Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
9. aug 2010

@makinecka Maki zatím se stále hledáme. Malýho trápí prdíky, takže brečí víc, než bych si přála a ten čas pak nemůžu věnovat malé. Jak si to sedne, tak myslím, že to pak bude dobrý. Malá totiž zatím naštěstí vůbec nežárlí nebo něco takového, naopak má pečovatelský komplex 😀 Jak bulí, tak hned je z toho nesvá a hlásí mi, že pláče takovým smutným hlasem 😀 Zatím neshledávám žádné výhody ani nevýhody, prostě je takhle už máme a teď se jen musíme spolu sžít a srovnat se. 😉

@mercedesse Neboj, já když jsem se dozvěděla, že mám těhu cukrovku a jak budu počítat a vážit, tak jsem se rozbrečela a sdělila manželovi, že budu jíst jen housky 😀 Ale ono to fakt není tak hrozný, jak to vypadá. Jen si člověk holt musí zvyknout, ale jak psaly holky, není důvod, aby jsi vařila 2x, jen prostě ty si svojí dávku jídla pak spočítáš a hotovo 😉

ducky
9. aug 2010

@makinecka Maki bublinky??? Tak to ti to dítě odlítne už v porodnici 😀 😀 Navíc chlapečci na ty prdíky trpí víc, tak bacha na to 😉

luckaa
9. aug 2010

@mercedesse jj,určitě 😉 Já se taky pořád ptám a jsem tu asi pět týdnů a pořád se něco najde,kde tápu

makinecka
9. aug 2010

@ducky to mě nenapadlo tak colu nekoupím a ani ten redbull? 😀

lio
9. aug 2010

@makinecka tak cola de vybublat......

ducky
9. aug 2010

@makinecka Jedině jak píše Lio, pořádně vybublat a pak bych to pila po troškách, když bude mlezivo. Jak nastoupí mlíčko, tak bych byla sakra opatrná ze začátku. Uvidíš, třeba malej bude v pohodě a zjistíš, že bublinky mu nevadí,ale já se teď třeba bojím i čerstvého chleba 😅 Bojím se na něj i jen podívat 😀

makinecka
9. aug 2010

tak a já se tak brutálně přežrala br kaší a kuřecím s čabajkou že doufám že to moje krev přežije za tu hodinu a půl a cukříček nevyskočí 😀

@ducky já to myslela pít při porodu na energii,ne potom v porodnici 🙂

luckaa
9. aug 2010

@makinecka Já jsem si zase dala francouzský brambory,ňam,to jsem si dala 😵

ducky
9. aug 2010

@makinecka Maki tak to ti vůbec nedoporučuju. Je to tlamolep. A navíc by se ti mohlo udělat blbě od žaludku. Já pila po douškách čistou vodu u obou porodů, nedovedu si představit zaplácat si žaludek colou 😝 😅

makinecka
9. aug 2010

@ducky no jo,když já se už tak třesu na to sladký a pak to stejně nebudu chtít jíst 😀

luckaa
9. aug 2010

Já v pátek měla šílenej absťák,prostě jsem chtěla něco sladkého zobnout,aspoň kostičku čokolády,nebo polomáčenou sušenku,nebo prostě něco sladkýho,ale odolala jsem,to byl fakt asi nejhorší den ☹

makinecka
9. aug 2010

@luckaa no počkej na konci,mě zezačátku to netrápilo,ale teď mě tak honí mlsná že jsem se mazlila s manželovým perníkem co sem mu plech upekla,mě už haraší 😀

luckaa
9. aug 2010

@makinecka Jé,no nestraš,já myslela,že jde jen o zvyk a pak už je to jen lepší 😕 😅

Minule jsme byli v nákupáku a tam měli samý dobroty,tak jsem řekla manželovi,že si začnu psát seznam co všechno po porodu hned sním a pak jsme vyjížděli z parkoviště a já na něj:Bacha za náma je auto a on že ho vidí,že tam je halda místa,abych se starala o svůj seznam a řízení nechala na něm 😀

makinecka
9. aug 2010

@luckaa lepší to je ale ten konec kdy víš že máš už jen pár dní do porodu tudíž do konce diety na mě aspoň působí jako spouštěč mlsnoty jak kdybych to těch pár dní nemohla vydržet,ale stejně si nic nedám to až pak 🙂

makinecka
9. aug 2010

@luckaa jo seznam už mám taky a bude mě to čekat doma až mě pustí 😀 akorát sem zvědavá jeslti na to budu mít chuť když už to budu smět jíst 😀

luckaa
9. aug 2010

@makinecka No,snad to těch 16 týdnů nějak vydržím,nedá se nic dělat,ale pro mě,co na sladkým ujížděla je to nadlidský výkon

luckaa
9. aug 2010

@makinecka Nevím jak Ty,ale já myslím,že určitě,napíšu si jen věci,které fakt miluju i normálně 😀

lio
9. aug 2010

@makinecka tak já ted taky prvně, vlastně podruhé peču sladkost...poprvé jsem to udělala nesladké a dala jsem si, jen listová kolečka s ovocem a ted dělám koláč s tvarohem a ovocem.....snad se povede a budu se moci pokochat aspon obrazově 😀

rozpravocka
9. aug 2010

baby,sorry, ze vas zase otravujem,ale ako je to s fruktozou? Mozeme ju? Ved je predsa aj v ovoci,ci nie? Ak to nebudeme prehanat?

makinecka
9. aug 2010

@rozpravocka no fruktóza je ovocnej cukr a je v ovoci a v čem si to našla?

rozpravocka
9. aug 2010

@makinecka prave som bola v kauflande a je to tam v plno veciach - ovocne jogurty, keksíky, dzemy a pod. Je to sice medzi dia vecami,ale neobsahuje to umele sladidla. Akurat namiesto normalneho cukru su sladene fruktozou.

makinecka
9. aug 2010

@rozpravocka tak to nemůžeme je to na těch stránkách
Čtěte etikety – co obsahuje sacharózu, glukózu nebo fruktózu (názvy nejběžnějších volných cukrů), to nesmíte.

rozpravocka
9. aug 2010

@makinecka ale potom by si nemohla ani ovocie, lebo tá fruktoza je aj v nom 😉

makinecka
9. aug 2010

@rozpravocka tak si to tam přečti je to tam napsaný s vyjímkou ovoce 😉

rozpravocka
9. aug 2010

@makinecka no ja sa tym tak celkom neriadim, riadim sa tym, co mi povedala moja diab., a ona mi nezakazala jest sladkosti - iba ich obmedzit. A napriklad ste tu pisali, ze jete biele pecivo, lebo obsahuje menej cukru - tak to zase mne nedoporucila, takze ja som iba na celozrnnom. Asi sa tam u nej zastavim a opytam sa.

makinecka
9. aug 2010

@rozpravocka bílé pečivo neobsahuje méně cukru,ale není přibarvené karamelem a to některé tmavé pečivo je a může a zvedá glykemku,ale ne každému.

rozpravocka
9. aug 2010

@makinecka no, akurat minule som stravila pol hodku v obchode studovanim etikiet chlebov a karamel bol spomenuty len pri niektorych tmavych chleboch (i ked cukor bol takmer u vsetkych - vratane bielych) Ja viem, ze biely chlieb neobsahuje menej cukru ako tmavy - myslela som tym to, ze ste tu spominali ten karamel. Ale ja som nehovorila o tmavom chlebe ale o celozrnnom a to je podla mna rozdiel. Lebo tmavy chlieb moze byt aj uplne obycajny psenicny len dofarbeny tym karamelom.

makinecka
9. aug 2010

@rozpravocka já dle mé dia můžu jíst vše krom sladkého tak se drž toho co ti řekla tvá a hotovo,každej stejně říká něco jiného pak si vyber 🙂

rozpravocka
9. aug 2010

@makinecka tiez si myslim 😉 a akurat som sa zacitala v tejto teme do starsich prispevkov (niekedy z roku 2007) a tam si baby normalne na vianoce piekli kolaciky s medom, fruktozou alebo umelymi sladidlami 😉 Takze je to asi fakt individualne.
Inak,v mojom pripade mi pripada napr.smiesne, ze nemozem umele sladidla (vdaka ich moznemu vplyvu na babo), ked som ich doteraz uplne v pohode pouzivala.Takmi to pripada smiesne 6 mesiacov tehotenstva ano a teraz zrazu nie 🙂 Ale co uz,aspon nieco budem dodrziavat 🙂

niky13
9. aug 2010

rozpravocka mne tiez lekarka zakazala biele pecivo, sladke napoje vratane dzusov a sladkosti. Ostatne s mierou.

@makinecka ja v poslednej dobe tiez zacinam flakat dietu, a jedine vycitky, ktore mam su tie ze Makinecka urcite vydrzi a neporusi. A ja takto. 😖 Zmensila som si dnes desiatu a usetrila miesto na jednu malu pralinku z dezertu - rucne robene bonbonky z 85% tmavej cokolady. 😎 Staci aj jedna a mam klud od sladkeho. Su fakt perfektne. Ako sa rozplyva na jazyku. Hmmmmm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre