Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
23. sep 2010

Já nevím,mě ho berou vždycky na lačno,ten gylkovaný a mám ho 2,3... 😉
@rozpravocka

rozpravocka
23. sep 2010

@luckaa no tak to je fakt super 🙂 Chod si dat nejaku tu cokosku, nech nam tu nahodou neodpadnes 🙂 😀 Ale asi fakt zalezi aj od toho, akym sposobom, respektive, ze ktorý ti robi, ci nie? Lebo mne brala krv len z prsta a to v podstate asi pol hodinu po najvacsom jedle dna 🙂 A este tam sú na konci vzdy nejake tie pismenka - HBA1a, HBA1b, HBA1c a pod- tie takisto neviem, co znamenajú.

luckaa
23. sep 2010

@rozpravocka No,tak to teda taky fakt nevím...jak to máš s váhou?

rozpravocka
23. sep 2010

@luckaa zatial som za cele tehu pribrala 9kg

rozpravocka
23. sep 2010

@luckaa 2kg od zaciatku tehu cukrovky tj. od 23tt

luckaa
23. sep 2010

@rozpravocka Díky 😉

rozpravocka
23. sep 2010

@luckaa ty si tusim vravela, ze chudnes, ci nie?

luckaa
23. sep 2010

@rozpravocka jo,to jsem byla já,mám dole 3 a půl kila

werunka21
23. sep 2010

Ahoj holky, tak já byla dnes na kontrole na gyndě a doktor říká: A teď jste jenom na dietě... A já na to: Hmmmm 😎 😀 😀 😀 By šel asi do vývrtky z mé diety, kdybych se zmínila

ratatooy
23. sep 2010

@werunka a to už máš po porodu já ne a taky vždycky řeknu hmmm taky by čučel že sežeru na co přijdu,ale už jen 3týdny a jdem na to.

luckaa
23. sep 2010

@werunka21 😀 😀 😀

bea344
23. sep 2010

zistili mi gestacny diabetes,mala som 8.9,lekar ma poslal k diabetologicke a ta ma odmietla s tym,ze mam ist na miesto trvaleho pobytu,byvam v BA a t,p mam MY.Nasla som si na nete najblizieho lekara vo vrakuny a ta ma tiez odmietla,takze skusam dalej a vsade ma tu v BA odmietaju bud sa vyhovaraju:chodte tam kde budete rodit alebo maju plno,akoze to mam dat poriadny uplatok,na ktory nemam,alebo to nechat tak a dietatko sa mi narodi tlstucke a chorucke,ked som po 14rokoch otehotnela a strasne sa na malicku tesime 🙂 prosim o vas nazor a radu co mam robit.vopred dakujem ze vsetky rady

rozpravocka
23. sep 2010

@bea344 no, tak to je fakt blbé... asi ti neostáva nič iné, ako len skúšať - možno ťa predsa len niekto zoberie... možno by si mohla skúsiť nejakého, ktorý pracuje priamo v nemocnici.. a vysvetliť im celý problém... ja napr. chodím k dr. Čiernej na Kramáre (je síce pravda, že som z obvodu, ale keď som tam šla prvýkrát, tak to nevedela), alebo sa opýtaj svojho gynekológa, koho by ti odporučil - prípadne by mohol zavolať priamo nejakej diabetologičke, či by ťa nevzala. Môžeš skúsiť zavolať aj tej mojej - 02/59542385 - Dr. Katarína Čierna - aby si tam teoreticky nemusela chodiť - ale asi až zajtra - myslím, že ordinuje len doobeda. Držím palce.

bea344
23. sep 2010

rozpravocka...dakujem za tip.ale prave tato pani lekarka ma odmietla,svojho gynekologa mam prave na kramaroch...idem zajtra skusit do podunajskych biskupic je to najblizia nemocnica,tak uvidim...malicku cakam 30.12.2010...na buduci tyzden idem na poradnu tak za skusim este spytat pani doktorky ciernej...zajtra dam vediet ako som dopadla... 🙂 aj tebe drzim palceky nech ti to dopadne vsetko dobre. 🙂

matula321
24. sep 2010

@bea344 ja som tiez z ba a bola som u Dr. Lišiakovej na Antolskej, hned ma zobrala, prišla som ráno ńa 7,00 aj s vysledkami (z toho cukru) a sestricka mi hned odeberala krv .... takze skus, viem ze tam je tusim v pondelok, stredu a strvtok ...ja idem v pondelok na kontrolu....

bea344
24. sep 2010

bea344@matula321dakujem ti,uvidim ako dopadnem dnes v podunajskych biskupiciach,,potom to skusim aj na antolskej....

bea344
24. sep 2010

bea344 babenky super som dopadla v podunajskych,sestricka ma objednala na buduci tyzden,je tam mila sestricka idem pani dr.rajecovej...tesim sa uz aj na pani doktorku,,,,, 🙂

mharia
24. sep 2010

ahojte....cakam dvojicky a vcera mi sestricka oznamila ze mam tehotensku cukrovku ☹ neviem co mam robit ..

mharia
24. sep 2010
mharia
24. sep 2010

baby prosim vas o radu ☹

mharia
24. sep 2010

@bea344 ahoj ...mne vcera tiez zistili tehotensku cukrovku a doktor mi povedal ze musim ist k internistke ....ktora mi nariadi liecbu...a pokial viem ta musi zobbrat ktory kolvek lekar ,kedze si tehotna ....

alena36
24. sep 2010

no mě taky zjistili cukrovku - hodnoty po 1.hodine 8,9, po dvou 8,01. Budu chodit na diabetologii do Motola. Má tam některá zkušenost, jak to probíhá. Díky

werunka21
24. sep 2010

@mharia @alena36 koukám,že vám nikdo nechce poradit. Já už sem oficko sice nepatřím, ale pořád tu vopruzuju 😅 . Pro začátek si prostudujte stránky www.tehotenskacukrovka.cz najdete tam odpověď na většinu vašich otázek než navštívíte diabetologa. A pokud budete mít další otázky, tak se ptejte, holky vám určitě rády poradí 😉

mharia
24. sep 2010

@werunka21 jejda baby dakujem vam velmi pekne 🙂) uz mam nieco nastudovane ale najskor musim navstivit DR. tak drzte palce nech to dobre dopadne ...este raz v daka 🙂

bea344
24. sep 2010

bea344@mharia,,ja som zhanala lekara dva tyzdne a dnes som mala stastie..nastiv cim skor lekara a tam ti poradia co dalej..drzim ti palce nech ti to dobre dopadne...idem na kontrolu 29.9. a tam dostanem aj glukomera vsetko potrebne,lebo dnes uz tam lekarka nebola..dr.Rajecova v Podunajskych Biskupiciach..je tam mila a strasne prijemna sestricka 🙂

mharia
24. sep 2010

@bea344 no mne gynekolog povedal ze mam ist za inernistkou .....ale najhorsie na tom je to ze neviem ku ktorej mam ist...bratranec dnes bol u tej svojej v senci ale uz ju tam nezastihol...pokusim sa v pondelok ....tak drzim ti palce nech ti to dopadne dobre 🙂

lio
25. sep 2010

@alena36 ahojky, já do Motola chodila. Je tam velký nátřesk, ale sesty to tam mají zmáknuté, i když jsem tam i čekala hodinu. NEjdřív Tě zavolá sestra, změří tlak, zváží, změří ti glykemku (jen poprvé, pokud dostaneš glukometr na doma) a vezme ti krev do zkumavičky (pro zjištění "dlouhodobého cukru), pak tě pošle opět ven, nebo jdeš rovnou k dr, pokud u ní nikdo není (což se mi stalo jednou) a dr Ti poprvé vysvětlí jaké jsou cukry, proč si dávat bacha, na co si dávat bacha a tak vůbec princip cukrovky v těhu a tak...dá ti debilní tabulku pro obyč cukrovkáře, tou jsem se moc neřídila, ale vytiskla sem si tabulku z www.tehotenskacukrovka.cz, a vážila jsem dle toho. Já na doma vyfásla glukometr s tím, že jednou týdně jsem si měřila profil,. a vyfásla sem papírky na moč, to jsem měla dělat denně, zpočátku jsem to denně dělala, ale pak si na výše zminovaném webu přečetla, že je to k "ničemu" a dělala to semo tamo....(cukr může mít v moči i necukrovkářka a naopak) ...no a já chodila jednou za 3 týdny na kontrolu..pokud bylo vše ok
Jo a sestra vychází, dáš ji žádanku od gyn a těhu průkazku a poprvé kartičku pojištovny..tot vše 🙂

lio
25. sep 2010

@werunka21 musíš držet dietu i po porodu? to já ne, ale je fakt, že jsem se nikterak extra nestrhla, jen si sem tam něco bez výčitek dopřeju...ale že bych denně něco tláskala sladkého to ne..ovšem s pravidelností jídla jsem na štíru, to je fakt ☹ 🙂

werunka21
25. sep 2010

@lio ahojky, no mě moje dia dr.před porodem řekla, že ji mám držet a měřit profil. A v porodce mi dia dr. taky doporučil dietu a navíc se nerozežírat, že čím zdravěji budu jíst tím déle bude moje slinivka pracovat. Mám silnou dispozici v rodině takže tak. Samozřejmě dietu prdím že, ale abych pravdu řekla, chybí mi to. Ale nemám pevnou vůli abych takhle sama od sebe. A pravidelnost s malým se taky moc nedá. I když už je to mnohem lepší než ze začátku 😉

werunka21
25. sep 2010

Děvčata, jsem dnes zjistila, že už neporušuju dietu doporučenou po dobu šestinedělí, už jsem totiž za 😀 😀 😀. Už žádné výčitky 😎 😀. Juchůůůů 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre