Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

llluckaaa
29. jan 2012

@denousek A kolik jsi měla lačnou glykémii před OGTT?

denousek
29. jan 2012

@llluckaaa to nevim... ☹

llluckaaa
29. jan 2012

@denousek Ale měřili ti jí, ne? Přes 5,5 být nemohla, to by tě na OGTT ani nepustili. Tak se zkus pak na dia zeptat, nebo jestli to najdeš napsané v papírech. Jaký máš glukometr? Já měla Accu Chek a přijde mi, že měřil dobře, ale netestovala jsem ho.

denousek
29. jan 2012

@llluckaaa jo ten mam..ale kdyz jsem nesla si odbery krve do laborky tam na lacno jsem mela 4,4 po jidle 4,2 a na vecer 6,8 ale to je laborka tak prave ted nechapu proc mi to ten gikomer haze tak vysoky .-(

llluckaaa
29. jan 2012

@denousek Tak snad ti to pak v poradně řeknou. Ideálně by to chtělo odzkoušet, na kolik se liší od výsledků z laborky, protože jestli měří blbě, tak nevidím smysl v tom se s ním vůbec měřit 😒

denousek
29. jan 2012

@llluckaaa no prave ☹ le zatim merim ted sem po obede tak jdu na aprochazku to taky udela hodne a uvidime za 2 hodky 🙂 pa

llluckaaa
29. jan 2012

@denousek To bude určitě nízké, když ten cukr vyběháš 😉 Pa.

boka79
29. jan 2012

@denousek

Tak ti drzim palceky... 😉

denousek
29. jan 2012

@llluckaaa
@boka79 fujj sem po vychazce ale jdu za manzou jeste do dilny je tam zimaa jako prase pred 2 merim tak vam pisnu ale moc dobre to nevidim...napadla me jedna vec... jit k dr a nechat si vzit krev a dyt ji do laborky a zaroven se zmerit tim glukometrem jaky tam bude rozdil... jen pro zajimavost..to by me zajimalo...

boka79
29. jan 2012

@denousek

To je dobry napad, mozno sa zbytocne stresujes...
A to nieje dobre, ja som to nejako zle pochopila, nehovorila si nieco o hodnotach 7,79 po dvoch hodkach?

boka79
29. jan 2012

@denousek

a kedy boli tie hodnoty z laborky?Kedy ti to robili?

denousek
29. jan 2012

@boka79 7,79 jsem mela na ogtt testu ve 24týdnu...

a hurááááááá ted po obede 5,9 ..takze jeste to zkusim po veceri a jinak pak jednu tydne namátkove jak mi rekla dr 🙂

denousek
29. jan 2012

@boka79 z te laborky minuly tyden...

boka79
29. jan 2012

@denousek

jaj, ale tie laborky , to nebol ogtt, to bolo po jedle?
Tak super, 5,9 je super, len tak dalej..

denousek
29. jan 2012

@boka79 asi si nerozumine--- ve 24tydnu ogtt po 2 hodinach 7,79 tim padem me poslai do dia poradny... a minuly tyden ve 29tydnu jsem nesla do laborky krev a ta byla na lacno 4,4 po jidle 4,2 a po veceri 6,8 uz si rozumime?a ted mam doma glukometr a lítá mi to vselijak...

boka79
29. jan 2012

@denousek

ok, chapem, neviem, ci je to pravdepodobne, ze by ti zrazu stuplo na 5,8 nalacno?neviem, tazko povedat. A co si mala na obed?

denousek
29. jan 2012

@boka79 spagety malilinko kečupu a uzenou rolku osmaženou na oleji a papriku..

boka79
29. jan 2012

to znie fajn , tak len tak dalej , idem dat kavu 🙂 ledva mam oci otvorene
ja meriam zasa v utorok

maxkatka
29. jan 2012

@denousek no neřekla bych, že glukometr vždy měří více... může měřit i méně... je tam AŽ 20% odchylka.... ale není to podmínka.... Bohužel ze začátku jsem to taky "házela" na glukometr... ale pak jsem pochopila, že to není glukometrem.... lačná glykemie se může zhoršovat... možná by bylo dobré zkusit si změřit i cukr mezi 2-4 hodinou ranní... teda nevím jaká by měla přesně být, to poradí werumka... ale myslím, že by měla být právě pod 5,5...

boka79
29. jan 2012

@maxkatka

ja som vsade citala, ze vacs. meria viac, ale .... tie hodnoty podla ktorych sa my musime riadit su prisposobene unz tym glukomerom a tym vyssim hodnotam...cize v podstate,to co meria glukomer, treba brat, pokial samozrejme nie je pokazeny...... Inak dufam, ze sa mate fajn , malicky si urcite trosku ukludni, ked tie brusne koliky prejdu...

salomee
30. jan 2012

Ahoj holky, v týdnu mám jít na test těh. cukrovky a na žádance je zaškrtlé i moč + sed. to je co? Mě k tomu dr. ani sestra nic neřekli, já jsme si všimla až pak... mám vzít moč, nebo jak... ?

llluckaaa
30. jan 2012

@salomee Ahoj, po mně chtěli, abych jim při OGTT čůrala do zkumavky 😉

salomee
30. jan 2012

@llluckaaa Aha, děkuju, to snad bude ono... sice jsem zvyklá, že se mnou můj dr. a sestra moc nemluví, ale tohle by mi snad řekli...i když jeden nikdy neví.

maxkatka
30. jan 2012

@salomee mě "odebírali" moč až "při" testu.... respektive mě test nedělali (špatná lačná glykemie tudíž cukrovka i bez testu OGTT), ale pak jsem jim taky čůrala do zkumavky 😀

maxkatka
30. jan 2012

Jinak malej je terorista... teda on za to taky až tak nemůže, že ho bolí bříško 😖 ale byla strašná noc... jsem totálně vyřízená... a teprve SNÍDÁM!!! 🙄

salomee
30. jan 2012

@maxkatka No to bude bezva čůrat na povel, to jsem nad ještě nedělala🙂. Ale aspoň teda vím, že nemusím nic nosit s sebou.

maxkatka
30. jan 2012

@salomee v těhotenství mi to problém nedělalo... to jsem ze sebe vždy něco vyždímala... 😝 jsem beztak chodila co chvíle....

salomee
30. jan 2012

@maxkatka No jo vlastně😀, to mi nedošlo, zas takový problém to asi nebude.

ppampeliskaa
31. jan 2012

ahojky, můžu se přidat k vám... byla jsem minulý týden na testech na cukr a dopadl mi hodně bbě. Dr mi řekla, že mám omezit cukr, bílé pečivo, strouhanku a hodně sladké ovoce a že za 14 dní udělají nové testy. Tak jsem si půjčila od taťky glukometr a od včerejška se měřím. Vážím si jídlo podle rad na netu(275g sach na den) a měřím před a hod po jídle a stejně mám ten cukr vyšší, co s tím ☹ Podotýkám, že držím dietu od pátku. Včera ráno 4,8 a po snídani 7,8...dnes na lačno 5,4 a po snídani 7.9...chjo...jsem z toho hotová ☹

boka79
31. jan 2012

@ppampeliskaa

Ahoj, ako ti ten test dopadol, vies presne hodnoty?
Ja som to mala podobne, ale medzi dvoma testami som si nemerala, aby som sa zbytocne nestresovala, robila som to podla odporucania, ale drzala som dietu, aj tak by som nic ine za tie dva tyzdne nemohla pre seba urobit, ako naucit sa spravne jest 🙂

Skus si najst najprv ten rezim, a potom sa to stabilizuje na urcitych hodnotach, potom uvidis.. Myslim, ze merat staci na lacno a potom hod. po jedle, nemusis pred kazdym jedlom merat.

Ja mam tiez dneska taky horsi den, mam vyssie hodnoty ako obycajne, tiez uz vesam hlavu, 🙂

Vyskusaj si zistit, na ktore jedla reagujes vysokou glykemiou.
S.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre