Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
3. aug 2010

@tea1909 já třeba salám jím i párky nic mi to nedělá 😉 než jsem šla na dia tak sem přestala sladit a jíst věci ve kterých je cukr jinak nic,pak jsem dostala dietu a té se držím a zatím dobrý

rozpravocka
3. aug 2010

rozmyslam, ze ci to nemohlo byt tak, zesice tu tehu cukrovku mam, ale dietu som dodrziavala uz predtym, co mi na nu robili test 😉 A iba na teste mi vysla vyssia hodnota 🙂

makinecka
3. aug 2010

@rozpravocka já jsem ze začátku jedla taky tak málo,ale postupem času sem měla hlad a jím víc,asi i malý má větší potřebu jíst 🙂

makinecka
3. aug 2010

@rozpravocka omezit přílohy je největší blbost jakou děláš,musíš jíst nějaké sacharidy denně určitě 😉

werunka21
3. aug 2010

@rozpravocka Tak podle mě nic špatného nejíš. Sladké tam není což je hlavní a pokud ti to opravdu stačí, tak je asi zbytečné se přejídat.

@tea1909 čaj a kafe je bez sacharidu, to z pohledu cukrovky je neškodné. Salám (uzeniny) vyřazovat nemusíš, ten taky má skoro nulové hodnoty. Vynechala bych určitě ten koblížek, protože ranní hodnoty většinou bývají větší. A celkově je plný cukru. Jinak určitě pravidelnost každé 3h a vyloučit sladké.

lio
3. aug 2010

@luckaa to jo ale ta tabulka je na ta stanovená jídla, pokud máš hlad mezi jídly, zkrat si interval mezi těmi jídly...nebo zobni něco, co se nepočítá, at nemáš zbytečný přísun sacharidů mezi jídly

tea1909
3. aug 2010

@makinecka pochopila jsem dobře, že ta diabetoložka ti jako přímo sestaví dietní plán? Nebo ti jen řekne, které potraviny nesmíš?
...mně třeba hrozně překvapilo, že nesmím ani takovou hořčici, majolku, kečup,...

lio
3. aug 2010

@luckaa jinak přístup okolních lidí
.. proto jsme tchánovcům neříkali o cukrovce, pouze že díky dispozicím v rodině se mám víc hlídat a tudíž nejím sladké, chvíli jim to trvalo, ale já ležela, takže jsme se nestýkali často a ted jsem k narozkám dostala slaný dort.....takže pochopili mojí neústupnost ale maj pocit že po porodu najedu na koláče, což nehodlám.....ale neříkám, že si nedám....ale s mírou....

rozpravocka
3. aug 2010

@makinecka ja ich stale jem, len neviem, kolko by som mala - lebo, keby som sa riadila tabulkou - tak napr. k dnesnemu obedu by som si mala (aby som mala tych cca 60g sacharidov) dat 200g zemiakov - co sa mi zda trocha nerealne

makinecka
3. aug 2010

@tea1909 mě dala diabetoložka papír pro normální diabetiky kde mám napsané co se smí jíst a řekla mi že já můžu jíst všechno akorát si to musím počítat podle tabulky sacharidů tak jím všechno kromě věcí kde je cukr.

lio
3. aug 2010

@rozpravocka ovoce vyhazovat je hovadina, dyž si ho navážíš na sváču a zaliješ jogurtem např....je to bomba sváča a máš ovoce.....navíc řekla bys, že třeba grep má víc cukru jak nektarinka ? ovoci se nebránit, jen ho vážit a jíst ke svačinám....

makinecka
3. aug 2010

@rozpravocka já sním normálně 200 g brambor a k tomu maso třeba a nezdá se mi že bych byla nenažraná,pro mě je to akorát.

lio
3. aug 2010

@tea1909 jestli je hlad hodinu a půl po jídle, tak se podívej co si jedla jídlo před, jeslti ses neošidila o sacharidy, v 99% se šidíme a pak je ten hlad.....

rozpravocka
3. aug 2010

@lio ibaže ja som nemala,co ine vyhodit ☹ takuvidim, comi povie diabetologicka,ked tam pridem. Vy vsetky mate tie pristroje, co si doma po jedle meriate cukor?

rozpravocka
3. aug 2010

@makinecka možno to aj na mna pride, ked budem v 37tt 😉

lio
3. aug 2010

@rozpravocka 200gr brambor mi taky dělalo problém, ale pak jsem měla po obědě za hodku hlad....ale já od zač těhu trpím na vlčí hlad, ne chutě, ale fakt hlad, před dietou jsem jedla každou hodku, s dietou byl pak problém narvat do oběda 60 gr sacharidů nebo k véče, takže se občas hlad dostavil, ale tak zkrátíš intervaly a mělo by to být v poho...nebo si přidáš víc masa.....které se nepočítá

lio
3. aug 2010

@rozpravocka no ta dieta ale není o tom něco vyhodit, krom rychlých cukrů a ty jsou ve sladkém, slazených vodách a mléku.....
ostatní není třeba vyhazovat pouze vážit a rozpočítat do jídel 6x denně......

lio
3. aug 2010

někdo glukometr dostane dom, a tím má možnost si občas změřit po různých jídlech aby věděl, co mu to dělá, někomu nesedne meloun, někdo může sníst půl kila bez prob...a tak....a někdo si vzal krev a nesl do poradny kde mu ten profil udělali.....

makinecka
3. aug 2010

@rozpravocka já myslím že jo,já fakt jedla jako ty když jsem začínala a tak nějak kolem 34tt jsem najednou začala mít hlad a musela sem přidat porce abych neumřela hlady tak uvidíš 🙂

lio
3. aug 2010

@makinecka a to se říká že prcek tlačí na žaludek a potřeba jídla se zmenší, ale já to měla jako ty....taky jsem tu kolikrát uplně brečela hodinu po obědě hlady a pak když jsme spočítali oběd tak vyšlo najevo, že jsem se ochudila a hlad zákonitě mít musím...nebo jsem do sebe ty brambory prostě natlačila ....nebo snížila interval mezi jídly.....

tea1909
3. aug 2010

tak nad tím tak přemýšlím... a říkám si... ta dieta vůbec není tak hrozná. myslím, že když si na to člověk zvykne, mohlo by mi tak vyhovovat jíst i potom🙂 . určitě se po tom netloustne. akorát se člověk nebude potom muset zříct uplně všech cukrů, ale dát si 2 koblížky k snídani mu neublíží...ale jinak takhle jíst by se mi líbilo pořád 🙂

werunka21
3. aug 2010

@tea1909 to si piš, že si tělo zvyklo. Všechny jsme ze začátku brečely, že tak nemůžeme existovat ale zvykneš si, tělo si zvykne na tu pravidelnost a dokonce zjistíš, že některá jídla bez cukru jsou snad i lepší než s ním. A zhubnout zhubneš určitě i teď v těhu. Myslím, že žádná z nás nemá nahoře víc jak 5kg za celé těhu.

luckaa
3. aug 2010

Já mám 2kg dole,ale to je od začátku těhu,nejdřív jsem do 18tt zvracela a od 20tt mi zjistili cukrovku,takže asi moc nepřiberu

luckaa
3. aug 2010

@lio No,tak to máš výhodu,my se vídáme často a minule jsem tam přijela hodinu po obědě a tchýně hned,že dělala placky ať si dám,tak jí říkám,že nemůžu že jsem teprve hodinu po jídle a že tak brzo jíst nemůžu,tak koukala divně,pak mi zas tchán nabízel sladkou limonádu,tak jsem řekla,že díky,ale že já jen vodu apod.mě je to taky trapný to pořád připomínat,ale co mám dělat

tea1909
3. aug 2010

@werunka21 no právěže já takhle jím už teď (každé 2 hodiny) tak to ani nebude změna 🙂, jen se budu muset víc hlídat. A já mám nahoře asi 8 kg ☹ ...ale mám to v podstatě všechno v břiše. na stehnech a zadku jsem nepřibrala nic a spíš jen tak jako v oblasti pasu po stranách. Ale hrozně dlouho jsem měla +6 a teď jsem za necelých 14 dní přibrala 2 kg ☹. Takže teď to vypadá, že už nepřiberu... 😀

rozpravocka
3. aug 2010

este som sa chcelaopytat, ci si vazite aj zeleninu, alebo tu jete beztrestne 😉 (tymto nemyslim kukuricu, hrasok - na ktore je v tabulke upozornene)
A este ci sa vam podari zhresit (napr. vcera muz jedol mafinky - tak som z jednej jeho mala malilinky hryz - ako za hrášok 🙂 )

ducky
3. aug 2010

@luckaa Rozhodně kratší a o dost výrazně. Malou jsem rodila 36 hodin, ptž mi prvně prdla plodovka. Měla jsem kontrakce nevedoucí k porodu, nakonec mi k otevření pomohl epidurál.
S malým jsem ráno dostala tabletu, ve 4 odpoledne mi začly slabé kontrakce a ve 3.57 byl malej na světě, takže 12 hodin. Ten konec byl bez epi, takže jsem si prožila i ty bolesti, ale celkově byl porod o dost kratší.

@werunka21 Weru jestli to tam je připravený, tak ti bude stačit jedna tableta. Já ještě masírovala bradavky, nevím, jestli to pomohlo nebo ne, nicméně masírovnáním bradavek se uvolňuje hormon oxytocin, který pomáhá 😉

ducky
3. aug 2010

@lio Tak to nevím, mě ho sice napíchli, ale ve chvíli, kdy už jsem v podstatě rodila, takže nezabral 😠

werunka21
3. aug 2010

@rozpravocka Tak tak nějak hřeším taky 😀 , čtvereček čokošky, hryzanec něčeho...A zeleninu nevážím, tu beru jen tak nějak od oka. Jen kdyby ji bylo hodně a byla to opravdu nějaká více sacharidová

ratatooy
3. aug 2010

holky jaké by mělo být rozložení sacharidů během dne?já se celkově vejdu do 250g za den ale nevím jestli dělám dobře že třaba k snídani jich mám 50g a k obědu jen 10g a tak jestli by to nemělo být furt nastejno rovnoměrně??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre