Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

samsulka
20. jún 2009

Ivu, teda to je docela dost nepřehledný, hodně to skáče a pak věř tomu,co?
Já si myslím,že u mě ta cukrovka tak velká není, moje hodnoty za celý den a to jsem si občas přihla.

ráno 4,6 po 1h 7,3
oběd 4,2 po 1h 6,1
večeře 4,6 po 1h 5,7

co myslíte?
dneska jdeme k mamce na oběd tak si trochu dám mamča dobře vaří,ale dělá mi to trochu jinak.

katarina822
20. jún 2009

ahojte samsulka dobre mas hodnoty najskor vie vyskocit hodnota po ranajkach a vecer pred spanim.

misule82
20. jún 2009

ivuu to bych ten glukometr nejradši hodila do koše za takový měření 😠 já jsem od dnešního rána pěkně nas.... před snídaní jsem si naměřila 7,1 (možná to je tím, že jsem si v noci zakousla chleba...nevím).... ale když jsem šla spát měla jsem 7.... tak jsem si ráno jen kousla do chleba a měla hlad..... pak jsem se na to vykašlala, udělala si jahody se šlehačkou a snědla štrůdl a ještě si ho dám odpo.... holt uvidíme, jak na tom bude glykovanej.... protože těm glukometrům přestávám měřit 😒 teď mě štve, že jsem se ráno nezměřila hned podruhý

a ještě jsem chtěla k obědu dělat zapečenou brokolici se sýrem, ale byla plesnivá a šla do koše.... ivuu nejsi jediná, kdo má v tomhle smůlu 😉

samsulko, máš moc pěkné hodnoty 🙂

ivuu
20. jún 2009

misule..ja když jsem ještě neměla ten glukometr a 3 nebo 4 týdny byla jen na dietě z internetu...a jakože jsem kolikrát určitě přestřelila tak hemoglobin mám jak ty 3,4% tak si řikám co ted tak hrotím...jsm se nasnídalal podle jidelníčku z diety a fakt už se neminím stresovat 😠 😠

v pondělí udělám profil a uvidím..a pěkně mě štvě že to není ne přesně ale s minimálníma odchylkama...

😒 😒 😒 😒

misule pěkný hodnoty...tak snad ti glukometr měří dobře 😀 😀

misule82
20. jún 2009

jj ty odchylky jsou dost velký 😠
no teď jsem se nadlábla kaši se zapečenýma kuřecíma řízkama se zeleninou a sýrem.... a jdu asi žehlit věci pro malou, abych měla nějakej ten pohyb.... manža mi leží v ložnici s horečkama, je mi ho líto, ale doufám, že to nechytnu já 😒

ivuu: taky se snažíš vždycky po jídle hýbat nebo na to kašleš? Protože mě to fakt nebaví, nejradši bych se teď svalila k telce nebo ke knížce...

a dneska neměřím, ještě bych tam mohla vidět po tom štrůdl 9 a proč se zbytečně stresovat, že jo 🙂

samsulka
20. jún 2009

Holky, já doufám,že ty hodnoty budu mít pořád takové. To se dá. Jsem u mamky a zhřeším s dia bebe a jedním malým perníčkem potřebuju. dneska neměřím. až v pondělí.

a jak se pozná když to není těhu cukrovka? ty hodnoty jsou pak pořád nějak pod 5???

katarina822
20. jún 2009

samsulka tehu cukrovka je vtedy ked pri tom zatazovom teste ked vypijes tu glukozu mas vysie hodnoty ty si myslim mala na hranici.ak mas aj na hranici uz sa predpisuje dieta az do porodu.mozno keby ti robili test o take 2-3tyz.neskor ten test zatazovy mala by si vysie hodnoty .ja mam tehu cukrovku a mam pred jedlom stale hodnoty pod 5. horsie je to po jedle niekedy.
a dia potraviny sa neodporucaju. ak mas chut na sladke mame jest tvaroh a obcas ovocie.trebars doobeda 1banan a tak

ivuu
20. jún 2009

misule cíleně se teda nehejbu..když se mi nechce ta prostě ne...

😉 😉 😉

ja budu měřit až v pondělí..fakt jsme naštvaná na to měření... 😠 😠

ivien
20. jún 2009

Ahojte,

mňa poslala sestrička od gynekológa na vyšetrenie na tehotenskú cukrovku ku diabetologičke. Všade som sa dočítala, že sa pije glukóza alebo niečo také, ale mne kázala dať si ráno o siedmej čaj s 2 lyžičkami cukru, k tomu 2 rožky a prísť ku diabetologičke na deviatu hodinu a ona ma pichne. Je mi to nejaké divné, to sa dá iba z tohto zistiť? Má s tým niekto skúsenosť?

katarina822
20. jún 2009

ahoj ivien tak sa robilo niekedy ze sa rano najedlo a o 2hod.sa zobrala krv s prsta.ale dnes sa uz robi zatazovy test ze najprv na lacno ti zoberu krv a donesies aj ranny moc potom vypijes 50gr.glukozy s troskou vody to ti vymiesa sestricka a nesmies ine jest ani pit a zoberie ti krv o hod. a aj o dve a potom podla vysledkou uz priamo diabetolog ti povie ako si dopadla.

grajcaricka
20. jún 2009

ivien: ja som to absolvovala práve včera, tiež u diabetológa, poslal ma tam môj gynekológ, lebo mi vyšli zlé výsledky (presnejšie 7,7 mmol/l po dvoch hodinách od vypitia 75g glukózy v 3 dcl vody pred dvoma týždňami) a včera mi diabetológii robili tiež tento záťažový test s rovnakým postupom akurát mi brali krv až 3x + 3x moč som musela odovzdať (1x na lačno, potom som vypila tú glukózu a odber mi urobili zas po hodine a po dvoch hodinách od vypitia a to na minútu presne) no nič moc, ale vydržala som

misule82
20. jún 2009

Tak mi to nedalo a změřila jsem se po celé šišce štrůdlu a 7,4.... je to v limitu, takže ok a zítra si dám druhou 😀

ivuu: no na ten pohyb už taky kašlu, dneska jsem po obědě žehlila ty věcičky a zlatý velký věci na žehlení, tohle bylo jak za trest.... a malá pěkně kopala, asi věděla, jak jsem naštvaná a nadávám 🙂 a to mě čeká ještě taková kupa 😠

samsulka
20. jún 2009

Katarina, díky za info, no ted si jdu dát malý kousek melounu a pak večeři před 19h nějak mám už hládek.

Misu,to máš dobrý teda to se dá hihi tak jen si dej zítra, já budu taky občas zkoušet,ale až po poradně nevím zda mi nebude dr. kontrolovat glukometr a pak by se ptala a co já ji řeknu,že? 😒

samsulka
20. jún 2009

tak jsem koukala na ty proužky do toho mého glukometru a stojí 700 Kč teda to prdím 😝

ivuu
20. jún 2009

jo unás jsou manevry...měla bych žehlit všechny věcičky v 56+62...stavěli jsme skřín a matesovi pokoj..v bytě jak po výbuchu..hruza...

musíme to tady trochu přeorganizovat...ještě postavit postýlku... 😀

ja se neměřím..jim tak všelijak..a je hned líp... 😀 😀

misule82
21. jún 2009

ivuu, mě je taky hned líp, když se neměřím.... 🙂

já teda dneska měřila ještě ráno a před snídaní 6,1 a po 7,4.... vzhledem k tomu, že v noci jím, tak budu mít tu ranní zvýšenou asi vždycky.... spíš mě potěšila ta hodnota po, kdy jsem měla chleba.... čekala jsem, že to půjde nad 8, když už ráno byla vyšší

ivuu, kdy že jdeš na ko? Já jdu teď v pátek a to i na utz, tak jsem zvědavá, jestli jsme moc nevyrostli 😀

misule82
21. jún 2009

samsulka: do mého glukometru jsem platila 722,-- a vzhledem k tomu, že jsem si všechno musela koupit sama, tak už jsem do toho dala 3 tis 😠 ale teď se v poradně zeptám, jestli mi dají proužky na pojišťovnu, jinak nebudu měřit.... nekradu a ještě toho musíme hodně pro maličkou koupit...

samsulka
21. jún 2009

Misu, to máš pravdu mě to je líto za to dát, opravu extra neměřím,to můžu ohrat pak se budu nervovat to je pravda a jak píšete bez měření je líp.
A jak často měříš týdně?

Já začínám zítra zase po 2h po jídle tak jsem zvědavá.
Jíš v noci? teda to já nepotřebuju nějak extra někdy ale málo spíše pít potřebuju.
Dneska mi manža doveze minerálky neperlivé nebo magnésku čaj už nějak nemusím.

holky a jak je to s cibulí pod masem? můžeš se?

samsulka
21. jún 2009

Ivu, ty už to budeš mít brzo za sebou,co? teda se máš,ale všechyn se dočkáme 😉

Bývá při těhu curkovce porod dříve nebo na termín? přenášet se nesmí jsem četla.

sisulka7
21. jún 2009

Babulky, chcem sa spytat, vam doktor doporucil, ze si mate kupit glukomer? Lebo mne povedala, len ze mam drzat dietu a nic k tomu. Inak bola som u svojej obvodnej a ta povedala, ze tie hodnoty jej pripadaju skoro v norme. Mala som 4 rano 7,8 po hodine a 6 po dvoch hodinach. Na dalsej kontrole som mala 4,7 po aktivii na ranajky. Mne to pripadalo celkom v pohode, ale mala som aceton v krvi, neviete, co to znamena? Mam ist teraz na kontrolu v utorok, tak som zvedava, ale uprimne tento tyzden som uz zhresila viackrat. Ono sa to proste neda bez toho sladkeho, ziada sa mi aspon troska.

sisiska
21. jún 2009

ahojte kocky, prepacte, ze avs tu vyrusujem v tejto teme, ale mozno budete vediet poradit
chcem spytat k listerioze a podobnym zalezitostiam....keby nahodou bolo mlieko nakazene niecim podobnym, prevarenim by sa mala tato pliaga znicit, vsak? manzel totiz varil krupicu, a nie som si celkom ista, ci mlieko, ktore do nej pouzil, bolo uplne v poriadku, lebo uz bolo nejaky cas otvorene....ale krupica, samozrejme, presla varom, myslite, ze by to mholo byt ok? dakujem za reakcie

samsulka
21. jún 2009

Sisulka, no já jsemv tom nová,ale myslím,že to nemáš vysoké tak opravdu nevím,oni někdy opravdu děsí ty maminy, Já jsem glukometr dostala od dr. teda zapůjčila mi ho po dobu těhu a pak ho musím vrátit.
Jo s tím sladkým to taky bojuju,ale jak říkám jsem na začátku někdy člvoěk dostane chuť,ale nesmí se.

to jsem našla o tom acetonu v krvi
http://www.cojeco.cz/index.php?detail=1&s_lang=...

samsulka
21. jún 2009

sisiska,tak to netuším,ale podle mě vše co přejde varem by se mělo zničit,ale nevím zda je to tak i u mléka. U nás je výhoda,že mléko dlouho otevřené není někdy ne ani den manžel je mlíkař. POkud byl trvanlivé a enbylo otevřeno 14 dní tak si myslím,že to až tak hrozný není,ale pokud si si nejsi jistá raději jste to měli nejíst.

sisiska
21. jún 2009

bolo trvanlive, a otvorene asi bolo dlhsie ako 14 dni, na chut mu nebolo nic, mne az potom doslo, ze aj ked chutilo dobre, nejaka pliaga sa tam predsa len mohla nachadzat...aj ked dufam, ze nie, ked presla ta krupica varom

samsulka
21. jún 2009

No tak to fakt nevím,ale snad by ti nic nemělo být a nějaké ty bacily jste tam snad taky neměli,ale raději si na to příště dej pozor.
třeba ti holky více poradí.

ivuu
21. jún 2009

Sisulka,podle hodnot cukrovku nemáš 😎 😎 😎 po hodce máš mít do 8,8 a po dvou do 7,6...tak fak nechápu 😕 😕 😕

sisiska...taky nevím stím mlíkem ale pokud to přešlo varem mělo by se to zničit pokud tam byli něco špatneho 😨 😨 😨

misule ja jdu v uterý ale muj gyndař nemá dobrej utz je se vždycky podivá na srdíčko...a močák a jestli je hlavička pořád dobře...

na lepší utz i s váhou pujdu do porodky naké..nevím jesli tento týden nebo ten další...jak mě vemou....

samsulko,bylo mi řečeno že u cukrovky se nejdýl nechava do konce 38tt...ale co mi řeknou v porodnici to nevím...

a stejně mi muj gyndař řekl že bych do termínu stejně nevydržela...čípek mám už změklej..CS 2 před 14 dnama takže už se to chystá...mě by to vyhovovalo ten 38tt...mimčo akorát....

Holky taky máte tak obrovskej strach že se cukrovka po poporodu neztratí????Mě se otom už i zdá ...

😔 😔 😔 ja vím není to konec světa ale pro mě je to takovej diskomfort života... 😒 😒 😒 tak snad to bude dobrý 😢 😢

ja jsme měl aaceton v moči jen 1x a to po dlouhem lačnění při dietě když jsme šla znova na zátěžák...

jinak moč i krev jsme měla v pořádku naposledy...

samsulka
21. jún 2009

Ivu, tak to by bylo fajn kdybych byla do 38tt to bych stihla rodit na své narozky hihi. JInak z toho mám taky strach,že nezmizí,ale já ji hned vyprovodím pak už nechci ji,chci jíst normálně. ale myslím,že to opravdu zmizí když nebyla před těhu.

katarina822
21. jún 2009

ahojte baby mala som kamaratku mala tiey tehu cukrovku a tu u nas jej pichli vyvolavacku az 2dni po termine v den terminu ju prijali do nemocnice ale babetko sa narodilo po vyvolavacke a mali by sme pocitat s tym ze babo bude mat zltacku

samsulka
21. jún 2009

No to se máme na co těšit,ale snad to není až tak hrozný 😒

ivuu
21. jún 2009

katarina:tak to by mě asi trefilo...ale ja jsme prvně přenašela do 42tt a mates měla 4300g a cukrovku jsme neměla pokud vím...jakože mi dělali test jen jednou...

ja doufám že porodím dřív aji bez vyvolaní... 😝 😝 😝 dělám proto maximum..uklizím jak divá...mám už asi syndrom hnízdění 😀 😀

a žloutenku měla mates taky..to más koro každý mimčo...bud ho dáme za okno když bude pařit slunko a nebo pujde do toho modreho inkubatoru...s brýlečkama... 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre