Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

meinkonka
4. nov 2009

baby ja si myslim, ze keby sme vsetko tak podrobne studovali tak zistime, ze nemozeme papat nic len zeleninu. a u nas nie je ziaduce chudnut ale priberat. takze pokial tie hodnoty nemate enormne vysoke tak vsetko ale s mierou. ja papam normalne ako predtym, akurat sladkosti si odpustam /sice v poslednej dobe som sa rozjedla aj sladkosti/ a s postupujucim tehotenstvom mam stale lepsie vysledky na kontrole. 😉

serafinka1
4. nov 2009

Baby je to tak, ako vraví meinkonka. Pokial tie hodnoty nie sú enormne vysoké, naozaj sa netreba ničoho obávať. Ja jem tak ako predtým, vôbec sa neobmedzujem, ani sladkým, a hodnoty mám vždy okolo 5, max 6.

meinkonka
4. nov 2009

serafinka a ty si aj meras hodnoty doma glukomerom? lebo ja nemam glukomer, ja chodim len kazde 2tyzdne do dia poradne a na zaklade toho vysledku /krv,moc - ranajky - krv,moc/ mi urcuje diagnozu. a stale sa to znizuje ten cukor po 2hodinach.

spagatice
4. nov 2009

Serafinka i po jídle?
Mě štve, že se můžu měřit jen jeden den v týdnu. Protože pak když si dám něco "zakázaného", tak ani nevím, co to s mým cukrem dělá. Ale dokud jsem si měřila cukr přístrojem od mého táty, tak jsem zkusila sníst kofolu a měla jsem hodinu po snědění 5,0. Ale když jsem snědla dva kousky bábovky, tak jsem měla něco málo přes šest, takže pro mě je lepší čokoláda, než nějaká buchta 😉

meinkonka
4. nov 2009

mne moj gynekolog vravel, ze sa nemusim nicoho bat, to je len intolerancia cukru v tehotenstve, to ani velke dieta sa mi nenarodi, ze len keby som bola normalna cukrovkarka, tak vtedy je to horsie. a jeden porodnik sa tiez vyjadril, ze tehu cukrovka je v pohode.

serafinka1
4. nov 2009

ano meriam si doma, dostala som glukomer. Nemeriam si casto, iba ked jem vela sladkeho, ze ako sa to odzrkadli. Raz tyzdenne si mam spravit celodenny profil a kazde dva tyzdne kontrola, no a mala som ist na kontrolu vcera a ja som si pre istotu pomylila datum a isla som dnes a dnes tam uz nikto nebol, no takze idem az o tyzden, dufam, ze ma nepo.... ze som neprisla. Hadam to pochopia.

meinkonka
4. nov 2009

no lebo ja si nic nemusim merat, mne meraju len tam raz za dva tyzdne. inak mam len zdravo jest a nejest sladkosti a len 1 ovocko denne. mozno keby som si merala doma tak mam zavratne hodnoty, ale ked doktorka hovori ze dobre, tak asi je to dobre 😕

spagatice
4. nov 2009

Já si taky měřím doma jednou týdně, ale jinak mám zakázáno ☹

olgas
4. nov 2009

já glukometr doma nemám, jenom si teď v neděli musím 7x za den odebrat krev z prstu a z toho mi budou na kontrole v pondělí v laborce měřit z těch vzorků měřit ten cukr, takže doma žádnou kontrolu nemám. V neděli jsem si měřila u taťky na glukometr cukr a měla jsem 6,4, takže to až tak moc nízky asi není, tak mám docela obavy, jak dopadnu v pondělí.

spagatice
5. nov 2009

Olgas záleží jak dlouho po jídle jsi měřila?

olgas
5. nov 2009

no právě že to bylo docela dlouho po jídle, nebyla to hodina, jak když se má měřit misicka, ale cca 2 hodiny,

pani_haf
5. nov 2009

olgas - já jsme pažravá a kdybych si tam dala trošku tatarky, tak jak se znám si udělám i pomazánečku s černekem a sýrem, k tomu bílou bagetku a jsem vyřízená 🙂

misicka455
5. nov 2009

Holky taky davám trochu majonézy a nebo tatarky 😉 Nejedla jsme ji jen když byly ty velké tepla,ale teď už by to i stou listeriózou mělo být v pohodě, hlavně si tedy nedavám dělanou v restauracích.

Nejde o to ůplně vynechat cukry tělo ty cukry potřebuje, dneska jsme si místo svačiny dala dva kousky bábovky kafe a cukr v pohodě.
Já mám glukometr doma a koupila jsem si jedny proužky navíc abych právě po takovích jídlech věděla jak moje tělo na to reaguje.

olgas jestly jsi měřila do dvou hodin a měla takovou hodnotu tak je to v poho 😉

evca82
5. nov 2009

ahoj holky,

tak jsem dneska nafasovala glukometr a budu se měřit. mám se měřit 1 x tydne cely den a 2 x tydne před a po jednom hlavním jídle. ale můžeme prý i mezi tím (pro náš klid a tak). akorát vy se po jídel měříte po dvou hodinách?já mám po jedný hodině.

misicka455
5. nov 2009

Evi ne já se měřím taky po jedné hodině, mám to stejné jako ty 😉

spagatice
5. nov 2009

Já taky po jedné hodině a můžu mít cukr až 7,4 (řekla sestra) nebo 7,2 (řekla doktorka) 😀

evca82
5. nov 2009

ja taky 7,4 po jídle a před 5,5 jsem to zkoušela a uplne ne napoprve se to povedlo, tak jsem vypoužila trochu vice tech tycek testovacích 😀 ala nafasla jsem jich 300 tak mi to chvíli snad vydrzi 😀

spagatice
5. nov 2009

Tak jsem si změřila cukr hodinu po tom, co jsem snědla plněný marcipán a mám 5,8. Takže v pohodě. Sice plýtvám papírky, ale snad mě ta doktora za to zavřít nenechá. Když tak jí těch 40,- Kč dám 😖

evca82
5. nov 2009

mě řekla sestra, ze to plati pojistovna 🙂 holky a kolik jste meli hodnoty na tom OGGT?mozna jste to uz tady psaly, ale ja jsem to nejak vse necetla 🙂

spagatice
5. nov 2009

Evčo já jsem měla 5,5 před a 8,3 po zátěži

evca82
5. nov 2009

ja měla 3,8 a po dvou hodinach 8,8. 😒

misicka455
5. nov 2009

Já po zátěži 8,6.

evca82
5. nov 2009

Tak to mam tedy nejvic 😒

misicka455
5. nov 2009

Ale jenom o kousek 😉

spagatice
5. nov 2009

EVčo to je docela i velkej rozdíl mezi těmi čísly. Ale co by za to někteří diabetici dali.

Já jsem se jednou musela měřit u doktorky a vyšlo mi 5,3 (bylo jsem nalačno) a seděl vedle mě jeden diabetik a málem spadnul ze židle. říkal, co já bych za to číslo dal 😀
Já jsem třeba nikdy zase neměla hodnotu pod 4,8.

evca82
5. nov 2009

tak uvidíme jak to pujde s dietkou.....ty mas misicka inzulin vid?ale zvladas to v pohode ne?

evca82
5. nov 2009

Spagatice: 😀 😀 😀 😀 ti hezky zavidel.

misicka455
5. nov 2009

Jo mám inzulín jelikož i při dietě mě ty honoty docela skákaly, ale je to v pohodě 😉

evca82
5. nov 2009

a po jak dlouhy dobe co jsi mela dietu ti ho dali? nam dneska rikala sestra, ze si kazdy musi ozkouset co muze a co ne....ze nekomu treba vylitne glykemie kdyz se podiva na tmavy pecivo a nekomu se nehne po dvou rohlikach.a ze zalezi i na case kdy se ji a tak.

misicka455
5. nov 2009

Zhruba po 14 dnech.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre