Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

gianni
24. aug 2011

@hanka99 díky 😉

dnes na lačno 6,1 asi skúsim aj ja niečo v noci zobnúť

ilonne
24. aug 2011

@gianni No to rozhodně zkus. Taky mi vždycky houpne nahoru, když na to zapomenu 😉 . Hezký bříško.

lucy56
24. aug 2011

@erzulik mne tiez brali krv teraz na krvny obraz a tak a dufam ze uz nebudu,uz mam toho dost a v 35 mi bude robit stery tiez a krv uz nespominal tak dufam ze tu uz nie a magnezko sa v tomto tt uz ma vysadit aby sa maternica pripravovala na porod ,ak by si ho izivala bola by prilis relaxovana a nemuseli by sa ti spustit kontrakcie same

erzulik
24. aug 2011

@petapete som alergicka

erzulik
24. aug 2011

@lucy56 ale vodu Magnesium asi mozem nic mi nepovedal ze ju nemam pit, a mne vravel ze okolo 37-38 tt sa ma vysadit magnezko. Tak mne bude robit potom naraz stery a odber krvi.

erzulik
24. aug 2011

@gianni skus ovocie ja som mala vcera hrozno a melon ale primerane...

lucy56
24. aug 2011

@erzulik voda je v pohode podla mna tam je toho magnezia malicko, moj vravel skor, v 34 ze uz sa nema brat, ja neberiem a ked mi tvrdne brucho si oddychnem ,polezim, akurat dnes som sa rozhodla upratat byt tak uvidim ako zase dopadnem vecer

petapete
24. aug 2011

@gianni
@ilonne - tu noční svačinku taky fakt doporučuju, bez ní mi to lezlo nahoru, jak si něco dám, tak mám max. kolem těch pěti, včera dokonce 4,7, takže paráda🙂. Akorát teda se toho po porodu budu muset zbavit, protože noční luxování ledničky z hlediska dlouhodobého (netěhotného) by asi pro postavu nebylo úplně to pravé ořechové😀

@lucy56 - mě MUDra v pondělí řekla, že se magnézko klidně může vysadit až kolem 37.tt, že to stačí...mě to teda přijde dost pozdě, už ho nejím ani teď, břicho mě netvrdne, křeče nemám, takže nevidím důvod ho jíst😀. Ale zmiňovala, že je dobrý i třeba kvůli tlaku na snižování...

@erzulik - jako na magnézko nebo na nějakou složku těch léků s ním? a ta minerálka nevadí? Tak to je fajn, že je aspoň nějaká možnost, jak magnézium dodat😉

erzulik
24. aug 2011

@lucy56 aj mne vcera vravel ze vsetko mam robit opatrne on je taky starostlivy a fakt super a treba viac oddychovat a to aj robim uz si uzivam MD. Ako bolo vcera? Co si sa nove dozvedela o porode? Bola si na priprave?

erzulik
24. aug 2011

@petapete na magnezko, su to aj sumive tabletky alebo magne B6. Mineralka nevadi lebo ak vypijem 1,5 l flasu obsahuje to ako keby som zjedla pol tabletky...a mne vtedy povedal ze mam denne aspon dve zjest. Takze voda je slaba kludne mozes pit aj ty...To mi mm poradil mna by to ani nenapadlo...

lucy56
24. aug 2011

@petapete ja uz na ten tlak beriem 2 x denne pol tabletky dopegytu, ucinok po dvoch dnoch nevidim ziadny zatial, tlak je stale taky ako bol, doma ok, a magneziovu mineralku pijem aj ja obcas, inak dnes po ranajkach 5,6 sa mi pacia taketo hodnoty, a to som len maslo vynechala, jedavala som ramu na ranajky, nech uz to takto ostane aj nadalej a bude to fajn
@erzulik vcera sme mali prednasku starostlivost o novorodenca, bola prijemnejsia ako ta o porode, sestricka z porodneho bola zabavna ,plna optimizmu a vraj sa nemame stresovat ohladom nicoho po porode a hlavne ked chceme kojit
inak minule nam spominala ze pri porode sa robi aj cievkovanie mocoveho mechura? to akoze je fakt pravda ze sa to robi kazdej zene pausalne ja som o tom nepocula

erzulik
24. aug 2011

@lucy56 tak to je pre mna novinka to som ani ja nepocula...

petapete
24. aug 2011

@erzulik - tak já vím, že bych magnézku mohla pít, ale mě nechutná a nevidím důvod, proč si ji dávat - mě břicho netvrdne, potíže žádný nemám, takže i to magnézko jsem si dávala spíš preventivně když jsme měli nějaký víc náročný den a celý den jsem někde lítala nebo tak. Měla jsem jedno balení (30sáčků) na celý těhotenství a ještě tu asi 8sáčků mám😀)

petapete
24. aug 2011

@lucy56 - mě u porodu cévkovali, ale jen proto, že jsem měla pořád strašně pocit, že se mi chce na malou, nesměla jsem z postele a na mísu to nehrozilo, tak mě vycévkovala, jinak - kdybych neměla to nutkání, tak by o tom nebylo ani náznaku...Možná záleží na zvyklostech konkrétní porodnice, já bych to příp. "paušálně" odmítala a nechala to až podle potřeby...nutný to rozhodně není

lucy56
24. aug 2011

@petapete no tak to som rada ze to nerobia kazdemu, lebo ma to vystrasilo, tam kde chodim na predporodnu nebudem rodit, takze tato info nie je pre mna smerodajna,ale zlakla som sa lebo fakt som o tom nepocula v nemocke kde idem rodit

petapete
24. aug 2011

@lucy56 - no já doufám, že teď se tomu vyhnu, protože sice to cévkování samo o sobě bylo v pohodě, o tom jsem ani nevěděla, ale asi jak to tam bylo utlačený prckem, tak pak ještě několik týdnů jsem čurala sraženou krev, že se to tam asi nějak podráždilo a to teda bolelo jako čert...přitom když jsem byla na operaci předloni a měla cévku, tak o tom jsem vůbec nevěděla, takže to bylo asi tím zúženým prostorem a komplikovaným přístupem nebo nevím, ale bylo to fakt dost nepříjemný...

renatkas
24. aug 2011

baby co robite ked vam stupne cukor nad 10? ako to rychlo stlacit dole?

renatkas
24. aug 2011

inac mna cievkovali pri porode ale len preto ze som mala pichnutu epiduralku a nevedela som sa vycikat lebo mi to proste neslo necitila som to a malemu neklesla hlavicka asi kvoli plnemu mechuru, nerobieva sa to bezne.

petapete
24. aug 2011

@renatkas - tak to netuším, já měla nejvíc 7,4 tu hodinu po jídle, u našich po krupicové kaši s nervama v čudu, jinak jsem nikdy neměla "přešvihnutou" tu hodnotu...ale glykémii by měla snižovat třeba citronová nebo grepová šťáva, tak bych zkusila vodu s tou šťávou vypít, je to i docela příjemný pití (běžně si teď do vody dávám led, trochu máty nebo meduňky a právě kolečka citronu), třeba by to pomohlo😉

ilonne
24. aug 2011

@lucy56 @petapete Tak jestli na mě někdo vyrukuje s cévkováním, tak mu garantuju, že neporodím. Tohle mám ještě v živé paměti, když mi bylo asi 6 let a měla jsem problémy s ledvinama a potřebovali získat čistou moč na nějaké testy. Tohle už fakt nikdy nepostoupím. Jsem myslela, že už je to dávno přežitek 😠 😠 😠.

enrikad
24. aug 2011

baby... ktorá z Vás si pichá inzulín??? Mne teraz v 32tt povedali, že mám zvýšený cukor (tehotenská cukrovka) a musím si pichať inzulín. Tak ma toto info zdrvilo ☹((( od včerajška si meriam cukor glukomerom a dve hodky po jedle mám ešte dosť vysoké hodnoty - 8,9... dnes ma to skoro dorazilo, mala som po obede 12,1 - čo je veľmi veľa... pritom vôbec nesladím, nepijem a nejem nič sladké... ☹(( bojím sa o bábätko... má niekto takéto problémy?

lucy56
24. aug 2011

@enrikad mna od zaciatku chceli dat na inzulin ale naucila som si drzat hodnoty tak ako mi kaze moja diabetologicka, do hodiny a pol 6,3 ale fakt ze prisnou dietou sa tomu da vyhnut,nejem vobec pecivo,ziadne, iba na ranajky knakebrot suchy s horkym ciernym cajom, obedy bud maso zo zelenonou,alebo len nejaka zapekana zelenina so syrom,desiata - olovrant biely jogurt a 1ks ovocia, ale nie banan, hrozno,melon,alebo tvaroh s ovocim.vecera syry tvrde, mozzarela s rajcinami,alebo to co na obed, druha vecera cmar
takto sa mi dari drzat bez inzulinu uz 2 mesiac,skus stranku tehotenskacukrovka.cz tam je dieta super popisana

petapete
24. aug 2011

@ilonne - no já mám smíšené zkušenosti - právě při porodu to cévkování bylo fakt děsný (teda spíš ty následky, řekla bych, že mi tím nějak rozedrala tu trubici a pak mi to tam krvácelo a dělalo ty sraženiny a to teda bolelo úděsně to vyčurat a trvalo to snad 14dnů😖. Zato po té operaci to bylo úúúplně v pohodě, vůbec jsem o tom nevěděla...ale každopádně bych se tomu raději vyhnula, o tom žádná😉

@enrikad - ty hodnoty máš opravdu dost vysoký. Já nevím, já se inzulinu samozřejmě taky bojím a ráda bych se mu vyhnula, ale zas za cenu, že bych se nenajedla a musela víceméně vynechat komplet veškerý sacharidy, tak toho bych se bála skoro víc než toho inzulinu. Holky, co na něm skončily, tak vesměs potvrdí, že to není zdaleka tak hrozný, jak se to zpočátku zdá a raději mít pestrou a vyváženou stravu s léky (inzulinem), než nechat tělo strádat - aspoň teda můj názor😉. Každopádně bych ti přála, aby dieta stačila, ale hodnoty přes deset si myslím, že už jsou fakt na inzulin...Určitě projdi stránky, co uváděla @lucy56 - www.tehotenskacukrovka.cz, tam je to vše krásně rozepsaný a smysluplná, pochopitelná dietka, kterou je skoro radost dodržovat😀

karolinka2427
24. aug 2011

ahojte babenky ja mmam tiez gest.diabetes chodim do rizikovej poradne koli cukru ale verim ze po teh,sa vsetko upravi a bude to ok,,,,

gianni
24. aug 2011

@renatkas neviem ako to rýchlo stiahnuť dole,tiež si bežne robím vodu s citrónom a pijem priebežne,raz som mala 18 to som bola na chalupe a ešte som si nevedela regulovať stravu,teraz mi len sem tam skočí cez 7-8
ja si pichám od 3alebo 4 mesiaca a postupne sa mi dávky zvyšovali ,ale neni to hrozné,proste treba to prispôsobiť telu aby boli tie hodnoty v norme a pravdaže netýrať sa ,to by škodilo aj dieťaťu,radšej prispôsobiť dávky ale aj dodržiavať dietu,všetko s mierou,tvoje hodnoty (pokial ich máš stále také)by si asi vyžadovali zvýšiť dávku,ja sa držím cca na 6-7 , +-1,ale môj doktor je so mnou spokojný,nemám ísť pod4 (hypo)lebo to tiež škodí bábu a že nemá vtedy živiny

gianni
25. aug 2011

dobré ránko ,baby neviem či mi urobilo dobre to nočné jedenie-teda pitie,na druhú večeru kolo desiatej som si dala melón a okolo tretej v noci som sa napila mlieko,no a na lačno o šiestej 6,6 😒

enrikad
25. aug 2011

@lucy56 : ďakujem... dnes mi už dala inzulín, mám si pichať trikrát cez deň... o týždeň idem na kontrolu... pozriem si tú stránku,... ďakujem.

enrikad
25. aug 2011

@petapete : ďakujem...pozriem si tie stránky... a musím aj dietovať... už od dnes budem fičať na inzulíne, uvidím aké hodnoty mi potom naskočia... aj rodinná anamnéza na cukrovku je pozitívna, mamina sa lieči už 4 roky a starká tiež...-takže je u mňa veľký predpoklad... ☹ som z toho všetkého strašne zúfalá, preplakala som už druhý deň, žiadne pozitívne správy ☹

lucy56
25. aug 2011

@enrikad taku istu reakciu som mala aj ja na zaciatku, bol to sok, kopec informacii, a strach o maleho, tiez som zo zaciatku plakala ale potom som si povedala ze koli drobcovi vydrzim a nastavim si dietu ,vsak hadam je to len na ten posledny trimester a dokonca ma to aj vyhody ,naucila som sa stravovat pravidelne a nepriberam, od zaciatku diety skoro vobec

gianni
25. aug 2011

@enrikad kolko jednotiek si máš pichať? ja si dnes idem odbehnúť cez obed pre inzulín bo mi dochádza ,aj prúžky na september lebo do dalšej kontroly(6.9.)mi nevydržia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre