokapu citronem a osolím, někdy dám trošilinku bílého pepře. cibulku nedávám - mě je teď v těhu po syrové cibuli těžko a dcerka jí taky nemá ráda. Není to zas až tak objevný recept, jen jsem na ní měla už strašnou chuť 😀

Právě jsem se taky dovolala do diaporadny, nahlásila jsem jim hodnoty za dva dny z týdne. Sestra mě chválila, že jsou to skvělé hodnoty, dokoncei ta hodnota ze včera večer - ta moje sedmička 😝 shodly jsme se na tom, že mi to podle jídelníčku asi dělají rohlíky a housky, asi je budu muset vyloučit a nebo hooodně omezit, pak mi cukr lítá nahoru-dolu. Je lepší když je v nějaké stabilní hladině.
Příští týden mám měřit už jen dvakrát za týden (dva dny) a pak zas zavolat. Pak mě objednají na gl. profil. Mám velkou radost, že to tak dopadlo, zatím to vypadá slibně 😉

llluckaaa
31. okt 2011

@eyael Dík, s tím pomazánkovým máslem mě to nenapadlo, to by mohlo být dobré. Musím to někdy zkusit. Já syrovou cibuli moc nemusím a dítko taky ne, a taky se mi tam nechce dávat klasické máslo nebo margarín, aby to nebylo moc tučné. Ale takhle by to mohlo projít podle požadavků všech strávníků 🙂
No vidíš, jsi šikulka 🙂

llluckaaa
31. okt 2011

@petrusew Mně se právě nechce dávat dovnitř máslo, aby to nebylo moc tučné. Ale uznávám, že s ním to chutná líp 🙂 Vajíčka dávám navrch, ale asi bude opravdu lepší je tam rozpatlat, aspoň nebudou prckovi z chleba furt padat a já je nebudu muset lovit pod židličkou... Ta syrová cibulka mi u prcka neprojde ☹

petrusew
31. okt 2011

@llluckaaa aha, tak s tou cibulkou u prcka asi ne. Já tam ty vajíčka strouhám. S tím máslem je to fakt lepší...a ono, neděláš si to každý den 😉

llluckaaa
31. okt 2011

@petrusew Tak už mám uvařená vajíčka, chleba se peče a sardinky jsem našla ve špajzu, takže večer bude dobrota!

mmaarrkkeettkkaaaa
31. okt 2011

Ahoj holky, tak sjem včera zjistila zvláštní poznatek...Taky jsem se k večeři nadlábla, dala jsem si palačinky s dia marmeládou a hrnek mléka. Po hodině 7,1 což jde, ale nedalo mi to a řikala jsem si že je to až podezřele málo...tak jsem se změřila pak ještě za hodinu (tedy po 2hodinách) a měla jsem 8,0 😕 takže se na to kontrole příští týden zeptám...je to zvláštní.

petrusew
31. okt 2011

@llluckaaa teda, ty válíš 😀 A jakej pečeš chlebík? Máš pekárnu?

llluckaaa
31. okt 2011

@petrusew večer se pochlubím, co na to manžel 🙂 Jo, mám Moullinex, úplně jsem si na ní zvykla a peču pravidelně. Kupuju si hotové směsi - naleju vodu a vysypu pytlík, zmáčknu čudlík a za 3 a 1/4 hodiny je hotový. Tentokrát to bude Vollkorn.

petrusew
31. okt 2011

@llluckaaa taky mám, ale do směsí a jiných receptů než mám v příručce jsem se ještě nepustila. Ale zadělávám těsto na štrůdl a bomba! A mám taky Moullinex. Moc jsem ji chtěla a tak jsem dostala od tchýně, ležela jí tam ladem. Jsem moc ráda! Je to fakt super věc.

petrusew
31. okt 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa mě říkali, že měřit tak hodinu a půl až dvě od jídla...hlavně pak napiš, co ti řekli v poradně.

llluckaaa
31. okt 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Ahoj a jakou marmeládu jsi měla? S menším množstvím cukru než se dělá obvykle nebo s náhradním sladidlem? To by totiž těhulky vůbec neměly.

llluckaaa
31. okt 2011

@petrusew My ji dostali ke svatbě. Mně právě ty recepty z příručky moc nechutnaly, navíc u těch celozrnných jsem měla několikrát problém, že mi nevzešly tak, jak měly (asi záleží na kvalitě mouky a droždí). Tohle mám jednodušší, chleba výborně chutná a zatím se všechny chleby povedly (a to peču už několikrát týdně už několik let...) Já mám výborný recept na ananasovou bábovku, tu určitě taky znáš, ne? Ale teď bys ji musela péct jen pro rodinu, dává se do ní dost cukru ☹

mmaarrkkeettkkaaaa
31. okt 2011

@petrusew jj určitě dám vědět...mně právě bylo řečeno, že mám měřit hodnoty hodinu po jídle....
@llluckaaa měla jsem slazenou fruktozou, což jsem se dočetla, že v těhotenství vůbec nevadí...jinak dia věci samozřejmě nejím...

llluckaaa
31. okt 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jenže fruktóza jako sladidlo vadí při těhotenské cukrovce...

mmaarrkkeettkkaaaa
31. okt 2011

@llluckaaa hm tak to tedy nevím kde jsem četla 😒 možná i tady se to psalo o pár stránek dřív....mrknu...ale určitě jsem to četla na nějakých internetových stránkách...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre