Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

smarti
25. jan 2010

Divčatá, ak dostanete chuť na niečo medzi jedlami, tak čo si dáte? Jednoducho nič? Nemyslím tým na desiatu alebo olovrant, ale niečo mimo toho.

olgas
25. jan 2010

smarti: mezi jídly nejím prostě nic 😉 Musíš vydržet do svačiny 😉

barakaa
25. jan 2010

Smarti: mezi jídly máme povolenou salátovou okurku, zelenou papriku, B. Také to nic neobsahuje 😀

smarti
25. jan 2010

Som si to myslela, že nič, ja vtedy pijem, ale predsa ma to napadlo.

mamina
26. jan 2010

Smarti,já,když mám hlad mezi jídly,tak si prostě další jídlo dám třeba o půl hodiny dřív. 😉 A pak další počítám dle nového času,abych už další časy dodržovala.Nebo druhá možnost je něco malého si vzít.třeba kousek zeleniny,tvrdého sýra... A pak při dalším jídle si vzít o to míň sacharidů...V každým případě-tahleta dieta je o tom,že nesmíš mít pocit hladu.Protože když ho máš,za prvé má hlad i miminko a za druhé Ti pak cukr vyletí o to výš... 😉

ili5
26. jan 2010

Ahoj holky moje,
omlouvám se, že až nyní píšu, ale dává mi za hůl malý. Už mám jen 1,5 kg navíc, jsem zelená, beru železo 2x denně, furt řve hlady. Vážím před kojením a po a přikrmuju nutrilonem, nebo mě sní. Vypije si 115 ml, no to přece není miminko, ale žrout.
Jinak porod hrůza a děs, nikomu nepřeju, nechali mě 3 dny trápit, 2 dny bolesti, pak mi píchli na noc injekci ať se vyspím a třetí den od rána v bolestech do porodu, kde při samotném porodu se šmikl bokem, chtěl ho rukou primář otočit a vaku pumpou vytáhnout, ale jsem se na prstenec neotevřela, zasekla, tak mě hned brali na císař. Kdyby mě vzali hned a netrápili.... Celou dobu jsem byla přivázaná pásama, měl blbé srdíčko, tak ani sprcha, ani chodit, no děs. Jdu mimi zas ryčí.
Jooo a cukrovka vymyzla, nepíchám, neměřím, alre ruce brní furt, mravewnčí.

laskonka
26. jan 2010

illi blahozelam k babatku 🙂 a prajem vela zdravia a nech coskoro nabehnete na pohodovy rezim

radushka
26. jan 2010

illi: teda hrůza, ale gratuluju, že jsi to nakonec zvládla a malý se má čile k světu 😉 .
Holky, tak vám píšu, že minulý čtvrtek jsme šli s manžou na večeři (měla jsem narozky), tak jsem si dala nějaký stejk + poloviční porci kroket a pak si říkám, kašlu na to, mám narozky, tak jsem se "dožrala" palačinkou s ovocema se zmrzlinou.Absolutně přejedená, ale spokojená 😀 .Pak jsem popíjela vodu s citrónem(docela velkým), co taky jiného, že 😠 a po hodině jsem se ze srandy změřila.Hodnota 5,6 😨 . Myslíte, že to bylo tou vodou? A to ta voda obelstí jenom ten glukoměr, že? Nefunguje to jako, že se ty cukry sníží, že 😅 .
Jinak včera mě chytla střevní chřipka nebo co, tak jsem na piškotech a rohlících a nějaké časování mi je víte kde 😝 . Stejně jsem včera snědla všehovšudy 2 rohlíky a asi 10 piškotů.Víc jsem nezvládla 😖 .Dneska je to naštěstí lepší 😉 .

kjucukovna
26. jan 2010

holky voda s citronem snižuje cukr???? takže když půjdu za týden na odběry vemu si vodu s citronem tak to budou výsledky ještě lepší? Já mam pořád dobrý výsledky, i ten profil zpátky za 5 týdnů a to jsem ho měla dělanej v období kdy jsem o cukrovce nevěděla a baštila cukroví a buchty až až....

Radus tak to jsi si to krásně užila...já mam narozky příští týden, tak jsem zvědavá co si dám 😀 ale to máš krásnou hodnotu po tom jídle 😉

laskonka
26. jan 2010

radushka, raz za cas si asi dopraje kazdy 😉 mne palacinky s nutelou nedvihnu cukor, ale cestoviny poriadne ☹
30-teho ma neterka meninky a upeciem jej skvely kolacik, ver, ze si na nom pochutnam 😅

evca82
26. jan 2010

illi to jsi si teda uzila, ale uz jsi doma to je hlavni. takze malej je takovej jedlik jo? kdyz budes mit cas, tak pridej nejakou fotecku malyho 🙂

holky me to taky dere, rohlik mi cukr zvedne a cokolada ne....nechapu to.

pani_haf
26. jan 2010

Illi-gratulace k miminku!!!!!!!! Teda to musel být porod jako blázen ☹. Jsi šikovná, že jsi to tak zvládla 🙂

olgas
26. jan 2010

Ahoj Ili,

gratuluji k prckovi, a až budeš mít čas, tak sem hoď nějaké foto . Jsem ráda, že jsi se ozvala, že alespoň víme , že žiješ. Porod teda musel být zážitek. Doufám, že mě to takhle nečeká. A na tom císaři jsi byla pod celkovou narkozou nebo jenom spinál?

ili5
26. jan 2010

Byla jsem spinal.
Holky, co spagatice, jak porodila a co miminko, nevíte někdo?

olgas
26. jan 2010

myslím miška tady psala, že spagice mimčo už má, ale že jsou ještě v nemocnici. Taky u ní ta vyvolávačka trvala dost dlouho. Snad se každým dnem ozve sem sama.

Šla by jsi do spinálu znovu nebo ne?

janni.ka
26. jan 2010

ahoj holky 🙂

Ili mě to teda taky zajímá jaký to bylo ten spinál???Já jdu taky na císaře tak řeším zda pod celkovou nebo spinál 😅 a necítila si jak se v tobě jak to říct?Hrabou????nemyslím bolest ale tlak nebo tak asi jo vid,to je jak trhání zubů,taky to nebolí ale hnus pocit 😖

olgas ty jdeš taky na císaře???

olgas
26. jan 2010

janni - já nevím, já uvidím co mi řeknou ve čtvrtek, jedna PA mě tím strašila (ale ověřila jsem si , že PA tvrdí něco jiného než doktoři), ale jenom kdyby náhodou, tak bych ráda měla předem rozmyšleno jestli celková anestezie nebo spinál.

evca82
26. jan 2010

holky, ja kdybych nakonec mela jit na cisare, tak chci taky spinal (to neni uplna narkoza ne?)at z toho porodu neco mam.

olgas
26. jan 2010

no právě že to není celková narkoza, jenom nějak od toho pasu dolů (zhruba tak), ale taky mám právě strach, že bych cítila (jak psala janni ) jak se ve mě hrabou. Miška tady taky myslím psala, že už by takhle do toho nešla. Tak nevím. Taky mám bobky z píchání injekce do zad. Tak nevím nevím.

mamina
26. jan 2010

Ili,gratuluju k miminku.😀 To musel být ale záhul,fuj! No,hlavně,že jste už oba v pořádku.😉

My za dva dny slavíme 15.výročí svatby.Taky nevím,jestli se udržím a nezhřeším aspoň trochu. 😉 Sladký moc nemusím,ale zase ráda zeleninový saláty,maso,bramboráčky a tak... 🙂 Holky krátkodobě cukr snižuje nejen citron (ne ta voda 😉 😀 ),ale třeba i kysaný zelí (ne sterilovaný) nebo močáky.Prostě kyselý věci snižujou cukr v krvi. 😀
(Vím to,nevlastní děda byl cukrovkář.Celou dobu mezi kontrolama se cpal,čím chtěl,mastil,jed sladký,prostě všechno.Tak tři dny před kontrolou se cpal kyselým zelím,pil čaj s citronem.A na kontrole ho vždycky doktor pochválil,jak to dodržuje.. 😲 😝 )
Jenže to bylo přece jen něco trochu jinýho.Děda podvedl doktora,to jo.Ale ohrožoval svoje zdraví.A my máme na starost nejen sebe,ale i to mimčo,co?Takže trochu zhřešit je asi normální,ale pořád jako děda to taky nejde... 🙄 Tak mám trochu dilema. 😕

seb
26. jan 2010

ahoj holky,
já jdu zítra na první poradnu do porodnice, kontrola po 3 týdnech, tak se trochu bojím, aby bylo vše ok,
ili: mocinky gratuluju k malýmu a bud ráda, že papá, lepší než kdyby nechtěl, aspon to máš rychle odkojený ;)
s tím spinálem u císaře taky nevím, bojím se taky tý injekce do zad, a kdyby to píchly blbě, tak člověk může ochrnout
evco: do kdy tebe nechají ještě čekat na porod ? neměla bys přenášet , tak to máš max týden do porodu
, co ?

smarti
26. jan 2010

Laskonka, chcem sa spýtať, keď ti palacinky nedvíhajú cukor, tak si ich sem tam dovolíš? Ja sa snažím držať diétu, no dnes nie som na seba moc pyšná, dala som si viac chlebíka a teraz zopár chrumiek cibuľových. No ináč sa snažím. Celkovo ma zaujíma, či dievčatá, ak ste zistili, že niečo vám nedvihne cukor, tak si to občas dovolíte? Na budúci týždeň si mám zavolať dr., mala by mať pre mňa glukomer. Takže je šanca, že začnem merať. Lebo takto bez merania je to o ničom, vôbec neviem, aký má diéta vplyv. A ešte som postrehla, že ste niektorá písala o piškótach. To je pre mňa asi najväčší trest, bežne som si na druhú večeru dávala mlieko a zopár piškót, alebo tiež poobede, keď som mala na niečo fajne chuť. Ináč iné sladkosti mi nechýbajú, len tie piškóty. Pozerám, že sa bavíte o pôrodoch, veľmi vám všetkým držím palce, my ešte máme čas, keďže som v 33tt.

olgas
26. jan 2010

smarti: když budeš mít glukometr a budeš vědět , že ti třeba palačinky cukr nezvednou, tak si je podle mě klidně můžeš dát. Teď když glukometr nemáš (já jsem ho neměla vůbec), tak když sem tam trošku zhřešíš, tak se nic neděje. Hlavně jde o to, aby jsi se hlídala a nepřejídala celý den navíc, nebo denně neládovala 4 zákusky.

radushka
26. jan 2010

mamina: tak to je jasné, že mimču ubližovat nebudem 🙂 .Ale jen teoreticky - když bych snědla vždycky po sladkém kus citrónu, tak se jako "nic" neděje 😕 ? To je asi pěkná blbost, že 😅 Nebo teda, když jako zhřeším a chci si utěšit svědomí, sním citrón a je to?
Kdyby to tak fungovalo, tak by to bylo ale super 😀

mamina
27. jan 2010

Radush,tak to fakt nevím. 😀 Ale říkaly to maminy v poradně,když jsem čekala Bětušku a je fakt,že děda to tak dělal taky.Prostě to kyselý přepere ty sacharidy,no. 😅 A rychlejc Ti ty cukry v krvi klesnou. 😀
Rozhodně to není recept na každodenní hřešení,ale třeba jednou za čas,když je nějaká slavnost nebo tak něco,tak si asi JEDEN nějakej zákusek dát můžeš,pokud to nejde vydržet,když to zapiješ sodou s citronem. 😉 (a co si budem povídat-na svatbách,křtinách,narozeninách ap.,kde se to sladkým jen hemží,je to opravdu Herodův úkol,to vydržet... 😉 😀 😀 😀 )

misicka455
27. jan 2010

Ahojky holky, jen chco pozdravit a říct , že jsme doma 😉 Musíme se aklimatizovat , pak napíšu víc 😉 Taky krmíme po hodině a půl takže je to vyčerpavajicí ,malá nejí a kdž něco sní většinou to jde ven. Je to začarovaný kruh ☹

megg
27. jan 2010

ahoj holky, robili Vam v 38tt na diab.poradni nejaky komplexny odber krvi alebo nieco podobne?

kjucukovna
27. jan 2010

misicko tak to je úžasný že jste doma!!!! vidíš to jaký jste bojovnice, moc gratulu, jak jsem četla že jste doma tak mě to uplně dojalo 😵 tak přeju hoodně síly at se Vám oběma daří!!!! 🙂

olgas
27. jan 2010

MIsiciko velká gratulace !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Úplně mi to dneska zvedlo náladu, že jsi napsala a taky mě to dojalo. S tím krmením to bude chvilku určitě boj, ale v domácím prostředí to bude pro tebe určitě lepší a malá to brzo pozná taky. To překonáte a bude dobře. Dokrmuješ jí ještě Nutrilonem nečím takovým , když nejí?

evca82
27. jan 2010

misicko, tak to je parada, ze jste doma 🙂 tak pak napis vice at jsme v obraze.

olgas ty jdes zitra nebo az v patek do porodky?a uz te tam nechaji?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre