Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

seb
18. nov 2009

mě stačí půlhodina v obchodáku a bolí mě záda a břicho táhne a tuhne, a v tomhle teplým počasí je lepší moc mezi lidi nechodit, tak asi všechno co půjde dokoupím na internetu, i když to není takový požitek jako vybírat v obchůdku, ale nechci riskovat nějakou chřipajznu do toho všeho ještě
nevíš jestli se dají koupit ty jednorázový a sítovaný porodní kalhotky v lékárně a vložky porodní a do podprsenky vložky ?
já co se ted víc hlídám na to množství jídla a sladký kromě ovoce nejím vůbec, tak mám furt hlad 😒 , tak jsem zvědavá co mi ukáže ten glukometr, sem vyžle od přírody, tak holt tělo nemá kde brát ze zásob 🙄

pani_haf
18. nov 2009

Moje řeč 🙂
Kalhotky koupíš v dobré prodejně dětských věciček, na netu a pordní vložky v lékárně, hartmann. Já při momentální váze 80 kg si beru vel. L. Jsou pratelné,a le i tak si koupím aspoň 6 ks. S tím hladem to mám taky tak, když vím, že nesmím, tak bych jedla jako prajs. Dnes jsem byla na krvi, brali mi asi litr 🙂)), pro dia dr, chce vědět stav štítné žlázy, játra a takové ty věci kolem.

pani_haf
18. nov 2009

A vložky do podprdy třeba chicco taky v lékárně nebo v dětském, určo si nech poradit od holek co už mají děti nebo v nějakém seriózním obchodě 🙂

misicka455
18. nov 2009

Holky taky si nemyslím, že by jste to s přípravou nějak přeháněly já už mám dva dny na půl zabalenou i tašku do porodky. Však se tam nic nezkazí ani tá velká čokoláda 😉

pani_haf
18. nov 2009

Holky, když vám dojdou ty pásky co se strkají do glukoměru...kupujete si je samy? nebo vám dá dr nové????

misicka455
18. nov 2009

Já si jedno balení koupila sama , protože ze začátku jsem fakt byla magor a testovala i když nemusela. Pak jsem jedno balení dostala od dr zadara ono když si to kupuješ sama tak to stojí kolem 700kč. Ale mám dojem, že máš od pojištovny jen jedno alení na měsíc nebo tak.

evca82
18. nov 2009

Haf to dostanes od doktora...proplaci to pojistovna, sama si to nekupuj, jak pise miska je to drahy jako prase.

seb
18. nov 2009

nám dneska říkala sestra at si je nekupujem, že kdyby se nám třeba namočili omylem celá krabička, že nám dá novou, že to stojí 800 kč

misicka455
18. nov 2009

Já jdu na kotrolu přiští týden tak snad mi je dá už mi zase pomalu docházej 😀

pani_haf
18. nov 2009

Dobře, díky všem za info, já mám pár posledních, tak musím vydržet do dalšího týdne, kdy jdu na kontrolu 🙂

seb
18. nov 2009

tak sem se rozhodla, že se poprvé otestuju kolem večeře a strachy z toho nemám vůbec chut ani hlad na jídlo 😎

seb
18. nov 2009

tak vám jdu popsat mou první zkušenost s glukometrem :( to byl porod, podařilo se nám (s přítelem) to až na čtvrtý pokus :(, sestra řekla at si dáme jehlu na velikost tři, tak jsem si dala dva (srab no) a bodlo mě to, jenže nic nevyteklo 😒 , tak druhý pokus, zvýšila jsem velikost na tři a setřela první kapku, ve který je desinfekce, dle instrukcí sestry a druhou kapku vytlačila tak malou, že to ten proužek už nenaplnilo a nic se nenaměřilo, třetí bodnutí hlásilo error, protože to chtělo čistej ten proužek a a čtvrtý pokus se vydařil 😀 , takže mám po jednom měření prsty jak řešeto 😒 , naměřilo mi to 4,8 , tak jsem si dala trochu rizota, malý jablko a zmrzlinu a sem zvědavá co mi to ukáže za hodinu (doufám , že se zas nebudu muset bodat čtyřikrát 😠 )

seb
18. nov 2009

holky nevíte někdo pod jakou hodnotu už je to hypoglykémie ?

seb
18. nov 2009

holky můžu se píchat i do palce ?

evca82
18. nov 2009

ahoj holky,

co jste na inzulinu, kdy vam ho dali?jak vam vyskakovaly hodnoty? me to ted po veceri (dva mensi chleby s maslem a syrem, 4 cherry rajcata a mleko) vyskocilo na 7,6 ☹ tak nevim nevim.

pani_haf
18. nov 2009

seb - do palce se nepíchám, jen do boku prstů, nebolí o tolik. 4 pokusy, to jsi jako já 🙂 a tekly mi nervy ☹
Evco-to ten chleba, né? Jestli je obyč, tak to ten cukr. Ještě bych vyzkoušela jinou večeři, ať se hned nestresuješ inzulínem.

misicka455
19. nov 2009

Ahojky holky, píchá se jen do tří prstů¨z boku takže palce neee.

Evca já jsem taky na inzulínku a kolikrát mi tá hodnota bohužel taky ještě vyskočí a to víc než tobě. Na té večeři bych ještě vyměnila ty rajčata mě třeba řekla doktorka cherry rajčata vůbec nejíst jsou plná cukru 😉

Seb pod 3 už to je hypoglykémie 😉 Takže raději sebou vždy nosit kousek čokolády 😉

evca82
19. nov 2009

misicka: diky za typ, zkusim bez rajcat....a taky jinej chleba.....zatim me to po nicem jinym nez po pecivu nevyskocilo, tak to treba jeste nejak vychytam.

Seb: me taky psala glukometr error ze zacatku asi trikrat 😀 jsem se nemohla nejak trefit tou krvi, jsme holt experti 😀

pani_haf
19. nov 2009

Ahoj všem, misicka, to bude pravda s těmi rajčátky, takže papat jen takové ty světlé, které nemají téměř žádnou chuť 🙂
A na snížení cukru grepy, už jsem si na ně tak zvykla, že mi chutnají.

misicka455
19. nov 2009

Jo grepy miluji , za den si jich pár odštavním smichám s vodou a popijím během dne 😉

seb
19. nov 2009

ahoj holky, tak druhý píchání po večeři vyšlo až napodruhé, mě prostě po tom bodnutí vůbec neteče krev, já nevím proč, tak jsem se podruhý píchla do toho palce (sem nečetla ještě vaší odpověď, taky ten palec cítím ještě dneska :( ) a tam bylo krve dost, jo a po tý zmrzlině jsem si šla sednout k TV a naměřila jsem 6,2 , to je dobrý bebo je to moc ? já nemám žádnou tabulku, kolik ty hodnoty mají být správně
😒

evca, nám sestra říkala, že rajčata ano, mrkev, kukuřice vůbec a mlíko opatrně po půl skleničce

misicka455
19. nov 2009

Jestly to bylo po hodině tak je to dobrý 😉

Píchej se víc z boku prstu tam je krve dost 😉

pani_haf
19. nov 2009

Seb-hodnoty ti píšu přímo ze sešitku, do kterého si musím znamenat naměřené hodnoty (je od dia dr)
Glykémie po jídle 5-7,5 výborná 7,5-9 uspokojivá, ovšem pro těhule platí, že nad 8 neee!!!! Takže ideál do 7,5 🙂)). Pokud se mýlím, tak mě holky opravte.

Misi-já ten grep jím jen tak, je mi líto ho odšťavňovat 🙂

evca82
19. nov 2009

Seb musela jsi dostat nekolik papiru A4 kde jsou ty hodnoty napsany.....po jidle do 7,4 je dobre, nekde pisi do 7,3.

Tak s tim mlikem taky sem nevedela....no jo, jsem to holt hezky vsechno zkombinovala 😀

misicka455
19. nov 2009

Tak to já ten grep samotnej ještě nesním třeba časem 😀

pani_haf
19. nov 2009

Ten červený není tak hnusný jako bílý 🙂

seb
19. nov 2009

pani haf, děkuju za ty hodnoty, to je hezky vysvětlený tahkle 🙂
mě grep nejede, je hořkej, si dám radši pomeranč 🙂, ale grepová štáva s vodou by nemusela být špatná, to asi vyzkouším, já furt piju rozpustnej vitamín C, takovej ten šumivej, samotná voda mi nejede :/

misicka: víš jak se říká, strachy by se v ní krve nedořezal, tak to je asi můj případ, mám strach z toho bodnutí, tak mi krev neteče, já se píchala trošku z boku toho bříška
😖

evca: ale kolik mám mít třeba před tím hlavním jídlem maximálně ? psali ste tu , že ne míň jak 3, a max ?

spagatice
19. nov 2009

Ahoj holky,
tak já grep vůbec nemůžu, to je jedno z jídel pro mě zcela nepoživatelných.
Tu krev můžete brát z několika míst:
- paže
- předloktí
- ruka
- konečky prstů
- stehna
- lýtka
Při odběru je nutné se vyhnout místům jako jsou mateřská znaménka, žíly, kosti a šlachy.
Akorát si nedovedu dost dobře představit jak třeba ze stehna nabírám krev na ten papírek 😕
Já si odebírám z konečků prstů a to ze všech, střídám je. Akorát ta krev neteče sama, musíte ten prst pomačkat a tu krev jakoby vytlačit 😉

Seb hodnota 6,2 je krásná. Mě taky řekli, že můžu mít hodnotu do 7,4.

pani_haf
19. nov 2009

Seb - nepij tolik toho vitanímu C, tam je taky cukr v těch rozpustných tabletách (aspoň v těch co mám doma já)

Spagatice - ty jsi teda zkušená 🙂, u mě stále funguje jeden prst, je pravda, že je chudák celý dopíchaný,a le zvyká si 🙂. Taky tu krev tlačím, ale raději se na to nedívám ☹, fuj.

evca82
19. nov 2009

holky vite co me zajima? pred jidlem je hodnota max do 5,5. jenze kdyz ja mam obed po dvou hodinach od svaciny, tak je to taky porad do 5,5? ja totiz nekde cetla ze hodnota dve hodiny po jidle ma byt do 6,4. tak nevim teda 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre