Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
9. jan 2010

Holky já rodila podle kona 39 tt ale podle dr to bylo 38 + 3 😉 Takže tak 😉 Jd na kutě 😉

olgas
10. jan 2010

pani haf: čučím jak puk, ale strašně moc gratuluji k Honzíkovi. Už se s holkama těšíme na fotečky.

Nám nešel včera večer net 😢 , tak jsem vás všechny dočetla až teď.

misicka: moc hezké fotky malé, zanedlouho za ní určitě pojedeš a pak ji budeš mít doma, neboj 😉

pani_haf
10. jan 2010

Ahoj holky, malý se narodl 37 a něco, takže toršinečku předčasně, je pravda, že je mu všechno veliké, ale jinak je to chlapík. Foto vložím až budu doma, zatím to vypadá, že se vrátím ve středu, možná čtvrtek. Největší sranda je, že mám pořád dietu a dnes na snídani byla dva sladké koláče a jablko a sestra mi řekla....tak si neosladíte čaj 🙂, hahaha. Net tu mají jen dr, já mám připojení od T-mobile, takže to docela jde. Jen nemám moc čas, protože mylý už 3x kadil a já než ho přebalím, tak ho blbě umyju, což znamená, že je chudák celý mokrý 🙂. Jinak se nám tu všichni v Ostravě rozrodili, porodnice je plná a dnes ráno tři porody za sebou! Prý změna tlaku!

Děkuji všem za gratulace.

olgas
10. jan 2010

paní haf: tak to jsi mě rozesmála s těmi koláči a neoslazeným čajem, ale zase na druhou stranu si sestra říká, ať si dáš konečně něco dobrýho.

nevím kde jsou dneska všechny holky, asi ještě spí nebo rodí 😀

ili5
10. jan 2010

mamino, s tím, že víš kdy má malá přijhít na svět. Já jsem po umělém, tudíš vím přesně den a hodinu, ale oni to nedělají dle oplodnění, ale dle velikosti plodu, pak Ti přidávaj ze začátku týdny. mě přidali 2 týdny. Taky při prvním dítku jsem si myslela, že je to dle oplodnění, houbelec, já bych měl atermín začátkem února a vidíš jdu rodit 14.1. Ty Uz sed ělali asi pro číňany 😀

ili5
10. jan 2010

seb, já budu rodit ve čtvrtek, to je 38+0 přesně. ale uvažovala si mě tam hned nechat, to bylo 37+0, jelikož větší břicho s cukru a dost přibral za 14 dní, aby placenta stíhala, ale rozhodli se nehct mě týden ještě, aby se mi otevřely cesty.

spagatice
10. jan 2010

Ili tak schválně, kdo porodí dřív 😀 Já budu ve čtvrtek 39+6. Mě berou termín podle MS, protože podle UTZ je o 4 dny mladší.

mamina
10. jan 2010

Ili,ono se to počítá buď od prvního dne poslední menstruace (proto přičetli ty dva týdny),ale není to úplně přesný,protože každá z nás má jinak dlouhý cyklus-některá 28,jiná zase (jako třeba já 34 dní).Nebo podle oplodňující soulože,což je přesnější.Ale protože tu zná málokterá z nás,tak proto to častěji počítaj dle toho menzes a prvního ultrazvuku.Takže tak... 😉

evca82
10. jan 2010

holky, takze pristi tyden budou dalsi dve mimi jo? 🙂 uz se nam to hezky rozjizdi. ja mam zase platny termn dle utz 1.2. menzes u me nebyla smerodatna, pac jsem mela cykly pres 40 dni.

janni.ka
10. jan 2010

ahoj holky

ili tak oni to dělaj dle velikosti plodu jo? 😕 se na to poptám v poradně když je malá o týden větší tudíš do termínu dle menses mě teda asi nenechají co 😕

spa to sem zvědavá jestli se Míša umoudří a vyleze na svět dřív abys nemusela na vyvolání,prý to bolí víc jo?Nevíte někdo?

dneska dělám profil,ale stejně mi to připadá divný když se mám jednou týdně měřit jen před jídlem a další týden jen po jídle,my řeknite jak mám pak vědět jak sem na tom po jídle že a kor když mi dala 2krabky proužků a v té 1 jich 50 nebylo a že mám šetřit s nima 🙄tak na co tam lezu jen jí pokaždé vypláznu 30kč 🙄

olgas
10. jan 2010

janni: ty když jdeš k dia , tak platíš 30Kč? Já ne.

janni.ka
10. jan 2010

olgas platím pokaždé 30 kč 🙄 to je vid,sem si říkala že to snad ani není pravda.Muž říká at se na to poptám ale mě je to takový blbý 😅 Tak už aspon vím jak je to s cukrovkou v těhu je to jen na to aby měli penízky z nás těhulek 😠

ili5
10. jan 2010

mamino, podle menzes mě brát nemohli, jsem po umělém, hormony atd. takže jasně, že 2 týdny se přidávaj od oplodnění každé, i od menzes, to je dané a mě pak ještě další 2 tt dle velůikosti plodu. Polsali mě do Olompouce na genetiku v 1 trimestru a tam dle uz zas přidal necelý týden, tak mi už 1. trimestr nedodělal, volal do laboratoře, že plod odpovídá o týden zas větší, tudíž dělaj 2. trimestr. JInak mi termín vycházel kol8.2., no a nakonec je to 14.1. Dnes jsem 245 dní oplodněná + 5 dní v misce. Já si to píšu od začátku vše 😀 Hoplky co šly se mnou stejný den, maj úplně jiné týdny než já. Jak dr řekl, bere se to dle uZ, kteryý dělali Japonci pro své děti, nepočítali s našima obrama, tudíš přidávaj týdny. Si dělal prdel.
Jani, to už Ti nepřidají, to se přidává v 1. trimestru, pak už tt nepřidávaj, jen kontrolují váhu, jak je pak mimi velké, tak je někde problém, jako cukrovka, placenta atd. takže neboj.
Jinak já neplatím nikde 30kč, nemá se platit, poslali Tě z poradny pro těhu, takže se neplatí nic. V poradně taky neplatíš, nebo pokračuješ v těhu, tak i veškerá vyšetření ohledně těhu jsou zdarma. Ale jestli je tvá diabe. soukromník, tak oni si rádi přivydělaj. Být Tebou, tak to sestře řeknu, že jsem poslána z poradny, tudíž bych neměla platit poradnu diabet.

evca82
10. jan 2010

ili tech pet dni v misce me rozesmalo 😀 to me vubec nenapadlo.

janni ja taky platim v dia poradne tri petky....jinde nic neplatim jen tam, taky nevim procpak.ale uz tam nepujdu,takze to uz neresim 🙂

radushka
10. jan 2010

Přidávám se s gratulací panihaf a honzíčkovi.To je super, že to nakonec šlo tak pěkně samo a přirozeně a hlavně rychle 😉 .Jak jste v takovém počasí prosím tě dojeli? Aspoň máš co prckovi potom vykládat 😀
Jinak já taky u dia dr. platím 30,- a taky mi to příjde divné.No ale co už, jdu tam zase za necelý měsíc, tak to už jim šoupnu jenom jednou a pak už uvidíme 😀

radushka
10. jan 2010

Jo a mišičko, malá je fakt nádherná, tak ať už ji brzo máte doma 😉
panihaf: 9.1. jsem se narodila i já akorát teda jiný rok 😉

ili5
10. jan 2010

Moje babka se narodila 10.1. na Husáka. Mě by se líbilo 11.1. ale co nadělám.
Ti soukromníci dr si rýžujou na lidech ja můžou. Dokonce nechtějí i psát to co pojišťovna proplácí nebo mají denní limit. Já už chodím jen ke státním dr, je to rozdíl teda velký. V lékárně nedoplácím skoro nic, poplatky žádné, a když tak podepíšu dar města. Akorát dcera chodí ke soukromé a taky jak potřebuje léky, jak byla nemocná, tak nenapíše nic, jen doporučí z lékárny nějaký drahý lék. A to jsme si tam už přihlásila i malého. Ale zas je to dobrá dr, rodinný známý, á státní dr ani neznám, asi už ani nejsou.
Evco, no napřed se vyvíjel v misce, pak se vybrali 2 nejhezčí kousky, blastocyty a vložili do tepla. Jeden to nepřežil, druhý se přežírá i za něj, to je jka bych rodila 2. 😀

seb
10. jan 2010

jannika: já taky v dia pokaždý platím 30 Kč, i u internistky kde mi jen kountroluje tlak mě pokaždý skásnou 😖
holky, tak já myslela, že hned po porodu budu už moct mlsat sladký, ale jak to tak poslouchám, tak to ještě budou hlídat ?
teda tak příští týden je na řadě ili a spagatice, za chvilku tu bude spousta miminek 😵 , já ještě nesehnala kojo prsenky, nevím kde je můžu sehnat, viděla jsem je v chiccu, ale tam je asi nemůžu vyzkoušet

evca82
10. jan 2010

seb kojo maji tam kde normos podprdy....nebo i treba v bambuli - tam jsem ji koupila ja.

holky me fakt nezveda glymcu cokoska, jsem mela ke svace pudink s jablkem a na to sest kousku cokolady a 6,5 😀

olgas
10. jan 2010

seb: já jsem si ji koupila normálně v obchodě, kde prodávají věci na mimčo a mají tam i různé jiné věci, které potřebuje mamča a mimčo. paní mě nechala si ji i vyzkoušet, akorát mě se moc nechtělo, tak jsem to riskla bez zkoušení

olgas
10. jan 2010

evco - tak to se teda máš

spagatice
10. jan 2010

Holky já jsem si koupila dvě obyč. kojící podprsenky za pár kaček a ty dražší si koupím až tak 3 týdny po porodu, abych věděla jakou velikost 😉

radushka
10. jan 2010

seb:já mám taky jednu z no name obchodu pro děti.Stála 240,- a vypadá docela schopně, tak pak ještě když tak dokoupím, dle skutečnosti.Momentálně si neumím představit, že budu mít nějaké mega prsa 😀

evca82
10. jan 2010

ja mam dve kojo a jednu sportovni, ta je prej taky dobra i pri kojeni...uvidim zda mi budou stacit.

olgas to vis se musim pochlubit 😀

p.etrahradecka
10. jan 2010

ahoj holky, jsem tu u vás myslím poprvé. V úterý mi pošle můj gyndař na email výsledky toho testu na cukrovku, v telefonu mi říkal, že je mám trochu zvýšené- tak jsem objednaná na pátek do diab. poradny. Holky, co mě čeká???řekl mi, že se nemusím bát, že bych si píchala inzulín, ale pro mě bude i strašný to, že nebudu moct sladký, je to moje droga.......Každý den si musím dát něco sladkého....tak si říkám, co mě čeká. Samozřejmě, že pro mimi všechno, ale bude to tak těžký????

janni.ka
10. jan 2010

tak kojo podprdy sem řešila s holkama na jiné diskuzi myslím v pátek 😀
http://tehotenska-moda.lave.cz/tehotenske-pradl... tady sou takové lepší ale nejde to zkusit že,ta holčina má 5068 anitu a říkala moooc spokojená že je.U mě je problém měla by být o číslo větší až se nalijou prsa a ta co by cenově stačila tak ty mají jen max do D a já potřebuju F 😀 😀

Kouknu na nějakou levnější ve městě bo nevím jestli budu mít mlíčko že 😅 abych nekoupila podprdy za kolik penízků a pak mi to tady neleželo.Sportovní mám taky a sou fajn sem je kupovala když sem měla C a ted mám E a sou super jak se natahují 🙂 😉

no ti dr sou fakt síla s těma penězma a to ještě byl návrh že budeme platit i při vypsání a ukončení neschopenky 🙄

radushka
10. jan 2010

petra: no tak se sladkým máš bohužel utrum 😒 .Maximálně třeba pár kousíčků cukroví - ale v průběhu celého dne!Pití absolutně bez cukru, t.j. jenom čaje a vodu.No a taky budeš muset prostě hlídat , kde všude jsou sacharidy.Já jsem třeba měla čočku a cukr vyletěl jak blázen.Takže i tam, kde si myslíš, že není, tak ten prevít je 😠 .Ráno třeba nemůžu mléčné výrobky - taky mi ty hodnoty zvedají.Ale neoboj, nějak to zvládneš. Koneckonců, nic jiného ti ani nezbyde, tak se drž!!!

p.etrahradecka
10. jan 2010

a ty jsi ho měla hodně zvýšenej? to ti dali domu něco na to zjišťování cukru, kolik ho máš po jídle? a to je u každého - že se musí jíst po třech hodinách? nebo to záleží na té hodnotě cukru? co třeba snídáš - svačíš? jen si tak říkám, jestli mi řekne, že mám jíst po třech hodinách- tak jsem zvědavá,co v práci- jsem pokladní ...

misicka455
10. jan 2010

Holky aji já jsme platila pokaždé u dia 30kč 😉

renatkas
10. jan 2010

misicka precitala som si priebeh porodu a problemy s malickou, strasne vam drzim palce.

Mozem sa spytat aku mala porodnu vahu a ci tie problemy ktore ma mala suvisia s tou tehu cukrovkou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre