Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

fialovetrenky
14. aug 2013

Tak zítra mám zase měření a když bude nad 8, tak se mám v pátek stavit pro inzulin.. ach jo.. no když by to náhodou zítra bylo dobrý, stejně se tomu později nevyhnu..

mm_mm
14. aug 2013

@mysicka_lb
@llluckaaa
Asi nemáš, ale mně se třeba ta cukrovka projevovala přesně takhle...šílená žízeň v prvním trimestru....☹

potulka
15. aug 2013

@fialovetrenky a neuvazovala si, ze by ste si kupili domacu pekarnicku? u nas je to najpouzivanejsi kuchynsky spotrebic, fungujeme na nej uz dobrych 6 rokov a neviem si to vynachvalit. je super pocit vediet, co davame do ust. namiesas si ingrediencie podla seba, ziadne Ecka, farbiva, stabilizatory, mozes ustrazit cukor aj sol a pouzit naozaj celozrnnu muku. okrem toho napriklad moj muz viditelne schudol, odkedy mame vlastny chlieb. v obchode kupujeme naozaj len velmi zriedkavo, ak prave nemame napecene a sme hladni. je fakt, ze pekarnickovy chlieb chuti inak ako "pravy" chlieb, ale da sa na to zvyknut a trebars mne uz teraz ten z obchodu pride strasne presoleny a v zemliach citim karamel.
alebo ina moznost - piect v trube zitny kvaskovy chlieb, to je uplny zazrak, ale aj narocnejsia alchymia, najma kym sa vypestuje ten prvy akuratne kysly kvasok. mne sa to darilo skoro celu zimu, ale potom som si zabudla odlozit z hotoveho cesta (to sa potom dava do dalsieho chleba - neverending story) a musela som skusat vypestovat novy - a totalny debakel, takze som to teraz na nejaky cas nechala tak a vratili sme sa k drozdiu a pekarnicke.

fialovetrenky
15. aug 2013

@potulka No je fakt, že tchánovic pekárnu mají a teď v ní moc nepečou, mohla bych vyzkoušet 🙂 Dík za tip, to mě ani nenapadlo, přitom to je docela logické..

fialovetrenky
15. aug 2013

Jinak holky, dneska jsem se zase měřila, ráno po jídle 8,4, po večeři 9,3.. takže zítra si jdu pro inzulin.. už se fakt těšim na říjen, až budu mít pokoj.. to se to pak bude přibírat 🙂

denask1234
16. aug 2013

Ahojte tehuľky 🙂 ....Ja som mala tiež v tehotenskú cukrovku, malý sa narodil zdravý s váhou 2980g 🙂 , takže bol skor malicky ako velky 🙂 ....po porode mi dokonca cukor klesol na 2,2 co je moc nízko a museli mi dat glukozu, no lekárka sa cudovala ako som mohla mat tehu cukrovku ked mi to takto klesá.

potulka
16. aug 2013

@fialovetrenky jasne, skus, ak ti ju pozicaju a ak sa ti to osvedci, mozete si kupit vlastnu. myslim, ze to nie je ani tak velmi drahe a rozhodne sa to oplati - nielenze chlieb vyjde podstatne lacnejsie, ale teda hlavne kvoli tomu zlozeniu. 🙂 s inzulinom budes moct lepsie jest, ze? nebudes sa musiet tolko strazit.
ja mam na buduci tyzden uz naplanovanu sekciu, z ineho nez cukrovkoveho dovodu. tak sa potom ozvem s vysledkom. 😉

fialovetrenky
18. aug 2013

Holky, kolik gramů si dáváte přílohu k obědu? Hlavně brambory mám na mysli.. Ď 🙂

saska.t
18. aug 2013

@fialovetrenky 100-150g,odhadom..

malaberuska
18. aug 2013

ahojte dievcata, mna by zaujimalo ci je medzi vami taka, ktorej povedali, ze ma tehu cukrovku, ale po naslednom merani cukru po jedle ma vzdy hodnoty v norme? dakujem

mmisenka
18. aug 2013

@malaberuska ahoj, ja som v norme, ale zase hoci si nic nevazim, davam si mierne pozor co jem...keby som zjedla velku porciu sacharidov, tak asi mi to skace... 😒

malaberuska
18. aug 2013

@mmisenka a skusala si zjest niekedy nieco sladke a zmerat si potom? mne totiz z toho testu vysla cukrovka a zacala som si merat cukor a ani ked zjem sladke mi nevyskoci 😕 tak z toho troska nechapem.. 😕

mmisenka
18. aug 2013

@malaberuska sladke ee, ale dneska som zjedla strasne vela jahod a skusila som si potom odmerat a mala som nejakych 5,4..tiez som bola prekvapena...a ake si mala hodnoty? ja som mala hranicne, nejakych 8,85 po hodine a po dvoch hodinach 7,92..a jes uplne vsetko, ci tiez si davas pozor? s tym sladkym mozem niekedy skusit 🙂

malaberuska
18. aug 2013

@mmisenka ja som mala po dvoch hodinach 9.. ale je pravda, ze den predtym testom jedla br. koleno a aj kopec ovocia a sladke 😀 tak neviem.. nie praveze sa neobmedzujem, stravujem sa tak ako doteraz.. este som si minule aj marlenku dala a cukor mi nevyskocil.. 😕 tak neviem neviem.. vo stvrtok som bola na krvi kvoli tomu dlhodobemu cukru.. v utorok mam kontrolu tak som zvedava co mi povie.. dokonca aj ked som si dala parene buchty na obed tak som mala cukor v norme 🙂 ake mas mat hodnoty po jedle?

mmisenka
18. aug 2013

@malaberuska tak bud rada!! 😉 mozno si mala fakt skreslene vysledky..ja mam mat hodinu po jedle do 7,8

malaberuska
18. aug 2013

@mmisenka ved ja som 🙂 len som chcela vediet ci tu este niekto take je, alebo som len ja divna 😀 mne povedala, ze 1,5 po jedle do 7-7,2.. fakt som zvedava co mi povie ten utorok. tebe uz robili taky ten odber na dlhodoby cukor? ako casto chodit na kontroly?

mmisenka
18. aug 2013

@malaberuska hej, bola som niekedy v polke jula..robili mi ten dlhodoby cukor, ale netusim aku som mala hodnotu, diabetologicka sla prave na dovolenku a vracia sa az koncom augusta, takze mi povedala, ze ked budem mat v poriadku hodnoty, tak je to OK a staci ked dojdem, ked sa vrati..ale tie kontroly su urcite kazde dva, tri tyzdne u bab co to maju zle...gynekolog akurat skontroloval maleho, ci zodpoveda, sme sice o tyzden popredu, ale u nas to je genetikou, takze vsetko v pohode... 🙂 ja aspon jem zdravsie, lebo uz som ladovala piate cez desiate, co tiez si myslim ze neni idealne 😀

malaberuska
18. aug 2013

@mmisenka ja som tam bola prvykrat pred troma tyzdnami a teraz mam kontrolu.. tak som zvedava.. ja sa stravujem tak normalne, ani nie nejako extra zdravo a nie extra nezdravo 🙂 prave som si merala cukor po zjedeni 1,5 kukurice a bola teda dost sladka a vysiel mi cukor 4,5 🙂
doteraz, ked mi robili ultrazvuk, maly vzdy zodpovedal.. tebe robia ultrazvuk nejako castejsie kvoli tomu?

mmisenka
18. aug 2013

@malaberuska no bola som v 30tt na velkom ultrazvuku, co by som musela ist tak ci tak..nabuduce ho asi premeria zase, predtym ako pojdem ku diabetologicke, ale potom poviem, ze uz nechcem,ake bude vsetko OK.. od zaciatku sa snazim chodit na co najmenej ultrazvukov, tak teraz ku koncu sa uz nenecham 🙂 a tie hodnoty mam v pohode, takze maly ziaden cukor navyse nema, aj keby chcel 😀

malaberuska
18. aug 2013

@mmisenka ja idem tiez na ten ultrazvuk zaciatkom septembra tak snad bude vsetko ok 🙂 uz sa tesim na drobca, ze ho uvidim 🙂
a ako casto si merias inak cukor?

mmisenka
18. aug 2013

@malaberuska urcite bude vsetko OK 🙂 tri krat do tyzdna, nalacno, po ranajkach, po obede a po veceri..

malaberuska
18. aug 2013

@mmisenka mne povedala dvakrat.. ale niekedy si meriam aj castejsie 🙂

fialovetrenky
19. aug 2013

Ach jo holky.. od pátka mám inzulin a stejně mám hodnoty vysoký i s ním :( Původně jsem měla 2 - 2 - 2, dneska mi navýšil na 3 - 2 - 4 a teď po véče (chleba se šunkou a zelenina) mám zase G 8 :(
Jak si pícháte vy a za jak dlouho jste našly ty jednotky co vyhovovaly?

mm_mm
19. aug 2013

@fialovetrenky A co jíš za chleba? A kolik asi váží?
Já inzulín nemám, takže nemůžu poradit, ale vím, že to pečivo je fakt zákeřný a dělá cukrovkářkám největší problém.

Já jsem dneska zjistila, že si nemůžu dát ani kousíček nektarinky. Už jsem to tak měla při minulým těhotenství a je to tu zase. Tři hodiny se mi držela mrcha v krvi... ☹

fialovetrenky
19. aug 2013

@mm_mm Jim obyčejnej chleba. Jeden krajíc, váhu přesně nevím, ale tak normál.. Když jsem zkoušela celozrnné pečivo, tak mi to lítalo taky :( O ovoci ani nemluvim, nektarinky vůbec nejim :(

mm_mm
19. aug 2013

@fialovetrenky Tak to je mi líto....☹

saska.t
19. aug 2013

@fialovetrenky to urcite robi chleba,ja som urcitu dobu,nemohla vlozit do pusy ani kusok chleba,lebo mi gly hned vyskocili a bolo uplne jedno aky chleba to bol,az ked som nasla bielkovinovy (vecerny)chlieb zacalo to byt ok, v CR som jedla iba prokorn alebo sumavu a to bolo tiez ok.
S inzulinom ti tiez neporadim,ziadny neberiem,ale ja som mala zly hlavne ranny cukor nalacno a mne napisali 4 jednotky,keby som si ho musela pichnut,keby sa zly stav opakoval,ci by to bolo ok neviem posudit....

@mm_mm ale ti pekne tyzdne ubiehaju,este vydrz aspon 4 tyz. a uz by ste mali byt za vodou,dufam,ze ste obaja ok

mm_mm
19. aug 2013

@saska.t Děkuju....🙂 Jsem ráda za každej den navíc, ještě by to měsíc chtělo, tak snad... 🙂

malaberuska
20. aug 2013

@mmisenka tak moj cukor po dnesnom celom banane bol 4,9, tak som zvedava co mi povie dnes poobede na kontrole 😕

saska.t
20. aug 2013

Baby moj dlhodoby cukor bol 5,3 je to Vela? aj som sa zabudla spytat,ale tvarila sa spokojne,takze teraz netusim ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre