Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

slavikovci
7. nov 2011

@mimys Jééééé, to je blbé ☹ uvidíš, co ti tam řeknou....třeba se to ještě srovná.... 😕

eyael
7. nov 2011

@mimys - tak to ti nezávidím 😒 jen mě překvapuje, že u cukrovky jíž až po 4hodinách, nám říkali, že nejdéle máme jíst po 3 😨 Aby se udržela stabilněji hladina cukru 😕

slavikovci
7. nov 2011

@mimys a nemůže to být tím rohlíkem a nebo tím, že jsi jedla až po 4 hodinách?

werumka
7. nov 2011

@mimys Neboj, rekordman nejsi, mně když zjistili cukrovku, tak jsem měla 42 😀 Nemáš třeba žízeň/ sucho v puse?

eyael
7. nov 2011

@slavikovci - jj, asi se potkáme 😉 je to poměrně dost pravděpodobné 😵 já zatím měřím 14dní, kromě téhle neděle jsem hodnoty měla všechny v pohodě. A kromě tedy hodnoty při glukozovém testu 😕 dneska se trošku obávám večeře, protože ty torteliny mají 52g sacharidů na 100g, v syrovém stavu tedy... to si jich moc nebude, vychází mi to na 18ks těstovinek ☹ tak nevím, jestli to risknout a sníst, kolik budu mít hlad a nebo se na to úplně vykašlat a dát si k večeři něco úplně jiného 😕 😨 když já na ně mám takovou chuť ☹ 😝

maxkatka
7. nov 2011

@mimys šmankote!!! To je strašně moc... ještě bys asi měla "vyhodit" z jídelníčku pečivo... jinak nevím... je mi Tě fakt líto... a klidně piš piš piš co Tě trápí... Jsme tady od toho... jsme všechny tzv. na stejné lodi (Ač ty už po porodu, ale furt je to vázané k těhu).

llluckaaa
7. nov 2011

@slavikovci Nevím, co znamená zrovna tahle chyba, ale mně to blblo a pomohla až výměna baterie.
@eyael Fuet mají skoro všude, ale je docela drahý ☹ Radši ho ani nezkoušej, ať se z tebe nestane závislák jako já
@jemi to jsi mezi námi asi jediná, která smí jíst při těhotenské cukrovce cukr...

mimys
7. nov 2011

@werumka jéé ahoj 🙂 tebe jsem tu už dlouho neviděla 🙂 42 !!! tak to jsi rekordmanka, to jo 🙂 to jsi byla věru "sladké dítě ! "
žízen nemám nijak nenormální... spíš piju mín, nez bych asi měla... suco v puse taky nijak nemám.. ale ceho jsem si vsimla v posledních dnech je zhorsený vidění... normálně musim porad zaostrovat a napisy vidim dvojitě.
myslela jsem, že zhorseni zraku je až pozdejší komplikace cukrovky, když neni dobre kompenzovana.. trba po 20 letech... ale kdo vi, no ?? co si o tom myslíš?

petrusew
7. nov 2011

@slavikovci že, tak aspoň vím, že to nesmím pro příště už vůbec ne e...když ta chuť byla větší a větší a ... jako včera jsem měla chuť na čokoládu a nedala jsem si ji!
@mimys bože děvče, já bych tam taky raději šla! Moc mě mrzí, že ti to tak lítá a že po porodu se to nezlepšilo! Snad se to ještě srovná. Nesmutni, i kdyby to ta cukrovka byla, tak i s tím se dá žít, neboj! (snažím se tě nějak povzbudit, ale vím, jak se cítíš!)

maxkatka
7. nov 2011

Jinak dneska už na dietu taky kašlu... nedostala jsem se pod 7... takže k večeři jsou knedlíky s ovocem... teda těsto je snad jen voda a mouka... a ovoce je v tom hruška (dělala to moje máma) a mám na tom tvaroh a zakysanou smetanu... volný cukr tam vůbec není... ale mouky dost... a ovoce... takže taky to bude mazec to měření...

mimys
7. nov 2011

@slavikovci no, na to, že nam rekli v tehu poradně, že s dietou po porodu můžeme seknout, tak nějaka 4 hodinova pauza v jidle, by glymču fakt rozhodit neměla. Dietu drzim dal vlastne ze sve iniciativy... ale čas se se trema dětma hlida špatně, zvlast, když jeste ke vsemu rekonstruujeme barak ...

llluckaaa
7. nov 2011

@werumka Cože??? Taková hodnota na glukometru ještě je?
@mimys Tak to mě mrzí. A ty máš ještě glukometr? Já ho musela vrátit po šestinedělí... To se mi taky stává, že blbě vidím, obvykle to pokračuje tím, že přijde migréna, někdy k tomu zvracím, každopádně jsem pak na několik hodin úplně vyřízená. Začalo se mi to dělat v těhotenství, ale teď jsem to měla párkrát i po. Ale do souvislosti s cukrovkou jsem to nikdy nedávala. Taky jsem si myslela, že to špatné vidění je až v nějakým pozdějším stádiu. Úplně jsi mě vyděsila, snad jí, do pr...., nemám zpátky??? 😒

slavikovci
7. nov 2011

@mimys
@llluckaaa Ježiš holky, vy mě nějak děsíte.....asi to přestanu číst 😀 jen doufám, že mi to po porodu fakt zmizí, jinak by mě švihlo 😒

mmaarrkkeettkkaaaa
7. nov 2011

@petrusew já myslím, že jednou za čas se asi nic nestane, když máš vyšší hodnotu...jde hlavně o to, aby ty hodnoty nebyly vysoké neustále...Právě že miminku by pak ten cukr po porodu chyběl, kdyby měl pořád vysoký příjem...věřím, že takovéto hodnoty má třeba někdy některá znás, ale tím že se denně neměříme, tak to nevíme.
@mimys teda, to jsou vysoké hodnoty, nemáš třeba špatnej glukometr? 😕 po 4hodiných je to fakt zvláštní.
@maxkatka chodím po 3týdnech. Ve středu si mám zavolat pro výsledky moči a rovnou mě objedná, zítra jdu na KO na gyndu, tak se pozeptám na ty proužky na moč popř. je koupím v lékárně.

mimys
7. nov 2011

@llluckaaa glukometr mi vzali hned jak jsem sla z porodnice, ikdyz mi pani dr rikala, ze mi ho nechaji jeste na sestinedeli... ale iniciativni sestricka mi ho proste zabavila. Tata ma znamy v nemocnici, tam se zeptal, jestli mi ho nepujcili, abych mohla kontrolovat, jak na tom jsem. mam pujcenej uplne novej.

maxkatka
7. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa to víš výsledky až tak pozdě? Nám výsledky sdělují snad hned.... teda asi... teda předpokládám, že když nic neříká, tak je to OK...Proužky na moč kvůli čemu? Kvůli ketonům nebo cukru? Cukr mám v moči negativní... ale ketony pozitivní.... 😖

werumka
7. nov 2011

@llluckaaa Na glukometru ne, ten končí po třicítce 🙂 Ale v nemocnici to naměřit můžou.
@mimys Ten zrak s tím podle mě nesouvisí. Kromě toho zhoršené vidění nastavá až při pokročilejší retinopatii a té se dá dosáhnout pouze usilovnou prací 🙂 Podívej se ještě, jestli nemáš prošlou expiraci u proužků. Ale 4 nebo 3 hodiny mezi jídlem by u Tebe už opravdu neměly hrát roli.

mmaarrkkeettkkaaaa
7. nov 2011

@maxkatka jj když se to posílá do laboratoře, tak volám až za 2dny...ale ted mi měřila glukometrem, tak jsem výsledky věděla hned...jen ta moč..No právě že kvůli bílkovinám a ketonům. měla jsem je tam minule a řikala at to řeknu na gyndě...

maxkatka
7. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa aha, já tím, že chodím na odběry přímo k laboratoři (v nemocnici) a na DIA taktéž, tak ty výsledky víme "hned"... teda mezi odběrem a výsledkem jsou 2 hodiny.... buď tam musím čekat a nebo dojít i později...

llluckaaa
7. nov 2011

@mimys Aha, tak to já už nemám kde si ho půjčit.
Už se těším na kontrolní OGTT ☹ Ale tak říkám si, že to bych na sobě snad poznala, že jí mám, ne? Navíc já jsem v těhotenství ani nedosahovala často moc vysokých hodnot a dieta mi zabírala. Ikdyž ke konci jsem, přiznávám, moc neměřila a ani mi nikdy neměřili ten glykovaný hemoglobin nebo ketony.

mmaarrkkeettkkaaaa
7. nov 2011

@maxkatka aha, no my hold čekáme na výsledky 2dny 😒 já právě chodím na další odběr po hodince a pak už tam nečekám a frčím rovnou do práce.
@llluckaaa já mám naštěstí glukometr svůj, takže budu určitě měřit i po porodu, ale určitě to nebude tak intenzivní jako doposud...zrovna dneska jsem koukala na průměr a vychází mi to 7,1 tak když budu brát mínus 0,5hodnoty tak je to 6,5, což jde...sice to není žádný zázrak ale do těch 7 to furt beru jako úspěch.
K večeři jsem si dala bílý jogurt s jedním kiwi a za hodinku 7. ovoce si hold tak obden musím dát...když už nic sladkého...

llluckaaa
7. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Proč chceš odečítat těch 0,5?
Teď jsem se dívala, za kolik se prodává, a je příšerně drahý. I ty proužky na měření vyjdou dost draze. To jsem vůbec netušila.

maxkatka
7. nov 2011

Tak jsem dneska ani večer po těch knedlíkách nevybočila... 6,1-7,7-7,6-7,4 celý den úplně k prdu... no zítra budu měřit raději znovu (pokud budu dobře vyspaná - jinak na to dlabu). Dnešek se opět potvrdil, že únava je strašně moc ovlivňuje měření...
@llluckaaa no odečítat chce asi proto, že ten glukometr měří +/- 0,5... teda spíše přidává... mě naposledy mezi hodnotama laboratorníma glukometrem udělal, že glukometr mi naměřil 0,4 víc.

mmaarrkkeettkkaaaa
7. nov 2011

@llluckaaa jelikož mi glukometr měří cca o půl hodnoty víc. A při vyšší hodnotě je ten rozptyl ještě vyšší. Takže třeba při 8 mi to měří více o celou jednotku...Mám to srovnávané s výsledky z laborky víš...
No jak který, je více druhů...ale jestli nemáš nárok na ty proužky tak to se nedivím. Ty stojí kolem 700,- 😖 ale já je budu dostávat i po porodu, takže jsem investitci do glukometru obětovala...

llluckaaa
7. nov 2011

@maxkatka Tak utíkej do hajan. Mě čeká další hororová noc - Kačka se budí každou půlhodinu nebo ještě častěji, takže nemám šanci se moc vyspat ☹
Aha, no vidíš, někdo to má vlastně změřené, o kolik špatně mu to měří, na to jsem zapomněla.

llluckaaa
7. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Na to jsem zapomněla, že má někdo porovnaný glukometr proti laborce. Já jsem nic takového neměla. No právě, 700 za nové proužky je dost. Holt si budu muset počkat na to OGTT za 3 měsíce.

mmaarrkkeettkkaaaa
7. nov 2011

@maxkatka tak jestli máš taky plus tyto hodnoty z glukometru, tak si myslím že jsi měla výsledky v normě ne? Máš hodně podobné jako já, jen já mám na lačno vždycky kolem těch 5. ale po i ted po večeři jsem měla hodinu 7,1 a za 2hoďky 6,0, tak jsem měla radost že jde cukr dolů 😉 a slinivka alespoň trochu pracuje 😀

mmaarrkkeettkkaaaa
7. nov 2011

@llluckaaa no vidíš, to bylo hned první, co jsme udělali, abychom věděli, jak je domácí měření spolehlivé...jj počkej, stejně tě obdivuji, že to takhle dodržuješ i po porodu 😉 já jsem si řekla, že určitě co chci zachovat, je snídaně a pravidelné menší porce...ale to sladký si určitě sem tam dám 😅 a kdy že tě čeká? určitě to budeš mít v pohodě...

mimys
7. nov 2011

@llluckaaa Já myslím, že se nemusíš bát, ty, kterym to zustane většinou byly v těhotenství na inzulinu. prinejhorsim budes mit dietu.
Jinak ja na sobe nic nepozoruju - nehubnu, zizen nemam.. nic...

jemi
7. nov 2011

holky ještě dotaz jelikož mě čeká příští 3 dny celkově 21 odběrů, přemýšlím, zda odebírat ze všech prstů? doktorka mi sice ukázala kde si to odebírat, ale ukazovala mi to na ukazováčku a nějak mě nenapdalo se zeptat zda můžu i z jiných prstů.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre