Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ili5
6. jan 2010

Já měřím 168 a mám 74,5 kg, přibrala jsem 13,5 kg. ale mám jen rozšiřené boky a bachor jak balon, jinak nikde ani deko. Ze zadu nevypadám jak těhu, ale to břicho. Dnes mi ve škole říkali, že vypadám jak bych čekala dvojčata nebo sáně. 😀

olgas
6. jan 2010

no tak se sexem je to u nás taky pasé, na jedné straně má přítel asi trochu strach a já mám navíc věčně nějaké gyn.potíže, takže se to nedá. Ale někomu to sperma může pomoct, na druhou stranu mám kamarádku, která se snažila před porodem jak mohli, ale stejně to nezabralo. Takže si ili z toho , že nemáš chlapa nic nedělej, taky by to mohlo být k ničemu 😵 Jinak já mít tolik dětí jako mamina, tak to taky nezvládnu ani finančně a ani psychicky.

Verunka od Mišky je macíček, hlavně jim držím pěstičky , ať mají to srdíčko v pořádku.

maliník já piju 2x denně

spagatice
6. jan 2010

Holky Verunku už museli převézt z Brna do Prahy do Motola, prý se budou radit o operaci, ale asi ji neunikne ☹ Držte jí palce.

pani_haf
6. jan 2010

Verunce držíme palečky!!!!!!!!

seb
6. jan 2010

ahoj holky,
tak jsem dnes byla v diaporadně a zatím inzulín nemusím, jupííí, mám ho jen doma, kdyby se to zhoršilo,
ale chlapeček je prý trošku menší, jsem 33+4 a váží 2kg, tak nevím co to může znamenat, dietu mám držet dál a za tři týdny jdu zas na UZ

VERUNCE DRŽIME PALCE, AT JE JAK RYBICKA !

evca82
7. jan 2010

dobre ranko holky,

na Verunku myslime, jsi hodna spagi, ze nas takhle inforumujes.

Seb to ze je mensi neznamena nic, holt budes mit mensi miminko 🙂 aspon vidis, ze na nej nema cukrovka vliv.

pani_haf
7. jan 2010

Ahoj všem,

seb-ten utz není přesný, můžou se švihnout o 400g, takže nezoufej, navíc menší děti se lépe rodí 🙂

olgas
7. jan 2010

holky, tak Verunce držím pěstičky i na nohách, takový malý človíček a tak musí zkoušet. Mišce asi taky nebude nejlíp, i když s tím trochu počítala, tak i přesto. Tak jak píše evca, spagi jsi hodná, že nám podáváš info.

seb: já když jsem byla 33+3 tak můj prcek vážil 1840 g, a přesně jak píše paní_haf, váha je skutečně jenom orientační. Teď když jsem byla na kontrole ve 36+2 tak malej vážil asi 2300-2600g a to i s přičtením možné chyby utz 300-500g. Doktorka mi řekla ,že je to v pořádku, takže jsem v klidu. vzhledem k tomu, že do 40tt mi zbývají ještě 3 týdny (i když asi mi porod vyvolají dřív), tak si myslím, že to až tak málo není.

pani_haf
7. jan 2010

Olgas-jak říkáš i dr mi říkala, že menší děti se lépe rodí, ale zase jsou maminky, které v klidu porodily 4kg cvalíka a nestěžují si, všechno je individuální.

olgas
7. jan 2010

jo, jo, je to individuální, ale u menšího je větší pravděpodobnost, že to snad půjde líp, i když nevím, mám z toho docela strach, jak se to blíží. Uklidňuji se tím, že to zvládli jiní, tak já snad taky.

konvalinka.2
7. jan 2010

Ahojky,
já se tentokrát taky bojím porodu!! 😕 A to už mám jeden za sebou...

pani_haf
7. jan 2010

Konvalinko-ty máš ještě čas, ale co já???? Já jdu 19.1.!!!! Včera jsem byla z toho tak vyřízená, že jsem před spaním brečela jako posera 😢

konvalinka.2
7. jan 2010

pani_haf:
to to máš už za pár, Já jdu teprve příští středu na poslední kontrolu k mé dr. a pak už mě předá do porodnice a tam se s nima domluvím, jak to vidí...
Ale i když mám čas, tak to stejně rychle uteče!!
No jo, ale když ty prcky máme uvnitř, tak ven musí. No ne?? 🙂

pani_haf
7. jan 2010

Konvalinka-jak říká moje maminka...když to šlo tam, musí to i ven! No jo, ale otvorem klíčové dírky protlačit melounek moc nejde 😀

olgas
7. jan 2010

konvalina: a poprvé jsi strach neměla? Já jsem myslela , že podruhé je to už lepší, víš co tě čeká a víš co máš tak trochu dělat, nebo ne?

paní Haf: taky budu určitě bulet, zatím si to moc nepřipouštím, protože nevím přestě termín, ale vědět ho, tak nevím nevím

pani_haf
7. jan 2010

Olgas-já si říkám, že to bude ostuda jako blázen, protže když mě něco bolí, tak automaticky brečím, tím pádem prořvu i cestu do porodnice a tam celý pobyt, jednak ty hormony a taky tam máme dost známých, tak to si ten náš porod budou pamatovat a říkat si, jaká jsem hysterka!

konvalinka.2
7. jan 2010

paní_haf: Protlačit to jde 😉, jinak to, co říká Tvoje maminka, říká i ta moje 😀

olgas: Poprvé ten strach takovej nebyl, nevím jestli to bylo tím, že celý těhu probíhalo v klídku ale je to teď jiný.
sice vím, co mě čeká, ale myslím, že to nebude stejný. Celý těhotenství je úúúúúúúúúplně jiný než to první.

pani_haf
7. jan 2010

Konvalinka-můj manžel říká, že mám super těhotenství, je pravda, že kromě pár zádrhelů to bylo a bude v pohodě, pořád lítám a jsem schopná kde co zvlánout, nějak moc jsem nepřibrala proti kamarádce, která měl a28kg nahoře a byla celá chudinka oteklá ☹, ale i tak se strašně bojím, toho neznámého, ta bolest je nezaměnitelná a přetrvává ještě dost dlouho, když si představíš, že si pár dnů nesedneš a kdesi cosi.

konvalinka.2
7. jan 2010

paní_haf: Ta porodní bolest je sice hrozná (nevím, k čemu ji přirovnat), ale věř, že Tě to bude bolet jen do té doby, než si poprvé pochováš miminko!! Pak si na ni už ani nevzpomeneš 🙂. Věř mi. A to sezení není taky tak hrozný-musíš si najít vhodnou polohu a nebo si sedat na polštářek a ne na nic tvrdýho.
Já měla první porod rychlý a celkem i bezbolestný, ale i tak se tentokrát bojím!

pani_haf
7. jan 2010

Konvalinko-to se snad ani nedá přirovnat. Musí to být strašné, já jsem fakt posera, který fňuká i u zubaře a to je lékařem moje matka! Takže když se k tomu přidá i ten stres, tak nevím.
Nedivím se ti, že se bojíš, pokaždé to není nic příjemného, jen ty miminečka jsou nádherná 🙂

konvalinka.2
7. jan 2010

paní_haf: ale stojí to za to!!! Neboj se, to zvládneš! Budeš tam mít manžela??

olgas
7. jan 2010

hm, tak to i já doufám, že budu mít takovou sklerozu 😀 , že jak si mimčo pochovám, tak to bude v pohodě v rámci možností.

No nic holky, chystám se do města, tak se tady uvidíme asi až k večeru.

mamina
7. jan 2010

Holky,6dětí je fakt dost.Nemáme babičky,tety,nikoho,kdo by vyjel s kočárkem nebo pomohl,když třeba marodím.
Ale zato mám skvělýho chlapa.Když jsem byla na 5 týdnů s nejmenší v lázních s lupénkou,tak chodil do práce,zvládnul je rozvíst do škol i školek ,doma bylo uklizeno(to dělali děti-on jen dohlížel),uvařil večeři...Dokonce tu byla sousedka,jestli něco nepotřebuje a říkala,že jí otevřel s bílýma rukama,že zadělával zrovna na buchtu! 😲 😀
A pak,že si bez nás chlapy nedokážou poradit! Dokážou,ale proč by se starali,když nemusej a maj kompletní servis,ne? 😉

Ten maliník doporučuju pít klidně už i dřív.Třeba od 32 tt 2 šálky a každý dva týdny vypít o jeden šálek víc.Fakt to hodně pomáhá! Nádherně to zvláční porodní cesty,jsou volnější,snáz se roztáhnou,takže porod je kratší(o dost),míň bolestivej(taky o dost) a když nenarazíte na doktora vola,co stříhá na běžícím páse,tak se při troše dobrý vůle obejdete bez šití... 😉 Je to úžasný.Taky jsem ho pila(a už ho mám doma zase 😀 )A u obou dětí jsem byla bez jedinýho stehu.A to jsem psala,že děti měli přez 4 kila,ne?

Ili,taky mám doma puberťáky,dokonce 2.Ale rozdíl mezi 1 a několika dětma je ten,žes jí mohla dávat,cokoliv se jí zachtělo.Takže se nemusela s nikým o nic dělit,když byla sama.A nemusela přemýšlet o důsledcích.Věřím,že je to správná holka.Prostě je to jiný,když je jich víc.Náš Martin se chce taky líbit,taky chce chodit módně oblečenej-v tom jsou všichni puboši stejní.Ale ten náš chápe,že když něco koupím jednomu,že musím někde jinde ubrat.Takže když si jde koupit oblečení,prostě mu dám peníze a on si něco vybere.Chtěl by značkový,ale že je opravdu rozumnej,jde k wietnamcům a koupí si něco in,ale místo 3000,-/ks to stojí třeba jen 500,-.A skoro pokaždý si toho koupí víc,než původně plánoval a ještě mi nějaký peníze přinese zpátky.Taky chápe,že nemůžu vysolit třeba 3000,- hned,takže když chce něco novýho,řekne mi to třeba 2 měsíce dopředu,abych měla možnost na to dát stranou..
Takže to fakt není tak strašný! 😉 🙂

konvalinka.2
7. jan 2010

mamina: ahojky, ty jsi plánovala takovou "kupu" dětiček?? 🙂

konvalinka.2
7. jan 2010

olgas: to není skleroza, já to brala jako odměnu za to, jak to bolelo. A pak když mě dr. šila, tak jsem volala rodině, že už máme Michalku. Doktorka se na mě dívala se slovy "paní je jako by ani nerodila". Mě bylo fajn. 🙂

pani_haf
7. jan 2010

Holky, moje PA mi vzkázala, že je nutné sexovat denně, že to sperma obsahuje to samé co ty vyvolávací tabletky! Takže manžel bude chudák 😢 a ještě mám prej věšet záclony a mýt okna 😀

konvalinka.2
7. jan 2010

pani_haf: tak to dobrá kombinace-sex, okna, záclony a pořád dokola... 😀
Tomu mýmu by to sexování ani nevadilo, ale mě to nějak neba či co! Chuť by sice byla, ale nějak na to nemám náladu.
A když budeš sexovat, tak jako porodíš dříve??

mamina
7. jan 2010

Brali jsme se s tím,že chcem aspoň 3.Takže tak půl na půl. 😀 😀 😀

konvalinka.2
7. jan 2010

mamina: mě přítel při prvním povídání o dětech řekl, že by jich měl rád aspoň 6, já mu řekla, že pokud to půjde, tak budou 3 a když by byl moooooooooc hodnej 🙂 , tak i 4. Ale šest dětí bych asi nezvládla! Takže klobouk dolů.

pani_haf
7. jan 2010

Konvalinka-prej příprava porodních cest. Zkušená PA říkala, že je to fakt důležité a pomáhá to.

Mamina-obdivuji tě.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre