Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

maxkatka
15. nov 2011

@jabluncanka
@werumka

Já si právě dovezla jogurtovač od našich - moje máma ho chtěla vyhodit...je to starší "stroj" od Ety... funkční... jenže nevím jak na to... bych chtěla fakt dobrý recept... nebo jestli fakt stačí jen mléko a živý jogurt...

jabluncanka
16. nov 2011

@maxkatka Nevím,z jakého mléka děláš...já z toho z automatu.Převařím,nechám schládnout,adov lažného rozmíchám bílý živý jogurt(ne Danone) a zahřívám v pekárně na 50st.A udělá se to samo...Předpokládám,že v jogurtovači to bude podobně.

eyael
16. nov 2011

ahoj holky, dneska jsem volala do poradny, neřekli mi vůbec nic, jen že se mám po svátcích stavit v laboratoři na profil 😒 asi mám hodnoty dobrý nebo nevím 😎

maxkatka
16. nov 2011

@eyael tak super!!! Určo, kdyby se jim to nelíbilo, tak by Tě hned nahnali... Já teda volat nemusím, pokud není nějaký problém... ale musím se tam osobně dostavit... jdu tam v pátek na konzultaci (bez odběrů)

maxkatka
16. nov 2011

Jinak smutné ráno pro ty z nás, co sledujeme příběh lední medvědice Cory v brněnské zoo... 😢 Kdo nevíte, tak už sežrala všechny tři mláďata co se jí od včera odpoledne narodily.... 🙄

llluckaaa
16. nov 2011

@maxkatka Jogurt jsem zkoušela z čerstvého mléka z mlékomatu. Sklínky jsem dala zabalené do dek k topení. Výsledek byl dobrý. Když jsem ale pak viděla Jste to, co jíte, kde Havlíček říkal, jaké všechny hnusné bakterie si s tím domácím jogurtem vyrobíš, tak jsem s tím přestala. Myslím, že se to stejně finančně nevyplatí...

llluckaaa
16. nov 2011

@eyael To určitě znamená, že to máš dobrý 🙂 Co malá? Je zdravá?

llluckaaa
16. nov 2011

Když už jsme probraly domácí pekárny a jogurtovače, tak nesmíme zapomenout ještě na parní hrnce 🙂 Používáte ho některá? Já přemýšlím o koupi, ale bojím se, že v něm nebudu umět vařit a nakonec z něj bude jen další krám do bytu, který bude překážet v kuchyni a bude se na něj prášit...

marketa1304
16. nov 2011

@adetka ahoj..ja som mala teh.cukrovku...nejaké špeci príznaky som nemala....moja mamka má diabetes a tak sa dalo čakať,že aj mne to vyskočí....prišla v cca 7.mesiaci..najprv ma lekárka sledovala a tak ma chcela dať na inzulín...s tým ,že dohodnúť ukončenie tehotenstva na začiatku 9.mesiaca....ale mňa v našej nemocnici veľmi nikto nechcel odrodiť,že mám ísť do Ke....ale malá si nedala povedať a pre moje dobro a samozrejme aj jej sa mi narodila deň pred plánovaným stretnutím...a nestihli sme vyberať kde...tak rovno do našej nemocnice...som bola rada,že som vobec došla..a v pohode,lekár s ama samozrejme pýtal,prečo som tu..ale nemal na výber...porod uplne v pohode a malá mala troška problémy po porode..ale len 4 dni...potom už išlo všetko,tak ako má byť

maxkatka
16. nov 2011

@llluckaaa mě parní hrnec vůbec nenadchl...

llluckaaa
16. nov 2011

@maxkatka měla jsi ho doma? Já právě přemýšlím, jestli by našel využití a co všechno by se v něm případně dalo vařit. Třeba i těstoviny? Ty se u nás jí skoro pořád 🙂

mmaarrkkeettkkaaaa
16. nov 2011

@llluckaaa já parní hrnec (papiňák) mám a nemůžu na něj dopustit... všechno maso jen v něm dokonale měkké a nikdy nemám strach že by se mi v něm něco neudělalo...
nebo mě ted napadlo, jestli nemyslíš takovej ten trojpatrový,...Tak ten jsem dostali před 2lety k Vánocům a stále leží ve skříny nepoužitý 😒 stýle si říkám že využiji a bude malá, ale nejsem si tím úplně jistá. v tomto případě asi zbytečně vyhozené peníze...
@eyael myslím že máš hodnoty v pohodě...mně dr. taky řekla at se zastavím na začátku prosince a pokud mi to nebude vyhovovat, at ji jen zavolám hodnoty a ani tam nemusím 😒 takže mi přijde že to taky nijak neřeší...

maxkatka
16. nov 2011

@llluckaaa ne-e... neměla... ale prostě mě nenadchl natolik, abych o něm vůbec přemýšlela...

@mmaarrkkeettkkaaaa určo myslí ten třípatrový... a né tlakáč (papiňák) ten využívám taky a hodně.... není nad rychlé vaření 😝

llluckaaa
16. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa @maxkatka Myslela jsem ten třípatrový na elektřinu. Hm, tak kladně ohlasy moc nemá... Tak to si ho radši nekoupím. Papiňák je samozřejmě super, taky v něm vařím kde co a skoro pořád 🙂

mmaarrkkeettkkaaaa
16. nov 2011

@llluckaaa jj jak říkám, zatím jsem pro něj nenašla využití....a to jsem si ho tolik přála 😀 hold snad někdy upotřebím, ale jinak bych dneska určitě již nepořizovala...

llluckaaa
16. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Jo, díky, to mi pomohlo. Asi bych na tom byla podobně. Navíc mám hrozně malou kuchyň a i tak je tam dost krámů...

llluckaaa
16. nov 2011

Abych zahnala výčitky po včerejší večeři (tlačenka), tak jsem si uvařila dnes k obědu filé se zeleninou. A je to i dobré 🙂

mmaarrkkeettkkaaaa
16. nov 2011

@llluckaaa ooo takový zdravý oběd 😀 já mám dneska kung-pao s rýží...dokud chodím do práce tak to jde, vždycky si něco rozumného vyberu, ale děsím se, až si budu muset denně vařit, že vůbec nebudu vědět co 😖
Tlačenka je výborná 😀 tchánovci mají prasátka, takže výrobky za zabijačky se u nás také moc dlouho neohřejí 😝

llluckaaa
16. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Já taky doma vařím pořád podobná jídla. Teď jsou obě děti doma, tak na nějaké dlouhé vyvařování není čas, obzvlášť když musím ještě pro nejmenší vařit zvlášť. Filé se zeleninou je u mě vždycky taková nouzová rychlovka, vytáhnu to z mrazáku, hodím do pekáče, okořením a peču půl hoďky 🙂 Ale tak aspoň že je to zdravé.

eyael
16. nov 2011

@maxkatka @llluckaaa @mmaarrkkeettkkaaaa asi máte pravdu 😉 kdyby to bylo špatné, tak mě asi ženou na kontrolu. Jsem ráda, že se mi daří držet až na výjimky hodnoty v normě, holt se musím hlídat co jím a kolik toho jím a jinak dobrý 🙂
malá šla dneska do školky, nudli měla, ale to už neřeším, tu mají všechny děti 🙄 dneska si taky vydupala, že tam chce spát, tak uvidím co bude říkat učitelka 😵
akorát jsem uvařila oběd, manžel přijde výjimečně na jídlo, tak aby bylo pro všechny - brokolicový krém a rýži s roštěnou. ještě mažu do O2 a pak zas zpátky domů. Musím nás taky dneska s malou sbalit, jedeme na 4 dny k babičce a dědovi, u nás se bude konečně malovat. Nemám ani vyžehleno vše co potřebuju ☹
Manžel musí zůstat tady, hlídat byt a taky musí do práce. A to jsme měli jet na prodloužený víkend se známýma na chalupu ☹ a odpol ještě mažu na kontrolu na gyndu, bude monitor a "velká" poradna...tak zatím páček...

maxkatka
16. nov 2011

@eyael už monitor??? 😲 Není na něj brzo?

maxkatka
16. nov 2011

By člověk nevěřil kolik času a síly zabere čištění kuchyně... :287: Už to dělám hodinu a půl a nejsem ani v polovině... zatím mám jen dvířka, čela a poličky a jednu malou skříněčku... :287: Teda dělám generálku... no jestli to do večera zvládnu, tak budu ráda... zatím to tam vypadá hůř než před započetím uklízecích prací

Do toho vařím vepřové kostky na paprice s těstovinama... bude to vydatnější oběd... tak snad po tomto úklidu budu dobře spalovat...

eyael
16. nov 2011

@maxkatka no taky se mi to zdá nějak předčasné, první se dělá tak kolem 33tt? možná to vyšetření dělají tak brzy že dalších 14dní tam moje mudra nebude. Třeba jsem riziková co já vím? 😨

eyael
16. nov 2011

@maxkatka - jé to ti vůbec nezávidím takový úklid 😒 mě to bude asi čekat taky - po malířích 😕 v neděli se vrátím a asi mě omejou 😀

petrusew
16. nov 2011

Ahoj holky, tak mám výsledky těch testů (profilu). Dneska se to vezlo mamce a ona už za hodniu měla výsledky. No není ona skvělá? 😀 Takže na lačno 4,8 po snídani 5,6 před obídkem 4,3 - po 5,3 před večeří 5,2 - po 6,1. Měřila jsem hod. a půl po. Hodnoty z glukometru po snídani 5,7, po ob. 6,4, po večeři 6,6. Na porovnání hodnot..jinak je to v pořádku, jediné co, tak mám v moči bílkoviny. Zítra mi změří tlak a uvidíme.

maxkatka
16. nov 2011

@petrusew tak profil máš ukázkový... nediabetický 🙂 Můžu opět jen závidět... Kompenzace dietou funguje... U mě v rámci možnosti taktéž... jen to ráno a po snídani je kritický... ale to v pátek na DIA vyladíme....

Jinak já tu kuchyň ještě furt nemám hotovou 😖 Totálně mě to zmohlo... a po obědě jsem si musela lehnout, páč jsem myslela, že usnu ve stoje... A teď k večeru už jsem totálně vyčerpaná... ale po chvílích to tam chodím dodělat... No než půjdu spát, tak to snad bude... ale šuplíky teda dělat už nebudu... na to už nemám.... Dodělám linku plus varnou desku a dřez... a ještě snad pak potravinovou skříň... Ještě, že tu kuchyň mám tak malou....

mmaarrkkeettkkaaaa
16. nov 2011

@eyael tak co já jsem slyšela, tak na monitor se chodí až od 36.týden, takže v 31. i 33. mi to přijde brzy...
@petrusew to jsou super hodnoty 😉 gratuluji ...ale koukám že po tom obědě tam máš docela rozdíl co? oni 5,3 a ty 6,4 😕

petrusew
16. nov 2011

@maxkatka
@mmaarrkkeettkkaaaa holky, oběma moc děkuju. Mám radost, že to takhle jde jen dietou a to není fakt těžký ji dodržovat. Aspoň se naučím pořádně a dobře jíst 🙂 Tech 5,3 je odebraných přesně v tu dobu, co jsem měřila i glukometnrem a tam je to těch 6,4. je vidět, že je opravdu velmi orientační.

petrusew
16. nov 2011

@maxkatka hele, kuchyní se netrap. Do zítřka nikam opravdu neuteče! Hlavně odpočívej.

mmaarrkkeettkkaaaa
16. nov 2011

@petrusew přesně tak, ty odchylky tam jsou vždycky, takže se vyššíma hodnotama taky nestresuji...Když jsem měla po o 7,4 a po večeři 7,1, tak mi řekla že ví že to meří více, takže je to v pořádku...prostě si řikám, že ta hodina po jídle by měla být vždykcy max. do 8...naštastí třeba vůbec nemám problém s hodnotama po rádnu jako Káťa, ty jsem snad nikdy neměla zvýšené....jen jsem už 2 KO měla cukr v moči, ale taky mi co s tím dělat neřekla 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre