Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

p.etrahradecka
18. jan 2010

já šla ráno na lačno-vzali mi krev- vypila jsem tu vodu a po dvou hodinách znova krev- po první hodině jsem tam nebyla

a ty máš hodnoty jaký? a díky za rady- a co třeba snídáš? mě by zajímalo- jestli si třeba ten chleba k snídani můžu trochu namazat máslem nebo ne- v tom rozpisu o něm není ani zmínka a doktorky se můžu zeptat až příští pátek...

olgas
18. jan 2010

já jsem měla zvýšenou hodnotu už na lačno 6,1, po dvou hodinách jsem měla 8. Snídám třeba jogurt, nebo klidně i chleba s máslem a sýrem , salámem, vajíčkem, rybama, s nějakou pomazánkou. Věci jako jsou salámy a sýry, vajíčka atd skoro žádné sacharidy nemají, takže je nemusíš počítat , pokud teda nesníš půl kila 😀 Někdy jím místo chleba třeba suchary, ty zasytí většinou víc než chleba. někomu třeba cukr vyletí po chlebu hodně, ale já jsem kontrolu neměla (neměla jsem glukometr), vím že některé holky tady si to vychytaly. Hodně jsem si třeba dělala ovocný salát (jablko, pomeranč, kiwi, mandarinka atd. s bílým jogurtem, ale ovoce musíš vážit, to má sacharidy) Já jsem jedla 30g sachardiů na snídani (po měsíci jsem zjistila, že můžu i víc 😀 ), 30g na svačinu, 60g na oběd, 30g svačina, 60g večeře, 20g druhá večeře (to jsem si dávala většinou mléko - bacha to má sacharidy taky)

p.etrahradecka
18. jan 2010

já mám na tom papíru- že na druhou večeři 150g ovoce nebo 40g pečiva- tak nevím, jestli třeba to mlíko můžu☹ píšeš v minulém čase- takže už to nedržíš a nemusíš?) hele a co když jsi měla stašnej chuť na něco sladkého? co třeba dia nebo light výrobky? a jak často jsi chodila na kontroly?

olgas
18. jan 2010

já už to mám za pár, na dia mi dr. v pátek řekla, že bych tu životosprávu měla dodržovat pořád i když budu kojit, alespoň rámcově. Myslela hlavně ty svačinky a tak. Teď to tak moc neřeším, ale neříkám, že to nedodržuji, snažím se, i když od nového roku mě přepadají stavy hlavu, což jsem celé těhu nezažila, tak občas sním něco navíc. 150g ovoce se řekne dobře, ale každé ovoce má jiné množství sacharidů, takže bych se spíš řídila tím , kolik těch sacharidů jednotlivé ovoce má. na www.tehotenskacukrovka.cz najdeš tabulku s hodnotou sacharidů v jídlech, ostatními věcmi co tam jsou napsané se moc nestresuj, je to taky přehnané a moc přísné. Když jsem měla chuť na něco sladkého a snědla jsem třeba na oběd jenom 40g sacharidů, tak jsem si dala třeba ještě kousek čokolády nebo tak, úplně v pohodě. nebo na svačinku 1/2 margotky, moje doktorka s tím problém neměla, jenom jsem si prostě hlídala to rozložení sacharidů. Dia výrobky nejez, je v tom umělý cukr, který v těhu není vůbec vhodný, navíc nedávno bylo , že ty dia výrobky zrovna moc dia nejsou. Light výrobky tím pádem taky ne - je tam umělý cukr, dej si raději pěkně tučný jogurtík. na kontroly jsem chodila cca jednou za 14 dní až tři týdny. V Olomouci neobjednávají, takže jak jsem přišla tak jsem přišla. Navíc tam byly vánoce

janni.ka
18. jan 2010

p.etrahradecka-já mám 225g sacharidů na den,ono je to asi u každého dr jiné taky ti každej dá jinou hranici po hodině když se měříš já mám třeba 7,2 ale holčiny mají i vyšší hranici tak si vyber že 😀

jinka jak píše olgas já teda taky nic nevážím jen sem na začátku zvážila chleba abych viděla jak silný krajíc a hotovo,dávám si k obědu normální porce nepřejídám se.čočku sem taky jedla a měla sem k tomu 1vajíčko a kousek chleba a bylo to o.k ale třeba zrovna tobě to cukr může zvednout,já nemůžu vůbec bílé pečivo to vyletí a po tmavém taky to je zase kolikrát obarvené karamelem 🙄 tak jím jen chleba šumavu a ta je o.k 😉

Víš co to chce vyzkoušet,nandej si oběd a po hodině se změř 😉 já to tak dělala na začátku taky.A sladký si taky občas dám a nejradši tu kvalitní hořkou čokošku 😝 našla sem belgickou a ta má asi 85%kakaa a má na 100g jen 17g sacharidů 😵 ale drahá je teda jak prase 😒

mamina
18. jan 2010

Hele,ta hodnota 2,7,to bude asi tendlouhodobej cukr.Ten je OK,pokud je mezi 2-4,takže buď v klidu. 😀

Jinak rozpis na den mám:275g sacharidů,80g tuků,75g bílkovin=2150 kcal
snídaně:70g chleba,15g rost.másla,50 g salámu,tvarohu nebo sýra
přesnídávka:50g chleba,10g rost.másla,150g kyselejšího ovoce(když máš chuť na sladší-vem ho míň
oběd:20g rost.tuku,15g mouky 150g zeleniny,70g masa
přílohy:200g brambor nebo 160 g vař.těstovin nebo 140 g dušené rýže nebo 140 g bram.knedlíku nebo 110 g houskovýho nebo 190 g vařených luštěnin nebo 270g bram.kaše nebo 80 g chleba
svačina:2 deci mlíka nebo podmáslí nebo kefíru nebo bílýho neslazenýho jogurtu a 60 g chleba
večeře:20g rost.tuku,10g mouky,150g zeleniny,70g masa,přílohy stejný jak k obědu
2.večeře:40g chleba s máslem

Víc mi neřekla ani fň...
A myslím si,že ta tvoje se asi upsala...Zavolej jí,za to nic nedáš...

p.etrahradecka
18. jan 2010

tak to už ani nemusíš na kontrolu? tak díky za rady a držím pěsti🙂

radushka
18. jan 2010

gratuluju illi k chlapečkovi, no i s tou opravou váhy je to taky pěkný chlapák 😀 .Myslíte, že tak váží i proto, že illi tu dietu zas až tak neřešila? Když hřeším, tak si na ni vzpomenu a hned je po výčitkách 😀
Peti: já si sladké dám, ale úplně málo.Třeba 1 bonbón (plněný) ještě z kolekce nebo cukroví - na chuť, třeba hodinu po jídle.Hlavně teda jím ovoce.Snažím se držet, ale na večeři (druhou!) jsem snědla čtvrt pomela a cukr vyletěl na 8.Ale zas si říkám, ať to mimčo není podvyživené 😀

pani_haf
18. jan 2010

Evco-malého už vážím jednou denně a nahatého 🙂.
Holky, on i v noci nechce spát v postýlce, je to hrozné, je najezený, přepitý, ale začne řvát, spí na prsu klidně dvě hodiny, ale jak ho dám do postýlky tak ani minutu! A přes den spí v kuchyni v cestovní, můžu vysávat, štěká pes a to spí, ale ta noc, jsem pak úplně hotová!!!! Můžete mi někdo prosím poradit?

Misi- s tím sacím reflexem, tvoří se po 34tt, ale víc nevím, nejde to nějak stimulovat? Co doktoři, jak se k tomu staví?

p.etrahradecka
18. jan 2010

janni.ka- je všimla jsem si, že jsi taky z Jihlavy- ke komu chodíš na tu diabetologii?

janni.ka
18. jan 2010

p.etrahradecka-chodím k na dům zdraví tuším Zamrhalová bo tak nějak se jmenuje,poslal mě k ní Poustka 😉 A kam chodíš ty? a na gyndu?Kde budeš rodit v Ji?Já sem přistěhovalec a na Ji sem slyšela bohužel samé špatné hodnocení 😒

p.etrahradecka
18. jan 2010

janni.ka- tak tam jsem u ní taky- jestli třeba nezáleží ještě na tom- je já mám 175g sacharidů za den- že jsem silnější- jinak fakt nevím.....já na gyndu ještě pořád v Telči-odtud pocházím- takže první mimčo musíme zvládnout s dojížděním🙂)Já se sem taky přistěhovala za manželem🙂 No já asi budu rodit tady v Jihlavě- ono pár známých ji to chválilo a pár ne- ono to je těžký🙂

janni.ka
18. jan 2010

já sem z Třeště 😉
no já teda nevím,já měla v poho tu první hodnotu nalačno,druhou po hodině taky a tu třetí po dvou hodkách sem měla na hranici tak možná je to tím 😉

Já bych chtěla jeti do Pelhřimova ale musím vyzjistit zda se miminkům když držíme jen dietku musí třeba taky dávat infuze bo tak něco v Pelhř.nemají JIP pro novorozence tak by mi malou převezli do Jindř.Hradce 😒 tak mi dr říkal kdyby něco do 37tt tak at jedu do porodky do Ji tam JIPku mají a od 37tt můžu k nim.Ve st jdu do oradny tak to vyzjistím co mi poví pan dr 🙂

p.etrahradecka
18. jan 2010

tak to je dost možný....to je jasný, zkus to zjistit a pak už budeš vědět 🙂

evca82
18. jan 2010

ahoj holky,

tak ja byla dneska na KO.

mala ma vahovy odhad 2900g, coz sice odpovida asi o tyden min, jenze pred 14 dni mela jen o 100g mene ☹ takze to vypada, ze moc nenabrala, coz asi souvisi s tim, ze mam malo plodove vody. takze ve stredu jdu zas na KO a reknou mi co se mnou. podle me pujdu na vyvolani driv. malo vody+cukrovka asi spatna kombinace.

jenny73
18. jan 2010

Dodrý den! Už jsem vám sem dlouho nevlezla...omlouvám se...ale dnes mě sestra z dia poradny vypakovala takovym fofrem, že jsem se jí nestihla zeptat...

1) V tabulkách mam, že těstoviny mají cca 28g sach na 100g, ale na všech těstovinách píšou přes 70g sach!! Poraďte, to se tolik vyvaří?

2) Jak je to s vitamínama? GS mama... apod? Neberu je pořád, ale přece jen by mě to zajímalo (to už bych si místo nich dala raděj nějakou ňamku 😝 )

3) dnes jsem odevzdala vzorky krve, všechny naprosto OK, jen po snídani přes 8...řekla mi, ať si dám o 1/2 housky míň ...můj táta tvrdí, ať si dám místo housky chleba - máte zkušenost?

Předem moc díky za rady!!!

................a jinak gratuluju k novým miminkům a přeju hodně zdraví jak jim, tak všem maminám i nastávajícím!!

radushka
18. jan 2010

jenny:K té 3) radši si zkus dát ten chleba.Bílé pečivo má cukru víc, tak myslím, že to bude tím.Jo a taky záleží s čím ta houska byla.Mně třeba ráno nedělají dobře mléčné výrobky a to je tak miluju ☹ .Zbytek bohužel nevím, ale taky by mě to zajímalo.Takže holky šup sem s odpověďma 😉

janni.ka
18. jan 2010

http://www.grswan.cz/mamavit/slozeni-pripravku-...

tak tady máš složení gs mamavit jenny,ty těstoviny teda nevím 😒 a bod 3,z vlastní zkušenosti bílé a celozrnné pečivo nejím,zvedá cukr,jím jen chleba šumavu a je to o.k 😉

Evy a není to třeba tím že ke konci placenta u cukrovkářek už v některých případech nefunguje jak má?
tt na porod už máš tak rzo budeš mít Lindulku u sebe 😵

adelka89
18. jan 2010

ahoj holky, zitra jdu na OGTT mam nejak omezit jidlo resp. sladkosti dnes, mam vzdycky hrozny hlad vecer, muzu jist?

janni.ka
18. jan 2010

p.etrahradecka-mooooc se omllouvám,nedalo mi to a mrkla sem znova na ten papír od dia dr a je tam taky sacharidy na 175g,mě nějak utkvělo v paměti že má být 225g což sem vyčetla na netu o těhu cukrovce a opisovala sem si složení některých jídel tak proto 😅

Jinak mi říkala že tady v třešti je taky dia dr,ale jelikož jezdím do poradny do jihlavy tak sem u ní zůstala.

janni.ka
18. jan 2010

adelka ahoj-od půlnoci nejíst nepít 😉

adelka89
18. jan 2010

jani takze od pulnoci? Nebude vadit kdyz si vecer dam neco sladkeho? 🙂 chtela jsem dneska pect kolace 🙂

radushka
18. jan 2010

adelka: jez tak, jak jsi zvyklá.Jinak ošidíš vlastně jenom sama sebe - že je třeba všechno ok a nebude. Najez se , jak jsi zvyklá většinou jíst, tzn. koláče si v poho dej, ale nepřecpi se jima, když tak normálně nejíš.To bys pak třeba zase měla výsledky moc hrozné a to taky není pravda.Takže prostě normál 😉

janni.ka
18. jan 2010

adel-přesně jak píše radu 😉 ono by ty výsledky pak byly zkreslené 😉 Tak at ti to dobře vyjde zítra 🙂

olgas
18. jan 2010

adelka: mě říkali, že můžu jíst nejpozději v 6 hod večer, tak nevím

jenny: k té 1) možná to bude tím, že na obale je hodnota neuvařených těstovin, a v tabulce možná hodnota uvařených. Ono totiž 100 g neuvařených je mnohem víc na množství než 100g uvařených, uvařené jsou těžší bych řekla.

evco: já byla v pátek 37+5 a malej taky vážil odhadem 2900 g. Měřili mi průtok pupečníkem - ten mám dobrej, plodové vody mám teda normální množství. Jaký máš průtok ty? A mezi námi, když tam jdeš na kontrolu ve středu , tak než s tebou něco udělají , tak budeš už ve 40tt 😀

evca82
18. jan 2010

olgas no prutoky mam taky v norme. ja ty vody mam min od 31 tt.....jenze nejaky dr. napise ze ji je min, nejaky, ze je na hranici normy.....on na to kazdej kouka jinak. a taky si myslim, ze cim vic tehu tim ji je min....no uvidim co se dozvim ve stredu. treba mi vyjde toho 21 nebo 22 porod 🙂

evca82
18. jan 2010

a co spagi nejaky novy info?

radushka
18. jan 2010

Tak teď vám jdu holky dělat chutě. mám těstoviny s cukrem a mákem.Navážila jsem jich (zbytek) 75 g a cukru mám 1PL.Tak uvidíme, co na to hlásič cukru.Ale naposledy jsem si je dělala, a bylo to úplně v poho.Takže dobrou chuť 😀

olgas
18. jan 2010

co spagi to nevíme, miška tady dneska nebyla...

radus: těstoviny s cukrem - tak to jsi teda odvaha.

radushka
18. jan 2010

olgas: hihi a po hodine 7,1.Úplná nádhera 🙂 . Už jednou jsem si je tak udělala a bylo to dobrý, takže asi na to moje tělo reaguje trošku jinak.Super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre