Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

radushka
17. dec 2009

spagatice:jj, přesně tak 😉 .Mamka mi orávě chtěla aspoň nakoupit ty dia věci, tak ještě štěstí, že jsem ji včas zastavila.Nevím, kdo by to u nás pak jedl 😒 .Babička má sice cukrovku, ale nějak extra se nehlídá, má prášky a hotovo 🙂

misicka455
17. dec 2009

Koukám, že jste se pěkně rozjely 😀

Nejprve se tu někdo ptal jestly už nemusím držet dietu musím až do porodu a z porodnice říkala dr. hurá rovnou na zákusek 😀 😀 😀

Pak přijít po šestinedělí na další test 😉

Jinak jak tu někdo psal , že se nesmí ani kousek sladkého tak je to blbost když si to člověk udělá tak, že mu po tom nevyskočí cukr tak je to v poho a když jednou za týden vyskočí tak to mimču neubliží. Cukr nesmí být vysoký delší dobu to potom mimču ubližuje.

A pozor na dia výrobky pro těhule je to jed 😉

Jo a ještě jsme říkala, že malá je týden do předu a na dia dr. říkala, že to je ůplně v pořádku 😉

olgas
17. dec 2009

ahojte hoky,

misicko: gratuluji k té dobré kontrole 😅

evca: já jsem si dělala pudink i s cukrem, na obale byly uvedeny sacharidy hotového pudinku. Tak jsem se podle toho řídila.

radushka
17. dec 2009

K té dietě po porodu jsem našla informaci, že se nedrží, ale člověk to nesmí přehnat - sníst třeba na posezení bonboniéru.Normálně jíst to , co je zvyklý.Celou bombošku až když se hodnoty srovnají do normálu 😉

megg
18. dec 2009

ahojte spolubojovnicky, tak citam ze sa Vam pekne dari udrziavat hodnoty. To je super, len tak pekne dalej 😉
Ja som bola na vikend u mamci a dost som dietku porusila 😅 ale to sa inak nedaloooo 🤐 a veru aj som hned pribrala. Ale uz som spat na svojej diete, celkom mi to zacalo aj vyhovovat, vlastne som na delenej strave. Uz len prezit tie sviatky pokusenia a bude nam hej 😉 A nebojkajte, nase miminka budu v poriadku vsetkyyyy 😎

misicka455
18. dec 2009

Ahojky tak já si dneska ke snídance dala makoví závin tak uvidíme co to snama udělá 😉

Megg a není ti pak třeba špatně nebo tak dělenka je dobrá na hubnutí když je člověk zdravej, al e ty prostě k jídlům nějaký ten počet sacharidů potřebuješ a dělenkou vlastné jíš bud jen sacharidy nebo ůplně nesacharidové věci.

Diabetest nění o tom vypustit cukry ůplně jen je umět rozložit do spravných dávek za den.

Já na dělenku vlítnu něco po šestinedělí nebo tak když u mě zůstane hodně kil nahoře 😀 😀 😀

megg
18. dec 2009

Misicka, tak delenku mam skor na obed, ze tie prilohy moc nemusim. Napr. ryza mi prestala uplne chutit 😢Ale rohlik, chlebik si dam na ranajky, ovocko i ostatne potraviny co maju aj cukor. Len malinko. Som skor na mase a zeleninovej oblohe. Ale citim sa podstatne lepsie takto, ak si dam nahodou (tu ryzu trebars) tak na mna idu nenormalne driemoty a som neschopna pohnut sa. Tak dufam, ze nerobim uplne zle, ale zas ked citim, ze takto mi to vyhovuje, tak snad to nebude take zle.

misicka455
18. dec 2009

Tak když ti to vyhovuje tak by to mělo být v pořádku 😉

pani_haf
18. dec 2009

Ahoj Misi-včera jsem si četla tvůj příspěvek a měla jsi toho vážně dost 🙂, hlavně to už budeš mít za chvíli za sebou, což je fajn 🙂

radushka
18. dec 2009

Tak jsem se vrátila od dia doktora a říkal, že je to dobré, že se mám měřit už jenom 1x denně (po nějakém jídle, které si myslím, že mi třeba zvedne cukr nebo tak).Vzali mi krev a že z toho uvidí fakt 2 měsíce dozadu, jak ten člověk drží nebo nedrží dietu.Sestra říkala, že by ji to zajímalo po štědrovečerní večeři 🙂 .Tak jsem se ptala, jestli jako jeden den můžu hřešit, tak mi řekl, že jeden den jo a že Nový rok je vlastně taky jeden den , ale už v novém roce, takže 1x za rok zhřešit můžu 😀 .Tak jsem úplně spokojená. Na další kontrolu jdu 7.1.

renatkas
18. dec 2009

Ahojte, davno som tu nebola... dnes som bola u diabetologa, rano nalacno 5,76, po 1/2 grahamoveho rozku s maslom po 1,5 hod. hodnota 7,22, chcel mi dat inzulin ale ukecala som ho este na dietu... takze mam uz doma aj ja glukomer a mozem sa merat. Ked lekar zistil ze som vecer jedla jablkovu strudlu (nesladenu) tak mi strasne vynadal, zakazal mi uz aj jablka, z ovocia nemozem uz nic len citrony.

Takze ja uz fakt neviem co mam jest ☹

misicka455
18. dec 2009

Reny jestly ti štůdl cukr nezvedá tak ho klidně jez, ale neříkej mu to 😉 Já si ho jednou týdně udělám a je to mňamka 😉

renatkas
18. dec 2009

misicka praveze mi to cukor zvysilo, takze nemozem. ja tiez musim robit take experimenty pred kontrolou

misicka455
18. dec 2009

Já když jsme se dozvěděla , že mám cukorvku tak jsme jedla normálně a pak se měřila jídla , které mi zvyšovaly cukr jsem vyřadila a jím jen ty co nezvedaj.

Není možný , že jsi si toho vzala moc a taky zaleží kdy to jídlo sníš, mě třeba po ránu zvyšují mlečné výrobky, ale když si je dám třeba na sváču tak už je to v poho.

pepita52
18. dec 2009

ahojte baby pridavam sa do temi vcera som si bola po vysledky a mam zviseny cukor na 7,50 bojim sa že mi da ten inzulin to nemusiim ,a ešte mam aj dietu teraz pred vianocami je to strasne ☹

janni.ka
18. dec 2009

ahojík holky 🙂

renatkas a nebyl by ten inzulín lepší?Je to tělu vlastní a ty bys měla klid 😉 nebo se bojíš toho píchání?

misicka-to jak si psala žes zkoušela která jídla ti zvedají cukr,tak to mě taky napadlo,ale jak to mám udělat když mi dr řekla že ty papírky stojí 700 a že se mám měřit jen 1xv týdnu a to bud jen před jídlem nebo po jídle,sem jí říkala že se měříte před a po a ona že je to jedno ☹ ale jak mám jako zjistit co mi cukr zvedá když se mám měřit po jídle jen 1x za 14dní 😠 šetřivka jedna.Nevíte někdo na 100% na kolik papírků máme za těhu nárok?Samozřejmě zaplacených že 😀

pepita jo jo před vánoci je to děsný všude plno lákadel,ale já dělala včera cukroví a ujedla sem jen 2kousky a ani sem na to moc neměla chut,ono jak jíš tolikrát denně tak mi připadá že mě ty chutě nějak opustily 😀

renatkas
18. dec 2009

janni.ka ked sa mi to nezlepsi, tak 5.1. dostanem inzulin, ja sa strasne bojim toho pichania.
a ja som dostala 100 pruzkov od lekara, lekar povedal ze by mi to malo vydrzat do konca tehu, mam si merat kazde 3 dni pred aj po jedle a 1x si mam robit nejaky velky profil.

misicka455
18. dec 2009

Jani tak já s těma papírkama problém nemám vždy když jsem jí řekla, že chci krabičku tam mi ju dala.

Reny pícháni se neboj já jsme byla taky histerka a teď si to píchám i poslepu a je jedno kde jsem 😉

pepita52
18. dec 2009

janni ka nooo bojim sa aj toho a povedal mi doktor že malinka je nejaka vedsia tak toho sa bojim a pre nu obetujem aj to sladke len ci mi to pomože ked budem dodrziavat tu dietu ci aj malinka schudne alebo aspon nebude tolko priberat

pepita52
18. dec 2009

a inak ešte jednu otazocku mam ked idem tak ma te testy ked mi už zistili že mam cukrovku co sa tam asi robii

pheva
18. dec 2009

Pepita 52 pozri nemusi ti tvoj lekar nasadit hned inzulin. Hodnota 7.50mool nie je este taka vysoka. Nasadia ti najprv dietu a urcite ti daju glukomer aby si si mohla kontrolovat vyssku cukru. Zo zaciatku zistis co ti vyhovuje, ktore potraviny ti nezvyssuju privelmi cukor.

Ja som mala 12.25 mool a inzulin som nemala ,stacila dieta. Pri nej som zistila, ze vsetko ako napri. briosky, palacinky bez plnky, biele pecivo a kolace mi nevyhovuju a po malom kusku mi hodnoty nenormalne skakali. Zato kusok ciernej cokolady som si obcas mohla dat. Treba to testovat ale s mierou. Treba papat naozaj pravidelne.

janni.ka
18. dec 2009

pepita a neříkal dr kolik váží malá?
ono si to mimuško stejně veme co potřebuje at chceš nebo ne ale tím že nebudeš papkat sladký tak jí nebudeš posílat cukr ve větším množství 😉 neboj bude to dobrý 😉 🙂

pepita52
18. dec 2009

PHEVA no ved toho glukomeru sa bojim ja vzdy odpadavam ked mi idu brat krv tak neviem ako to zvladnem a to mi nezoberu krv a podla vysledkou sa budu riadit noo neviem kto mi to bude pichat ak mi to daju to bude ešte len sou

pepita52
18. dec 2009

JANNI nie nepovedal iba sa ma pital že ci som bola vedsie dieta a ja ze nie a on že nejaka je vedsia že asi potom s toho cukru tak mi povedal že aby som dietovala a pondelok idem na dalsie vysetrenia ale ma fakt potesil ked mi povedal že budem mat tazzsi porod brr to bolo potesenicko tak sa aj bojim vela jest aby ozaj nebola velka

laskonka
18. dec 2009

pepita 52 neboj sa babatko vobec nemusi byt velke, teda myslim, ze by ho to ohrozovalo, aspon sa ti nestrati v perinke 🙂 moju sestru tiez lakali tym, ze malicka bude mat okolo 4.5 kg a mala 3260g takze pohoda, tie vahy pomocou ultrazvuku nikdy nie su presne. Velke babatko hrozi, ak cukrovka nie je kontrolovana a hodnoty su nad 9-10 mol.
Hlavne nestresuj, lebo to ti tiez dviha cukor a robi zle malickej. A co sa tyka inzulinu, tak ako pise misicka, je to v pohode, ja som tiez pri odbere krvi odpadavala a vzdy som si pri tom musela lahnut a teraz si pichnem v pohode.
A este, to aky budes mat porod lahsi ci tazsi to nikto vopred nemoze vediet.

kjucukovna
18. dec 2009

ahoj holky přidávám se k vám, právě jsem zjistila výsledky testů - a mám prý jednu hodnotu mírně zvýšenou....
vůbec nevim co těhotenská cukrovka obnáší, co můžu jíst a kolik a podobně....jo a četla jsem že je dobrý si porce jídla vážit, je to pravda??? to musíme koupit nějakou dobrou kuchynskou váhu, nemáte nějaký tip? jakou používáte Vy????

pepita52
18. dec 2009

LASKONKA noo to teda hej no ved som zvedava ale ak mi to bude chcet dat tak ju asi nejako skusim presvedcit ale v tom obdoby so jedla strasne vela sladkeho aj den pred tym ešte o pol desiatej cookoladka aspon mi ta dieta prospeje lebo už mam 9 kil navyse ,,no ty doktori musia te mamicky stale lakat

pheva
18. dec 2009

Pepita 52

Neboj sa v nemocnici ti vsekto vysvetlia a naucia co ako. A kontrolovat si cukor glukomerom nie je nic strasne uvidis. Ja som si kontrolovala 6 krat denne. Ale musim priznat, ze zo zaciatku to bol aj pre mna sok a neverila som, ze budem schopna pichnut sa sama do prsta.

Moj Henko sa narodil 24 dni pred terminom a vazil 3110g. Porodnik mi povedal, ze v termine by mal urcite aj 4000g.

laskonka
18. dec 2009

Pepita pre miminko to zvladneme 😉 urobime pre ne vsetko.
Moja kamoska zije cele tehotenstvo na sladkom teda ona je cca v 27tt pribrala uz 13kg a cukrovku nema, ono je pravda, ze ak si vecer predtym jedla sladke, tak rano si mohla mat hodnoty vyssie, neboj sa skusis si to merat, troska dieta a bude to v pohode 😵

janni.ka
18. dec 2009

tak holky já oběd zelnačka a rizoto normální porce žádný vážení +sýr+ředkvičky a před 4,8 a po hodině 5,2 🙂

já se taky bála píchnout na měření glukometrem a v ordinaci jak mi to dr ukazovala sem byla úplně hotová,bo píchat sama do sebe že,když nevím jakou bolest mi to udělá 😀 ale to není někdy ani cítit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre