Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

vvia
7. máj 2013

@llluckaaa ano ale ku koncu som nedodryiavala lebo jej hroyila este mensia vaha, ja som mala aj ine problemi. ale je pravda ye som si dlho davala poyor no neprehanala

llluckaaa
7. máj 2013

@vvia Já jsem to taky nepřeháněla 😉 Ale zase jsem měla glukometr a měřila jsem si, takže jsem věděla, co si můžu dovolit 🙂

mm_mm
7. máj 2013

@valy Já jsem v prvním těhotenství tu dietu držela fakt extrémně. Hlídala jsem každou blbost a byla jsem z toho akorát vynervovaná. Teď jí zatím nemám tak silnou, tak si můžu dovolit věci, který mi za dva měsíce určitě neprojdou. Hodně měřím a tak vím, že třeba půlka pizzy se mi vejde do hodnoty 6, což je paráda. Nemám v úmyslu se z toho všeho zbláznit, vážit sacharidy a držet přesně 3hodinový rozestupy mezi jídlama, ale prostě si nedám harlekýna, knedlík ani svíčkovou. 🙂 Tak se drž.

vvia
7. máj 2013

@llluckaaa ja som ani to nemala

ballenka
8. máj 2013

@llluckaaa no ale ja som v poslednom tehu dietu dodrzovala prisne a dita malo 4980gr a nic nepoukazalo na zlu kompenzaciu, aj dhodoby ok aj hodnoty po 1 aj po 2 hodinACH AJ LACNE HODNOTY a aj ,moje 3 deti predtym mali nad 4kg a cukrovku som nemala
@valy
@vvia

llluckaaa
8. máj 2013

@ballenka Však jo 😉 Ono nejvíc záleží na tělesné konstituci rodičů. Mám kamarádku, jejíž 3 děti měly přes 4 kila a cukrovku neměla ani jednou 🙂
Myšlenka byla, že když se dobře kompenzuje cukrovka, tak není vyšší pravděpodobnost, že budeš mít velké dítě než kdybys cukrovku vůbec neměla. Prostě pokud je cukrovka dobře léčena, tak nemá na velikost dítěte vliv.

ballenka
8. máj 2013

@llluckaaa vsak hej . 😲

romantika
8. máj 2013

@evcounek
evco ja mam tres rukou a jsem naopak hypoglykemik. tu normalni hodnotu v 11 tt jsem mela 4,6 ale z toho to nepoznas. az z testu na ogtt a to jsem mela po dvou hodinach 1,8 a sekla sebou cili opak. Ten tres v pocatku tehotenstvi byva spis hypoglykemie, je to na zacatku normalni a ma to temer kazdy, musis jist hodne pravidelne, protoze ti klesa rychle cukr jak se tehu vyviji a ma pozadavky na telo. Nema to celkem nic spolecne s tehu cukrovkou. Ale hlidej si to, na dite to ma vliv pro vyvoj mozku. takze nos jidlo sebou a jez co chvile at ma vse co potrebuje.

joa.n
8. máj 2013

ahoj holky,
mám už podruhé těhu cukrovku.. v prvním těhu jsem ji fakt hodně dodržovala, byla hodně vystresla.. teď už vím co můžu a nemůžu.. ale chci se zeptat..
posledních pár dni jsem si hlídala sacharidy, ale sem tam jsem si dala třeba nesladky štrudl (kousek) na svačinu atd.
no a dnes rano jsem začala zase měřit a měla jsem hodnotu nalačno 6.0 a po snidani (rohlik s maslem a čaj) jsem měla 8.7
hodnoty strašný.. takto to normálně nemám..
další hodnoty přes den byly už v pohodě.. hodně jsem se hlídala..
nevíte čím to bylo? že by tím, že jsem si sem tam zahřešila něčím sladším??

llluckaaa
9. máj 2013

@joa.n Ahoj, a co a v kolik jsi měla před tím večer k jídlu? Někdy bývají vyšší ranní glykémie kvůli malé večeři 😒 Kdyby tě trápily víc ranní hodnoty, tak bys mohla zkusit ještě zakousnout něco v noci, to u některých zabere 😉 A ke snídani by to chtělo přidat na bílkovinnách - vajíčko, sýr, masová pomazánka, šunka, tvaroh,...

evcounek
9. máj 2013

@romantika jo jo jo děkuji za odpověď už jsem se podle toho zařídala. na procházku nasím sváču + sušenky jako zálohu 😀 snad se z toho nic horšího nevyklube

lenkalenk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
joa.n
9. máj 2013

@llluckaaa
k večeři jsem měla cca 120g brambor, smaženené rybí filetky - na sacharidy mi to vyšlo dobře.. asi v půl 8 hod.
druhá večeře: měla jsem asi 1,5 dcl mléka a k tomu 3 bebe sušenky (dle Dr. cukry takhle večer jsou OK). asi v 10 hod.
no a ráno vyšší hodnota.. měřila jsem se v půl 9.

s tou snídaní já vím.. měla jsem prostě jen chuť na čerstvý rohlík s máslem.. 🙂

llluckaaa
9. máj 2013

@joa.n A to ti říkala, že si je k 2. večeři "můžeš občas dát" nebo že bys je "měla jíst"? Klidně to může být tím... na večer bývá lepší něco s delšími cukry a doplněné bílkovinou. Kdyby se ti to ráno opakovalo, tak bych zkusila změnit druhou večeři a pak ještě sezobnout něco, když jdeš třeba v noci na záchod 😉 A můžou zlobit i tučnější jídla - z těch se glykémie zvedá později než ze sacharidů 😒
Hm, čerstvý rohlíček s máslem, to taky můžu 🙂 Ale při cukrovce by to chtěla opravdu ještě něčím dorazit 😉

joa.n
9. máj 2013

@llluckaaa
můžu si dát občas, na tu druhou večeři už ani nemám moc hlad, tak právě piju to mlíko, dám si pár dětských piškotů nebo rýžový chlebík atd... moje Dr. to nikdy nekomentovala, tak jsem usoudila, že je to OK..
tučná jídla moc nejím.. jedině hřeším na řeckém jogurtu (a toho jsem teď jedla dost) nebo na zakysané smetaně (tak 1 lžiči) do salátu.. a sem tam si dám smažené..
no je to alchymie... 😉
zeptám se na příští kontrole Dr. co ona na to..
moc děkuji za rady.. 😉

llluckaaa
9. máj 2013

@joa.n Rýžové chleby jako od Racia? Ty mají vysoký glykemický index a jsou v krvi taky hrozně rychle 😒 Ale zeptej se, jsem zvědavá, co na to dr 😉
Jé, ty jsi z Loun 😵 Já odtamtud pocházím 😉 Na zítřek držím palce a ty mi drž na pondělí 🙂

joa.n
9. máj 2013

@llluckaaa
??? na obale píšou že 1 chlebíček má 7g sacharidů??
tak to jsem z toho jelen.. ☹
no zeptám se dr..
mě už totiž nenapadá, co mám k druhé večeři jíst.. mám pocit, že jím pořád jedno a to samé dokola a kolikrát na to nemám chuť..
pak mě v noci pálí strašně žáha a pořád dokola.. ch jo..

Jsem přímo ze Žatce.. 🙂 děkuji za držení palečků.. oplatím v pondělí..

llluckaaa
9. máj 2013

@joa.n Tak to asi má 7 g sacharidů, , když je to tam napsané 😉 Ale rýžové chleby se vyrábí technologií, která poruší složité vazby v sacharidech a díky tomu se pak tráví rychle a nejsou pro diabetiky moc vhodné ☹ Nezkoušela jsi třeba knackebroty? Ty jsou na tom líp 🙂

joa.n
9. máj 2013

@llluckaaa
nezkoušela, děkuji za tip, zkusím..
😀

joa.n
9. máj 2013

@llluckaaa
takže dnešní druhá večeře - knackenbrot a plátek sýra - je to takhle vyváženější?

llluckaaa
9. máj 2013

@joa.n Jj, jen teda z hlavy nevím, kolik má jeden plátek knackebrotu sacharidů... možná to bude chtít 2 nebo 3, aby to bylo tak 15-20 g sacharidů.

vlci_mak
9. máj 2013

Ahoj holky, mám hloupou otázku... Měření cukru v krvi hodinu po jídle znamená hodinu od ukončení jídla? Např. oběd mám ve 14:00, trvá mi to do 14:30.... Měřím se až v 15:30? Děkuji. 🙂

llluckaaa
9. máj 2013

@vlci_mak Řekla bych že v 15,30, tedy od konce. Já to tak dělala.

ballenka
9. máj 2013

@llluckaaa jeden platek knakabrotu ma 6-7 gr sacharidov

mm_mm
9. máj 2013

@vlci_mak Já taky měřím od konce, ale pravda je, že jím pár minut.

joa.n
9. máj 2013

@lluckaaa
ted jsem je koupila a jeden platek ma 7 sacharidu.. Takze zbastim 2 a syr na to 🙂

joa.n
10. máj 2013

@lluckaaa
dobré ráno,
tak jsem se opět ráno měřila a zase je vyšší 5,7 ☹
už si fakt nevím, rady - čím to je?? moc prosím o radu, včera jsem měla v 19 hod k večeři 2 rohlíky se šunkou a zeleninou, poté kolem 22 hod 2 knackebroty s lehce mázle lučinou..

To že mám vyšší hladinu znamená že jím moc nebo naopak málo?? už jsem z toho celá popletená... ☹ moc děkuji.. 🙂

mm_mm
10. máj 2013

@joa.n Podle mě to může znamenat obojí. Ale taky to vůbec nemusí bejt v tvý moci, prostě třeba to tělo fakt nezvládá. Já v těch nejblbějších týdnech jedla ještě v 1 v noci a i tak jsem to ráno měla dost na hranici. Asi bych na tvým místě zkusila nějaký noční jídlo. 2 knäckebroty mi nejpřijdou moc. To tě zasytí? Jinak moje známá měla ke konci těhotenství po ránu pravidelně 8, mohla se postavit na hlavu a neudělala nic. Jen ze zvědavosti - ty dva rohlíky k večeři ti prolejzaj? Já mám na hranici i jeden, nejspíš je to tím, že je to pšeničná mouka. Taky bych si dala dva. 🙂

ratatooy
10. máj 2013

@joa.n to je uplne jasny im to je moooocccc sacharidů,pokud maš ještě behem dne pečivo

ratatooy
10. máj 2013

@joa.n a vyšší hladina signalizuje že jíš spíš málo nebo dost nepravidelne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre