Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
13. aug 2010

@ratatooy dvě hodky po jídle je fakt dlouho....měř to tu hodku a půl po jídle , 8,1 je dost...cos snídala? ona ta snída je taková ošemetná, hůř se zpracovává, proto se nedoporučují ani ty mléčné výrobky ke snídě a tak..já s ní taky docela bojovala....ale pak se spokojila že se najím v poho a hodnotu mám vyšší ale ne nad limit....což ty máš
schválně si změř za další hodku at sama vidíš, jak ta hodnota z těch osmi klesne rapidně....dvě hodky po jídle je k ničemu, stejně jako před jídlem, ale ddyž to tvá mudr chce..ale takhle budeš brzy bez papírků na krev a budeš si je muset koupit....

lio
13. aug 2010

@ratatooy dvě hodky po jídle 8,8, to je hrozně moc......ale řiď se tím, co ti řekla tvá dr....

lio
13. aug 2010

@ratatooy cvičím ale trochu jsem to podcenila a mám poslední tři dny...zpočátku mi to moc nešlo, ted cítím pokroky, ale na desítcce nejsem ani náhodou a to mám porod za tři dny....ale říkám si že pořád lepší něco než nic....a taky sem ho pořizovala později a netrhám rekordy v nafukování, spíš se snažím ovládat ty pocity uvnitř a seznámit s tím co se uvnitř děje

ratatooy
13. aug 2010

@lio já si to nebudu měřit pořád jen dva dny.pak glukometr vracím dr.

ratatooy
13. aug 2010

@lio to máš pravdu za ty dvě hodiny mi to slítne klidně i na 2

lio
13. aug 2010

@ratatooy to ale neznamená že nemáš cukrovku.....protože klesne to každému.....a dybys měla glykemku po jídle 2, tak je ti zle a máš co dělat .....ještě k tomu...tak bych ji tam schválně napsala ty hodnoty po hod od jídla.....a to si na dia nebo u své gyndr?

ducky
13. aug 2010

@ratatooy Dvě hodiny po jídle 8,8??? To je teda ale opravdu hodně. A naopak hodinu po jídle křivka v krvi klesá, takže ta hodnota, co máš ty je podle mě nesmysl. Je to fakt dia poradna pro těhotné??? 😲

rozpravocka
13. aug 2010

jaj baby, vas je tu normalne hrozné čitat 😀 ako si tu furt meriate ten cukor.Ja vam len potichu zavidim a dufam, ze ten moj je v poriadku. (keby som aj ja mala glukomer) Akurat fakt neviem, co mam robit s tou druhou vecerou. Lebo pokial sa nenadzgam ako prasa, tak mam rano furt tie ketony v moci. Keby som dodrziavala tych 30g, tak neviem. Myslite, ze by som mohla vymenit druhu veceru s prvou? Len mi to pripada take blbe,ze napraskat sa uplne do plna a potom hned ist spat. Inak, pracujete este niektora? Ako riesite to, ked by ste mali napr. obedovat a proste nemozete vtedy odist ale az o taku hodinku, hodinku a pol? Myslite, ze to vadi?

lio
13. aug 2010

@rozpravocka no já za pár dní rodím, takže nepracuju, a vlastně dietu držím od doby co sem doma, měla sem rizikovku....ale s obědem bych to řešila tak, že aspon něco bych zobla, nebo si změř jak časově ti to od sebe vyjde....dvě až tři hodiny max jídla po sobě a 4-6 max hod mezi hlavními jídly....
a neměříme stále neboj, jen ty první měření jsou takový divoký a tak 🙂

lio
13. aug 2010

@rozpravocka a co máš za prob s večeřemi? k druhé toho moc nesníš a máš ráno ketony? jako šidíš véču i tu první?
tak si je rozděl první i druhou....musíš vyzkoušet....nebo budeš muset v noci jestli chodíš na wc zobnout kousek něčeho....protože tělo dlouho hladoví.....

rozpravocka
13. aug 2010

@lio ja s tým teraz problem nemam, ale vzhladom na to, ze som student, tak presne vtedy,ked by som mala nastupovat na matersku, tak sa vratim do skoly 😀 Len dufam, ze sa to bude dat nejak zariadit, aby som pocas obeda mala volno, lebo nietori ucitelia su otrasni a nemozes sa pri nich poriadne ani napit, nie este nieco si zobnut ☹

ratatooy
13. aug 2010

jojo je to normálně diabetologie kam chodí i těhotné i normální cukrovkáři ☹ tak jsem z toho jelen tak mi řeknite jak to má být zprávně ☹

rozpravocka
13. aug 2010

@lio nie, nic neukracujem. mam presne tolko, kolkoby som mala mat, len proste ta druha vecera,akoby mi nestacila na celu noc. Tak rozmyslam, ze vymenim prvu veceru (tusim 40g) s druhou (cca 30g). Lebo uz som si viackrat dala na druhu veceru viac akoby som mala a potom to bolo v pohode.

ratatooy
13. aug 2010

a ještě co jsou ty ketony v moči?to já nemám.

ratatooy
13. aug 2010

@rozprávočka já mám první večeři 60g a druhou 30g

rozpravocka
13. aug 2010

@ratatooy vraj to je vtedy, ked telo akoby hladovalo a namiesto cukrov spaluje tuky. Nenasla som ale nikde ako to posobi na dieta, ci mu to nejak ublizuje. Nasla som len, ze to este viac moze zhorsit cukrovku, loebo to vplyva na tvorbu inzulinu.

rozpravocka
13. aug 2010

@ratatooy hej,mas pravdu,tusim aj ja - ja sa este stale musim riadit tabulkou aakurat nefungovala 😀 este to nedodrziavam velmi dlho a takisto mne dia nepovedala, ze musim vazit a presne jest tolko a tolko sacharidov. Len ze mam jest castejsie a obmedzit porcie. Ale snazim sa to ako tak dodrziavat.

ratatooy
13. aug 2010

@rozpravocka a to si měříte ty ketony taky doma?mě to dělali jen jednou rozbor v laboratoři a nic jsem neměla ani cukr v moči to je divný ten by tam měl být ne?

rozpravocka
13. aug 2010

@ratatooy no,ja si meriam iba cukor a ketony v moci, kedze nemam glukomer. Ale podla mna je to dost o nicom, lebo cukor sa tam vraj objavuje az ked mas hladinu v krvi vyssiu ako 10mmol. Takze keby som mala stale 8,5, tak mi to aj tak nic neukaze. 😒

ratatooy
13. aug 2010

@rozpravocka já držím dietu taky teprve dva týdny dr mi dala nějakou tabulku podle které si mám jídlo vážit a počítat sacharidy ale je tam toho jídla málo tak využívám tu tabulku z merylinky tam je snad ůplně všechno.no ale už aby to zkončilo protože mě to moc nebaví.

ratatooy
13. aug 2010

@rozpravocka tak to jo,to je pak jasný to jsem nikdy neměla víc jak 8,5 a od jaké hodnoty si musí holky píchat inzulin?

rozpravocka
13. aug 2010

@ratatooy no tak to netusim, ale myslim, ze vzdy ked je zvysena a nedari sa ju dostat dietou do normalu, takze kludne aj od 8. Pokial by si dodrziavala dietu a stale by si mala zvysenu, tak ti asi ten inzulin daju.

ratatooy
13. aug 2010

@rozpravocka aha tak to snad nebudem potřebovat,a jak máš teda na den rozdělné sacharidy já mám 250-275g za den a rozdělila jsem si to na 40,30,60,30,60,30

rozpravocka
13. aug 2010

@ratatooy ja ich nemam urcene, lebo to pomne nikto nechcel, ale v podstate sa tiez riadim tou tabulkou (z vlastneho presvedcenia), čize to mam rovnako ako ty. I ked musim uznat, ze na olovrant to obcas o nejakych 5-10g zväčšim 🙂 - to totiz mavam ovocie, a ked som si vcera odvazila pol jablka, po broskyne a pol pomarancu, tak sa mi to vobec nezdalo vela 😀 Jaj, uz aby bolo po diete - ja bez ovocia nevydrzimmmm.

ratatooy
13. aug 2010

@rozpravočka já ovoce taky takhle jím ale taky je to pro mě málo protože si ho dám radši jak zeleninu 😝 ikdyž ji mám taky ráda tak teď v těhu moc ne jen rajčata

rozpravocka
13. aug 2010

@ratatooy uplne ti rozumiem 😉 aj ja mam rada aj zeleninu, len mi jej pride strasne malo druhov, ktore by sa dali jest za surova, takze mam stale pocit, ze jem dookola to iste. A varit si brokolicu na desiatu mi pride cudne 🙂

ratatooy
13. aug 2010

@jo já mám co dělat abych vůbec byla do desíti vzhůru natož ještě něco jíst,ale asi musím do rána je to dlouho 😕

lio
13. aug 2010

@ratatooy no jak tam chodí i normoš cukrokáři, tak je to prob, protože těhule nejsou to samé.......www.tehotenskacukrovka.cz ...tam sou hodnoty hodiny a tak popsané, jesltis nečetla,,...já to četla xkrát a vždy tam něco hledala co mi nebylo jasné......tam je jak je to správně, je to od dr zabývající se jen těhu diabetičkami......

lio
13. aug 2010

@rozpravocka ovoce je v poho, jen se musí namixovat správně ty druhy, kterých ti vyjde jakoby dost a co tvůj žaludek uspokojí.....já mixovala ananas,kiwi, nektarinku,...nebo jen jahody a do toho jen borůvky....nebo grep a kiwi....nebo víno nektarinku....bez ovo bych to taky nedala

lio
13. aug 2010

@ratatooy to není uplně o hodnotě, to je o tom, jestli máš nadlimitní hodnoty pořád a nejde ti je dietou srazit.......my všecdhny co už porodily či rodíme za chvíli jsme měli limit do hodky a půl do 7,5....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre