Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misule82
24. jún 2009

holky, grep snad snižuje cukr, nebo já snědla celej velkej asi 300 g a měření bylo 5.... to jsem pěkně čuměla 😀

ivuu
24. jún 2009

misule ja mam po grepu taky super hodnoty..mámv lednici 4 😀 ale ten červenej...vychlazenej je uplně luxusní 😀 😀

beruska.sps
24. jún 2009

taky miluju grep. Dávám si ho na svačinu, po tý se neměřím, tak hodnotu nevím. 😲

bibi78
24. jún 2009

s grepom je to pravda, a je to skor pravidlo ako nahoda. dat si hodinku po veceri grep alebo pomaranc mi odporucila jedna dlhorocna diabeticka ako zaruceny nastroj na znizenie cukru, vraj idealne je dat si ho hodinu po poslednom jedle, a rano budete prijemne prekvapene. ale ja zase nechcem prehanat s grepmi, lebo som v 1. trimestri pila vela grepoveho 100% dzusu a zacala som ho zle znasat... 😒

mirip
24. jún 2009

grep sa tiež v tehotenstve nemože som počula zase ja a Dr. mi to potvrdil, obsahuje chinín a ten obsahuje aj tonic 😒

inak som sa na nete dočítala že pri tom čo máme my teda poruchu glykemickej výmeny, /tehot. cukrovka je na 11,0mol/l/ ked je to viac ako nad normál a je to menej ako 11,0 tak sa to volá takto, tak sa má držať len dieta, 5X denne jesť, odstup od jedla aspon tri hodiny a nejesť sladké vobec-teda tie priame cukry- sladidlá, sladké vody a džúsy, komplet všetky sladkosti a aj neprejedať sa ovocím lebo aj to obsahuje cukor a ostatné sa može.......tak som z toho zase paf, zase niečo nové 😠

mirip
24. jún 2009

a aj to že táto porucha čo máme porucha glykemickej výmeny sa p porode hned normalizuje a nie je pre nás riziko ked porodíme že ostane cukrovka nastálo

samsulka
25. jún 2009

krásné ráno všem holky,
tak já jsem se vrátila od očního, ta dr. je bomba holky tak skvělou dr, jsem nezažila od mojí gyndařky to je taky něco podobného. Všechno mi vysvětlila o těhu curkovce hihi a to je oční oči skoro nebyla řeč hihi,taky říkala,že na to bylo a mělo to trochu zvýšené,ale nikdo ji nekontroloval,alejejí kamarádky teda jo a prej diabetičky jenom straší,aby jsme drželi diety. Prej nemám stresovat být v klidu očí mám oka kdyby něco tak by to bylo poznat. dost mě uklidnila.

ale moje hodnota po večeři byla myslím dobrá. Nic jsem nevážila měla jsem plný talíř rýže a játry se zeleninou a měla jsem 1h po 7,3 takže zase tak děsný to není,ale taky jsem byla nacpaná jak hrom.

misule82
25. jún 2009

Tak jsem holky opět dneska zhřešila, ke sváče jsem si dala nanuka Míšu a kostičku hořké čokošky. Hned jsem šla na 5 min na rotoped a 6,6. Já teda nevím, ale mě ten rotoped fakt pomáhá na sklepání cukru. Po každým zhřešení jdu buď na procházku nebo na rotoped. Akorát mě štve, že poslední dobou hřeším nějak často 😒
dneska jdu na obídek do restauračky a už se moc těším, dám si grilovaného lososka na špenátu s brambůrkem, odzkoušeno a cukr v poho 🙂
Jinak ze včerejšího měření mám radost, akorát dvě ranní hodnoty špatné a pak už v poho i na lačno a po hlavních jídlech 7 🙂
zítra jdu na kontroly a utz, tak držte palce, jsem z toho trochu nervní, jak dopadneme...

misule82
25. jún 2009

samsulka: jj chce to hlavně nestresovat. Já měla 14 dní fakt stres, že se mi před každým měřením klepaly ruce a na těch hodnotách to bylo sakra znát...
tvoje večeře super 😉 to by moje glymča nezvládla 🙂 ty vado a takový játra na cibulce bych si teda fakt dala 😀

samsulka
25. jún 2009

Misu,ty teda zhřešuješ,ale víš co se říká jak zkusíš jednou tak pak se vezeš tak aby jsi nedopadla špatně,ale pokud ti to drží tak myslím,že to jde,ne? Já mám taky míšu doma tak si chci dát dneska,ale trochu bojím.

nevíš jaký je limit po večeři? no to bylo jen ted výjimečně co jsem si dala tolik,ale jinak dodržuju no občas zobnu emco sušenky 1x denně ale ne každý den, já se snažím,ale jak říkám moje oční je bomba a dost mě uklidnila. Jo tak stres snad žádný nebude,ale taky včea to šlo nahoru,tpž nervy z dneška tak jsem se bála,ale uvidíme zítra to měřím.

mirip
25. jún 2009

misule ja som sa netej stránke čo som hodila link a ešte na iných dozvedela že treba obmedziť a vylúčiť priamy cukor ako všetko sladké , s umelými sladidlami atď. ale ked už je ozaj velká chuť na nejakú sladkosť tak si ju treba dať ako ty, po normálnom jedle, teda najprv sa normálne najesť a ked sa tak velmi žiada tak si po jedle dať sladké že vtedy tak rapídne nestúpne cukor ako ked si dáš samotnú sladkosť v pribehu dňa, ja som sa včera tiež nezdržala, som si urobila pudingy 2 sebe, čokoládové ale bez cukru, takže len mlieko a puding a aby nebol tak hnusný som si dala do neho do kačdého 3kúsky ananásu, a jeden som si dala po večeri a druhý mi do erána niekto z našich zožral 😢 ešte aj puding mi niekto taký hnusný nedopraje 😠
a to som našim robila normálny sladený a aj tak sa ulakomili na ten moj hnusný 😠
inak dnes sa držím aj ja aj ked som sa už párkrát pozrela na sladké, som mala na ranajky 2 rohlíky s rastlinným maslom ktoré nemá ani gram cukru a k tomu papriku a minerálku a na obed som robla pečené kura, ktoré bolo len posolené a žiadne korenie a ryžu ale bez kompotu mi to nepasovalo 😖ale premohla som sa, kto vie čo bude do večera čo vydržým 🤐

mirip
25. jún 2009

pardom vydržím, s makkým í 🤐 🤐 🤐 som sa sekla v pravopise

samsulka
25. jún 2009

Mirip, rýže je hladná tu já si naoběd neudělám,takže nevím jak vydržíš,ale snad jo,já bych to nedala. dneska mám těstoviny a ty já nejím,ale zase zasytí tak uvidíme.
u mě je problém polívky zahuštěné nikdy nevím kolik si můžu dát tak dávám opatrně. dneska jsem dělala čočkovou a dala jsem tam 20g mouky co celé ta by to tak děsné nemělo být a dala si 1,5 žufanu.

teda musím se smát jak píšeš,že ti snědli i ten hnusný puding no to mě by tam manžel snědl, on je dost na sladké,ale i ted ja já nic nesladím tak mi pořád krade,ale je fajn,že se mnou soucítí.

mirip
25. jún 2009

aj ja som sa zasmiala samsulka ale potom aj naštvala, lebo im som spravila z dvoch litrov mlieka normálny s cukrom a sebe dva tie hnusné a aj tem mi zožrali 😠 a to ako vydržím neviem ale nejako tri-styri hodiny hádam hej,ja to mám o to iné že ja nvážim len približne a sladké sa mi zatial dará dnes obchádzať tak dúfam že vydržím do konca dna, inak včera a predvčerom ma strašne bolela hlava, normálne som si už na mýšlala že to z cukru 🤐 a dnes klop-klop zatial nič, tak dúfam že ani nezačne, mi muž hovoril že čo vymýšlam že sa mám pozrieť von a potom sa čudovať od čoho ma bolí hlava, asi to bude ozaj tým počasím 🙄

mirip
25. jún 2009

sorry za preklepy 🤐 🤐 🤐 🤐

misule82
25. jún 2009

samsulko u mojí dia je norma hodinu po jídle 7,8

No holky dietu držím vlastně už 6 týdnů, ze začátku jsem jí striktně dodržovala, ale teď si prostě občas něco dám. Ono mě to i hezky uklidní 😉 a když hodnota není vysoká, říkám si proč ne 🙂 já bych to až do porodu bez sladkého prostě nevydržela.... nejlepší jsou pro mě ty kinder věci, jako mléčný řez nebo maxi king, ty neobsahují tolik sacharidů.... na jiných diskuzích hřeší maminy mnohem více než já 🙂 a hlavně já zase nemůžu hřešit u hlavního jídla, tam mi to vždycky vyletí.... takže jím jen kaši, brambory nebo rýží (normálně se mi už zdá o bramborovým knedlíku 😀 a z polívek jen vývary..... tak už vím, čemu se po porodu budu delší dobu vyhýbat 🙂 těstoviny mi taky vůbec nesedí na cukr a to byla moje nej příloha ☹

mirip ten nesladký pudink jsem si taky chtěla vyzkoušet, ale mám z něj docela strach, protože mám pocit, že mi nesedí mléko.... ale máš teda dobrou rodinku takovou nenapapanou 😀

samsulka
25. jún 2009

Mirip,tak to mě hlava bolí taky dost hlavně včera,ale dneska taky zatím dobrý. Je to počasím furt hnusně leje a leje slunko žádné, pořád je dusno děs.nevím jak u vás na Slovensku,ale tu je to děs.

překlepy neřeš, já je taky neřeším a i ostatní, to bychom jenom hlídali co píšeme,hii.
Jo to sladké to mám taky občas chut a velkou,ale dneska dobrý se držím.

manža chce upéct buchtu,ale kdo má pak se držet a nevzít si kousek tak nevím nevím 😀 😀

samsulka
25. jún 2009

Misu,tak to věřím, máš už toho více odzkoušeno takže víš co a jak, já teprve uvidím. no brma. knedlík budu dělat asi zítra,ale to zase měřím se bojím,že mi to vyskočí. jo brambor je i u mě zaručený,že nevyskočí.
tě chápu, já taky včera manžovi říkala,že jak porodím nechci vidět váhu a dlouho dlouho zeleninu.

misule82
25. jún 2009

jé samsul tak to u mě mají všichni buchty zakazáné. Když k někomu jdeme na návštěvu, tak mají všichni zákaz něco sladkého dávat na stůl 😀 já jsem totiž fakt milovník sladkýho a to nepřeháním, byla jsem schopná sníst pekáč buchty na posezení, ale taková jsem už odmala 🙂
ale jako zhřešení si zkuste upéct ten štrůdl jenom s listovým těstem, jablky (těch víc) a skořicí.... to absolutně uspokojí (na chvilku) mojí chuť na sladké a s cukrem to nic nedělá

samsulka
25. jún 2009

jo na ten se chystámo víkendu takže uvidíme a pak zkusím změřit co to udělá. může se 1-2kousky,že?

jo tak u nás nehrozí, tchýně je cukrář jak hrom jenom peče a peče a jak jsme tam byli tak jsem jen mlsne pohlížela,ale nedala si. už k ní chodit nebudu kdo to má vydržet.

ivuu
25. jún 2009

ahojky...takjá dneska koupila synovi vdm drogerce sušenky alnatura a ve 100g je jen 7,5g sacharidu..jsouze špaldové mouky kakaové napul...

a ten saček měl 150g tak jsme si jich par snědla..a měl ajsme dobrej pocit že fakt jím sladký 😀 😀 😀

misule ja si myslím že pokud ti cukr nevyletí po lednákovi tak si hodej..ja vubec neměřím až zase v pondělí..nejím sladké ale ted jim tak všelijak..když mám hlad tak si něco malinkýho dam..ale třeba jen samotnej tvrdej sýr...pečivo skoro vubec....

samsulka je dobře že máš dobrou oční dr..

🙂

já mám normu po jídle do 7,2...

misule82
25. jún 2009

no já bych to teda nevydržela 🙂 hlavně vím, že mám slabou vůli a prostě bych si vzala...

no a toho štrůdlu by se měli dávat jenom jeden až dva kousky, ale já sním celou šišku no.... taky jdu hned ale na procházku, abych prckovi neublížila a pak se měřím a hodnoty ok

samsulka
25. jún 2009

Misu, ty jsi fakt dobrej odborník na sladký, ještě,že já taková nejsem. Neboj už to budeš mítbrzo za sebou a doma nebude nic než sladké,co??????

Ivu, já mám taky myslím do 7,3 já ted nevím jak to říkala sestra,aleje to jedno vlzela bych, ptž jsem si dala fakt klasickou porci a taky ty nervy takže zítra uvidíme.

ivuu
25. jún 2009

ja vesměs jím každej den to stejný. a už mě to fakt nebaví... 😖 😖

ja jsme taky na sladký šílená uplně stejně jak misule...klidně sním celej pekáč budet..celou studenstskou pečet... 😀 😀 😀

samsulka
25. jún 2009

Ivu tak pro tebe to taky musí dost kruté,co? já jsem masař takže to tak problém není,ale člověk na sladké chut dostane vždy,ale jste jako můj muž ten mi všechno snědl,ale divím se,že od mého svátku 21.5. ještě mám celou bonboniéru asi jsem ji dobře schovala i když je v kuchyni,ale je celá se divím. čokolády jsem před ním schovala on všechno sní najednou a mě čokina vydrží i 2 měsíce a to jenom chodil a hledal kde je. 😀 😀 😀

mirip
25. jún 2009

myslím že občas možeme so sladkým zhrešiť ked už sa to bez sladkého nedá vydržať a hlavne ked pred vami niekto šrotuje čokoládu alebo niečo sladké........ 😀 aj ja som si dlala dnes ale len activiu, to občas preventívne aby nebol problém s mykozou activia obsahuej alktocity a tie sú na to dobré, aspon nemá problém zo spodu lebo párkrát sa stalo že po ATB som mala a dakujem, stačilo a ešte mám mladučkého fešného gynekologa a ked som mala mykozu aom sa hambila ako pes 😀 😀 😀 😀 😀 😀tak teraz to riešim activiou alebo aciofilným mliekom ked mám čo i len náznak a zatial to funguje ale čo sa týka sladkého to je problém odolať 🤐

evena
25. jún 2009

ahojky 🙂
ivou tak tos mě potěšila že občas vysoké hodnoty mimču neubližují, myslela sem že každé zvýšení je přímo katastrofa
ještě pořádně nevím co můžu a nemůžu, dietu držím asi 3. den tak sem si nakoupila jogurty, kuk. lupínky a musli to se mi pěkně počítá tak se láduju hodně tímto, teď mi to moc chutná, ale bude aso otázka času než mi to poleze krkem
včera sem si měřila hodinu po snídani a měla sem 4,1
dnes sem si měřila hodinu po svačině a měla sem 3,1
tak to trochu nechápu, je to jakési nízké a nevím jestli to taky vadí nebo nevadí, sem z toho blbá 😕 kamarádka říká že se mi může udělat špatně, má to ještě nějaké negativa? třeba pro mimčo? nebo je to jedno a hlavně že to nemám vysoký?

tchýně mě pěkně se.. taky hodně peče a protože bydlíme nad náma tak mi věčně voní celej barák 😠
včera sme u nich byla na kávě a na stole napečíno a ta mrcha mi ještě nabídne a pak se omlouvá že ona zapomněla, je na zabití 😅
a když sme odcházeli tak chtěla aspoň příteli vnutit sebou na talířku, ale má smůlu, je dost solidární a podporuje mě, nechce abych vedle něho slintala jak by se tím ládoval, takže nepochodila 😀

samsulka
25. jún 2009

vena, tak to máš dobrý hodnoty bych řekla až nízky máš vůbec cukrovku???
a co jsi snídala,že to máš tak málo?

koukám,že ty tchýně jsou všechny stejný 😀 😠 😠 jako by to všechno dělali schválně,ale já už mu moji dost zpracovala a nenechám si nic líbit, ona není špatná,ale zase furt do všeho kafrá.
když jsem jí řekla,že chodím na diskuzi o těh cukrovce tak se do mě pustila to byl děs, že jsem blbá,že tam chodím a kdesi cosi no katastrofa.

misule82
25. jún 2009

evena: to jsou docela nízké hodnoty, přidej jídlo ať mimču zase neškodíš hypoglykémií

holky předávám zkušenosti z jiné diskuze přímo od holčiny, co je diabetička myslím s dvojkou.... mimču prý škodí hodnoty nad 10 a výš a musí být dlouhodobé. Hodnoty jako 8 jsou prý v pohodě, jen se doktoři jistí a neuznávají je. Ostatní tam totiž byly špatné, když se jim hodnoty pohybovaly po jídle nad 7, tak je tam uklidňovala, že to je naprosto v pořádku a miminku to vůbec neškodí. Prý jsme v životě kolikrát přešvihli 8, ani o tom nevíme.... mě to každopádně hodně uklidnilo 🙂
na jiné diskuzi jsem zase našla holku, která je také přímo diabetička a hodnoty má třeba ráno kolem 8 a po jídle 13-15..... takže my jsme na tom určitě ještě dobře
vždyť si vezměte, že snad před dvěma roky byla hranice na ogtt po dvou hodinách snad 8,8..... kolik z nás by teda vlastně cukrovku vůbec neměla, že.... 😉

ivuu: zítra jedu do DM a poohlídnu se po těch sušenkách 😀 jinak já jím taky skoro to samé a brrrr 😠 jediný co mě zachraňuje, je moje mamina, která mi občas vaří omáčky na dietní způsob, který já s mým kuchařským uměním nezvládnu.... to si vždycky šmáknu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre