Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
14. jan 2010

Ahoj Miši, jsme pořád v nemonici kvůli žloutence malého ☹. ve falultce je momentálně problém, že neberou další rodící matky, tak všechny jdou sem případně jinde, je to hnus. Ale Illi je plánovaná, tak to má v pohodě, to tady se dnes dělá cř o 106! Jen vidím ty maminky, jak je dovezou na posteli a jsou rády, že dýchají ☹.

Jak se cítíš? Co malá? Holky já včera měla tolik mlíka, že jsem ho vylívala do umyvadla, dnes už to dám sestřičkám, aby to daly nějakým jiným dětem. Doufám, že mi ta mlékárna vydrží 🙂

misicka455
14. jan 2010

Ahojky zavidím mlíko, ale nezavidím žloutenku 😉
Manžel právě běhá po uřadech už máme rodný list tak vyřizuje co je potřeba. Mě je krapet líp, ale břicho při pohybu ještě festovně bolí. Zítra se chystáme do té Prahy tak nevím zda se mám těšit nebo z toho mít strach, nějak se to ve mě bije 😉

olgas
14. jan 2010

paní haf: neboj , žloutenka přejde, a pustí vás domů 😉

misicko. a z čeho máš strach, myslíš , že malá nebude v pohodě? Já myslím,že jak ji uvidíš, tak tě to vezme za srdíčko. To břicho tě nějakou dobu asi bolet bude, ono to trvá, než se to srovná, ale je to už o trochu lepší ne?Do té Prahy se zítra těš. Jede jenom na otočku nebo tam budeš zůstávat?

mamina
14. jan 2010

Ahoj,holky.Dnes jsem volala na výsledky testů.Na diabetologii chtěli 2 zkumavky moči(ani se nenamáhali mi říct k čemu).Sestra mě (pro změnu) seřvala,že volám moc brzo,že výsledky budou tak za týden-mě přitom řekla pár dní,tak nevím.No a pak samozřejmě už ty výsledky našla 😠 .Bohu díky,byly v pořádku.-ale nevíte,co to vůbec bylo za testy???-prej nějaký dlouhodobý...
A pak jsem volala na výsledky vvv z krve,co mi brali v rizikovce.A jsou taky OK,tak jsem šťastná jak blecha! 😀 😀 😀

megg
14. jan 2010

ahojte maminky, dlho som tu nebola a vidim, ze uz mate miminka poniektore. 🙂 Tak blahozelam pani haf a tiez aj misicke 😵 . A co sa tyka velkosti, tak su OK?

pani haf, moj prvy drobec mal zltacku, boli sme o 1-2 dni dlhsie v nemocke, ale potom to preslo, takze hlavu hore a drzim palceky vsetkym detickam 🙂

pani_haf
14. jan 2010

Misi-on ten cř asi není žádná sranda, je to prostě operace. Doufám, že co nevidět budeš jako rybička 🙂. Hlavně se při té návštěvě prodnice drž, malá potřebuje silnou maminku, tak ty to určitě zvládneš.

Já budu v prodnici přesně sedm dní, to je děs ☹

misicka455
14. jan 2010

Olgas já nevím mám strach z toho, že ji uvidím a nějak nebude ten mateřskej cit nebo jak to mám říct. Já jí po porodu fakt viděla pár sekund a ani jí nepřiloýily prostě nic. Taky se bojím jestly se o ni dokážu postarat už teď s e o ni moc bojím 😒

Bříško o kapánek lepší než včera 😉

misicka455
14. jan 2010

Já tam v té Praze budu zůstavat a manžel pojede v neděli domů.

pani_haf
14. jan 2010

Miši, já ti něco řeknu, já si vůbec neuvědomila, že to dítě co ze mě vytáhli je moje a měla jsem smíšené pocity, teprve te´d jsem nastartiovaná jako matka a cítím to i. Chce to čas a klid, zvyknete sei na sebe, já nervačila z toho, že když mu umývám zadek od hovínka, tak mu namočím košilku a musím ho převléct, chápeš, že jo, popordní depka, že mi vypadne do umyvadla, na zem, je jako myš.....a teď je to lepší, držím ho jako králika 🙂

A to, že se o malou bojíš je znánmka, že máš k ní velký cit!

olgas
14. jan 2010

Misi, no tak to tak má asi každá nová máma, já se taky bojím , jak to pak budeme doma dělat a tak. Vzpomínám si na jednu kolegyni, která říkala, že si po porodu mimča vůbec nevšímala, že jí trvalo tak týden, než se ty city obrátili. Ale byla to vyjímka, většina si na to zvykne rychle.To zvládneš, neboj. Já myslím, že jak tam budeš, tak se to rychle zlomí.

Jinak je fajn, že pociťuješ alespoň malou úlevu na bříšku. Bude to den ode dne lepší 😉

paní Haf: taky už budeš za chvíli doma, já to mám všechno před sebou,ty už máš alespoň ten porod zmáknutej

pani_haf
14. jan 2010

olgas-v obotu jdu domů a tam mě čeká pěkná honička, snad to všechno zvládnu, tady máš vše naservírované jako na talíři, žádné starosti, jeslti máš uvařenoa a tak 🙂

Holky, když jsem porodila já, největší hysterka v okolí, tak vy jedna báseň!!!!

kjucukovna
14. jan 2010

holky posílali vás z diabetologie na častější ultrazvuky? Já byla naposledy ve 21.TT a na další jdu až ve 31. TT , na diabetologii jsem zatím jen č týdny asi a řekli mi že ten ve 30 tt. stačí .
ale při první návštěvě mi řekli, že budu chodit každé dva týdny, hodnoty cukru jsem měla ted pekný, tak je možný že proto mě tam neposlali??? dík 😉

misicko moc na Tebe myslím! držím pěsti , určitě všechno zvládnete, neboj se, obě jste veliké hrdinky!!!!

pani_haf
14. jan 2010

kjucu-pojišťovna v zásadě hradí tři utz, takže je normální, že jsi jich absolvovala méně. Je to na rozhodnuté lékaře, kolik ti jich nad ty tři udělá 🙂

Já chodila pokaždé, ale jak íříkám, každý dr je jiný.

misicka455
14. jan 2010

Já ze začátku taky neměla víc utz jen kvůli tomu, že jsme diabetička až jsem přešla do péče porodnice tak byly pokaždé kontrole takže asi jednou týdně 😉

misicka455
14. jan 2010

Holky psala Ili, že jí ráno zavedly jednu tabletu a nic takže teď dostala druhou tak snad jí zabere 😉 Takže zatím žádné mimi.

pani_haf
14. jan 2010

Misi-mě ta tbl zabrala hned,ale to bude tím, že mi oprdla plodovka.

misicka455
14. jan 2010

No snad jí nebudou dlouho trápit 😉

olgas
14. jan 2010

kjucukovna: mě dělala moje dr. ultrazvuk pokaždé, ale to bez ohledu na tu cukrovku. Na pojišťovnu to nevykazovala, jelikož pojiš´tovna hradí asi jenom tři. Myslím si ,že ty častější kontroly jsou potom až ke konci těhu, kdy tě tvoje dr. předá do porodnice. Protože já jsem tam byla tento týden a dr. v porodnici říkala, že mám přijít zase v pátek, protože kvůli cukrovky jsou častější kontroly. I ten ultrazvuk má asi větší význam hlavně ke konci. Takže buď v klidu.

No tak to se Ili asi zatím pěkně nudí, moje kámoška to taky měla tak, trvalo to 2 nebo 3 dny než ty tablety začaly zabírat.

mamina: nevím na co chtěly 2 zkumavky moči, já vždycky nosila jenom jednu, zjištují z toho jakési ty ketony , bílkoviny , záněty a nevím co. moc tomu nerozumím a moc jsem to neřešila. Ať si s tím dělají co chtějí. 😉 Dlouhodobý testy se dělají z krve, ne? To je na ten dlouhodobý cukr.

evca82
14. jan 2010

takze jeste zadne mimi ☹ a co spagi taky zadny zpravy?

olgas
14. jan 2010

holky, chtěla jsem se zeptat. nepíchá vás někdy v boku. mě příšerně zrovna teď v levém, ale už asi hodinu, nevím co s tím mám dělat.

jak to tak vypadá, tak další mimi nebudou tak rychle jako třeba u paní Haf.

misicka455
14. jan 2010

Spagi nic psala jsem jí před chilkou a zatím se neozvala tak třeba už rodí 😉

misicka455
14. jan 2010

Tak Spa dostala kapky a injekci a nic takže pro dnešek končí.

evca82
14. jan 2010

no to je neco teda, takovy trapeni dlouhy ☹

olgas to nevim, to se mi jeste nestalo.

pani_haf
14. jan 2010

Ježiši, mě je spagi úplně líto! Je pravda, že já byla extrém, ale taky jsem tomu dost pomohla ☹

janka2110
14. jan 2010

ahojte dievcata.tak uz sa k vam pridavam na 100%.
aj po druhom gluk.teste mi vysli vysoke hodnoty a po dnesnom ult.doktor zhodnotil ze mala je velmi velka takze hned dnes zacinam s dietou.
zajtra sa idem objednat ku diabetogovi.uvidim co mi povie.

radushka
14. jan 2010

panihaf: krásné mimi 😵
Držím oběma holkám palce! 🙂 , ať je už ti mimísci moc netrápí a ať to už jde rychle 😉

misicka455
14. jan 2010

Holky tak ani Ili nic má v sobě několik tablet na vyvolání a čeká co to sní udělá.

evca82
15. jan 2010

ili musi mit proste vseho hodne 😀 tak doufam, ze dneska obe holciny porodi, musi to bejt hrozny,

janka2110
15. jan 2010

dobre ranko.
chcem sa spytat.doktor mi dal dietu kde mam presne rozpisane co mozem jest a kolko.napr.obed:
cestoviny 90g
maso 120g
zelenina 200g
olej 10g
chlieb 40g
ono je to pre mna vela.asi tym ze je to taky mix.muz mi tvrdi ze musim zjest presne toto mnozstvo.ako je to?vadi ak zjem menej ako je napisane?

pani_haf
15. jan 2010

Ahoj holky, tak mi tu dali paní po cř a je chudák úplně hotová ☹.

Radus-díky, malý je stle žlutý ☹
Jestli ás zítra nepustí, tak nevím...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre