Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

hadimrska
8. máj 2012

@mochenkaa Hmmm, no taky udělám ale musí být na to dobrý jabka, a co jsi dala dovnitř jen strouhanku a jabka, nebo i třeba skořicový cukr.
Muselo se mi to nějak dostat do krve, ale jak? ☹

mochenkaa
8. máj 2012

@hadimrska jen jsem na mouce vyválela těsto, nastrouhala jablka a zasypala skořicí. Bez skořicového cukru (jen samotnou skořici) a bez strouhanky, potřela vajíčkem a bylo. Radši jsem tam strouhanku nedávala, to by zbytečně zvýšilo zátěž a bez ní jsem si toho štrůdlu mohla dát víc 😅 😀
Dělala jsem to z celého balení a bylo toho 4 nohavice.

zuzanka26
9. máj 2012

Ahoj,
chtěla jsem se ještě zeptat, co jiného bych tak mohla jíst ke snídani, než jen chleba se šunkou? nějak už mi ten chleba začíná po ránu vadit a soukám to do sebe....

Naopak ten štrůdl mě nadchnul, budu si ho dělat častěji. 😉

luciasek07
9. máj 2012

@zuzanka26 dle toho papíru,co jsem dostala,tak můžeš ke snídani vajíčka na milion způsobů...já dnes dala jen chleba s máslem a jablíčkem...nějak jsem prostě neměla chuť na šunku...jednou se to nepos... 😀

zuzanka26
9. máj 2012

@luciasek07 jo díky, o vajíčkách vím, ale zároveň jsem někde četla, že zase vejce nejsou dobrá moc často, že spíš tak 2 týdně a v jídlech obsažená jsou pak taky ok.
Asi se nesmí nic přehánět, já to nějak beru děsně zodpovědně. 😅 😕

hadimrska
9. máj 2012

@mochenkaa Tak dnes naposledy na diabetologii, pak až po šestinedělí na OCGT - fuuuuuuuuuuuj. Ale po porodu nemusím držet dietu, jen zdravá racionální strava. Glukometr jsem už vrátila, stejně ani papírky do něj jsem už neměla. Včera večer zase mi bylo zle, už to jídlo mi ani nechutná, prej hladovím, no když už bych tak si dala něco dobrýho, ale budu dělat štrůdl, tak se těším. 🙂

mochenkaa
9. máj 2012

@hadimrska tak gratuluju k poslední kontrole na dia. Já si po porodu přeju jako dárek Marlenku 😀 se z toho sladkého pak poblinkám jak nebudu zvyklá 😀

hadimrska
9. máj 2012

@mochenkaa Na mě čeká kus dortu v mražáku, to bude darda. 😀

mochenkaa
9. máj 2012

@hadimrska Já mám pořád z toho sladkého hrozné depky. Přitom normálně sladké jím jen vyjímečně. Velká 300g Milka mi vydrží tak na 1/4 roku i dýl, ale teď z toho mám nervy na pochodu že bych chtěla.. no jo, zakázané ovoce 😠 😀
Jsem říkala doma, že o prázdninách plánuju péct, péct a péct, a že pokud nedostanu cukrovku z přecukrování tak jsem hvězda 😀 A ještě bych si dala pořádný hovězí steak medium (jenže medium se teď nesmí 😒 ).

zuzanka26
9. máj 2012

@mochenkaa Neboj, ten steak si dát můžeš, u toho medium už není žádná krev, je to jen šťáva. Loni jsem si dodatečně udělala výuč. list a prošla kurzem v kulin. instittutu.
Já jsem měla před měsícem dokonce medium rare 😲

mochenkaa
9. máj 2012

@zuzanka26 to je sice asi pravda, ale M by mi to nedovolil, že to není úplně propečené 😀 Je takový poctivka víc než já.

hadimrska
10. máj 2012

Tak dnešní kontrola na gyndě, vše je OK, a příští týden už monitory. 🙂

jolly84
11. máj 2012

aj ja cukor v poriadku a objednana na prietoky))))

kacenka1111
11. máj 2012

@hadimrska Super🙂 , ja taky - cukr uplne dobry, gynda ok, pristi tyden taky monitory🙂

marketa137
13. máj 2012

Ahoj tak jen hlásím že 6.5. s enám narodila valerie akutní sekcí 😒 ale naštěstí je ok, ani kyslík nepotřebovala a tim že byla brzo tak i glykemie všechny měla v pořádku, ještě je na JIRP ale začátkem týdne půjde na JIP a pak už snad spolu na pokoj, jediný co je že se bude muset naučit vypít celou dávku mlíka a pak už můžeme domů 😉

gianni
13. máj 2012

@marketa137
gratulujem a vela zdravíčka...

hadimrska
13. máj 2012

@marketa137 Velká gratulace k holčičce. 🙂

zuzanka26
13. máj 2012

holky,

mám ještě dotaz, mě přijde takový divný, že je dovoleno tolik ovoce? když si vezmu třeba jahody, tak 100g obsahuje 8,8 g sacharidů, tak to je pak fakt v pohodě, kolik toho člověk může sníst ke svačině. 😅

mochenkaa
13. máj 2012

@hadimrska se teď bojím vlézt ve čt na gyndě na váhu. Vážila jsem se doma a na domácí váze mám za týden přírustek 0,7kg 😕 tak teď nevím, jestli se zbláznila váha nebo já 😕

@zuzanka26 Já měla včera na sváču malé zelené jablko a 4 jahody 😵

hadimrska
13. máj 2012

@mochenkaa Mně ta váha skáče taky všelijak, najednou o kilo až dvě víc a za dva dny o dvě kila míň, jsem si musela dnes jít na chvilku po obědě lehnout, únava je čím dál větší, ale ekzém na břiše už je skoro pryč, tak jsem zvědavá co na kožním, a obličej už je OK, jen se teda loupe. 😀

sante81
13. máj 2012

baby aj ja som pribrala za 2-3 dni skoro 2a pol kg, a dala by som všetko za to aby to bol tuk ,ale tym ze bolo teplo a pijem skoro 2-3l vody denne, tak uz mam nohy od kolien dole opuchnuté a telo mi začalo zadrziavat vodu.
mne na diabetologii povolila ovocné jogurty a ovocie medzi hlavnymi jedlami. ráno som si dala croasant a cukor po hodine a pol 4,7 Mám ja vôbec nejaku cukrovku?

hadimrska
13. máj 2012

@sante81 No to mi manžel říká furt, že určitě ani žádnou cukrovku nemám jen kdyžtak slabou, já bych si tak dala ovocnej jogurt................, nebo prostě pořádný žrádlo. 😀 Já teda zatím nohy oteklý nemám, jen jak byly ty pařádky, tak trochu ale až večer.

werumka
13. máj 2012

@marketa137 Gratuluju! I když to bylo asi trochu hektičtější, tak je dobře, že malou vytáhli tak rychle. Na fotkách je krásná! Věřím, že půjde brzy domů 🙂

zuzanka26
16. máj 2012

Ahoj holky,

včera jsem byla poprvé v diabetologické poradně u dr. Moravcové, co napsala ty stránky. Je to tak strašně hodná paní s bílýma vlasama, prostě jak babička. Tak nám všechno vysvětlila, řekla, jaká jsou rizika pro to miminkoa řekla co můžeme.
Samozřejmě došlo i na štrůdl, takže k svačině 2 kousky s čajem nebo k druhé večeři kousek s mlíkem, paráda, jdu dnes zase do toho!
Taky říkala, že pokud to nemůžeme hlady vydržet, tak je dobré si nakrájet rajčata, okurku, papriky a hlávk. salát,a dát do toho tuňáka nebo nějakou rybičku v oleji ( říkala nedávat ty ve vl. šťávě, v ní je cukr). Tak mě tím tak potěšila, fakt to bylo příjemný. Dostali jsme glukometr a instrukce.
A že prý v 99,9% případů to opravdu po porodu odezní. ( pokud tam tady nebyla cukrovka už předtím)

hadimrska
16. máj 2012

@zuzanka26 Aha tak to si mě potěšila teda, já zrovna včera chodila od lednici ke špajzu a stejně jsem zase skončila u chleba. ☹ Už ho mám plný zuby, ale už jsem tak unavená poslední dobou, že po celým dni dělání, pak nemám ani pořádně sílu si něco chystat a vlastně ani nevím co, furt to stejný dokola mi už nechutná.

zuzanka26
16. máj 2012

@hadimrska já hlavně zapomněla napsat že ten salát právě můžeš zobat i v době mezi jídly, pokud to nemůžeš vydržet.
Já jsem si dnes zkusila dát chleba s lučinou k snídani a cukr hned vylítl. tak jsem zvědavá teď po obědě.

sante81
16. máj 2012

baby ako je to vlastne s pôrodom u tych mamičiek ktorych dieta je velké? rodí sa prirodzene alebo vyvolávačka napr v 39tt? nemáte skusenost alebo niekto z vasich známych? na poslednej poradni bola vačšia o 350g, mozno to nič neznamena ale ak by predsa bol rozdiel napr okolo 4000g v 38tt, mam z toho husiu kozu. syn mal presne 3000g a narodil sa na termín a to som mala 12stehov, zasivana 40min, čo ma čaká teraz ?

hadimrska
16. máj 2012

@sante81 Tak toto já nevím, malá měla 3850g, nikdo to neřešil, zašívaná jsem byla taky, ale nějak mi to nevadilo, i teď s tím počítám, akorát jsem teda tenkrát nevěděla, jestli jsem měla cukrovku nebo ne. Nás dlouho nevážily, a to že se to prej hlídá. 😠 Prdijou na to, uvidím co zítra mi řeknou.

hadimrska
16. máj 2012

@zuzanka26 Když já už su přesýrovaná a přešunkovaná a přezeleninovaná a tak, už mi fakt nic nejede, hlad už mě teď netrápí co s ním to dlouho cítím, ufffffffff. Mně někdy po ránu taky ty mléčný výrobky vyhodily cukr výš. Ta snídaně je z celýho dne nejhorší.

zuzanka26
16. máj 2012

už bych taky chtěla být 38 tt a posunout to trochu dopředu. ale teda chci vydržet až do konce, i když mám pořád strach, že mi třeba rupne nečekaně voda apod. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre